سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس وارد دومین روز خود شد...

اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس وارد دومین روز خود شد

چکیده :امروز طبق وعده ای که مسئولان در پی تجمع دیروز به دانشجویان داده بودند قرار بود «فرهاد دانشجو» رئیس دانشگاه شخصا در بین معترضین حاضر شده و به مساله رسیدگی کند اما به جای رئیس دانشگاه یکی از معاونان او به نام «یادگاری» سعی کرد با جمع کردن دانشجویان معترض در سالن کنفرانس دانشگاه به توجیه طرح مذکور بپردازد اما دانشجویان با اعتراض به بی تفاوتی فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه نسبت به اعتراض انها سالن را ترک کرده و با شعار های« یادگاری حیا کن دانشگاه رو رها کن» و «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» بار دیگر در مقابل سلف دانشگاه تجمع کرده و با خواندن ممتد سرود یار دبستانی اعتراض خود را بار دیگر به گوش رئیس دانشگاه...


کلمه: اعتصاب دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به طرح دانشگاه مبنی بر نقدی کردن یارانه غذای دانشجویی با شعار هایی مانند «تا حذف یارانه ها اعتصاب اعتصاب»،« مشکل ما صنفیه نیروی حراست چیه؟» و «ریاست دانشگاه خجالت خجالت» وارد دومین روز خود شد.

بنا به گزارش های رسیده به «کلمه»،امروز طبق وعده ای که مسئولان در پی تجمع دیروز به دانشجویان داده بودند قرار بود «فرهاد دانشجو» رئیس دانشگاه شخصا در بین معترضین حاضر شده و به مساله رسیدگی کند اما به جای رئیس دانشگاه یکی از معاونان او به نام «یادگاری» سعی کرد با جمع کردن دانشجویان معترض در سالن کنفرانس دانشگاه به توجیه طرح مذکور بپردازد اما دانشجویان با اعتراض به بی تفاوتی فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه نسبت به اعتراض انها سالن را ترک کرده و با شعار های« یادگاری حیا کن دانشگاه رو رها کن» و «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» بار دیگر در مقابل سلف دانشگاه تجمع کرده و با خواندن ممتد سرود یار دبستانی اعتراض خود را بار دیگر به گوش رئیس دانشگاه رساندند.

در ادامه دانشجویان با گرفتن غذا این بار ظرف ها را از مقابل سلف تا اتاق کنفرانسی که دکتر یادگاری در آن مشغول سخنرانی بود چیده و ظرف ها به میز سخنرانی یادگاری نیز رسید!

دانشجویان تربیت مدرس که از روحیه خودکامگی روسای دانشگاه آزرده شده اند می گویند تا لغو قانون پرداخت نقدی غذای دانشجویی دست از اعتراض بر نمی دارند.

به نظر می رسد اعتراض های دانشجویی در روز های آینده نیز ادامه یابد.

طبق طرح پرداخت نقدی یارانه غذا 200 تومان برای صبحانه و 800 تومان برای ناهار به دانشجویان پرداخت می شود که دانشجویان این اعتراض را دارند با هزار تومان چگونه می توانند دو وعده غذا بخورند.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس وارد دومین روز خود شد”

 1. ناشناس گفت:

  اول یارانه ها میدهند بعد از مدتی آنرا هم حذف میکنند…..منتها دانشجوها قضیه را فهمیده اند……

 2. تند باد گفت:

  این را هم بذارین به حساب دغل بازی برادران کامران وفرهاد دانشجو

 3. قاسم گفت:

  آقای ناشناس اول از همه بهزاد نبوی این قضیه روگفت.

 4. میثم گفت:

  … نمیشه که فقط اقتصاد آزاد باشه. اولین قدم اینه که رئیس گماشته شده دانشگاه استئفا بده و ریاست دانشگاه هم به صورت “آزاد” توسط اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه انتخاب بشه.

 5. دانشجوی فهمیده! گفت:

  چون جو دانشگاه از نظر سیاسی آرام است,خیال کرده اند دانشجو نمی فهمد !!
  باید بدانند دانشجوی مدرس همیشه بیدار است…….

 6. آزاده گفت:

  دوست من هم میگفت بدون نظرخواهی از آنها مهدکودک اداره شان را به همین منوال تعطیل کردند و به جاش ماهی ۱۵۰۰۰ تومان پرداخت کردند و یک معضل خیلی جدی برایشان ایجاد شده بود. اعتراض چند نفر کارمند خانم بچه دار هم به جایی نرسیده بود.

  حالا اینقدر پررو شده اند که این سیاست رفاه زداییشان را در دانشگاهها هم میخواهند پیاده کنند.

  امیدوارم این بار دانشجویان بتوانند رویشان را کم کنند.

 7. خط امامی گفت:

  طفلک دانشجوها ، نخبگان مدارس که اینک از هفت خان کنکور رد شده اند و قراره چرخهای فردای مملکت به دست اینان بچرخد چقدر تاوان نخبگیشان را می پردازند البته این یک نمونه کوچکی است که نمودپیدا کرده چند نمونه دیگراش را هم در سال پر تلاطمی که گذشت شاهدش بودیم . فردا ی روزگار هم که با هزار بدبختی مدرک گرفتند چه کسی است که قدرشان را بداند با هزار و یک بهانه از ورود به عرصه باردهی باز می مانند خدا خودش به داد مظلومان برسد

 8. رسا گفت:

  تازه این شروع اعتراضات دانشجویی است .زنده باد آزادی