سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خاتمی خطاب به احمد خاتمی:چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب بر گرد شما تنیده اند که حتی ...

خاتمی خطاب به احمد خاتمی:چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب بر گرد شما تنیده اند که حتی نور آفتاب را نمی‎بینید

چکیده :بر گرد شما برخی چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب و اطلاعات نادرست تنیده اند که حتی نور آفتاب را نیز نمی‎بینید و همانها (که در سر سودای دیگری دارند ) چنان ذهن شما را پرکرده اند که جز آنچه دیکته می کنند ، بازگو نمی کنید...


کلمه: محمدرضا خاتمی دبیرکل سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه ای سرگشاده خطاب به حجت الاسلام سیداحمد خاتمی خطیب نمازجمعه تهران نسبت به سخنان کذب وی در خصوص فعالیت‎های جبهه مشارکت و عملکرد آن اعتراض کرده و به وی یادآور شده که خدایی هم هست.

به گزارش نوروز سایت جبهه مشارکت ایران اسلامی،متن نامه محمدرضا خاتمی به قرار زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای سید احمد خاتمی

سلام علیکم،

در سایتهای خبری ، از قول شما مطالبی درباره جبهه مشارکت ایران اسلامی نقل شده است که امیدواریم صحت نداشته باشد . اگر صحت داشته باشد و با توجه به عدم تکذیب شما ، احتمال کذب آن کم می شود ، از خداوند می خواهیم شما را از فرو افتادن در گردابی که امام علی از آن بیم داد حفظ کند آنجا که می فرماید :” لاتکونن علیهم سبعا تغتنم اکلهم ” ( مبادا که مردم را درنده ای خون آشام باشی که خوردشان را غنیمت شماری )

شما براساس آموزه های دین و اخلاق و قانون حرف نمی زنید ، عدل و انصاف روا نمی دارید ، یکطرفه به قاضی می روید و خرد را پشتیبان زبان قرار نمی دهید .

بر گرد شما برخی چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب و اطلاعات نادرست تنیده اند که حتی نور آفتاب را نیز نمی‎بینید و همانها (که در سر سودای دیگری دارند ) چنان ذهن شما را پرکرده اند که جز آنچه دیکته می کنند ، بازگو نمی کنید .

آقای سید احمد خاتمی ! شما امام جمعه موقت تهران هستید . مهمترین صفت این مقام عدل و پارسایی است و شما با این بیانات خود این دو صفت را از دست داده اید که آرزو می کنیم حداقل از قبل داشته باشید .

شما مدعی شده اید جبهه مشارکت قصد براندازی داشته است ، با چه سند و دلیلی اینگونه ادعا می کنید ؟ لابد احکام صادره غیر عادلانه دادگاههای آنچنانی یاران ما را پس از ماهها حبس در سلول های انفرادی و فشارهای شدید روحی و گاه شکنجه دیده اید و می دانید هیچیک به چنین عنوانی محاکمه و محکوم نشده است .

امیدواریم شما به اندازه کافی مدرک و سند برای پاسخگویی در آینده ای نه چندان دور در محکمه همین دنیا که باید حاضر شوید داشته باشید و امید واریم در آنجا به آیه 67 سوره 33 قرآن مجید تمسک نجوئید . البته محکمه عدل الهی که جای خود دارد .

ای کاش حاضر می شدید تا سوابق شما در دفاع از نظام اسلامی با سابقه یکی از صدها جانباز و ایثارگری که در جبهه مشارکت صادقانه و بدون توقع نام و نان در حمایت از امام خمینی و راه او از همه چیز خود گذشتند و در اوج جنگ و ترور و فشار لحظه ای امام را تنها نگذاشتند مقایسه شود .

جناب آقای سید احمد خاتمی ! امیدواریم خود شما به این کلام امیرالمومنین (ع) که نقل کرده اید :” آخرت خود را فدای دیگران نکنند ” پای بند باشید و البته کامل این کلام این است :” بدترین مردم کسی است که آخرت خود را به دنیایش بفروشد و بدتر از او کسی است که آخرت خود را به دنیای دیگران بفروشد .”

جناب اقای سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران! باور کنید خدایی هم هست .

سیدمحمدرضا خاتمی

89/02/12

گفتنی است چندی پیش سیداحمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران جبهه مشارکت را متهم به براندازی کرده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

35 پاسخ به “خاتمی خطاب به احمد خاتمی:چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب بر گرد شما تنیده اند که حتی نور آفتاب را نمی‎بینید”

 1. جوان سبز گفت:

  درود بر آقای محمدرضا خاتمی. به زودی همگان شاهد محاکمه این سنگ دلان خواهند بود. امیدوارم قبل از رسیدن آن روز توبه کرده باشند و سخنان سخیف این 10 ماه سخت رو اصلاح کنند. بدانند و آگاه باشند ما بی شماریم

 2. این جماعت ،یعنی کسانی‌ همچون خاتمی،کیهان و … متاسفانه بصیرت را با دروغ ،تهمت اشتباه گرفتند ،بهتون گفته شد بصیرت داشته باشید ،اما بصیرت یعنی اینکه خرد آسمانی بالاتر از خرد دنیوی تو قرار بگیره ،نه اینکه تا میتوانید دروغ بگویید و تهمت بزنید و آن وقت از بصیرت حرف بزنید و دین و ایمان و اسلام،امام جمعه که دروغ رو ترویج کنه وای به حال کسانیکه به او اقتدا میکنند.دیگه از باقی‌ انتظاری نیست.به جای این خاتمی دروغ ساز باید خاتمی عزیز و محبوب مردم نماز جمعه رو به جا میاورد ،اونوقت نمازی میشد که ملایک هم به تماشا میومدند ،اما حالا این خاتمی شده امام جمعه .

