سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشاور فرهنگی سازمان هواشناسی: افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دا...

مشاور فرهنگی سازمان هواشناسی: افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد

چکیده :البته نباید مردم به دلیل ترس از وقوع بلایای طبیعی از گناه پرهیز کنند زیرا این ظلم به خداوند است. خداوند انسان را آفریده تا در مسیر رشد و تعالی حرکت کند و وارد دایره گناه نشود، بنابراین مردم باید به خاطر ارتباطی که با خداوند دارند از گناه پرهیز...


کلمه:حجت الاسلام ابراهیم بهاری مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی، گفت: وزارت کشور، همه سازمان‌های مستقل را ملزم کرده که کمیته صیانت از حریم شهروندی تشکیل دهند که در راستای همین دستور چنین کمیته‌ای در سازمان هواشناسی نیز تشکیل شده است.

به گزارش ایلنا مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی ادامه داد: بر اساس ابلاغ وزارت کشور، مدیران سازمان‌ها، باید در رابطه با راه‌کارهای فرهنگی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و برخوردهای فرهنگی با انحرافات احتمالی تصمیم‌گیری کنند.

او تصریح کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که فقط زنان نیستند که باید عفاف و حجاب را رعایت کنند، بلکه کمیته صیانت از حقوق شهروندی که در سازمان‌ها راه‌اندازی می‌شود وظیفه‌اش دفاع از حقوق همه پرسنل است و تذکرات و تشویق‌های مربوط به حجاب و عفاف هم زنان و هم مردان را شامل می‌شود.

بهاری اظهار کرد: از آنجایی که سازمان هواشناسی ارباب رجوع خاصی ندارد، ما فقط در رابطه با اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف در بین پرسنل خود وظیفه داریم.

او همچنین اعلام کرد: طرح حجاب و عفاف اگر به درستی در جامعه عملیاتی شود و فقط در حد تئوری باقی نماند می تواند در راستای کاهش گناه در کشور تاثیر گذار باشد.

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی در پاسخ به این سئوال که آیا گسترش بدحجابی و گناه در کشور می‌تواند به افزایش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله کمک کند یا خیر؟، گفت: همان‌گونه که رئیس‌ دولت نیز در این رابطه گفته‌اند، افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد.

او ادامه داد: همان‌گونه که در روایات متعدد دینی نیز آمده است، هر کجا که بستر گناه فراهم شود، مردم آن جامعه باید آماده نزول بلایای طبیعی باشند.

بهاری گفت: پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از آثار گناه در جامعه است.

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی اظهار کرد: چند سال پیش که زلزله مهیبی در ترکیه اتفاق افتاد به دلیل افزایش گناه در این کشور بود.

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی تصریح کرد: البته نباید مردم به دلیل ترس از وقوع بلایای طبیعی از گناه پرهیز کنند زیرا این ظلم به خداوند است. خداوند انسان را آفریده تا در مسیر رشد و تعالی حرکت کند و وارد دایره گناه نشود، بنابراین مردم باید به خاطر ارتباطی که با خداوند دارند از گناه پرهیز کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “مشاور فرهنگی سازمان هواشناسی: افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد”

 1. کنتورچی گفت:

  “بهاری اظهار کرد: از آنجایی که سازمان هواشناسی ارباب رجوع خاصی ندارد، ما فقط در رابطه با اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف در بین پرسنل خود وظیفه داریم.”
  کار خوبی میکنید ؛ تازه اگر پرسنل هم هیچکسی نبود بهش گیر بدی میتونی به خودت گیر بدی یه روز بعنوان مرد به خودت گیر بده فرداش ریش و سیبیلت رو بزن و مقنعه سرت و مانتو تنت کنه بعنوان زن به خودت گیر بده، اشکالی ندارد.

  “همان‌گونه که رئیس‌ دولت نیز در این رابطه گفته‌اند، افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد.”
  به سلامتی باید از این به بعد بگیم : “مرجع بزرگوار و عالیقدر ریاست دولت …..”

