سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » استاندار تهران:قيمت دوگانه نان براي باز بودن دست مصرف كننده در انتخاب است!...

استاندار تهران:قيمت دوگانه نان براي باز بودن دست مصرف كننده در انتخاب است!

چکیده :تاكنون در مورد تعيين نرخ نان هنوز تصميم گيري نشده است/ خوشبختانه در حال حاضر از 300 واريته تنها 50 الي 60 واريته گندم مانده است و الباقي اصلاح شده‌اند/اعلام قيمت دوگانه نان به معناي تعادل در نحوه قيمت‌گذاري...


کلمه: آقاي استاندار آيا فكر نمي‌كنيد اقدام به دستوري كردن قيمت نان ضمن كاهش رقابت ريسك‌پذيري در بين نانوايان تنوع و كيفيت نان را نيز كاهش مي‌دهد و همچنين آقاي استاندار ممکن است در مورد گندم آلوده و يابه عبارت ديگر آرد آلوده مي‌توانيد توضيح بدهيد؟

اين سوالي بود كه خبرنگار ايلنا در جلسه گفت‌وگوي آزاد با شوراي سياست گذاري آرد و نان استان تهران در محل استانداري تهران و در حضور خبرنگاران از استاندار پايتخت پرسيد.

مرتضي تمدن در پاسخ به اين سوال با دفاع از اعلام قيمت واقعي نان از سال گذشته تاكنون گفت: اعلام قيمت دوگانه نان يعني قيمت يارانه‌اي ونانوايي‌هاي آزاد پز در حقيقت به معناي تعادل در نحوه قيمت‌گذاري بوده و دست مصرف‌كننده را براي انتخاب بازگذاشتيم.

استاندار تهران كه خود رئيس شوراي سياست گذاري آرد و نان استان است افزود: اتفاقا اين موضوع ضد قيمت دستوري و افزايش تنوع و قيمت رقابت در تهران است و اميدوارم الگويي براي ساير نقاط در كشور باشد.

استاندار تهران همچنين با استنباط از سوال خبرنگار ايلنا كه در مورد كيفيت گندم و آلودگي آن از وي سوال كرده بود در يك اشتباه واژه‌اي اين پرسش را با آرد آلوده جواب داد و گفت: آرد آلوده هيچ وقت در صنايع نانوايي ما وجود نداشته است.

وي براي توضيح بيشتر در اين مورد آقاي علوي رئيس غله منطقه يك كشور را مورد خطاب قرار داد و از او در اين مورد توضيح خواست.

علوي با تاكيد بر اينكه آرد در تمام نقاط كشور يك دست توليد مي‌شود و در اين ارتباط تنوع و سليقه و مشتري محور بودن آرد مورد توجه قرار دارد تاكيد كرد: آرد آلوده در هيچ دوره‌اي وجود نداشته است و براي اطمينان از عدم آلودگي آرد آزمايشات مختلفي بانظارت دقيق انجام مي‌گيرد.

وي در عين حال و از جمله تناقض آميز اظهار داشت: ممكن است در كيفيت آرد مشكلاتي وجود داشته باشد و آن هم مربوط به خط توليد است.

خبرنگار در ادامه پرسش خود را بار ديگر اين گونه تكرار و استاندار تهران را خطاب قرار داد و گفت: جناب آقاي تمدن من هرگز از واژه‌اي آرد آلوده سخن به ميان نياوردم اما گويا شما دوست داريد كه اين واژه بر سر زبان خبرنگارها جاري شود و يك واژه جديد به وجود بيايد من در مورد كيفيت آرد و اين‌كه براساس گفته‌هاي معاون وقت وزير كشاورزي و وزير فعلي وزارت كشاورزي در مورد بيماري‌هاي گندم اشاره كردند، سئوال كردم. در اين هنگام تمدن، كريمي عضو هيات مديره سازمان بازرگاني دولتي كشور را مورد خطاب قرار داد و از او دراين باره توضيح خواست.

كريمي گفت: مطلقا آرد آلوده وجود ندارد و اما گفته شما در مورد كيفيت گندم صادق است چرا كه كيفيت آرد نسبت به نوع ساختار گندم كاملاً بستگي دارد از آنجا كه كيفيت گندم به واريت‌هاي مختلف آن بستگي دارد. اين واريت‌ها هستند كه كيفيت آرد را زير سوال مي‌برند. به گفته كريمي خوشبختانه در حال حاضر از 300 واريته تنها 50 الي 60 واريته گندم مانده است و الباقي اصلاح شده‌اند.

وي همچنين خبر داد: با اقدامات انجام گرفته براي بالا بردن كيفيت آرد و مطلوب بودن آن اختلاف گندم مورد بررسي قرار گرفته و براين اساس با اختلاف گندم كيفيت آرد مطلوب‌تري در آينده به دست خواهد آمد.

درادامه اين گفت‌وگوي آزاد خبرنگاري در مورد چگونگي نرخ نان درسال‌جاري سوال كرد و كيارشي معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران تعيين نرخ نان را بستگي به اعلام نحوه برخورد دولت و آزاد‌سازي يارانه‌ها مربوط دانست و استاندار تهران در تكميل جواب پرسش گفت: تاكنون در مورد تعيين نرخ نان هنوز تصميم گيري نشده است.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “استاندار تهران:قيمت دوگانه نان براي باز بودن دست مصرف كننده در انتخاب است!”

  1. خط امامی گفت:

    البته شاید منظورشان از این حرفها این بوده که : همانطوری که مدارس غیر انتفاعی داریم ، مدارس دولتی هم داریم . همانطور که دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد و پیام نور داریم دانشگاه دولتی هم داریم از این به بعد هم نانوایی های غیرانتفاعی و آزاد هم خواهیم داشت . اصولا از این به بعد ازهر شغل و کسبه ای غیر انتفاعی و آزاد و نیمه دولتی هم خواهیم داشت تا هم اشتغال زا باشد و هم مردم محترم ایران عزیز ، حق انتخاب هر کالا و هر خدماتی را به صورت آزاد و غیر انتفاعی و نیمه دولتی و گاها دولتی ، را داشته باشند این هم یه جور مملکت داری است !!!

  2. 349 گفت:

    نه تنها در مورد قیمت نان بلکه در موارد دیگر هم این دولت قادر به تصمیم گیری مشخص و هدفمندی نیست و اول خودشو داخل موضوع می اندازه بعد شروع می کنه بسته به شرایط عکس العمل مقطعی نشون می ده در انتها اگه هم نشد روز از نو روزی از نو وقت و پول مردم فدای آزمایشات حالا کاش عبرت می گرفت ولی افسوس او هرگز نمی داند