سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سایت «قانون ما» به منظور آگاهی بخشی،قانون اساسی را بررسی می کند...

سایت «قانون ما» به منظور آگاهی بخشی،قانون اساسی را بررسی می کند

چکیده :تارنمای «قانون ما» همچنین در نظر دارد در مناسبت های گوناگون، چگونگی اجرای قوانینِ مربوطه را نیز بر روی خروجی خود قرار داده و مطابق با شرایط زمانی، راهکارها و ضعف های قوانین را مورد بررسی قرار...


کلمه: گروهی از فعالان حوزۀ حقوق و سیاست، با هدفِ بررسی و تحلیل قوانینِ فعلیِ جمهوری اسلامی و شرح چگونگیِ اجرایِ قوانین موجود، تارنمایی تحت عنوان «قـــانون ما»+ راه اندازی و افتتاح کردند.

این گروه که مرحلۀ آغازین حرکت خود را با وبلاگی تحت همین نام و بصورت باز(از جهت نظردهیِ کاربران) واردِ حوزۀ مجازی نموده، کار خود را با معرفیِ قانون اساسی جمهوری اسلامی شروع کرده و در صدد هستند با بررسی و درج تک به تکِ اصولِ قوانین موجود در نظام فعلی کشور، زمینه های بیشترِ افزایش آگاهی شهروندان از قوانین را فراهم آورده و آنها را با حقوق طبیعی شان آشنا تر نمایند.

تارنمای «قانون ما» همچنین در نظر دارد در مناسبت های گوناگون، چگونگی اجرای قوانینِ مربوطه را نیز بر روی خروجی خود قرار داده و مطابق با شرایط زمانی، راهکارها و ضعف های قوانین را مورد بررسی قرار دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “سایت «قانون ما» به منظور آگاهی بخشی،قانون اساسی را بررسی می کند”

 1. حسین گفت:

  سلام خدمت خوانندگان گرامی و مسؤلین سایبت

  اقدامی که این بخش از هموطنانمان آغاز کرده اند کاری شایسته و در خور اهمیت است.
  بخشی از هموطنان ما خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی هستند و راه حل مشکلات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه را فقط از منظر جابجائی قدرت ارزیابی می کنند. بعبارت دیگراین گروه تمام مسائل جامعه ایران را بین عدد صفر و صد ارزیابی کرده و در این میان اصولا” منطقه خاکستری نمی بینند . اگر از این گروه بگذریم و بر این باور باشیم که جابجائی صرف قدرت ، حلال مشکلات جامعهء ما نیست به راه حل دومی می رسیم که از الزامات آن آگاهی افراد به حقوق و وظائف خود و آگاهی میزان انعکاس این حقوق و وظائف در قانون اساسی کشور خواهد بود.
  مبارزه در راه اجرای کامل و بدون تنازل قانون اساسی ، در هر گامش افشای دروغ و خودسری های حاکمیت در رابطه با قانون و حدود وظائف قانونی آنان خواهد بود.
  مسلما” عامل قدرت و نیروهای مسلحی که در اختیار حکومتگران است تا مدتی آنان را درمقابل پیامدهای قانون شکنی ها آنان را حمایت خواهد کرد ولی این کمک ها نمی تواند برای مدتی طولانی ادامه یابد.
  اگر توجه داشته باشیم که مقامات جمهوری اسلامی کوشش زیادی بخرج می دهند که در میان مسلمانان و مبارزان ضد امپریالیستی ، خود را مشروع و قانونی جلوه دهند، آگاهی مردم ما به حقوق قانونی و حقوق شهروندی خود ،عامل مهمی خواهد بود که مقامات جمهوری اسلامی برای جلوگیر ی از برون افتادن قانون شکنی های آنان از پرده ، تلاش مضاعفی نمایند و اینکار برای مدتی طولانی امکان نخواهد داشت.

 2. seyed sadegh گفت:

  lotfan dar ingone mavaghee link-e site ro ham begozareed.

 3. سجاد گفت:

  خیلی عالیه دستتون درد نکنه اگه میشه لینک کنید تا همه بتونن از این سایت استفاده کنند

 4. عسگر گفت:

  بسیار کار ارزشمندی است موافقم

 5. داوود گفت:

  چه کار خوبي! به نظرم اين کار در سايت کلمه هم صورت بگيرد بهتر است.
  يک سايت يا وبلاگ براي شناساندن قانون اساسي يک کشور کافي نيست.

 6. آريانا گفت:

  درود بر ايرانيان

  دستتون درد نكنه ، دليل همه مشكلات قانون گريزيه ، ولي اگه همه به طور كامل از حقوقشون مطلع باشند كسي جرئت گريز از قانون رو پيدا نميكنه

 7. بابک گفت:

  لطفا ادرسش رو هم بذارید
  ==
  کلمه:آدرس در داخل متن لینک داده شده است.