  “بهاری گفت: پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از آثار گناه در جامعه است.”
  والله تا اونجائی که من یادم میاد از حدود 20 سال پیش تا حالا این مملکت یا دچار خشکسالی و کمبود انرژی نسبتا” قحطی بوده ؛ یا تصدق سر برخی دولتمردان و مدیران و مسولان که متولی امور جامعه بوده اند دچار طوفان و سیل و آتش سوزی و ویرانی بوده است. یعنی تا این حد مردم ایران معصیت کار بوده اند؟! احتمالا” درست میگید آقای بهاری چون وقتی مانور زلزله چند وقت قبل در تهران برگزار شد بخاطر گناه و معصیت مردم تهران اکثر مسولین مربوطه و وزراء دولت که باید در آن شرکت میکردند و حضور میافتند یا در خواب ناز بودند یا آنقدر دیر رسیدند که فقط به میوه و شیرینی آخر برنامه رسیدند؛ این هم از معصیت مردم تهران بود.

  “مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی اظهار کرد: چند سال پیش که زلزله مهیبی در ترکیه اتفاق افتاد به دلیل افزایش گناه در این کشور بود.”
  پس کشوری مثل سوئیس یا هلند که اصولا” نه مصیبت طوفان و سیل و زلزله و خشکسالی و …. ندارند باید خیلی پاک و مطهر باشند احتمالا کشوری مثل هلند به این دلیل گناهکار نداره چون یه جائی مثل Red Light در اون قرار داره و در همه دنیا معروف هست. ای ولله هلندیها

  “مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی تصریح کرد: البته نباید مردم به دلیل ترس از وقوع بلایای طبیعی از گناه پرهیز کنند زیرا این ظلم به خداوند است.”
  بالاخره تکلیف ما رو معلوم کن گناه بکینم یا نکنیم؟! هرجور شما بگید ما بکنیم آقای مشاور فرهنگی هواشناسی

 2. داوود گفت:

  “بهاری گفت: پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از آثار گناه در جامعه است.”

  یک سؤال تستی: موقع طبیعی این پدیده ها چه زمانی است؟؟؟

  گزینه ها:
  الف- وقتی اصلاح طلبان سرکار باشند ب- زمانی که اصلاح طلبان سرکار باشند
  ج- موقعی که وقتی اصلاح طلبان سرکار باشند د- تمام موارد فوق

 3. مينا گفت:

  فقط خواستم بگم اين دو تا كامنت بالايي خيلي قشنگ بود…

 4. جبهه سبز آذربایجان-اردبیل گفت:

  متاسفم اقای بهاری برایتان……….شرمنده که ارزش بیش از این را ندارید تاوقتم را صرف جواب به شما کنم………….. مردم بم حلالتان نخواهد کرد

 5. MALAK گفت:

  IN AZ UN HAFHA BUD, IN SHAKHS CHON AMAR NEMIDANAD IN TOR BIRAHE MIZANAD, DAR DARSE AMARE EBTEDAI, BARAYE PEYDA KARDANE RABETE BEYNE 2 MOTEGHAYER AVAL SAMPLE(NEMUNE) UN HAM HADEAGHAL 30 TA NEMUNE UNBAISED , BAD ADDADI PEYDA MIKONAND KE SHAKHES ERTEBATE YEK MOTEGHAYE BA DIGHARIST, HALA AZ IN NABEGHE YA AZ NAVABEGHE GHARN BAYASTI PORSID AYA IN MARAHEL RA TEY KARDE YA NA VA AGHAR KARDE CHERA AMARI SOHBAT NEMIKONAD KE MA HAM FEYZ BEBARIM, DAR IRAN BAZARE DORUGH , GHAZAFE GHUIE, KHORAFAT, VA NADANI , AVAM FARIBI ZIAD SHODE.