سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری تجمعات کارگری در شهرهای مختلف کشور در فضای امنیتی...

برگزاری تجمعات کارگری در شهرهای مختلف کشور در فضای امنیتی

چکیده :تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی تاکید کرده بودند که اخراج کارگران، آن ها را به "سرنوشت سیاه" دچار می کند.همچنین در پلاکارد دیگری نوشته شده بود:"کارگر،روز بیکاریت مبارک،تا حق خود را نگیریم از پا نمی...


کلمه: بر اساس گزارشات برخی از سایت های خبری صدها نفر از کارگران تبریز با تجمع در مقابل اداره کار روز جهانی کارگر را گرامی داشتند.بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران”،صدها نفر از کارگران و مردم در مقابل اداره کار شهر تبریز تجمع کردندو ضمن گرامیداشت روز جهانی روز کارگر علیه اخراجهای گسترده ،بیکاری و فقر اعتراض کردند.

روز شنبه 11 اردیبهشت ماه صدها نفر از کارگران و مردم تبریز در مقابل اداره کار تبریز در خیابان خمینی ،نیمه راه –راه آهن برای گرامی داشت روز جهانی کارگر تجمع کردند. کارگران علیه اخراجهای گسترده،بیکاری و فقر اعتراض می کردند.این تجمع از حوالی ساعت 11:00 صبح آغاز شده است و تا لحظه ارسال گزارش صدها نفر در آن شرکت دارندو هر لحظه بر تعداد شرکت کنندگان افزوده می شود.مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر علیرغم حضور گسترده نیروهای نظامی -انتظامی همچنان ادامه دارد.

نیروهای  انتظامی ،گارد ویژه و لباس شخصی در منطقه حضور گسترده ای دارند. بنابه گفته شاهدان عینی بیش از 40 خودروی نیروهای نظامی در آنجا مستقر شده اند. همچنین تعداد زیادی از نیروهای موتور سوار که باتون بدست هستند در منطقه در حال گشت زدن هستند.

تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس؛کارگر،روز بیکاری ات مبارک

محمدرضا نسب عبداللهی خبرنگار از شیراز گزارش داده است که ساعت 10 صبح امروز 11 اردیبهشت(اول می)کارگران در شیراز به مناسبت روز کارگر،تجمع اعتراضی برپا کردند.

این تجمع که در دقایق اولیه نزدیک به پنجاه کارگر در آن حضور داشتند در مقابل استانداری فارس در خیابان آزادی شیراز در حال برگزاری است.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی تاکید کرده بودند که اخراج کارگران، آن ها را به “سرنوشت سیاه” دچار می کند.همچنین در پلاکارد دیگری نوشته شده بود:”کارگر،روز بیکاریت مبارک،تا حق خود را نگیریم از پا نمی نشینیم”.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت که حدود چند ماه است از مجتمع صنعتی گوشت فارس اخراج شده و هفت ماه است که حقوق نگرفته است.

این کارگر که نام خود را اعلام نکرد،تاکید کرد بیش از دو ماه است که مجتمع صنعتی گوشت فارس به دلیل خصوصی سازی تعطیل شده و نزدیک به 1200 کارگر این واحد صنعتی از کار بیکار شده اند.

کارگران این واحد صنعتی 22 فروردین گذشته و پنجم اردیبهشت نیز مقابل دفتر مجتمع صنعتی گوشت تجمع کرده بودند.

همچنین اول دی ماه سال گذشته و به هنگام سفر محمود احمدی نژاد به شیراز،کارگران این واحد صنعتی و کارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران با حضور در مقابل ورزشگاه حافظیه،محل سخنرانی رئیس دولت دهم، خواستار توجه هیأت دولت به مشکلات این واحدهای صنعتی شده بودند.

کارکنان مجتمع گوشت فارس در همین روز در ورزشگاه حافظیه، به دلیل وابسته بودن این واحد صنعتی به وزارت جهاد کشاورزی،با در دست داشتن پلاکاردهايی خواستار توجه وزير جهاد کشاورزي به وضعيت خود شده بودند.

از سوی دیگر گزارش شده هزاران نفر از كارگران معترض در قزوين شعارميدهند ” كارگر اتحاد , اتحاد ”

تجمع كارگران قزوين در ورزشگاه  يادگار امام برگزار شد .كارگران  پلاكاردهايي در دست داشتند که بر آن نوشته شده بود:ما كارگران كارخانه چيني البرز خواهان نقض انحلال كارخانه هستيم.

ما كارگران چيني البرز 7 ماه است كه حقوق دريافت نكرده ايم.ما عيدي سالهاي 87 و 88 را دريافت نكرده ايم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “برگزاری تجمعات کارگری در شهرهای مختلف کشور در فضای امنیتی”

 1. 349 گفت:

  وقتی شیرازی با اون صبر و بی خیالی زبون زدش به صدا بیاد ببین تو مملکت چه خبره

 2. ناشناس گفت:

  شیرازی صبرش زیاده ولی ظلم رو تحمل نمی کنه.

 3. 360 گفت:

  کارخانه قند بردسیر ( در استان کرمان ) بعد از یک و سال و خورده ای تعطیلی به علت جمع آوری ارای مردم در زمان انتخابات دست و پا شکسته راه اندازی شد از آن زمان به بعد چند بار تعطیل شده و عده زیادی اخراج شده و کارگرهایی هم که هستند چنین ماه حقو ق نگرفته اند بماند که حقوق سالهای گذشته ام پرداخت نشده
  چکار کنیم که زن و بچه هامون در فقر و گرسنگی اند و هیچ کس نیست به دادمون برسه.

 4. yekta گفت:

  vaghean shirazi ha adamhaye besyar najib va ba marefati hastand , dame hamashoun garm ke har kasi ba on ha neshasto barkhast dashte azashoun bekhobi yad mikone.

 5. محمد گفت:

  امروز تهران خیابان آزادی تا ساختمان وزارت کار پر از نیرو بود . حضور مردم هم سبز سبز . بهترین شروع بود واسه استقبال از خرداد و 22 خرداد .

 6. ali گفت:

  همین کارگران تهیدست بودند که انقلاب اسلامی را کردند و در هشت سال جنگ همین ها بودند که کارگری را ول کرده و به جبه ها رفتند ، ولی در مقابل این همه فداکاری و علی رغم گذشت سی و یک سال از انقلاب اسلامی هنوز مسوولین حکومت اسلامی این عزیزان را بیمه نکرده اند !؟

 7. ما هستیم گفت:

  ماهستیم

 8. فرهاد گفت:

  در انقلاب سال 57 هوانيروز اصفهان حركت انقلابي كرد .
  و انشاء اله شيراز اين بار خواهد درخشيد.

 9. فريد گفت:

  زود خواهد رسيد زماني كه پاسداران تاريكي وجهل به جرم غارت بيت المال محاكمه شوند.