 3. سبز گفت:

  دروغها را میشنوند و تکذیبها را نه. مانند همان وقتی که رسانه ملی در جریان مناظره ها تکذیب سخنان احمدی نژاد را منعکس نکرد. کسانی که به اینترنت و اخبار سایر منابع دسترسی داشتند و اطلاع رسانی کردند، موثر واقع شد ولی اکثریت از حقایق امور غافل ماندند.

 4. khakhs گفت:

  درود بر شرف انسانیت که با چنین نوشته ای دنیا و آخرت را برایشان روشن کردید چون اینها قدرت را در دست گرفته اند و قدرت چشم و دل و عقل انسان را کور میکند اینها کورند وهیچ نمیبینند باید روشنشان کرد که خدایی هم هست

 5. درود بر شرف انسانیت که با چنین نوشته ای دنیا و آخرت را برایشان روشن کردید چون اینها قدرت را در دست گرفته اند و قدرت چشم و دل و عقل انسان را کور میکند اینها کورند وهیچ نمیبینند باید روشنشان کرد که خدایی هم هست

 6. سینا گفت:

  عالی بود

 7. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود بر سید محمدرضا خاتمی

 8. ناشناس گفت:

  اي والله خاتمي ! اين حكم علي (ع) به مالك را هر چه بيشتر بخوانيم، بيشتر مي‌فهميم كه تفاوت ميان ماه ما و ماه گردون از زمين تا اسمان است. آري آقاي احمد خاتمي ! باور كنيد خدايي هست.

 9. احسان گفت:

  رئيس جمهور سابق کشورمان زيبا بيان ميکند و شيوا قلم ميزند. آقاي سيد محمد خاتمي! من نميدانم واقعا خدايي هست يا نه! واقعا نميدانم! اما اندک چيزي را در جواني دريافتم و آن اينکه اگر خدايي هم باشد در کار ما مردمان دخالتي نخواهد نمود. اين مشکلات بايد توسط مردم ما حل شود آنروز که به چنان فهمي برسيم که بتوانيم نظر ديگران را بشنويم و احترام بگذاريم و قائل به انديشه هاي گوناگون باشيم و تماميت خواه نباشيم.
  شما راه خوبي را از سال 76 شروع کرده ايد، به عنوان فرد کوچکي از کشوري استبداد زده به نام ايران شما را براي ادامه اين روش و با همين منش تشويق ميکنم. چرا که مطمئنم زمستان تمام شود و رو سياهي به ذغال ماند و بس.

 10. ali گفت:

  من بودم جمله اخر را اينطور مي نوشتم:
  جناب اقای سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران! حدس بزنيد شايد خدایی هم باشد.

 11. سید گفت:

  آقای احمد خاتمی اگر جوابی دارید بفرمایید !

 12. منصوره گفت:

  عالی بود!فقط مقایسه ای داشته باشید بین منش و طرز حرف زدن این خاتمی و آن خاتمی

 13. برگ سبز گفت:

  درود بر ” سيد محمد خاتمي ” فرزانه و عالم ديندار.

 14. ناشناس گفت:

  واعظان کين جلوه در محراب و منبر مي کنند
  چون به خلوت مي روند آآآآآن ! کار ديگر مي کنند

 15. ناشناس گفت:

  امیدوارم توبه کنید هر چند مطمئننا توفیق توبه رو نخواهید یافت .آقای احمد خاتمی!

 16. نیکو گفت:

  هر وقت این شخص را با این شیوه ی گفتار و کلام در تلویزیون میبینم و او را بعنوان آیت الله محسوب می کنند شکی برایم نمی ماند که دوران آخرالزمان نزدیک است.

