سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی؛حق قانوني حزب الله لبنان...

سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی؛حق قانوني حزب الله لبنان

چکیده :سياست‏هاي مدبرانه رهبري حزب‏الله لبنان صهيونيستها را در ارزيابي و شناخت توان تسليحاتي و نظامي حزب الله دچار سردرگمي و عصبانيت كرده است و صهيونيستها با طرح اينگونه ادعاها از زبان عوامل وابسته به خود، در واقع درصدد محك زدن قابليت‏هاي نظامي و امكانات لجستيكي جنبش حزب الله برآمده‏اند كه واكنش سنجيده و پاسخ زيركانه سيدحسن نصرالله اين ترفند را خنثي كرده است. ترديدي نيست كه صهيونيستها از برخورداري رزمندگان حزب الله از موشكهاي با قدرت با برد بالا وحشت...


کلمه: روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به موضوع تجهیز حزب الله لبنان به موشک و سلاح های مختلف اشاره کرده است. متن کامل این سرمقاله به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

سيد حسن نصرالله، دبيركل حزب الله لبنان در واكنش به جوسازي اخير محافل صهيونيستي درباره تجهيز جنبش حزب‏الله به موشكهاي “اسكاد” تاكيد كرد اين جنبش داشتن هرگونه سلاح را براي خود قانوني و موجه مي‏داند. نصرالله در عين حال گفت ادعاي دريافت موشكهاي مذكور را نه تاييد مي‏كندو نه تكذيب.

اظهارات دبيركل حزب الله لبنان پاسخي است به جنجال تبليغاتي اخير رژيم صهيونيستي و حاميان آن، به ويژه “رابرت گيتس” وزير دفاع آمريكا، كه اعلام كرده بود حزب الله لبنان از سوريه و جمهوري اسلامي ايران تعداد زيادي موشك اسكاد دريافت كرده است.

پاسخ قاطع و هوشمندانه نصرالله، ترفند صهيونيستها و آمريكايي‏ها را كه قصد داشتند حزب الله را به موضع تدافعي و انفعالي بكشانند خنثي مي‏سازد.

وزير دفاع آمريكا هفته گذشته در يك كنفرانس خبري با حضور ايهود باراك وزير جنگ رژيم صهيونيستي مدعي شد سوريه و ايران موشكهايي به حزب الله داده‏اند كه حتي بسياري از كشورها فاقد اين موشكهاي قدرتمند هستند. از سوي ديگر “تري رودلارسن” فرستاده سازمان ملل در سخناني خصمانه و جانبدارانه، حزب الله لبنان را مورد حمله لفظي قرار داد. اين ديپلمات سازمان ملل كه سابقه ضديت با حزب الله را در كارنامه‏اش دارد به جاي آنكه سخنانش برمبناي رعايت بي‏طرفي باشد بدون اينكه اشاره‏اي به زرادخانه عظيم تسليحاتي رژيم صهيونيستي كند مدعي شد وجود سلاح دردست شبه‏نظامياني چون حزب الله لبنان مانع صلح، ثبات و امنيت منطقه مي‏شود. سخنان اين مقام سازمان ملل از آن جهت شرم‏آورتر از گيتس است كه وي به سادگي اعتبارو حيثيت اين نهاد بين‏المللي را صرف خوشامد صهيونيستها و دفاع از رژيم غاصب صهيونيستي مي‏كند. اين اظهارات هماهنگ در عين حال دلالت بر توطئه‏اي جديد و سازمان يافته دارد كه چند هدف را دنبال مي‏كند.

