سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تجمع اعتراضی کارگران بعد از سخنرانی وزیر کار در مشهد...

تجمع اعتراضی کارگران بعد از سخنرانی وزیر کار در مشهد

چکیده :بعد از سخنرانی وزیر کار و امور اجتماعی در مشهد، گروهی از کارگران نسبت به سخنان وزیر و بی‏توجهی به مشکلات کارگران اعتراض...


کلمه: عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر کار و امور اجتماعی در اولین همایش کشوری روز بسیج کارگری و تجلیل از شهدای کارگر که روز گذشته در مشهد برگزار شد، به تفسیر آیه سوم سوره‌ بقره و تبیین مفهوم غیب و ایمان پرداخت و به دلیل اینکه در این همایش که به مناسبت روز کارگر برگزار شده بود سخنی درباره وضعیت کارگران به زبان نیاورد مورد اعتراض قرار گرفت.

به گزارش ایسنا ،وی تقدم به غیب بر نماز و زکات را نشان از اهمیت این مفهوم دانست و در خصوص تفاوت دین اسلام با سایر مکاتب فکری دنیا، ادامه داد: براخلاف سایر مکاتب فکری به غیب معتقدیم و می‌دانیم علاوه بر مولفه‎های مادی، اسباب و لوازم دیگری هم در زندگی ما موثرند.

شیخ الاسلامی افزود: در کشورمان هیچ کس را نمی‎توان پیدا کنید که حاضر باشد عشق به اهل بیت(ع) را با تمام ثروت‎های دنیا عوض کند این امر نشانه ثروتمندی و برخورداری ماست.

وزیر کار و امور اجتماعی با استناد به آیات و روایات متعدد و اشاره به موقعیت ممتاز ایران در منطقه و جهان تصریح کرد: اگر خدا بخواهد ما را یاری کند چه کسی می‎تواند به ما آسیب برساند و اگر او بخواهد ما را واگذارد، چه کسی قادر خواهد بود به ما یاری برساند؟

شیخ الاسلامی با اشاره به آیه شریفه «و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا» افزود: شهادت بالاترین مقام قرب بشری و حیات جاوید است.

بعد از سخنرانی وزیر کار و امور اجتماعی، گروهی از کارگران با اجتماع در محوطه‌ مجتمع “آیه‌ها” نسبت به سخنان وزیر و بی‏توجهی به مشکلات کارگران اعتراض کردند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: انتظار داشتیم از وزیر حرف‏های بهتری در مورد بهبود اوضاع کارگران بشنویم اما وی در سخنانش حتی یک کلمه در مورد کارگر نگفت.

کارگر دیگری ادامه داد: وقتی وزیر بهداشت یا آموزش و پرورش حرف می‎زنند، بخشی از صحبت‌هایشان در خصوص مژده به پرستاران و معلمان است اما وزیر کار صحبت کرد و از کارگر هیچ نگفت.

محمد کریمی گفت: حداقل انتظار ما از وزیر کار این بود که پس از تفسیر قرآن به بازگویی برخی مشکلات کارگران و ارائه‌ راه حل در این خصوص بپردازد.

وی مدعی شد: متاسفانه در کشور ما برای کارگر هیچ ارزشی قایل نیستند و دلیل بنده برای ادعایم مکاتبات و نامه‎نگاری‌هایی است که از فروردین 88 با وزارت کار داشتم اما به سرانجام نرسیده است.

این تجمع کارگران بعد دقایقی بدون حضور مسوولان پایان یافت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “تجمع اعتراضی کارگران بعد از سخنرانی وزیر کار در مشهد”

 1. ناشناس گفت:

  وزرای آقای احمدی نژاد اولا و بالذات واعظ و مفسر قرآن و روایات اند و ثانیا و بالعرض وزیر.یعنی هر جا می روند که سخنی بگویند ابتدا وعظ می کنند و اگر توانستند در موضوع مربوط به خود سخن می گویند. شاید به همین دلیل است که رییس دولت به مراجع روی خوش نشان نمی دهد و خود را بی نیاز از آنها می داند.

 2. سبز سبزم گفت:

  من اسم یک شهید شهرستانی را به نام سینا آرامی به شما معرفی کردم ولی از اعلام سر باز زدید چرا؟؟؟؟؟

 3. خط امامی گفت:

  برای خرید شیر یارنه ای 350 تومان پول لازم است و برای ویزیت با دفترچه بیمه 1200تومان پول زبان بسته و برای خرید یک عدد نان سنگک برای صبحانه 500-700 تومان پول و…. ]آقای وزیر محترم با یک جمله حدیث و یا حتی یک آیه قرآن هیچکدام از این احتیاجات برطرف نمی شود
  لطفا معنویات مردم را وارد آشتفه بازار اقتصادی نکنید و بگذارید مردم معتقد بمانند . مشکلات اقتصادی مردم با آیه و حدیث حل نمی شود لااقل در آموزه های دینی این افراد مشکل بوجود نیاورید.

 4. yazdan گفت:

  این اقایان میخواهند شکم کارگران و مردم از گرسنگی باد کند و بر ان طبل دینداری بنوازند-اینان نمیدانند(میدانند)که شکم گشنه دین و ایمان نمیشناسد- البته این از تفکر فرقه ی ضاله ی انجمن حجتیه است -یا حسین میرحسین –

 5. احمد گفت:

  طرف حرفي براي گفتن نداشته ! خب مي خواستيد چي بگه ! اين آقايون قرار داد دارند هفت ، هشت ساله مملكت را كلنگي تحويل بدهند ! الحق كه چه خوب دارند به وظيفه شون ادا ميكنند !