سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ترابی: در کشور قحط الرجال نداریم که ریاست جمهوری تمدید شود...

ترابی: در کشور قحط الرجال نداریم که ریاست جمهوری تمدید شود

چکیده :اینگونه سخن گفتن در واقع ایجاد زمینه‌های بعدی برای خواسته‌هایشان است و گرنه طبق قانون می‌دانند که چنین امری(تمدید دوره ریاست جمهوری بیش از دو دوره)امکان...


کلمه:عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس در واکنش به اظهارات محمد جواد لاریجانی در خصوص افزایش حضور احمدی‌نژاد در مقام ریاست دولت برای بیش از دوره گفت:« آقایان با این سخنان که خلاف صریح قانون اساسی است حرف‌های دلشان را می زنند تا زمینه‌سازی کنند و بازتابش را بسنجند.»

نصرالله ترابی در گفتگو با «پارلمان‌نیوز»، در خصوص اظهارات محمد جواد لاریجانی و تلاش سایت نزدیک به مشایی برای طرح زمینه افزایش ریاست جمهوری به بیش از دو دوره، اظهار داشت:« این سخنان مغایر با قانون اساسی است و اگر آقایان ذره‌ای با قانون آشنایی داشته باشند، این سخنان را مطرح نمی‌کنند.»

وی ادامه داد:« اینگونه سخن گفتن در واقع ایجاد زمینه‌های بعدی برای خواسته‌هایشان است و گرنه طبق قانون می‌دانند که چنین امری(تمدید دوره ریاست جمهوری بیش از دو دوره)امکان ندارد.»

نماینده اصلاح‌طلب شهرکرد تصریح کرد:« با این سخنان در ذهن مردم و جامعه ایجاد شک و شبهه می‌کنند و برای مدتی افکار عمومی را درگیر مساله‌ای می‌کنند که اصلا امکان اجرایی ندارد.»

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس، با بیان اینکه دوره 8 ساله ریاست جمهوری فرصت مناسبی برای بروز اندیشه‌ها و توانایی‌های یک فرد در مقام ریاست دولت است، اظهار داشت:« در کشور قحط الرجال که نیست، قانون اساسی به درستی دوره ریاست جمهوری را محدود به دو دوره 4 ساله کرده تا افراد مختلف با سلایق و دیدگاه‌های متفاوت بتوانند در مقام عالی اجرایی قرار بگیرند.»

وی تصریح کرد:« حضور بیش از دو دوره یک فرد در مقام ریاست دولت ممکن است، زمینه‌های رانت، سوء استفاده فرصت نابرابر و … را ایجاد کند که قانون اساسی هوشمندانه این موضوع را در نظر گرفته است.»

ترابی گفت:« کسانی که بخاطر علایق شخصی به یک فرد به فکر افزایش دوره ریاست جمهوری افتاده‌‌اند خوب است که توضیح دهند از چه روشی می‌خواهند به این موضوع بپردازند؟آیا در نظر دارند با تغییر قانون اساسی اقدام کنند یا رفراندومی که طرح می‌کردند زمینه‌سازی برای این امر بود؟»

وی خاطر نشان کرد:« این روش‌ها محکوم است و در گذشته نیز کسانی که این موضوع را مطرح کردند نتیجه نگرفتند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “ترابی: در کشور قحط الرجال نداریم که ریاست جمهوری تمدید شود”

 1. قلم فرانسه گفت:

  جناب ترابی در نظر داشته باشید که این نخستین بار نیست که سخنان آقای محمد جواد لاریجانی که چه می دانم یه کاره حقوق بشر است مغایر با قانون اساسی است . آهان یادم آمد ایشان مشاور بین الملل حقوق بشر هستند شاید اشتباها قانون اساسی اخیر ونزوئلا را ورق زده و نا آگاهانه چنین اظهار نظری کرده اند ! قلم فرانسه

 2. علی از قم گفت:

  همین چهار سال گذشته و چهار سالی که در پیش داریم بسه اگر ایشون توانست در عرض این 8 سال کاری بکنه هنر کرده که متاسفانه ، چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

 3. ناشناس گفت:

  قحط الدجال که هست

 4. Iran sabz گفت:

  Dar keshvar ghahtolrejal nist. Dictatorha ejaze nemidahand ke rajole delsooz va ba iman hatta pas az entekhabeshan tavassote mardom zemame omoor ra be dast girand. Ahmadi Nejad az badrarin rajol siasi pas az enghelab bodeh ast. Be ommide piroozi ensaf va edalat.

 5. Gholi گفت:

  Man movafegham !!?
  Chon tanha (Raeisjomhoriye) ke tavanaeiye amali kardane afkaresho dashte…!!? Hata moghabele rahbari ham eistade..(movrede mashaei va …)

 6. امین سبز گفت:

  بگذاری رئیس جمهور بشه تا ایران عوض بشه