 17. ناشناس گفت:

  درود

 18. ناشناس گفت:

  درود بر خانواده خاتمی ها………………………………………………

 19. ناشناس گفت:

  فوق العاده بود . جوابي هم دارند ؟
  انها ميگويند مخالفان ما حرف نزنند و ما خودمان براي مردم راه را تعيين ميكنيم ! مثل مناظره هاي مسخره صدا و سيما كه دور هم نشسته و افراد غايب را مورد عتاب قرار ميدهند و خودشان هم نتيجه گيري ميكنند .
  دم جنبش سبز ايران گرم

 20. ندای سبز گفت:

  درود بر رئیس جمهوری که در زمان او می توانستیم به گفتار ظاهر و قلم او ببالیم ولی سید بزرگوار آنها به هیچ چیز اعتقاد ندارند

 21. ناشناس گفت:

  سلام و درود خدا بر سید محمد خاتمی که امام ره او را فرزند فاضل و متعهد خویش نامید…..از اقای سید احمد خاتمی بپرسید که فعالیت شما قبل از انقلاب در سمنان چه بوده؟

 22. ناشناس گفت:

  بابا از احمد خاتمي چيز ديگري مگه انتظار داشتيد؟همين كه اون اين حرفهارو راجع به شما زده از خودتون و راهتون مطمين باشيد.امروز حرفها و كارهاي بعضي امثال احمد خاتمي و شريعتمداري و جنتي و … خودش تابلوي راه و محكه!البته از اون لحاظ چپكي!!

 23. مرادی گفت:

  اگرجبهه مشارکت قصدبراندازی نداشت پس اینهمه دوداز کجابلند بودوبه کجا می رفت واگر خدایی هم هست وشماباورداریدچگونه تهمت تقلب را به دولت و نظام زدید وان دلیلهای مضحک را آوردید

 24. مهرداد گفت:

  احمد خاتمی ، میدونه که داره دروغ میگه
  اما فراموش کرده که روزی باید جواب گوی این اعمال زشتش باشه

 25. ناشناس گفت:

  دكتر محمد خاطمي هميشه بيان زيبا و ادبياتي قوي و فن بيان خوبي داشتند، كاش به همين اندازه هم اهل عمل بودند.متاسفانه فقط حرف قشنگ مي زنند.لازم به يادآوريست كه بنده براي دكتر بيشتر از امام جمعه موقت احترام قائلم

 26. دلم برايت تنگ است هشت سال اصلاحات. فقط همين‎!‎

 27. ناشناس گفت:

  نوشته اید اگر جوابی دارید بنویسید!!! شما آنقدر ترسو هستید که نظرات مخالف را هم در سایت منعکس نمی کنید؟؟!!1 بله خدایی هم هست. وای اگر از پس امروز بود فردایی!!!

 28. آوند سبز گفت:

  به آقاي مرادي كامنت گذار: دود؟ شماها كه دودي نمي ديديد! تهمت تقلب ؟؟؟؟ رو را برم بابا!!

 29. سبز بيدار گفت:

  درود بر برادران خاتمي . شادمان كردي با اين شهامتت . ممنون

 30. علی گفت:

  مشارکت قصد براندازی نداشته فقط قصد به حکومت رسیدن و انطور که خود دوست دارد رفتار کردن و از بین بردن آنچه به خاطر آن انقلاب شده و تغییر تفکر اسلام ناب به اسلام امریکایی و تفسیر تفکر امام و ایثارگران به آنچه که تفکر خودشان است و هزار چیز دیگر. براندازی توسط مشارکت نعوذ باا… نفرمایید.

 31. ناشناس گفت:

  قسمت بزرگی از این آقایان وابسته به حکومت که از سر علاقه به موقعیت خود درس دین میدهند “از خدا پاک بی خبرند”. اینکه به دور این آقایان تار عنکبوت جهل و بی خبری بسته شده است و در نتیجه واقعیت ها را نمیبینند به هیچ وجه گویا نیست. تا آنجائی که به ما مربوط میشود این آقایان “نابینا” شده اند …

 32. عبد الله گفت:

  جناب آقای خاتمی،

  با تمام احترامی که برای شما قایلم، باید اذعان کنم که اگر در مدت 8 سالی که شما مسوولیت خطیر ریاست جمهوری را بعهده داشتید، اینقدر در مقابل نقض آشکار قانون اساسی سکوت نمی کردید، و به وظیفه واقعی خود ( هر چند خطرناک ) عمل می نمودید، امروز وارث شما احمدی نژاد ها نبودند و احمد خاتمی ها اینطور جرات تاختن به این ملت را پیدا نمی کردند.

 33. ناشناس گفت:

  سيد محمد خاتمي رئيس جمهور سابق

  محمد رضا خاتمي دبير سابق مشاركت

  دوستان سبز توجه كنيد كه يه كم با هم فرق دارن…

 34. مهدی گفت:

  نامه بسيار زیبای بود و حکایت از بینش و معرفت نویسنده داشت
  من به برادر عزیز جناب آقای محمد رضا خاتمی عرض می کنم که نامه نوشتن و نصیحت کردن بر این قوم کاری بس بیهوده است چرا که بر چشمها و گوشهای ایشان مهر زده اند، نه حقیقت را میبینند و نه میشنوند از دین چند آیه و حدیث برای فریب عامه مردم آموخته اند
  وگرنه کسیکه ذره ای به امام علی اعتقاد داشته باشد این چنین نمیکند که اینان کردند.
  آری خدایی هست و بزرگتر از آن است که بگذارد …در لباس پیغمبر در جایگاه امام جمعه آبروی دین و اسلام را یکجا به باد دهد.

 35. مصطفی گفت:

  خیلی دوست داشتم یکی جوتب این بشر را بده ، ممنونم از سید سبز که این جواب را داد