سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فارس:دست‌های پنهان انگليس در پشت پرده سرقت مجسمه‌ ها!...

فارس:دست‌های پنهان انگليس در پشت پرده سرقت مجسمه‌ ها!

چکیده :معمولاً در اينگونه سرقت ها باندهاي عمل كننده چند لايه عمل مي كنند ، لذا باتوجه به اينكه سرقت مجسمه‌هايي كه در منظر ديد عموم مردم قرار دارد اگرچه در ابتدا امر ساده‌اي بنظر مي‌رسد ولي بدليل حجم و دشواري هاي مربوط به سرقت و انتقال اينگونه اشياء ، نيازمند يك اتاق فكر و سازماندهي ويژه‌اي است تا بتوان از اين مجسمه‌ها بهره‌برداري بهينه‌اي بعمل...


کلمه: خبرگزاری فارس به نقل از یک کارشناس ارشد میراث فرهنگی نوشت : در پشت پرده سرقت سريالي مجسمه‌اي تهران دست‌هاي پنهان انگليس قرار دارد.

حسن محمّدي كارشناس ارشد ميراث فرهنگي با اشاره به اجراي سناريوي سرقت‌هاي سريالي مجسمه‌هاي تهران گفت: باتوجه به سوابق كشور انگلستان در سرقت آثار تاريخي و اشياء نفيس ملت ها ازجمله سابقه ديرينه اين كشور در غارت آثار ملّي و مذهبي كشورمان در طول 200 سال اخير ، اين گمانه قوي بوجود آمده است كه كارشناسان و دلالان انگليسي كه معمولاً در امر جمع‌آوري و سرقت اشياء نفيس تاريخي نقش دارند در قضيه مجسمه‌هاي به سرقت رفته از ميادين تهران هم نقش اصلي را بر عهده دارند.

وي اشاره كرد: معمولاً در اينگونه سرقت ها باندهاي عمل كننده چند لايه عمل مي كنند ، لذا باتوجه به اينكه سرقت مجسمه‌هايي كه در منظر ديد عموم مردم قرار دارد اگرچه در ابتدا امر ساده‌اي بنظر مي‌رسد ولي بدليل حجم و دشواري هاي مربوط به سرقت و انتقال اينگونه اشياء ، نيازمند يك اتاق فكر و سازماندهي ويژه‌اي است تا بتوان از اين مجسمه‌ها بهره‌برداري بهينه‌اي بعمل آورد.

محمّدي افزود: در اينگونه موارد كشور انگلستان در همراهي و مساعدت و خريد اشياء تاريخي قاچاق شده گوي سبقت را از ساير كشورهاي اروپايي ربوده است و معمولاً اين اشياء پس از يك صد سال بعنوان آثار تاريخي در موزه‌هاي ان كشور خودنمايي مي كند.

اين كارشناس ميراث فرهنگي پيش‌بيني كرد كه در صورتي كه ثابت شود مجسمه‌هاي به سرقت رفته به كشور انگلستان حمل شده است بايد از اين كشور به يونسكو و ديگر مراكز فرهنگي بين‌المللي شكايت كرد.

اين كارشناس ارشد ميراث فرهنگي يادآور شد: چپاول ميراث فرهنگي ملت‌ها بويژه كشورهاي اسلامي همواره در دستور كار دولت‌هاي اروپايي بوپژه انگلستان بوده است. از اين رو هوشياري مضاعف دستگاه هاي حافظ منافع فرهنگي كشور و شهرداري‌ها اجتناب ناپذير است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

23 پاسخ به “فارس:دست‌های پنهان انگليس در پشت پرده سرقت مجسمه‌ ها!”

 1. عبد الله گفت:

  خدا را شکر که انگلیس و آمریکا آفریده شدند که شما همه چیز از قتل ندا گرفته، تا سرقت مجسمه های پایتخت عزیزمان را به گردنشان بیندازید.

