سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » قول نمي‌دهيم تا پايان سال 93 همه فازهاي پارس جنوبي به توليد برسند...

قول نمي‌دهيم تا پايان سال 93 همه فازهاي پارس جنوبي به توليد برسند

چکیده :توليد ايران سال گذشته با قطر برابر شد، اما سرمايه‌گذاري‌هاي جديد آنها در سال گذشته باعث شد آنها در حوزه توليد دوباره از ما پيشي...


کلمه: در صورت بهره‌گيري از ظرفيت توليد 5 فاز از پارس جنوبي در نيمه سال 1391 توليد ايران با قطر مجددا برابر خواهد شد.

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس ضمن اعلام مطلب فوق در گفت‌وگو با  ايلنا افزود: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته فازهاي 15،‌16،17 و 18 بايد تا پايان سال 90 به بهره‌برداري برسند و اواسط سال 1391 نيز فاز 12 به بهره‌برداري خواهد رسيد.

علي وكيلي گفت: با بهره‌برداري از اين فازها توليد ايران و قطر با هم برابر خواهد شد.

او درباره ميزان توليد فاز 12 نيز گفت: فاز 12به اندازه سه فاز توليد گاز خواهد داشت.

او گفت: توليد ايران سال گذشته با قطر برابر شد، اما سرمايه‌گذاري‌هاي جديد آنها در سال گذشته باعث شد آنها در حوزه توليد دوباره از ما پيشي بگيرند.

وكيلي در جواب اين سئوال كه تا چه زماني تمام فازهاي پارس جنوبي به توليد خواهد رسيد، گفت: قرارداد تمام فازهاي پارس جنوبي در سال جاري منعقد خواهد شد. به اين ترتيب تكليف همه فازها مشخص خواهد شد. تمام تلاشمان اين است كه تا پايان برنامه پنجم توسعه همه فازها به توليد برسد، اما قول نمي‌دهم كه تا پايان سال 93 اين اتفاق رخ دهد.

او ادامه داد: ما همه تلاشمان را در اين حوزه به كار مي‌گيريم، اما قول نمي‌دهيم كه حتما اين طرح اجرايي شود، ولي به هر حال در پايان برنامه پنجم يا يك سال بعد از آن همه فازهاي پارس جنوبي به توليد برسند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “قول نمي‌دهيم تا پايان سال 93 همه فازهاي پارس جنوبي به توليد برسند”

 1. ناشناس گفت:

  وقتي قول ميدادن، خراب از آب در ميومد واي به حال الان كه قول نميدن.

 2. ايراني گفت:

  وقتي قول مي دهند وضعمان اينست واي به حال وقتي كه قول نمي دهند، در ضمن اين آقاي مسئول فرض كرده اند كه قطر تا آن سال هيچ سرمايه گذاري جديدي نمي كند و با نه مثل سال گذشته رسيدن ما به آنها لحظه اي خواهد بود؟؟؟
  بماند كه با تعطيلي آن همه پروژه هاي عمراني و تحريمها و پيمانكاران نظامي بعيد مي بينم كه حتي به صورت لحظه اي هم در توليد به قطري ها برسيم.
  افسوس كه در كشوري با اين همه منابع و ثروت به خاطر ماجراجويي، تعصب و بي لياقتي بعضي مسئولان بايد بازار خيريه ها داغ باشد و باز هم اينهمه گرسنه و بيكارو كارتن خواب در خيابانها ببينيم.

 3. 349 گفت:

  وقتی قول دو سه سال می دن پنج سال به بالا طول می کشه وای به وقتی که قول هم ندن در ثانی کی جرات مقامات نظامی را بازخواست کنه ؟

 4. م گفت:

  سلام!!ما یک تعداد ازکسانی هستیم که برای ادامه تحصیل به هند امده ایم!روال معمول به این صورت است که برای دوره زبان 4.5 ماهه اقدام کرده وسپس در طول این دوره پذیرش برای فوق یا لیسانس یا دکترا اقدام می کردند!!اما مشکل ازاین جا شروع شده که سفارت هند درایران برای همه ایرانی ها مهر اقامت 3ماهه زده که بااین مهر نمی شود ویزا را تمدید کرد تا پایان دوره زبان هم نمی شود ماند چون خیلی ها قبل شروع کلاس امده اند واکنون هم 3ماه تمام شده پذیرش هم زمانش شروع نشده ومهمتر پولی که پرداخت شده درواقع کلاه برداری شده چون یک سوم کلاس مانده وبدتر این که سفارت هند در تهران هم تا اطلاع ثانوی ویزای دانشجویی به دانشجویان ایرانی نمی دهد البته برای ایالت ماهارشترا که شهر پونا هم جز ان است !!حال دانشجویان ایرانی با صرف هزینه زیاد برای خانه وسایل خانه وغیره به امید ماندن طولانی مدت مستعاصل شده اند و متاسفانه همراهی هم از جانب سفارت ایران در بمبیی ندیدیم!!حالا خواهش میکنم نسبت به این موضوع وکلاه برداری از ایرانیان وخدشه دار شدن بیش اپیش ایرانی های از همه جا راتده اینجا بی تفاوت نباشید!شاید بشود توسط فشار رسانه این کلاه برداری ا فشا شود!!

 5. آشنا گفت:

  اگر قول داده بودند هم نميشد روي آن حساب کرد چه رسد به حال که قول اجرا هم نداده اند.

 6. کنتورچی گفت:

  وکیلی در جواب این سئوال که تا چه زمانی تمام فازهای پارس جنوبی به تولید خواهد رسید، گفت:

  “تمام تلاشمان این است که تا پایان برنامه پنجم توسعه همه فازها به تولید برسد، اما قول نمی‌دهم که تا پایان سال ۹۳ این اتفاق رخ دهد”.

  پس لااقل قول بده تا پایان سال 93 کل مجموعه پارس جنوبی و فازهای اونو کلا” از بین ببرید که دیگه خیال همه راحت بشه و وعده سر خرمن به مردم ندید و به بهانه سرمایه گذاری و تولید و صادرات و چه و چه …. اینقدر پول و سرمایه و ثروت این کشور و مردم رو توی جوی آب و دور نریزید.
  من نمی دونم چه حکایتیه که تمام این حیف و میلها و دور ریختن ثروت این سرزمین و مردم آن در جوی آبی ریخته میشه که اون جوی آب کیسه برخی افراد هست؟!

 7. كوشا گفت:

  احمدي نژاد در مناظره انتخاباتي ادعا كرد در دوره رياست جمهوري اش 66 ميليارد دلار در صنعت نفت و گاز سرمايه گذاري كرده است. با قيمتهاي امسال هزينه احداث هر فاز از پارس جنوبي كمتر از 2 ميليارد دلار است. سوال اينست كه با توجه به اينكه در پتروشيمي و نفت نيز در دوره 4 ساله اول رياست جمهوري پروژه هاي بسيار كمي آغاز شده اند و در پارس جنوبي هم فازهاي 15 تا 18 آغاز شده اند و اگر خوش بينانه نگاه كنيم 60 درصد پيشرفت داشته باشند, 66 ميليارد دلار در كجا سرمايه گذاري شده است؟ 66 ميليارد يعني 33 فاز از پارس جنوبي!!!!