سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بلاتکلیفی و تمدید قرار بازداشت بدرالسادات مفیدی و جعفر پناهی...

بلاتکلیفی و تمدید قرار بازداشت بدرالسادات مفیدی و جعفر پناهی

چکیده :نوز مشخص نیست چرا با گذشت بیش از چهار ماه بازداشت و اتمام بازجویی و ارسال پرونده به دادگاه، با مرخصی موقت وی موافقت نمی کنند ، و حتی قرار بازداشت را تمدید می...


کلمه:همسر بدرالسادات مفیدی  از اتمام بازجویی های وی و در عین حال تمدید قرار بازداشت موقت در بند ۲۰۹ خبر داد و خاطرنشان کرد: “هنوز مشخص نیست چرا با گذشت بیش از چهار ماه بازداشت و اتمام بازجویی و ارسال پرونده به دادگاه، با مرخصی موقت وی موافقت نمی کنند ، و حتی قرار بازداشت را تمدید می کنند.”

مسعود آقایی به خبرنگار جرس از نگهداری بدرالسادات مفیدی در یک سلول دربسته و همراه با دختر کرد ۲۵ ساله ای بنام زینب جلالیان که محکوم به اعدام می باشد، سخن گفت و از نگرانی مضاعف همسرش نسبت به آن دختر جوان خبر داد. آقایی همچنین اتهامات وارده به همسرش را تبلیغ علیه نظام و شرکت در تجمعات اعتراضی اعلام کرد.

بدرالسادات مفیدی شامگاه ۷ دی ماه گذشته، در جریان دستگیریهای بعد ازعاشورا، همراه با همسرش مسعود آقایی بازداشت شد که آقایی پس از تحمل ۵۲ روز بازداشت انفرادی در بند ۲۴۰ اوین، با سپردن وثیقه آزاد شد؛ اما مفیدی کماکان در بند ۲۰۹ به سر می برد و ملاقات ها و شواهد موثق، از شرایط ناگوارِ جسمی و روحیِ این روزنامه نگار زندانی خبر می دهد.

محمود احمدی نژاد و رئیس دفتر وی، در جریان سفر اخیر به نیویورک، خاطرنشان کرده بودند “آنهایی که به زندان افتادند فقط کسانی‌اند که به تخریب اموال عمومی پرداخته، شیشه شکسته و ماشین‌ها را آتش زدند” و در پاسخ به اینکه “هنوز۳۸ روزنامه نگار در زندانهای ایرانند که اتهامات آنها هیچ ارتباطی با خرابکاری ندارد” متذکر شدند “هیچ‌کس در ایران به خاطر گفته‌هایش و دیدگاهش در زندان نیست و معدودی که در زندان هستند، خراب‌کاری کرده و خشونت آفریده بودند.”

سینماگر ســـبز

جعفر پناهی، سینماگر حامی جنبش سبز نیز، با گذشت بیش از دو ماه بازداشت، کماکان در وضعیت بلاتکلیف و تمدید قرار بازداشت به سر می برد.

پناه، پسر جعفر پناهی، در گفتگو با جرس، ضمن بیان اینکه همچنان بازجویی ها، سلول انفرادی و بلاتکلیفیِ پدرش ادامه دارد، از وضعیت نامناسب جسمی وی در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داد و خاطرنشان کرد “امکان مطالعه پروندۀ وی از طرف وکیل کماکان غیر ممکن بوده و اتهامات وارده به وی همچنان نامعلوم می باشد.”

جعفر پناهی، سینماگر برجسته و مطرح بین المللیِ ایران، اوایل بامداد یازدهم اسفندماه ۸۸ پس از یورش نیروهای امنیتی به منزلش به همراه خانواده و ۱۲ تن از مهمانانش – از جمله دو سینماگر- بازداشت شد که آنها موقتا آزاد شده، اما پناهی همچنان بدون ملاقات، بلاتکلیف و در شرایط سخت سلول انفرادی به سر می‌برد.

سه هفته پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از پیگیری موضوع دستگیریِ جعفر پناهی، کارگردانِ بازداشتی توسط آن وزارتخانه خبر داد و علت بازداشتِ وی را- از قول وزارت اطلاعات- ساختِ فیلمی پیرامون حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری ذکر کرد و گفت “مقامات امنیتی اعلام کرده اند که این کارگردان در حال ساخت فیلمی مربوط به حوادث اخیر و مسائل بعد از انتخاباتِ ریاست جمهوری بوده است.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.