سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیدحسن‌خمینی سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه 14خرداد...

سیدحسن‌خمینی سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه 14خرداد

چکیده :در روز 14 خرداد قبل از خطبه های نماز جمعه، حجت الاسلام سید حسن خمینی یادگار گرامی امام راحل نیز یکی از سخنرانان خواهند...


کلمه: رئیس کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی ارتحال امام راحل با بیان اینکه در مراسم سالگرد امام (ره) به دلیل ساخت و ساز در داخل حرم محدودیت هایی به لحاظ فضا در داخل حرم مطهر برقرار خواهد بود ، خبر داد که در نماز جمعه 14 خرداد سید حسن خمینی سخنران پیش از خطبه ها خواهد بود .

به گزارش مهر، نشست کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س)برگزار شد.

در این نشست نمایندگانی از وزارت علوم ، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، جمعیت هلال احمر ، دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور شرکت داشتند.

در ابتدای نشست دکتر حسینی رئیس کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی ارتحال امام راحل به عملیات ساخت و ساز درحرم مطهر امام (س) که سال گذشته مراسم بزرگداشت ارتحال امام را تحت الشعاع قرار داده بود اشاره کرد و گفت : در سال جاری نیز به دلیل ساخت و ساز در داخل حرم محدودیت هایی را به لحاظ فضا در داخل حرم مطهر داریم.

دکتر حسینی اظهار داشت: هر سال یک روز اصلی داشتیم که رئیس دولت سخنرانی می کرد و شب 15 خرداد نیز یکی از شخصیت های مهم کشور دعوت به سخنرانی می شدند. امسال با توجه به مصادف بودن روز 14 خرداد با روز جمعه، نماز جمعه در حرم مطهر برگزار می شود.

وی افزود: در روز 14 خرداد قبل از خطبه های نماز جمعه، حجت الاسلام سید حسن خمینی یادگار گرامی امام راحل نیز یکی از سخنرانان خواهند بود. حسینی گفت: سخنران اصلی خطبه های نماز جمعه مقام معظم رهبری خواهند بود.

وی گفت: با توجه به اینکه شب 14 خرداد برنامه ای برگزار نمی شود بر خلاف سال های گذشته باید به گونه ای برنامه ریزی شود که زائرانی که از شهرستان ها می آیند قبل از نماز جمعه، جمع شوند و در تهران سرگردان نشوند.

وی با اشاره به جمعیت احتمالی که در مراسم روز 14 خرداد شرکت می کنند تصریح کرد: پیش بینی می شود جمعیتی در حدود یک و نیم میلیون تا 2 میلیون نفر در مراسم شرکت کنند.

دکتر حسینی بیان کرد که هر سال 30 الی 40 هزار اتوبوس و قطار برای جابه جایی جمعیت تدارک دیده می شود ولی امسال چون مراسم یک روز است، ما باید آمادگی برای حضور مردم در مراسم داشته باشیم و چون یک برنامه رسمی وجود دارد خود به خود برنامه ها تحت تاثیر این برنامه قرار می گیرد .

رئیس کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س)گفت: امسال میلاد فاطمه زهرا (س) با میلاد امام (س) مصادف است، به همین دلیل مراسمی که در سطح کشور برگزار می شود ، هم باید سالگرد ارتحال در آن داشته باشیم و هم جشن میلاد حضرت فاطمه (س)و میلاد امام خمینی (س).

دکتر حسینی به روز میثاق جوانان و دانشگاهیان با امام راحل اشاره کرد و گفت: هر سال روزی به عنوان روز میثاق جوانان ودانشگاهیان با امام اعلام می شود و این روز گاهی وقت ها جابه جا می شود.در این نشست مقرر شده روز 12 خرداد به عنوان روز میثاق جوان و دانشگاهیان باشد.

همچنین مقرر شد که اساتید جوانان ودانشجویان برتر در روز میثاق شرکت داشته باشند.

در ادامه این نشست امین عارف نیا معاون فرهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س)گزارشی از فعالیت های این معاونت ارائه کرد.

عارف نیادر مورد تولیدات فرهنگی این معاونت گفت:سه عنوان نرم افزار تولید شده در مراسم امسال ارائه خودهد شد.

وی گفت: این نرم افزارها شامل یک CD وصیت نامه امام خمینی(س)یک CD تحت عنوان یاران امام که به معرفی 30 تن از یاران امام از شهدا و بزرگان انقلاب می پردازد ونرم افزار سوم تحت عنوان شمع جاویدان که وجه هنری و ادبی دارد.