  براستی اگر انگلیس و آمریکا و یا از همه مهمتر اسراییل نبودند شما چکار میکردید ؟

 2. مانی گفت:

  حالا خودشون رو زدند به اون راه :-)

  من نمیدونم این اقایون که ادعا می کنند وزارت اطلاعات قوی و باهوشی دارند , پس چرا این همه دزد انگلیسی یا منافقین در کشور وجود دارد؟؟ چگونه است که چندین سال این مجسمه ها را به سرفت نبردند , ولی یک دفعه بعد از جریاناتی که در کشور پیش امد , دست به این سرقت ها زده شد؟ چگونه است که این اقایون ادعا میکنند نگهبان در این پارک ها و کنار این آثار بوده است , ولی به راحتی این همه مجسمه ارزشمند به سرقت میرود؟

  دروغ هر چه بزرگتر باشد درصد باورش بیشتر است. این ها که علنا دروغ میگویند , خوب این هم یک دروغ دیگر. البته هنوز هم معلوم نیست . شاید واقعا کشور انگلیس این آثار و مجسمه های ارزشمند کشور را به سرقت برده است. ولی خوب این حدس بیشتر به یک طنز شباهت دارد تا واقعیت.

  زنده باد ایران.

 3. مژده گفت:

  زمان سلطنت پهلویها ، خانواده شاه به راحتی آب خوردن اجناس عتیقه و آثار باستانی باارزش رو از آن خودشون میکردن و معلوم نیست چه بلاهایی سرشون می آوردن. فرح پهلوی که یک مؤسسه برای خرید خانه ها و عمارتهای قدیمی تأسیس کرده بود و با زور و فشار تحت لوای این سازمان خانه های قدیمی رو از چنگ صاحبانش درمی آورد و دیگه هر غلطی دلش میخواست میکرد. الآن هم همین داستانه. خدا میدونه آقایان به اسم سازمان میراث فرهنگی و… چه کارهایی دارن میکنن. اما این رو بدونن مردم اونقدرها هم احمق نیستن. بهانه آمریکا و انگلیس دیگه خیلی قدیمی شده.

 4. amir گفت:

  ۱۰۰% با عبدالله موافقم. دیگه چیزی مونده که اینا به خارجی‌‌ها وصلش نکنن؟ هر چند چه در داخل و چه در خارج چیزی که برای همه مثل روز روشن شده اینه که این دولت تو چشم آدم نیگاه میکنه و دروغ میگه. در طول تاریخ هیچ جای دنیا فکر نمیکنم بشه دولتی به دروغ گوئی اینها پیدا کرد.

 5. رسول گفت:

  کار کرا خودشونه میخواهند فرا فکنی بکنند مگر همینجور راحته که یه دلال بیاد از وسط شهر تهران مجسمه 500 کیلویی رو بدزده

 6. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  طالبانی ها و نابود کردن مجسمه تاریخی بودا را بیاد دارید؟

 7. مهدی گفت:

  تورم ، گرانی ، فقر ، ضرب و شتم جوانان ، زندانی کردن روزنامه نگاران و دانشجویان و همه مشکلات قدیم و حال و آینده زیر سر آمریکا و انگلیس میباشد….!!

 8. ناشناس گفت:

  چه خوب گفت آن که گفت حرفهای این آقایان مرغ پخته را نیز به خنده می آورد ولی تکرار این حرفها دیگر خنده آور هم نیست.

 9. راست می گه خُب،کار انگلیسی هاست،پس فکر کردین لباس شخصی ها و سرانشون از کجا خط می گیرند؟!

 10. rastgo گفت:

  خوب معلومه این طالبان است که مجسمه ها را نابود می کند ، همانند مجسمه بودا ! اینها از علم و هنر وحشت دارند . به دستور اربابشان انگلیس نمی خواهند مردم این منطقه آگاه باشند .

 11. reza گفت:

  khodaeesh mamlekaty ke har roz migoyad dar mantaghe va hata 2nya dar zamine tajhizete defaee va nezami joze bartainha hast nemitavanad az yeki 2ta mojasame be on azamet va sangini on ham dar parki ke hatman negahban hast mohafezt konad va az oropa va amrika myayand midozdand che bayad goft?
  baba nagid to ro khodam ina joz mazhake shodan chizi nist?
  age shoma baraye harfaton hormat ghael nistid shyadad az onja ke yek shakhsyate hoghoghy darid va harf miozanid be hesabe hame melat begzarand
  ya aghalan mikhahid begoeeid avalesh ezafe konid be nazare man
  ajab giri oftadim ma…

 12. صبا گفت:

  یعنی دولت و ماموران دولت اینقدر خواب تشریف دارند که به این راحتی بیگانگان مایملک ما رو برمیدارند میبرند.

