سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو...

پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو

چکیده :کارگران و معلمان تولید کنندگان ثروت و تولیدکنندگان علم و فضیلت و اخلاق در کشور هستند و بدون فعالیت آنها نیل به ارزش های بنیادی در یک نظام امکان پذیر نیست/بازارهای ملی ما پر از کالاهای خارجی شده و در حقیقت ما تمام بازار داخلی خودمان را در رابطه با کالا ، خدمات و سرمایه به بیگانه واگذار کردیم/ کارگر و معلم چه می خواهد؟آنها می خواهند کشور توسعه پیدا کند، آنها آزادی می خواهند، آنها دنبال عدالت هستند/ با برگشت به قانون اساسی می توان از فساد جلوگیری کرد و با احیا حقوق مردم می توان مشکلات را برطرف کرد. بدون انتخابات آزاد ،غیر گزینشی، رقابتی و بدون آزادی مطبوعات و زندانی ها و تشکل ها جلوی رویمان راه دیگری وجود ندارد و رفتن به سمت قانون اساسی به نفع همه ملت است. / ما از مردم امضا گرفتیم و امضا دادیم که این قانون را بدون اجتهاد اجرا کنیم. اگر قسمت هایی از آن را ناکارآمد می دانیم باید آنرا اصلاح...


کلمه: مهندس میرحسین موسوی به مناسبت 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر و 12 اردیبهشت روز معلم پیام ویدئویی منتشر کرد.

در این پیام ویدئویی مهندس موسوی فعالیت های قشر کارگر و معلم را جزو مهمترین مولفه های اقتدار ملی کشور عنوان کرد و گفت: تنها راه تحقق خواسته های برحق معلمان، کارگران و همه اقشار ملت رجوع به قانون اساسی است و حقوق مردم که فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است.

به گزارش کلمه متن کامل این پیام به همراه فایل های صوتی و ویدئویی و همچنین دانلود نسخه مخصوص موبایل  به شرح زیر است:

با سلام به همه کارگران و معلمان کشور

من روز معلم و روزکارگر را به شما عزیزان تبریک می گویم .در آستانه این دو روز بسیار مهم هستیم. فعالیت ها و جهت گیری های قشر کارگر و  معلم جزو مهمترین مولفه های اقتدار ملی ماست. آنها تولید کنندگان ثروت ،علم ، فضیلت و اخلاق در کشور هستند و بدون فعالیت آنها  نیل به ارزش های بنیادی در یک نظام  امکان پذیر نیست و بعد از به وجود آمدن دولت -ملت ها نقش این دو قشر اهمیت فراوانی در همه کشورها پیدا کرده و برای همین توجه به سرنوشت ، جهت گیری ، مشکلات و مسائل آنها بسیار مهم است و همه کشورها سعی می کنند به سرنوشت این دو قشر اهمیت ویژه ای دهند .

روز گارگر که در سراسر دنیا و کشور ما برگزار می شود نشانه توجه به نیروی کار و اهمیت آن است. از اول انقلاب هم رسم بر این بود که  به این روز اهمیت داده شود و همینطور روز معلم که اهمیت آن از روز کارگر کمتر نیست و بنده می خواهم دراین پیام مختصر خطاب به شما مسائلی  که برای  سرنوشت این دوقشر و برای همه مردم ما  مشترک  هست را عرض کنم.

حقیقت این است که ما در شرایطی به این دو روز مهم نزدیک می شویم که کشور دارای بحران و مشکلات افتصادی ، سیاسی و اجتماعی وسیعی است و تک تک این بحران ها در سرنوشت و گذران زندگی این دوقشر منعکس شده و اثرات زیادی دارد.

بازار داخلی کشور به بیگانگان واگذار شده است

ما وضعیت اقتصادی کشور را می بینیم. تورم، پایین آمدن نرخ سرمایه گذاری ها، فساد، رواج دروغ و سو مدیریت ، حقوق معوقه کارگران و بیکاری روزافزون آنها، تعطیلی روزافزون کارخانه ها یا با ظرفیت پایین کار کردن کارخانه ها در حالی که بازارهای ملی ما پر از کالاهای خارجی شده و در حقیقت ما تمام بازار داخلی خودمان را  در رابطه با کالا ، خدمات و سرمایه به بیگانه واگذار کردیم و همه می دانیم که این مساله تا چه اندازه در سرنوشت ملت ، استقلال و آزادی ما و همچنین در سرنوشت کارگران ما اثر می گذارد.

