سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین کروبی:هیچ کس پاسخگوی ظلمی که بر یک معلم می رود،نیست...

حسین کروبی:هیچ کس پاسخگوی ظلمی که بر یک معلم می رود،نیست

چکیده :فشارها بر روی آقای داوری که خودش از جمله معلمان و دلسوزان واقعی این کشور است و پیش از این نیز در جبهه و در دفاع از کشور و مردمش، زخمی شده بود، بسیار زیاد است تا در تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ظاهر شود و بگوید همه فیلم هایی که در مورد تجاوز و شکنجه از زندانیان تهیه شد دروغ بوده...


کلمه:حسین کروبی از دیدار خانواده محمد داوری روزنامه نگاری که به دلیل تهیه فیلم و مدارک مربوط به تجاوزات جنسی در بازداشتگاه ها، زندانی شده است، با مهدی کروبی خبر داد و گفت: پدرم از نزدیک در جریان پرونده آقای داوری است و تا کنون بارها نسبت به وضعیت بازداشت و نگهداری این روزنامه نگار در زندان ابراز نگرانی کرده است، اما متاسفانه دستگاه قضایی کشور نه تنها از استقلال کافی برای بررسی پرونده زندانیان برخوردار نیست، بلکه از قدرت شنوایی لازم در برابر شکوایه مردم و دلسوزان کشور هم برخوردار نیستند.

داوری؛ از جمله دلسوزترین و با انگیزه ترین روزنامه نگاران

فرزند مهدی کروبی به جرس گفت: آقای داوری یکی از دلسوز ترین و با انگیزه ترین روزنامه نگارانی است که در سایت متعلق به آقای کروبی از آسیب دیدگان و شکنجه شدگان روزهای نخست دستگیری های پس از انتخابات ریاست جمهوری فیلم و گزارش تهیه می کرد اما متاسفانه پس از افشای مستندات تجاوز در برخی از بازداشتگاه ها توسط آقای کروبی، ابتدا به دفتر حزب اعتماد ملی ریخته اند و بعد از پلمپ حزب سپس به سایت آقای کروبی هجوم بردند . یعنی به جای رسیدگی به نکات مطرح شده توسط آسیب دیدگان و شکنجه شدگان، حتی روزنامه نگاری که مستندات همان زندانیان را ثبت و ضبط کرده بود را نیز به زندان انداخته اند.

فشار برای اقرار در تلویزیون

وی ادامه داد:گفته می شود فشارها بر روی آقای داوری که خودش از جمله معلمان و دلسوزان واقعی این کشور است و پیش از این نیز در جبهه و در دفاع از کشور و مردمش، زخمی شده بود، بسیار زیاد است تا در تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ظاهر شود و بگوید همه فیلم هایی که در مورد تجاوز و شکنجه از زندانیان تهیه شد دروغ بوده است.

کروبی با بیان اینکه آقای محمد داوری تاکنون مقاومت کرده و تن به اعتراف ساختگی علیه خودش و انکار مستنداتی که از زندانیان تهیه می کرد، نداده است، گفت: آقای علیرضا بهشتی مشاور مهندس موسوی وقتی از زندان آزاد شد از روحیه بسیار بالای آقای داوری در اوین خبر داده بود.

روحیه بالای داوری

وی به نقل از مشاور میرحسین موسوی ادامه داد: آقای بهشتی می گفت که محمد داوری هر روز در سلول خودش ورزش می کرد و هنگامی که بازجو شاکی می شد با روحیه خیلی خوب به بازجو می گفت من هر روز باید ورزش کنم یا مرا در یک سلول بزرگتر قرار دهید و یا بگویید شرایطی فراهم کنند که هر روز از امکانات بهداشتی لازم و حمام برخوردار باشم.

کروبی با بیان اینکه روحیه این روزنامه نگار زندانی بسیار خوب و با انگیزه توصیف شده است، یادآورشد: همین نشان می دهد که آقای داوری با اعتماد و ایمان به حرفه خود از کسانی که می گفتند در زندان شکنجه شده اند، گزارش و فیلم تهیه می کرد، اما متاسفانه در برابر او کسانی ایستاده اند که ذره ای به حقوق اولیه یک کسی که زندانی است احترام نمی گذارند، برای همین شاهدیم که آقای داوری با گذشت هشت ماه، حتی از یک مرخصی کوتاه مدت هم برخوردار نبوده است.

شرایط دشوار خانوادگی داوری

وی با اشاره به شرایط دشوار خانوادگی این روزنامه نگار زندانی گفت: مادر محمد داوری پس از فوت پدر ایشان با مصیبت توانسته اند در شهرستان بجنورد فرزندش را بزرگ کند و حالا باید به کسانی که خودشان را صاحب کشور می دانند برای آزادی فرزندی که همه زندگی اش را وقف این کشور کرده است، اصرار کند.

تلاش کروبی برای پی گیری پرونده داوری

وی تصریح کرد: آقای کروبی تا کنون دیدارهای متعددی با مادر و برادر این روزنامه نگار زندانی داشته است و همانگونه که از سایر زندانیان دفاع کرده و در کنار آنان بوده است در مورد این زندانی و خانواده ایشان نیزهمه تلاش خود را به کار گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای کروبی مشخصا با مسولان امنیتی و قضایی رایزنی و گفتگوهایی برای پیگیری وضعیت محمد داوری انجام داده است، یادآور شد: پدرم هیچ گونه ارتباطی با مسوولین امنیتی و قضایی کشور ندارد. آقای کروبی در کنار مردم و با مردم خواستار احیای حقوق از دست رفته زندانیان و آسیب دیدگان است. برای همین هم اخیرا تاکید کرده اند که قوه قضاییه مستقلی اساسا در کشور وجود ندارد که پیگیر وضعیت زندانیان باشد.

وی افزود: بنابراین فکر می کنم همانطوری که آقای کروبی اشاره کرده اند اگر ما قوه قضاییه مستقل داشتیم بی شک آقای داوری الان نمی باید به دلیل انجام رسالت روزنامه نگاری اش هشت ماه در زندان باقی بماند و تا این اندازه برای انکار مستندات تجاوز در زندان تحت فشار قرار بگیرد.

هیچ کس پاسخگوی ظلم نیست

وی همچنین با اشاره به اینکه آقای داوری به عنوان یک معلم از ادامه کار خود نیز باز مانده است، تاکید کرد: همکاران ایشان نیز بارها با آقای کروبی در این زمینه دیدار کرده اند و این جای تاسف دارد که هیچ کس در کشور پاسخگوی ظلمی که بر یک روزنامه نگار و یک معلم می رود، نیست؛ اما روحیه مقاوم آقای داوری و صبوری خانواده ایشان شاید کسانی را شرمنده کند .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.