سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سبزهای گمنام/تحصن خانواده های زندانیان و آزادی چند جوان بازداشتی...

سبزهای گمنام/تحصن خانواده های زندانیان و آزادی چند جوان بازداشتی

چکیده :شاهدان عینی نیز گزارش دادند وقتی این زندانی از در اوین خارج شد چنان شور وشادی حاکم شد که وصف ناپذیر بود و پایین پله های مقابل درب زندان نیز، گروهی از مادران عزادار و حامیانِ آنها بودند که با شادیِ خود به خانواده ها انرژی میدادند وحسام را همراهی می...


کلمه: در پی تجمعات پی در پی خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل زندان اوین طی هفته های اخیر، شامگاه چهاردهم اردیبهشت ماه و در حالی که خانواده ها در هوایی نامساعد بر روی زمین نشسته بودند، تعدادی از جوانان بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات، با قید وثیقه آزاد شدند.

به گزارش كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها ، اولین نفری که شامگاه چهاردهم اردیبهشت آزاد شد، حسام ترمسی بود که از دهم تیرماه گذشته در بازداشت به سر می برد و خانواده وی در انتظار آزادیش لحظه شماری می كردند و بنا بر همین گزارش، آثار تحمل فشار روحی در چهره پدر و مادر این جوان به خوبی مشهود بود .

این گزارش خاطرنشان کرد علت تاخیر در آزادی ترمسی، تنها بدلیل شركت نكردن او دراعترافات تلویزیونی بود كه وی آنرا نپذیرفته بود .

شاهدان عینی نیز گزارش دادند وقتی این زندانی از در اوین خارج شد چنان شور وشادی حاکم شد که وصف ناپذیر بود و پایین پله های مقابل درب زندان نیز، گروهی از مادران عزادار و حامیانِ آنها بودند که با شادیِ خود به خانواده ها انرژی میدادند وحسام را همراهی می کردند.

كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها همچنین گزارش داد بعد از حسام، جوان دیگری حدودا ۲۲ ساله آزاد شد که اتهام او داشتن چند عکس از تظاهرات و حوادث بعد از انتخابات بود و وی از ده ماه پیش در بازداشت به سر برد.

دخترجوان دیگر، زندانی سوم بود كه از زندان آزاد شد و مادر پا به سن گذاشته اش به همراه برادرش برای آزادیش لحظه شماری می کردند که آنها نیز به محض آزادی وی، اشک ریزان از وی استقبال کردند.

گزارش مذکور خاطرنشان ساخت “صحنه های آزادی برای حاضرین بسیار منقلب كننده بود و با آزادی آنها، همه حاضران بهمراه خانواده زندانیان آزاده شده غرق شادی می شدند .”

طی ماههای اخیر و بویژه دو ماه گذشته، تعداد زیادی از خانواده های زندانیان سیاسی و حامیانِ جنبش، با حضور در مقابل درب زندان اوین، خواستار آزادی زندانیان و بازداشت شدگانِ حوادثِ اخیر شده بودند.

هم اکنون تعداد زندانیان و بازداشتی های بندهای مختلف زندان اوین از جمله، دو- الف، ۲۰۹، ۲۴۰، ۳۵۰، سالن های مختلف اندرزگاه هفت، ویژه روحانیت و نسوان مشخص نمی باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.