سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خبرنگار صدا و سیما به طور مشروط آزاد شد...

خبرنگار صدا و سیما به طور مشروط آزاد شد

چکیده : محمد شریف ملک زاده، دبیر کل شورای ایرانیان خارج از کشور اعلام کرد که حکم آزادی حمید معصومی نژاد صادر شده...


کلمه: «حمید معصومی نژاد»، خبرنگارصداو سیما که به اتهام قاچاق اسلحه در ایتالیا بازداشت شده بود، به طور مشروط آزاد شد.

محمد شریف ملک زاده، دبیر کل شورای ایرانیان خارج از کشور اعلام کرد که حکم آزادی حمید معصومی نژاد صادر شده است.

وی اعلام کرد:سرانجام پس از رایزنی ها و تلاشهای گسترده دیپلماتیک، خبرنگار بازداشت شده صدا و سیما در ایتالیا عصر پنجشنبه با پیگیری های اعضای شورای صیانت از حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور، مرکز امور حقوقی و بین‌المللی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه آزاد شد.

دوازدهم اسفند 1388 مقام های قضایی ایتالیا اعلام کردند که حمید معصومی نژاد، همایون بختیاری و پنج ایتالیایی را در شهر تورین به اتهام قاچاق اسلحه بازداشت کرده اند.

پیش تر منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ، از وزیر امور خارجه ایتالیا خواسته بود تا آقای معصومی نژاد را به قید ضمانت آزاد کنند.

به گفته مقام های ایتالیایی هدف این گروه که تاریخ فعالیت آنها حداقل به سال ۲۰۰۷ می رسد، ارسال سلاح از طریق کشورهای ثالث از جمله امارات متحده عربی و رومانی به ایران بوده است.

مقامات کشور این اتهامات را رد کرده اند و رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امورخارجه این کشور درمورد بازداشت این دو ایرانی گفت: «گزارش های خبری درباره این بازداشت ها حاکی از یک بازی تازه با انگیزه های پنهانی و اهداف نامعلوم است.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “خبرنگار صدا و سیما به طور مشروط آزاد شد”

 1. ناشناس گفت:

  خبرنگاران صدا و سیما هم مثل خود صدا و سیما هستند.

 2. ناشناس گفت:

  متاسفانه شرايط به گونه اي كرده اند كه از اين خبرنگارمحلي كه سالهاست در ايتاليا زندگي مي كند وفرهنگ آنهاراكاملا پذيرفته ،اينك بعد از بازداشت در تريبونهاي رسمي و حاكميت به عنوان بت و الگو ياد مي شود.

 3. داد گفت:

  بعداً بازداشت سه کوهنورد امریکایی یا تقاضای وقیحانه تعویض «کلوتیلد ریس» فرانسوی با قاتل «شاهپور بختیار» دارای هیچ انگیزه پنهانی و اهداف نامعلومی نیست!!! نکته جالب این است که تقاضای تعویض دختری که نهایت جرمش ارسال عکسی از تجمع 3میلیون شهروند یک کشور است را با فردی مطرح میکنند که قتل کرده است! توجه کنید که قتل کرده است؛ یعنی اگر همان شاهپور بختیار -که امام به عنوان ولی فقیه زمان و مرجع تقلید «مسلّم» و مورد قبول اکثریت شیعیان جهان حکم مهدورالدم بودن ایشان را صادر نفرموده بودند- در تهران به قتل میرسید بایستی قاتل به جزای قتل نفس قصاص و اعدام میشد؛ که به معنای این است که ایشان از نظر شرع انور لیاقت زندگی را نداشته است ولی از نظر رییس دولت این فرد لیاقت آن را داشته است که حیثیت یک کشور را گروی آزادی وی قرار دهد! یعنی نظر رییس دولت صد در صد مخالف شرع است و این فریاد وا اسلامای هیچ روحانی و کفن پوشی را بلند نمی کند!
  وای بر شما که چگونه دارید دینتان را به دنیای دیگران میفروشید.