مسائل و مشکلات کارگران و معلمان با مسائل عمده کشور در ارتباط است

از سوی دیگر محدود کردن آزادی ها را داریم. بستن دهان ها ، بستن روزنامه ها و پر کردن زندانها و محدود کردن تشکل های صنفی و سیاسی را داریم که آن  هاهم در سرنوشت کارگران ومعلمان اثر می گذارد. به همین علت مهم است که امسال کارگران و معلمان پی ببرند ( گرچه می دانم می دانند) مسائل و مشکلاتی که در زندگی روزمره لمس و درک می کنند با مسائل عمده کشور در ارتباط است و این ارتباط مستقیم است.

خواسته های کارگران و معلمان خواسته های اساسی و بنیادی کشور است

خواسته یک کارگر و یک معلم اگر با زبان حال گفته شود و خواسته طبیعی این دوقشر باشد باید توجه کنیم که خواسته های بسیار اساسی و بنیادی برای کل کشور است. کارگر و معلم چه می خواهد؟آنها می خواهند کشور توسعه پیدا کند. توسعه کشور به نفع آنها است.عدم توسعه کشور دودش به چشم همه ملت می رود. از همه مهمتر به چشم کارگران چه در بخش صنعتی و چه خدماتی ، چه در سطح روستاها یا هر جای دیگر و همینطور به چشم معلمان هم می رود.

معلمان و کارگران دنبال عدالت هم در سطح معیشتی و هم در سطح توزیع منزلت هستند

آنها آزادی می خواهند چرا که آزادی باعث می شود تشکل های صنفی و سیاسی خود را تشکیل دهند و فعالیت سیاسی کنند . راهی برای گشایش امور خود و ملت پیدا کنند. آنها دنبال عدالت هستند. چه عدالت در سطح معیشتی و اقتصادی و چه در سطح توزیع منزلت های اجتماعی. باعث می شود آنها بهتر بتوانند خدمت کنند و یهتر می توانند ثروت ایجاد کنند و بهتر می توانند از اقتصاد کشور دفاع کنند و با فعالیت خود در صنعت و بازار و از استقلال کشور دفاع کنند و همچنین در توزیع منزلت آنها موقعیتی پیدا می کنند که از ایده های مترقی و پیشروانه در سطح کشور حمایت کنند.

منزلت معلمان از نظر سیاسی تنزل پیدا کرده اما از نظر ملت تنزل نیافته

اول انقلاب با این ایده شروع شد. یادمان باشد که در مجلس اول اکثر نمایندگان معلم بودند. شهید رجایی و شهید باهنر و شهید مطهری معلم بودند. شریعتی را معلم می دانستیم و معلم هم هست. معلمی به گونه ای بود که باعث می شد فرد مورد اعتماد ملت قرار گیرد. اضافه کنم که اگر این منزلت از نظر سیاسی تنزل پیدا کرده از نظر ملت تنزل پیدا نکرده است. وقتی ما به گروه های مرجع رجوع کنیم می بینیم که معلمان و کارگران هنوز در رده های بالای گروه های مرجع قرار می گیرند و هنوز مورد اعتماد ملت هستند ولی در کشور اتفاقی افتاده که این منزلت آنچنان که اول انقلاب بود نیست. این منزلتی که اول انقلاب بود اجازه می داد که معلمان فضای نورانی و عمیقی را در ملت ایجاد کرده و یک نسل سرافراز را تربیت کنند و خود و کارگران در جبهه ها فراوان بودند. برعکس هم اکنون می بینیم برخی از معلمان و کارگران در زندان هستند و در آستانه این دوروز خیلی تلخ است که بخواهیم در این مورد صحبت کنیم.

به نفع کارگران و معلمان است که سیاست های خارجی متعادلی داشته باشیم

طبیعی است که اگر دقت کنیم در مورد آزادی، عدالت، توسعه و یا پیشرفت کشور یا سایر زمینه ها می بینیم به طور مثال همین دو قشر به شدت مخالف فساد هستند. آنها می دانند که وقتی بحث درآمدهای عظیم نفتی می شود و صدها میلیارد که قرار بود سر سفره مردم آورده شود آورده نمی شود و در عوض خبرها یی مبنی بر فساد ، ناپختگی و نارسایی در امور اقتصادی کشور می شنوند و می دانند که این به ضرر آنها و منافع آنهاست و به ضرر منافع ملی و به ضرر امنیت ملی و آتیه کشور است. به طور طبیعی ، هم صورت آگاهانه و هم به صورت زبان حال به نفع معلمان و کارگران هست که سیاست های خارجی متعادلی داشته باشیم. آنقدر ماجراآفرینی نکنیم. اینقدر بی برنامه پیش نرویم. اینقدر با بالا و پایین رفتن منافع ملی خود را به خطر نیاندازیم.

