سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو...

پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو

چکیده :کارگران و معلمان تولید کنندگان ثروت و تولیدکنندگان علم و فضیلت و اخلاق در کشور هستند و بدون فعالیت آنها نیل به ارزش های بنیادی در یک نظام امکان پذیر نیست/بازارهای ملی ما پر از کالاهای خارجی شده و در حقیقت ما تمام بازار داخلی خودمان را در رابطه با کالا ، خدمات و سرمایه به بیگانه واگذار کردیم/ کارگر و معلم چه می خواهد؟آنها می خواهند کشور توسعه پیدا کند، آنها آزادی می خواهند، آنها دنبال عدالت هستند/ با برگشت به قانون اساسی می توان از فساد جلوگیری کرد و با احیا حقوق مردم می توان مشکلات را برطرف کرد. بدون انتخابات آزاد ،غیر گزینشی، رقابتی و بدون آزادی مطبوعات و زندانی ها و تشکل ها جلوی رویمان راه دیگری وجود ندارد و رفتن به سمت قانون اساسی به نفع همه ملت است. / ما از مردم امضا گرفتیم و امضا دادیم که این قانون را بدون اجتهاد اجرا کنیم. اگر قسمت هایی از آن را ناکارآمد می دانیم باید آنرا اصلاح...


کلمه: مهندس میرحسین موسوی به مناسبت 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر و 12 اردیبهشت روز معلم پیام ویدئویی منتشر کرد.

در این پیام ویدئویی مهندس موسوی فعالیت های قشر کارگر و معلم را جزو مهمترین مولفه های اقتدار ملی کشور عنوان کرد و گفت: تنها راه تحقق خواسته های برحق معلمان، کارگران و همه اقشار ملت رجوع به قانون اساسی است و حقوق مردم که فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است.

به گزارش کلمه متن کامل این پیام به همراه فایل های صوتی و ویدئویی و همچنین دانلود نسخه مخصوص موبایل  به شرح زیر است:

با سلام به همه کارگران و معلمان کشور

من روز معلم و روزکارگر را به شما عزیزان تبریک می گویم .در آستانه این دو روز بسیار مهم هستیم. فعالیت ها و جهت گیری های قشر کارگر و  معلم جزو مهمترین مولفه های اقتدار ملی ماست. آنها تولید کنندگان ثروت ،علم ، فضیلت و اخلاق در کشور هستند و بدون فعالیت آنها  نیل به ارزش های بنیادی در یک نظام  امکان پذیر نیست و بعد از به وجود آمدن دولت -ملت ها نقش این دو قشر اهمیت فراوانی در همه کشورها پیدا کرده و برای همین توجه به سرنوشت ، جهت گیری ، مشکلات و مسائل آنها بسیار مهم است و همه کشورها سعی می کنند به سرنوشت این دو قشر اهمیت ویژه ای دهند .

روز گارگر که در سراسر دنیا و کشور ما برگزار می شود نشانه توجه به نیروی کار و اهمیت آن است. از اول انقلاب هم رسم بر این بود که  به این روز اهمیت داده شود و همینطور روز معلم که اهمیت آن از روز کارگر کمتر نیست و بنده می خواهم دراین پیام مختصر خطاب به شما مسائلی  که برای  سرنوشت این دوقشر و برای همه مردم ما  مشترک  هست را عرض کنم.

حقیقت این است که ما در شرایطی به این دو روز مهم نزدیک می شویم که کشور دارای بحران و مشکلات افتصادی ، سیاسی و اجتماعی وسیعی است و تک تک این بحران ها در سرنوشت و گذران زندگی این دوقشر منعکس شده و اثرات زیادی دارد.

بازار داخلی کشور به بیگانگان واگذار شده است

ما وضعیت اقتصادی کشور را می بینیم. تورم، پایین آمدن نرخ سرمایه گذاری ها، فساد، رواج دروغ و سو مدیریت ، حقوق معوقه کارگران و بیکاری روزافزون آنها، تعطیلی روزافزون کارخانه ها یا با ظرفیت پایین کار کردن کارخانه ها در حالی که بازارهای ملی ما پر از کالاهای خارجی شده و در حقیقت ما تمام بازار داخلی خودمان را  در رابطه با کالا ، خدمات و سرمایه به بیگانه واگذار کردیم و همه می دانیم که این مساله تا چه اندازه در سرنوشت ملت ، استقلال و آزادی ما و همچنین در سرنوشت کارگران ما اثر می گذارد.