  نه جانم برای نابودی یک کشور، با وجود دوستان نادان قدرتمند هیچ نیازی به دشمن نیست.

 13. خط امامی گفت:

  من می دونستم که کار ، کار ، انگلیسی هاست

 14. ناشناس گفت:

  من می دونستم کا ر، کار انگلیسی هاست من می دونستم ، من می دونستم ( یادش به خیر کارتون گالیور )

 15. 349 گفت:

  اگه انگلیس هم نشد فردا به زندانیهای سبز اتهام چپ نگاه کردن به مجسمه ها اضافه می شه و میگن چون جرثقیلش ساخت یک شرکت صهیونیستی بوده اسراییل هم دخالت داشته

 16. دایی جان ناپلئون گفت:

  این اینگیلیییییساااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

 17. سعید گفت:

  پیدا کردن این مجسمه ها وجلوگیری از دزدیدن بقیه برای نیروی انتظامی مثه ابخوردنه,از این سناریوی فیلمای پلیسی دست وردارین!
  بابا مملکت در حال فنا شدنه مردم همه چیز رو خوب میفهمن
  ای علما ای بزرگترها بداد ایران و اسلام برسید رفت از دست… اینا یه عمر شما رو بزرگ کردن برای یه همچین روزایی دیگه!!
  نهایتش چند تا از شما بخاطر حرکت شجاعانتون زندانی یا شهید میشه ,بهتر از باز شدن پای اجنبیه
  مردم پشت شما بلند میشن این وطن فروشای مجسمه دزدو میشونن سرجاشون ,نترسین خدا با ماست …

 18. ناشناس گفت:

  مسئولین مراقب باشند برج میلاد مفقود نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 19. ناشناس گفت:

  مجسمه ها از شرم فرو ریختند!

 20. ناشناس گفت:

  نه بابا!!!!!!!!!!!!
  خیلی باهوشی آقای کارشناس ارشد میراث فرهنگی!
  آقا راستی ما تو خونمون یه هاون قدیمی داشتیم که گم شده،
  مارو که انگلیس را نمیدن، بی زحمت 100سال دیگه خواستین برین مجسمه هارو بیارین
  این هاون مارو هم یادتون باشه..

  قربان شما
  نوه ی ارشد مش قاسم نوکر آقاجان دایی ناپلئون

 21. ana گفت:

  سوال اینجاست چگونه دزدان دریایی انگلیسی در مرکز شهر مجسمه های سنگین با وزن بالای 60 – 70 کیلو را دزدیده اند که به گفته خودشان حمل آنها به چرثقیل نیاز دارد و خبری از هیچ نیروی امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی نیست!؟ برای افشای چهره کریه انگلیس لطفا از نیروهای خود بخواهید که از مجسمه فردوسی که شال سبز نیز به گردن داشته و عکسش توسط اغتشاشگران به دنیا مخابره شد جلوگیری کنند. هوشیار و آماده باشید و از موقعیت های مختلف از دزدی های بعدی فیلم تهیه کنید. و به دنیا مخابره کنید. سپس با تهیه کت و شلوار هاکوپیان برای سارق انگلیسی آنها را آزاد کنید تا مهرورزی دولت به تمام جهان مخابره شود.

 22. محمد گفت:

  جمع کنيد اين بساط دروغ رو. حال آدم به هم ميخوره از اين دروغهاي احمقانه. عوامل نفوذي در کهريزک جنايت کردند. عوامل نفوذي مردم رو توي خيابونها کشتند. عوامل نفوذي با لباس پليس شيشه ماشينهاي مردم رو خورد کردند. عوامل نفوذي توي روزنامه ها بودند. حالا هم عوامل نفوذي مجسمه ها رو دزديدن.

 23. بسیجی خمینی گفت:

  خاک تو سرت انگلیس ! گدا ! بدبخت ! حالا کارت به جایی رسیده مجسمه میدزدی ! برو کار کن مجبور نشی دزدی کنی ! بیچاره ! به نظرم باید
  هرکس در انتخابات انگلیس پیروز شد را بیاریم قم یک دستش را قطع کنیم تا دیگه هوس دزدی به سرش نزنه !