اقدامات خلاف تدبیر اثرات خود را سر سفره مردم نشان می دهد

با اسلحه و نیروی نظامی امنیت کشور حفظ نمی شود

بلافاصله این اقدامات خلاف تدبیر، تاثیر خود را روی سفره مردم نشان می دهد. عظمت یک کشور در دلبستگی و دلگرمی مردم نسبت به آینده خودشان است. نگاه و امیدواری که نسبت به آینده دارند. صرفا با اسلحه و نیروی نظامی امنیت یک کشور را نمی شود حفظ کرد. ما در زمان دفاع مقدس نه ارتش داشتیم و نه سپاه. اینها به مرور به وجود آمدند. ارتش که در واقع اول انقلاب از بین رفت و دوباره سازمان داده شد. خود سپاه و بسیج هم بعدا شکل گرفت. آن چیزی که باعث مقاومت ما در آن جنگ هشت ساله شد که یک سانتیمتر از خاک کشور خود را تسلیم دشمن نکردیم یقینا به دلیل اسلحه های زیاد ما نبود. دشمن ما اسلحه بیشتری داشت و بیشتر هم کمک در اختیار داشت و تمام خدمات ابزاری دنیا در اختیارش بود ولی ملت ما از جمله این قشر کارگر و معلم توانست مقاومت کند. این به دلیل دلگرمی مردم نسبت به آتیه نظام بود. ولی وقتی این اعتماد خدشه دار شود و وقتی بحث فساد پیش بیاید که پیگیری هم نشود و در مجلس هم برده شود و هیچ خبری هم نشود و ناگهان بحث آن فروکش کند و همچنین از اینجا و اونجا این مسائل شایع بشود طبیعی است که این باور و این دلگرمی را نسبت به نظام از دست بدهیم.

مسائل کارگران و معلمان جدا از مسائل ملت نیست

شما عزیزان و شما کارگران ومعلمان بدانید که مسائل شما مسائل همه ملت ماست و جدا نیست. شما اگر در تشکیل شوراهای مستقل صنفی مشکل دارید و هر حرکتی که می کنید با محدودیت و دستگیری ها روبرو می شوید و در فعالیت خود دچار مشکل هستید . سر کلاس که می روید با خوف و رجا می روید چون نمی دانید که آیا می توانید حرف حق را بزنید  و در برابر دانشجویان و دانش آموزان از حق دفاع کنید. با سینه برآمده و سری افراشته از حق دفاع کنید و از سفیدی سفید و سیاهی سیاه شهادت دهید و کوتاه نیایید و وقتی در این زمینه دچار تزلزل و خوف می شوید طبیعی است که این مساله مساله ملی است و مساله همه ماست.

جنبش سبز راهی که در این زمینه در پیش می گیرد بر این اساس است و آن هم اینکه مسائل ما در گرو بسته ای از فعالیت ها است که مشکل حل شود. اینطوری نیست که مثلا یکبار این موضوع را با وعده و وعید حل کنیم و یک موقع با اقتصاد صدقه ای، بالا و پائین آوردن حقوق و یا مثلا موقع انتخابات که می شود فعالیتی کنیم و از این شاخه به اون شاخه بپریم. اینها  مشکلات معلمانف کارگران،  کارفرمایان و نه کارآفرینان مارا حل نمی کند.

