سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اتهام جدید برای عمادالدین باقی: اخلال در امنیت ملی با سخنرانی در حمایت از کروبی...

اتهام جدید برای عمادالدین باقی: اخلال در امنیت ملی با سخنرانی در حمایت از کروبی

چکیده :در ملاقات کابینی که با باقی داشتیم او یادآور شد بازپرس پرونده هنگام ابلاغ قرار به او گفته است که دستور انتقال به بند عمومی را داده است اما معلوم نیست چرا پس از گذشت 130 روز او باید در سلول بسته و بدون هرگونه امکانات که حتی آیین نامه سازمان زندان ها به رسمیت شناخته است باشد.از جمله کتاب،مجله و روزنامه و قلم و خودکار که بخصوص محرومیت آنها برای یک نویسنده شکنجه مضاعف...


کلمه:عمادالدین باقی برغم صدور دومین قرار وثیقه هنوز در زندان است و اتهام تازه ای به او تفهیم شده است. وی که از چهار ماه و ده روز گذشته در زندان بسر می برد قرار بود که با صدور قرار وثیقه در پایان ماه دوم قرار بود آزاد شود؛ اما دو ماه گذشته را نیز با قرار وثیقه در زندان و در سلول بسته بند 240 و در شرایط سخت و بدون هر نوع امکانات معمول در زندان ماند در حالی که بدون قرار بازداشت نگه داشتن او در زندان حتی برای یک ساعت خلاف قانون و جرم بود.

همسرباقی  به جرس گفت:” این بار مبلغ وثیقه 200 میلیون تومان است واین وثیقه برای اتهام دیگری است که طرح آن تعجب برانگیز است. اتهام اولیه باقی، تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با آیت الله منتظری بوده و اتهام دیگر او سخنرانی 5 دقیقه ای در قبل از برگزاری انتخابات در پارک ملت در جمع هواداران آقای کروبی عنوان شده است. این سخنرانی کوتاه پیش از انتخابات و در زمان فرصت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ایراد شده و معلوم نیست به چه دلیل امنیت ملی را به خطر انداخته است. در این صحبت کوتاه باقی از ضرورت رعایت ادب و اخلاق در تبلیغات انتخاباتی سخن گفته بود و نیز اعلام کرده بود اگر در انتخابات رای هم نیاوریم پیروزیم چون توانسته ایم ادبیات حقوق بشری را وارد گفتمان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نماییم. جالب است که این سخنرانی آن هم در پیش از انتخابات، به مصداقی برای اجتماع و تبانی برای بر هم زدن امنیت کشور تبدیل شده است.”

فاطمه کمالی همسر باقی می گوید: با وجود آن که به قول آقای باقی این مبلغ وثیقه معادل دیه قتل چند انسان است اما به باقی ابلاغ شده و به امضاء او رسیده است و در حالی که ما آمادگی تودیع وثیقه را داریم هنوز به خانواده اطلاعی داده نشده است و باقی را پس از حدود 130 روز بازداشت همچنان در شرایط نامناسب و بلاتکلیف رها کرده اند و با پيگيري هايي كه تاكنون داشته ايم نتيجه اي نگرفتيم.

کمالی با انتقاد از اینکه همسرش از حق تماس تلفنی و ملاقات حضوری محروم است گفت:” در ملاقات کابینی که با باقی داشتیم او یادآور شد بازپرس پرونده هنگام ابلاغ قرار به او گفته است که دستور انتقال به بند عمومی را داده است اما معلوم نیست چرا پس از گذشت 130 روز او باید در سلول بسته و بدون هرگونه امکانات که حتی آیین نامه سازمان زندان ها به رسمیت شناخته است باشد.از جمله کتاب،مجله و روزنامه و قلم و خودکار که بخصوص محرومیت آنها برای یک نویسنده شکنجه مضاعف است.”

همسر باقی افزود:” بلاتکلیفی و وضع بد نگهداری کسی که با قرار وثیقه در زندان است و هیچ قرار بازداشتی به او ابلاغ نشده نه تنها غیر قانونی که غیر اخلاقی هم هست و نشان دهنده تلاش برخی افراد برای اعمال فشار های غیر قانونی بر باقی است. ” اوادامه داد :” اگر یک روز در یک حمام در بسته محبوس شویم عذاب آور است ، اکنون حدود چهار ماه واندی است که باقی را در یک محیط بسته نگه داشته و حتی حاضر نیستند یک جلد کتاب برای دادن به او را بپذیرند و این معنایی جز اعمال فشار غیر قانونی ندارد.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “اتهام جدید برای عمادالدین باقی: اخلال در امنیت ملی با سخنرانی در حمایت از کروبی”

 1. 349 گفت:

  اینهمه اخلال در روح و روان مردم که با حرفهای… رییس دولت و حامیان افراطیش پیدا می شه را کی پیگیری می کنه

 2. محسن ایران زاهدان گفت:

  من این دولت رو نفرین میکنم دولت دروغ دولت واردات بی رویه دولت تنهایی در جهان…

 3. milad گفت:

  baraie aghaie baghi sabr wa paidari aarzoo darim