نخست اينكه سياست‏هاي مدبرانه رهبري حزب‏الله لبنان صهيونيستها را در ارزيابي و شناخت توان تسليحاتي و نظامي حزب الله دچار سردرگمي و عصبانيت كرده است و صهيونيستها با طرح اينگونه ادعاها از زبان عوامل وابسته به خود، در واقع درصدد محك زدن قابليت‏هاي نظامي و امكانات لجستيكي جنبش حزب الله برآمده‏اند كه واكنش سنجيده و پاسخ زيركانه سيدحسن نصرالله اين ترفند را خنثي كرده است. ترديدي نيست كه صهيونيستها از برخورداري رزمندگان حزب الله از موشكهاي با قدرت با برد بالا وحشت دارند چرا كه در جريان جنگ 33 روزه سال 1385 ضربات كمرشكني از اين ناحيه متحمل شدند وبا وجود سانسورهاي شديد، نتوانستند آثار وحشتناك موشكهاي حزب الله بر رژيم صهيونيستي از دو بعد نظامي و رواني را مخفي كنند. در جريان جنگ 33 روزه مشخص شد كه شهرهاي صهيونيست‏نشين تا چه ميزان در برابر موشكهاي شليك شده از سوي حزب‏الله آسيب‏پذير هستند و اين واقعيت تلخ، نگراني و وحشت شديدي را در اركان حاكميت رژيم صهيونيستي به وجود آورد و يكي از عوامل اصلي در پذيرش آتش‏بس و عقب‏نشيني ارتش رژيم صهيونيستي از لبنان، همين موضوع بود.

نكته دوم اين است كه صهيونيستها با طرح جنجال موشكي درصدد هستند متحدان منطقه‏اي جنبش حزب الله را تحت فشار قرار دهند و آنها را به قطع ارتباط حزب الله وادار سازند تا به اين طريق، به‏زعم خود، موجبات انزواي اين جنبش را فراهم سازند. ادعاي اينكه سوريه و جمهوري اسلامي ايران به حزب الله تسليحات مي‏رسانند درحالي مطرح مي‏شود كه از چند سال قبل صهيونيستها توسط منابع آمريكايي و نيروهاي سازمان ملل و به بهانه قطعنامه 1701، كه در پايان جنگ 33 روزه تصويب شد، مبادي ورودي لبنان و گذرگاه‏هاي مرزي به خصوص مرز با سوريه را تحت نظارت خود دارند. به همين جهت، افكار عمومي بين‏المللي ادعاي ارسال تسليحات انبوه به حزب الله را نمي‏پذيرد.

هدف ديگر از طرح ادعاي اخير صهيونيستها، فشار بر جبهه ضد صهيونيستي در منطقه است كه اين جبهه روز به روز قدرتمندتر مي‏شود. از آنجا كه طلايه‏دار اين جبهه پيشرو و فراگير در منطقه، جمهوري اسلامي ايران، سوريه و حزب الله لبنان هستند طبعاً پيكان حملات صهيونيستها براي درهم شكستن جبهه ضد صهيونيستي منطقه متوجه آنهاست.

ديگر هدف جنجال تبليغي اخير در مورد سلاح‏هاي حزب‏الله، تلاش براي ترميم چهره منفور رژيم صهيونيستي است كه طي سالهاي اخير، به ويژه پس از جنايات ضد بشري‏اش در غزه، مورد انزجار بي‏سابقه جهاني قرار گرفته است. صهيونيستها باهمدستي متحد آمريكايي‏شان مي‏كوشند تصويري مظلوم و مورد تجاوز از اين رژيم به جهانيان ارائه دهند كه مورد تهديد حزب الله و همسايگانش قرار دارد. اين ترفند تبليغي شيطنت‏آميز قصد القاي اين مطلب را به جهان دارد كه رژيم صهيونيستي همواره در معرض حمله قرار دارد و از اينرو حق دارد از خود، به هر نحو ممكن، دفاع نمايد!

جنجال تبليغاتي در مورد تسليح حزب الله به موشكهاي پيشرفته درحالي مطرح مي‏شود كه به اذعان منابع غربي و صهيونيستي، تل‏آويو بزرگترين زرادخانه منطقه را دارد، از پيشرفته‏ترين سلاح‏هاي شيميايي و بيولوژيكي اهدائي حاميان بين‏المللي‏اش برخوردار است، حداقل 200 كلاهك اتمي دارد و مهم‏تر از همه اينكه خود را به هيچ معيار و مقررات بين‏المللي پايبند نمي‏داند.