راهی جز بازگشت به قانون اساسی نداریم

بنده اعتقاد دارم تنها راه، بازگشت به قانون اساسی است .برگشتی که برای تحقق بدون تنازل  قانون اسای راهی پیش پای ما نیست. این کم هزینه ترین راه است. راهی است که می توانیم مشکلات خودمان را در سطح ملی حل کنیم. مشکلات بازارهای مسلمانی خودمان را حل کنیم که اینقدر از اجناس بنجل خارجی پر نشود. می توانیم از صنعت ملی خودمان دفاع کنیم برای اینکه در مقابل هجوم بازاهارهای خارجی مدفون نشویم. می توانیم از حقوق کارگران دفاع کنیم تا روز به روز از کار بی کار نشوند و حقوق معوقه کارمندان روی هم تلمبار نشود. با برگشت به قانون اساسی می توان از فساد جلوگیری کرد و با احیا حقوق مردم می توان مشکلات را برطرف کرد. بدون انتخابات آزاد ،غیر گزینشی، رقابتی و بدون آزادی مطبوعات و زندانی ها و تشکل ها جلوی رویمان راه دیگری وجود ندارد و رفتن به سمت قانون اساسی به نفع همه ملت است.  به نفع همه کسانی که دل در گرو ملت خود دارند و عظمت ملت خود را می خواهند.

ما به مردم امضا دادیم قانون اساسی را  اجرا کنیم

حقوق مردم فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است

این میثاق ملی ما است و عهدی که مردم و حکومت با هم بستند و هر نوع برگشت از این میثاق یک نوع خیانت در اعتماد مردم است. ما از مردم امضا گرفتیم و امضا دادیم که این قانون را بدون اجتهاد  اجرا کنیم. اگر قسمت هایی از آن را ناکارآمد می دانیم باید آنرا اصلاح کنیم. قانون اساسی که وحی منزل نیست. ولی باید باز هم از راه قانون اساسی اقدام کنیم و حقوق مردم که فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است را باید رعایت کنیم که مشکلات یکی یکی حل شود و در آن موقعیت جایگاه معلمان و کارگران ما آنچنان که شایسته است در نظام حکومتی ما و جامعه ما انشالله احیا خواهد شد.

موفق باشید و این دوروز هم برشما و هم بر همه ملت ایران مبارک باشد.

**

دریافت فایل صوتی پیام میرحسین موسوی +

دریافت نسخه مخصوص موبایل پیام میرحسین موسوی +

دریافت فایل تصویری پیام میرحسین موسوی با کیفیت بالا (117 مگابایت) +

**Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

225 پاسخ به “پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو”

 1. سلام و درود بر مرد بزرگ وار مهندس میر حسین موسوی
  رئیس جمهور محبوب و برگزیده ما هر بار که بیانیه ها و سخنانت رو می شنوم دوباره سبز میشم سبز تر از قبل . دوباره عزم جهاد بر علیه دروغگویان و تشنگان قدرت درم موج میزنه . دوباره آماده میشم تا بیام و دستبند سبزم رو دستم کنم و با علامت پیروزی فریاد یا حسین میر حسین سر بدم . دوباره یاد عزیزهایی که با ما اومدن ولی حالا دیگه بین ما نیستن تو دلم زنده میشه . دوباره بخودم میگم کوروش حقی از اون شهدا اون جوانانی که با ناباوری سینشون توسط گلوله های نامردان پاره شد بر گردن تک تک مونه . ما پارسال هزینه های زیادی دادیم از جان و مال و ناموس و اشک و . . . پس میائیم تا با شکوه تر از گذشته 22 خرداد رو دوباره سبز کنیم . ما بیشماریم

 2. درود بر میر حسین موسوی
  ما همه با هم هستیم و 22 خرداد را به یاد شهدای عزیز راه آزادی و اسرای دربند زندانهای نامردان دروباره سبز می کنیم
  ما بیشماریم

 3. ناشناس گفت:

  میر حیسن عزیز با تمام وجودمون دوستت داریم
  یاحسین ، میر حسین
  محمد از يزد

 4. داود گفت:

  درود بر ميرحسين و نمامي ما مردم پيرو آزادي
  موج سيز نماد ازادمردي ما ايرانيان است و مير حسين رئيس جمهوري شايسته

 5. neda گفت:

  سلام امروز 12 اردیبهشت دانشگاه تربیت مدرس اعتصاب دانشجویی در اعتراض به طرح هدفمند کردن یارانه ها صورت گرفت.دانشجویان شعار می دادند:
  تا حذف یارانه اعتصاب اعتصاب
  دکتر دانشجو استعفا استعفا
  و در انتها دانشجویان با خواندن سرود یار دبستانی سینی غذای خود را از سلف تا روی میز دکتر دانشجو ریاست دانشگاه چیدند

 6. برادر گفت:

  در زير باران گلوله هاي اعدام پاشيده بر اين خاک بذر زاران دام
  آنانکه بي پروا جان را فدا کردند در شوره زار خصم محشر به پا کردند
  در بستر تاريخ از خون اين ياران حماسه ميجوشد از چشمه عصيان
  آن لحظه که دژخيم فرمان آتش داد سيلاب آزادي با خون براه افتاد
  برادر سرباز آنکه کنون با ماست اي کاش پيش از اين از خواب بر ميخواست
  اگر تفکر خصم چون آن برادر بود تاريخ ما امروز به شکل ديگر بود

 7. علی گفت:

  انتقادی نسبت به میرحسین عزیز!

