سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » قاليباف: دزديدن مجسمه‌ها سازماندهي شده است...

قاليباف: دزديدن مجسمه‌ها سازماندهي شده است

چکیده :در بسياري از دزدي‌ها مانند دزديدن گاردريل‌هاي جنبه اقتصادي دارد؛ اما درباره دزدي مجسمه‌هاي شهر ممكن است جنبه اقتصادي مد نظر باشد و ممكن است موضوع عميق‌تر از اين حرف‌ها هم...


کلمه: محمدباقر قاليباف امروز در حاشيه دويست و هفتاد و هشتمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبني بر دزديده شدن مجسمه‌هاي سطح شهر تهران، اظهار داشت: با آشنايي بنده در اين زمينه بايد بگويم، اين اقدام كاري سازماندهي شده است و سارقان به صورت باندي عمل كرده‌اند.

وي افزود: نيروي انتظامي اطلاعات خوبي در اين زمينه بدست آورده است وهمچنين شهرداري تهران نيز شكايت خود را در اين زمينه ارائه كرده است.

قاليباف تصريح كرد: در بسياري از دزدي‌ها مانند دزديدن گاردريل‌هاي جنبه اقتصادي دارد؛ اما درباره دزدي مجسمه‌هاي شهر ممكن است جنبه اقتصادي مد نظر باشد و ممكن است موضوع عميق‌تر از اين حرف‌ها هم باشد.

شهردار تهران در پاسخ به اين پرسش كه اقدام شهرداري تهران در اين زمينه چيست؟ خاطرنشان كرد: بنا نيست شهرداري مسئوليت امنيت را نيز به عهده بگيرد.

وي ادامه داد: نگهبان‌هاي پارك‌ها بايد حساسيت بيشتري داشته باشند و اين موضوع نيز در حال پيگيري است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه بسياري از مجسمه‌هاي دزديده شده وزن بالايي دارند و با جرثقيل دزديده شده‌اند، گفت: به همين دليل است كه مي‌گويند روزهاي عادي اين كار را انجام نداده‌اند.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش پرسش ديگري درباره ضرورت داشتن شناسنامه فني ساختمان‌ها تصريح كرد: هر ساختماني با هر ابعادي كه باشد بايد براي آن شناسنامه فني صادر شود چرا كه اين امر يك ضرورت است.

وي افزود: در چند سال اخير شوراي شهر و شهرداري تهران اين دغدغه را داشته‌اند كه اين امر به سرعت محقق شود.

قاليباف خاطرنشان كرد: سازمان نظام مهندسي يك مجموعه صنفي با جمعي از مهندسان است كه مي‌تواند در اين زمينه اقدامات خوبي انجام دهد و در آن شكي نيست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “قاليباف: دزديدن مجسمه‌ها سازماندهي شده است”

 1. ناشناس گفت:

  آقای قالیباف,
  مواظب باش برج میلاد به سرقت نرود!

 2. سبزترين گفت:

  به زودي ميدان آزادي به سرقت خواهد رفت!!!

 3. آرش کمانگیر گفت:

  من نمیدونم چرا مخفیانه مجسمه هارو بر میدارن خوب علنا بگین مجسمه حرامه مگه مردم ایران هرکاری کردین ناراضی بودن

 4. ایران سبز گفت:

  اردیبهشت 15 م 1389 س 5 ب.ظ سیا ست طالبانی حرام بودن مجسمه ها در ایران هم پیگیری شده برای اینکه هویت ملی به فراموشی سپرده شود ولی کور خواندند آنکه به زباله دان تاریخ میرود دزدان هستند

 5. بسیجی خمینی گفت:

  عجب ! راست میگی ؟ خیلی سخت بود فهمیدنش ؟ کار بزرگی کردی …