رژيم صهيونيستي علاوه بر اينكه كليه قطعنامه‏هاي صادره توسط سازمان ملل را زير پا نهاده است، تنها در چهار سال اخير، دو جنگ ويرانگر را عليه ملت و مردم غزه به راه انداخت و ساكنان بي‏دفاع اين مناطق را با انواع تجهيزات پيشرفته به خاك و خون كشيد، هزاران تن بمب بر سر ساكنان آن مناطق فرو ريخت ولي حزب الله تاكنون از سلاح‏هايش در هيچ حمله خارجي استفاده نكرده بلكه تنها در مقام دفاع از سرزمين لبنان و بيرون راندن متجاوزان بهره جسته است. از اينرو افكار عمومي جهان، ادعاهاي وزير دفاع آمريكا مبني بر تهديد بودن سلاح‏هاي حزب الله را مردود و مضحك مي‏داند و آنرا اهانت به شعور ودرك خود تلقي مي‏كند.

دولتمردان آمريكا بايد اين واقعيت را بپذيرند كه اينگونه تحركات مذبوحانه نمي‏تواند در نجات رژيم صهيونيستي و مشروعيت دادن به اين رژيم جعلي موثر و مفيد باشد چنانكه در طول 6 دهه گذشته نيز نتوانسته است اين هدف را محقق سازد.

واقعيت اين است كه رژيم صهيونيستي هم اكنون در شرايطي ضعيف‏تر از هميشه قرار دارد و هيچ اقدامي نمي‏تواند اين رژيم پوشالي را از روال حتمي نجات دهد و اصرار دولتمردان آمريكا براي دفاع از اين رژيم رو به نابودي، قطعاً آنها را نيز به پرتگاه خواهد كشاند، واقعيتي كه تاكنون نيز بخش‏هايي از آن مسلم و محرز شده است. تاوان سنگيني كه آمريكايي‏ها مجبور به پرداخت آن در جهان شده‏اند و تنفر و انزجار جهاني از آمريكا و بي‏حيثيتي روزافزون اين كشور، بهايي است كه دولتمردان آمريكا در دفاع از رژيم صهيونيستي بردوش ملت خود گذاشته‏اند.

سلاح حزب الله تا زماني كه رژيم صهيونيستي به اشغال، تجاوز و جنايات خود ادامه مي‏دهد، حق اين جنبش است ضمن اينكه اين موضوع، مسئله داخلي كشور لبنان است و هيچ توجيهي براي دخالت ديگران وجود ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی؛حق قانوني حزب الله لبنان”

 1. سبز ملی گفت:

  فان حزب الله هم الغالبون

  درود بر کسانی که برای آزادی وطن خویش با بیگانگان پیکار میکنند.

 2. ناشناس گفت:

  حزب الله زنده است و زنده خواهد بود . حزب الله جان تمام مسلمانان واقعی است . حزب الله باید به تمام تسلیحات در مقابل دشمنان تجهیز شود .
  حزب الله عشق و جان است و حتی مسلمانان واقعی حاضراند که در کنار حزب الله قرار بگیرند و با دشمنان اسلام و قرآن بجنگند .

 3. مصطفی1 گفت:

  نصرالله عزیز شاگرد باهوش و ذکاوت و مهربان امام است.ایشان در صحنه داخلی لبنان با وجود تنوع قومی و مذهبی که شیعیان در آن اقلیتند توانسته با کسب اعتماد مردم و تاثیرگذاری بر گروهها و نیز عدم سهم خواهی وصرفا برای وحدت و استقلال لبنان تلاش کرده موفق باشد در داخل ایران فقط وجهه جهادی او را تبلیغ می کنند ولی ایشان آنچنان نسبت به مردم لبنان مودب و باعطوفت است که توانسته همه قومیتها و مذاهب را مجذوب خود کند. خدایا این افسر راستین حافظ مرزهای اسلامیت و انسانیت را حفظ کن.