سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » كاهش ظرفيت دوره كارشناسي دانشگاه‌هاي تهران با توجه به احتمال زلزله!...

كاهش ظرفيت دوره كارشناسي دانشگاه‌هاي تهران با توجه به احتمال زلزله!

چکیده :مسئله بسيار جدي بوده و حفظ جان از وظايف شرعي است/ كم كردن ظرفيت‌هاي كارشناسي در كلان‌شهرها در كنكور امسال اتفاق مي‌افتد و اكنون در حال بررسي است اما به چه شدت و ضعفي مشخص...


کلمه:رئيس سازمان سنجش گفت: باتوجه به احتمال وقوع زلزله و نياز مبرم به افزايش ظرفيت كارشناسي ارشد، كاهش ظرفيت‌هاي دوره كارشناسي دانشگاه‌هاي تهران در كنكور امسال لحاظ مي‌شود.

محمدحسين سرورالدين در گفت‌وگو با ايلنا، با بيان اين مطلب، گفت: ‌كم كردن ظرفيت‌هاي كارشناسي در كلان‌شهرها در كنكور امسال اتفاق مي‌افتد و اكنون در حال بررسي است.

وي افزود: اين كاهش محتمل است، اما به چه شدت و ضعفي مشخص نيست و پس از بررسي‌هاي كارشناسي، قطعا اعمال مي‌شود.

رئيس سازمان سنجش همچنين ضمن تكذيب شايعه كم شدن ظرفيت دانشگاه تهران، گفت: تنها ظرفيت دانشگاه تهران جابه‌جا مي‌شود، يعني از ظرفيت كارشناسي كاسته و به ظرفيت تحصيلات تكميلي افزوده مي‌شود.

محمدحسين سرورالدين با اشاره به اينكه طبق مصوبات بايد 20 درصد خروجي كارشناسي به مقطع كارشناسي ارشد راه يابد، گفت: بنابراين در چند سال اخير به دانشگاه‌هاي مادر كه فقط شامل دانشگاه‌هاي تهران نمي‌شود، ابلاغ شده كه مقطع كارشناسي خود را توسعه ندهند و امكانات خود را براي توسعه ظرفيت‌ مقطع تحصيلات تكميلي به‌كار گيرند.

وي افزود: امسال نزديك به 900 هزار نفر در كنكور كارشناسي ارشد شركت كردند و در نهايت تنها 90 هزار نفر براي اين مقطع پذيرش مي‌شوند كه بسيار كم است، به همين دليل نياز شديد نسبت به افزايش ظرفيت تحصيلات تكميلي احساس مي‌شود و دانشگاه‌‌هاي تهران با توجه به اينكه عموما دانشگاه‌هاي برخوردار هستند، براي توسعه تحصيلات تكميلي بايد پيشرو باشند.

او تاكيد كرد: در تهران و ديگر كلان‌شهرها كه امكان برگزاري دوره‌هاي تحصيلات تكميلي را دارند به‌طور كلي ظرفيت تغيير نمي‌كند بلكه از مقطعي به مقطع ديگر تغيير مي‌يابد و به جاي آن شهرستان‌هايي كه نمي‌توانند دوره‌هاي تحصيلات تكميلي داشته باشند، ظرفيت كارشناسي خود را افزايش مي‌دهند، به اين ترتيب ظرفيت تحصيلات تكميلي به‌طور جهشي افزايش مي‌يابد.

رئيس سازمان سنجش با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران، گفت: اين مشكل خاص تهران است و همان‌طور كه دولت رسما اعلام كرده و رئيس‌ دولت هم بارها تاكيد كرده مسئله بسيار جدي است و حفظ جان از وظايف شرعي است.

محمدحسين سرورالدين با تاكيد بر اينكه دولت آنچه در توانش است را انجام مي‌دهد، گفت: در ارتباط با دانشگاه‌هاي تهران هم همين كه ظرفيت كارشناسي پايين بيايد بسيار حائز اهميت است، زيرا دانشجويان كارشناسي دانشجوياني هستند كه مجبور به سكونت دائم در طول دوران تحصيل در شهر محل تحصيلشان مي‌شوند، اما در مقاطع كارشناسي‌ارشد و بالاتر دانشجويان عموما در رفت و آمدند و ساكن محصل تحصيلشان نمي‌شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “كاهش ظرفيت دوره كارشناسي دانشگاه‌هاي تهران با توجه به احتمال زلزله!”

 1. 349 گفت:

  فقط دانشجویان مهمند ؟ دانش آموزان بیگناه و کوچولو چی ؟ راهنمایی و دبیرستان چی؟ بهتر از همه اینها سربازان گمنام …. که برای نظام از نون شب هم مهمترند را باید حفظ کرد چرا آنها را به مناطق امن نمی فرستند ؟

 2. ايراني گفت:

  توجه داشته باشيم كه دانشجويان دوره كارشناسي مي توانند سفرياني جديد در معرفي جنبش سبز باشند و با توجه به سكونت طولاني تر و تعلقات كمتر مي توانند نقش بيشتري در اعتراضات ايفا نمايند.

 3. یوتب گفت:

  خدا دشمن های ما رو از احمق ها آفریده . با این کارشون جنبش سبز رو به شهرستانها می برند تهران که ساکت نمی شه هیچ دانشگاه های شهرستانها هم از این به بعد بسیار قوی تر از قبل اعتراض می کنند

 4. ناشناس گفت:

  بله دانشجو برای برخی مانند زلزله است…….

 5. ربان سبز گفت:

  دانشجویان همیشه زنده اند اگه پراکنده باشند همه جا رو گیرند
  بهتر شد!

 6. ناشناس گفت:

  چقدر دلسوز دانشجو هستند….دلسوزی شان در ماجرای حمله به کوی و پیگیری آن کاملا مشخص شد…………..