  اکنون جنبش سبز کمتر نیاز به تظاهرات خیابانی دارد. این تظاهرات باید محدود و هدف دار باشد. آنچه که بیش از همه اهمیت دارد افزاییش آگاهی ها یارگیری از طبقات دیگر جامعه (عموما طبقه پایین جامعه است) می باشد تا ابعاد این جنبش گسترش یابد. این طبقه دسترسی کمی به اینترنت و ماهواره دارد. باید به دنبال راه های ارتباطی بهتر بود. داشتن حداقل یک رادیو برای جنبش در این شرایط بسیار بسیار ضروری است. بسیاری از دوست داران شما حاضر به کمک مادی و معنوی شما در این زمینه می باشند. این حرکت یک جنبش است نه انقلاب. پس باید استراتژی های متناسب و درخور یک جنبش بزرگ را در نظر داشت.

 8. بصیر گفت:

  درود بر مرد همیشه سبز ایران
  به امید پیروزی حق بر باطل…

 9. smehdi گفت:

  jalebtar az hamisheh, video khub seda monaseb va goftar resa va mohkam va ghate mehandes bud

 10. با عرض سلام خدمت تمام مردم ايران بخصوص مردم غيور آذربايجان
  مردم غيور آذربايجان ، اسطوره ي ما مگر ستارخان نيست ، مگر ستارخان جزء براي آزادي و دفاع از غيرت ، وطن و ناموس قيام نكرده ، مگر ستارخان تا آخرين نفس هاي خود براي آزادي نجگيد .
  هم اكنون وظيفه ما حمايت همه جانبه از جنبش و حركت آزادي خواهانه سبز و در رأس آن ستارخان زمان ، مهندس مير حسين موسوي و يارانش ميباشد . در آخر به تلاشگران راه آزادي خسته نباشيد عرض مي كنم .
  ياشاسين آذريايجان ياشاسين آزاديخ آذربايجان ملتي اويان قوتار ذلتي

 11. یاسر گفت:

  در این وانفسای بی وطنی که تاریخ ما امثال امیر کبیرها و کریم خانها و از همه مهمتر مصدف ها را از دست داده و ملی بودن و ملی اندیشیدن در این خاک گفری عظیم شمرده می شود من به تو (( میر حسین )) امید بسته ام نه به عنوان یک رهبر و یا مرشد که در فکر و اندیشه و هدف با تو یکی نیستم ، بلکه به عنوان یک مرد که می تواند با پایمردی و تدبر و دور اندیشی و درک موقعیتها ( اینکه بدانیم کی وقت عمل است و کی در زمانی که مردم خسه اند و در انتظار آرامش وقت سکوت ) ضمینه را برای پیدایش یک نظام ایرانی بر مبنای تنها و تنها منافع اطباع ایرانی فراهم کند … میر حسین اگر امروز بخواهم برای کشورم بمیرم ترجیح می دهم که مرا با طنابی سبز به دار بیاویزند