عارف نیا افزود: نرم افزارهایی نیز در مراحل آماده سازی است که امید می رود در این ایام در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

وی در ادامه گفت ویژه نامه هایی برای کودکان ،نوجوانان ،جوانان و دانشگاهیان نیز تهیه یا در حال آماده سازی است که برای مشتاقان ارائه خواهد شد.

معاون فرهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره) به بسته های فرهنگی و نرم افزاری که در دستور کار ستاد قرار دارد، اشاره کرد و گفت: منزل به منزل با روح الله که شامل معرفی 17 منزل است که امام راحل در دوران حیاتشان از بدو تولد تا ارتحال در آنها زندگی می کردند،بسته نرم افزاری 20 سال فراق شامل سخنرانی مقام معظم رهبری و روسای جمهور در قالب پنج DVD و نیز فیلم مستند جماران که 10 سال سکونت امام در جماران می باشد در دست تولید است.

گفتنی است در این نشست دکتر آشوری نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور،عبد الله رضایی نماینده دانشگاه آزاد ،بیژن مظاهری نماینده وزارت بهداشت ،حامد طاهری جبلی نماینده جمعیت هلال احمر ، سید علی فلاح نماینده دانشگاه جامع علمی کاربردی و محمد حسن دری نماینده سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور شرکت داشتند و هر کدام گزارشی در مورد فعالیت ها و اقداماتی که در ایام بزرگداشت و مراسم ارتحال انجام می دهند ارائه کردند ونیز پیشنهاد هایی ارائه نمودند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “سیدحسن‌خمینی سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه 14خرداد”

 1. محمد گفت:

  امیدوارم آقای سید حسن خمینی برای تمام مردم صحبت کنند و اون شاخصه هایی از امام رو که به عقیده ی ایشان و همه توسط صدا و سیما بیان نمیشه بیان کنند . به خصوص شیوه ی مردم داری و حکومت داری امام و ارتباط با مردم .

 2. مهدی گفت:

  سبزها آماده!
  زنده باد انسانیت.

 3. رسول گفت:

  آقای خمینی
  شما رو به جدتون سکوت نکنید ،شجاعت آیت الله خمینی رو دوباره برای این ملت رنج دیده زنده کنید

 4. مادر گفت:

  اميدوارم ايشان هم قدري از شجاعت ايت الله خميني را داشته باشند .

 5. مسعود گفت:

  اميدوارم همانطوزكه اين دوستمان گفت نوه امام حقيقت را فداي مصلحت نكند

 6. سبز گفت:

  الکی دلتون رو صابون نزنید هیچ اتفاقی نمی افتد

 7. ناشناس گفت:

  در این روز نشون می دیم که سبز ها همشه هستند
  .
  ./
  .
  .
  .
  ما بیشماریم
  یا علی

 8. مانی گفت:

  میر حسین موسوی و تمام اصلاح طلبان در این مراسم با شکوه شرکت خواهند کرد.

  این مراسم با شکوه باید با حظور رهبر ملت سبز ایران , سبز شود. همه خودمون رو برای شرکت در این مراسم اماده خواهیم کرد

  یا حسین عشقم و پدرم میر حسین

 9. ناشناس گفت:

  از جنبش سبز، سبز و شاد است امام
  تصویر مقدسش نماد است امام
  از پاره ی عکس او شنیدم می گفت:
  قر بانی احمدی نژاد است امام

  *****
  نمی گذاریم اماممان را هم از ما بدزدند. مثل چفیه هایمان، مثل شهدایمان و مثل رأی هایمان!
  وعده ما 14 خرداد – حرم مطهر امام(س)

  یا حسین – میر حسین

 10. حسن گفت:

  خوب بياد كه چي

 11. 14 خرداد سبز گفت:

  14 خرداد سبز همه با هم علیه دیکتاتوری
  یادمون باشه بعد از سخنرانی سید حسن همه سبزها به سرعت باید محل رو ترک کنیم تا مانع بهره برداری های بعدی دولت بشیم

 12. sabzejadid گفت:

  همه خودتون واسه نماز جمعه اماده کنین یا حسین میر حسین

 13. مشارکت سبز گفت:

  جنبش سبز خمینی ماندگار خواهد ماند…