سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه این روند برای جامعه دانشگاهی کشور خطرناک است...
» دکتر بهشتی در دیدار با جمعی از دانش آموختگان علوم سیاسی تربیت مدرس

ادامه این روند برای جامعه دانشگاهی کشور خطرناک است

چکیده :ادامه چنین روندی می‌تواند خطراتی را برای کل جامعه دانشگاهی کشور به همراه داشته باشد. هرچند چنین اقداماتی نمی‌تواند دلسوزان نظام دانشگاهی کشور را از ادامه راه خویش منصرف نماید.تنها با پذیرش اندیشه‌های مخالف و بهره‌گیری از تفاوت‌های فکری است که می‌توان به شکل‌گیری فضایی پویا و مترقی در کشور امید بست و این وظیفه‌ای است که مسئولیت آن بیش از همه بر عهده دانشجویان و پژوهشگرانی است که دغدغه آبادانی و سعادت ایران را...


کلمه:جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس با حضور در منزل دکتر سید علیرضا بهشتی، روز معلم را به وی تبریک گفتند.

به گزارش خبرنگار کلمه در این جمع صمیمی، دکتر بهشتی با اشاره به خدماتی که گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در طول سال‌های پس از انقلاب به جامعه علمی کشور داشته است و تربیت پژوهشگران و اساتید برجسته‌ای که در حال حاضر در دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر مشغول به فعالیت هستند، نسبت به برخوردهایی که با اعضای هیات علمی این گروه صورت می‌گیرد ابراز تعجب و نگرانی کرد و متذکر شد:ادامه چنین روندی می‌تواند خطراتی را برای کل جامعه دانشگاهی کشور به همراه داشته باشد. هرچند چنین اقداماتی نمی‌تواند دلسوزان نظام دانشگاهی کشور را از ادامه راه خویش منصرف نماید.

وی با توصیه به دانشجویان برای گسترش فضای نقد و گفتگو، تاکید نمود: تنها با پذیرش اندیشه‌های مخالف و بهره‌گیری از تفاوت‌های فکری است که می‌توان به شکل‌گیری فضایی پویا و مترقی در کشور امید بست و این وظیفه‌ای است که مسئولیت آن بیش از همه بر عهده دانشجویان و پژوهشگرانی است که دغدغه آبادانی و سعادت ایران را دارند.

دانشجویان نیز با تاکید بر اینکه آنچه اساتیدی چون دکتر بهشتی را به مقام معلمی رسانده است نه حکم مدیران سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌ها که سلوک معلمی و تعهد به تعلیم و تربیت انسان‌ها است، خطاب به وی گفتند: با صدور احکامی چون تعلیق فعالیت دانشگاهی و امثال آن، آنچه ما در مباحث علمی و اصول اخلاقی از شما آموخته‌ایم را نمی‌توانند از ما بازستانند و پیمودن چنین راهی هرگز متصدیان آن را به مقصود نخواهد رساند.

آنها با اشاره به فشارهای فراوانی که در طول چند سال اخیر بر گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس وارد شده است و تحدید فعالیت اساتید دیگری چون دکتر شکوری و مهندس موسوی، این امر را نشانه موفقیت گروه در تربیت نسلی از پژوهشگران دانستند که در مقابل کژی‌ها و آلودگی‌ها تاب سکوت ندارند و این گنجینه ارزشمند همواره به مثابه ثمره تلاش‌ها و مجاهدت‌های اساتید این گروه باقی خواهد ماند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “ادامه این روند برای جامعه دانشگاهی کشور خطرناک است”

  1. ریحانه گفت:

    فرزند شهید مظلوم! مظلومیت مضاعف شما دلمان را خیلی به درد می آورد.

    دیوارهای این دنیا چقدر تنگ و تاریک است. ان شاءالله هر چه زودتر همه خوابهای جاهلانه و استبدادگونه تعبیر معکوس شود و اهل علم رهایی یابند.

  2. مهران گفت:

    با درود بر شما جناب بهشتی عزیز