 12. سلام بر همه ی همراهان عزیز

  ما لحظه ای رو نباید به حال خود واگذاریم
  هر کداممان باید هر شب فکر کنیم چقدر زندگی مون رو سبز کردیم از آگاهی بخشی به افراد مختلف تا اصلاح خودمون
  من نشریه رسا را دیدم آنها قدم اول را برداشتند ما نیز باید یا خودمان به سوی تهیه چنین نشریاتی رویم یا با انتشار همین نشریات صدا یمان را به طبقات مختلف برسانیم . شرایط دشواری که امروز پدید آمده راه را برای آگاهی بخشی آنهم تنها به صورت رو در رو مشکل کرده است.
  همراه عزیزمان چند روز پیش به ما این رو گفت:”ما باید روش هایمان را به روزتر کنیم. حالا که روزنامه نداریم باید راه های تازه ای پیدا کنیم ضمن آنکه دنبال روزنامه هستیم تا از طریق قانونی رسانه داشته باشیم اما از طریق رسانه های مجازی که یقیناً جزء حقوق ماست از طریق هیأت ها از طریق خانواده و سینه به سینه باید اطلاع رسانی کنیم. این اطلاع رسانی هم باید حول مسئله ای که در آن اجماع داریم با روش های جدیدی که در حین کار به دست می آوریم انجام دهیم .دائم باید فکرهای نویی ارائه دهیم که یک جمع خلاق را داشته باشیم و روش های نو برای جامعه مان داشته باشیم.”
  دیوان دروغ ریا وستم دیوار ها برآوردند ما باید با روش های نو همانند بهار از هر دیواری رد شویم، از دیوار دیکتاتور تا ….همراهان خودمان
  تاریکی درون ها ، همراه سیل خون ها
  لحظه به لحظه سازد تاریک تر فضا را
  دیوانگی این دیو ، دیوار ها بر آورد
  تا آشنا نبیند دیدار آشنا را
  چون صاعقه بر افروز کبریت آرزویی
  تا صبحدم ببینی یک لحظه پیش پا را

  همه باید برخیزیم

  ما به سان بهار صدایمان را باید به همه برسانیم …….

  جلوی آمدن بهار را نیز نمی توان گرفت ، بهار آمدنی است

 13. ناشناس گفت:

  تا پس گرفتن رای خود و نشاندن جمهوریت بر جای خود با رهنمودهای شما و یاری ایرانیانی که به وطن خود احترام میگذراند ،آرام نمیگیریم.ما به خاطر منافع ملی ایران را دوست داریم و نه مثل آقایانی که منافع مالی در این … داشتند.درود بر شرافت و استقامت میرحسین موسوی.

 14. ناشناس گفت:

  dorod bar rais jomhore ma mir hossein mosavi.vali kei tashakole monasebi baraye havadarane khod ba plattforme monaseb midahid.ta digar dochare bi ghanoni nashavim.

 15. نيما گفت:

  آقايان و خانمهاي ارجمند ، توزيع اين فيلم بين دوستان و آشنايان فراموش نشود.

  بايد كه براي زنده ماندن نور اميد، كمي هم وقت صرف كرد.

 16. یلدا گفت:

  دموکراسی و آزادی سیاسی و مطبوعات از خواسته های مهم جنبش سبز است. از همان ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هم قرار نبود که چنین مسایلی پیش بیاید و مردم جور دیگری فکر می کردند. درود بر شما که چنین روشنگری می کنید. امیدوارم که مردم سبز ما به خواسته های خود برسند.

 17. فریاد سبز گفت:

  سلام بر موسوی آزادیخواه وحق طلب

 18. رضا گفت:

  براي سلامتي آ قاي موسوي 3 صلوات بر محمد و آل محمد

 19. ناشناس گفت:

  به نظرم يكي از راههايي كه مي تواند به موفقيت جنبش كمك كند شعارنويسي و دعوت مردم براي حضور در 22 خرداد است

 20. ناشناس گفت:

  امیدوارم که عاقبت خود را به دنیایتان نفرشیده باشید کسانی که در برابر ولایت می ایستند همواره خوار و ذلیل هستند امیدوارم به راه راست هدایت شوید.
  توهمی که برای خود درست کرده اید آتشی بر عقبه شماست

 21. فرزند کوچک جنبش سبز گفت:

  آقای موسوی از اینکه در مقاطع حساس چون یک رهبر کاریزما در صحنه اید از شما سپاسگذارم و آرزوی کامیابی و پیروزی جنبش حق شما را بر استبداد باطل دارم.

 22. مهدی گفت:

  یاشاسین موسوی و بوتون ازربایجان سوونلر و او انسان لاری که زندان دا دی لار ……که اوز دیلین .ایمانین . اوز استیین اوسته چالیشیر …ازربایجان اویاخدی موسوی دایاخدی

 23. ناشناس گفت:

  22 خردلد رو مثه 25 خرداد سبز میکنیم

 24. محمد گفت:

  اقای موسوی سلام من قبلا مسجد میرفتم ولی از وقتی امام جماعت به شما توهین کرد خوانوادگی نماز جماعت می خوانیم به امید روزی که دیگر در ایران این مسائل پیش نیاید. به امید توفیق روز افزون شما و همسر مکرمه.

 25. فرزند ایران سبز گفت:

  درود بر موسوی