مسائل و مشکلات کارگران و معلمان با مسائل عمده کشور در ارتباط است

از سوی دیگر محدود کردن آزادی ها را داریم. بستن دهان ها ، بستن روزنامه ها و پر کردن زندانها و محدود کردن تشکل های صنفی و سیاسی را داریم که آن  هاهم در سرنوشت کارگران ومعلمان اثر می گذارد. به همین علت مهم است که امسال کارگران و معلمان پی ببرند ( گرچه می دانم می دانند) مسائل و مشکلاتی که در زندگی روزمره لمس و درک می کنند با مسائل عمده کشور در ارتباط است و این ارتباط مستقیم است.

خواسته های کارگران و معلمان خواسته های اساسی و بنیادی کشور است

خواسته یک کارگر و یک معلم اگر با زبان حال گفته شود و خواسته طبیعی این دوقشر باشد باید توجه کنیم که خواسته های بسیار اساسی و بنیادی برای کل کشور است. کارگر و معلم چه می خواهد؟آنها می خواهند کشور توسعه پیدا کند. توسعه کشور به نفع آنها است.عدم توسعه کشور دودش به چشم همه ملت می رود. از همه مهمتر به چشم کارگران چه در بخش صنعتی و چه خدماتی ، چه در سطح روستاها یا هر جای دیگر و همینطور به چشم معلمان هم می رود.

معلمان و کارگران دنبال عدالت هم در سطح معیشتی و هم در سطح توزیع منزلت هستند

آنها آزادی می خواهند چرا که آزادی باعث می شود تشکل های صنفی و سیاسی خود را تشکیل دهند و فعالیت سیاسی کنند . راهی برای گشایش امور خود و ملت پیدا کنند. آنها دنبال عدالت هستند. چه عدالت در سطح معیشتی و اقتصادی و چه در سطح توزیع منزلت های اجتماعی. باعث می شود آنها بهتر بتوانند خدمت کنند و یهتر می توانند ثروت ایجاد کنند و بهتر می توانند از اقتصاد کشور دفاع کنند و با فعالیت خود در صنعت و بازار و از استقلال کشور دفاع کنند و همچنین در توزیع منزلت آنها موقعیتی پیدا می کنند که از ایده های مترقی و پیشروانه در سطح کشور حمایت کنند.

منزلت معلمان از نظر سیاسی تنزل پیدا کرده اما از نظر ملت تنزل نیافته

اول انقلاب با این ایده شروع شد. یادمان باشد که در مجلس اول اکثر نمایندگان معلم بودند. شهید رجایی و شهید باهنر و شهید مطهری معلم بودند. شریعتی را معلم می دانستیم و معلم هم هست. معلمی به گونه ای بود که باعث می شد فرد مورد اعتماد ملت قرار گیرد. اضافه کنم که اگر این منزلت از نظر سیاسی تنزل پیدا کرده از نظر ملت تنزل پیدا نکرده است. وقتی ما به گروه های مرجع رجوع کنیم می بینیم که معلمان و کارگران هنوز در رده های بالای گروه های مرجع قرار می گیرند و هنوز مورد اعتماد ملت هستند ولی در کشور اتفاقی افتاده که این منزلت آنچنان که اول انقلاب بود نیست. این منزلتی که اول انقلاب بود اجازه می داد که معلمان فضای نورانی و عمیقی را در ملت ایجاد کرده و یک نسل سرافراز را تربیت کنند و خود و کارگران در جبهه ها فراوان بودند. برعکس هم اکنون می بینیم برخی از معلمان و کارگران در زندان هستند و در آستانه این دوروز خیلی تلخ است که بخواهیم در این مورد صحبت کنیم.

به نفع کارگران و معلمان است که سیاست های خارجی متعادلی داشته باشیم

طبیعی است که اگر دقت کنیم در مورد آزادی، عدالت، توسعه و یا پیشرفت کشور یا سایر زمینه ها می بینیم به طور مثال همین دو قشر به شدت مخالف فساد هستند. آنها می دانند که وقتی بحث درآمدهای عظیم نفتی می شود و صدها میلیارد که قرار بود سر سفره مردم آورده شود آورده نمی شود و در عوض خبرها یی مبنی بر فساد ، ناپختگی و نارسایی در امور اقتصادی کشور می شنوند و می دانند که این به ضرر آنها و منافع آنهاست و به ضرر منافع ملی و به ضرر امنیت ملی و آتیه کشور است. به طور طبیعی ، هم صورت آگاهانه و هم به صورت زبان حال به نفع معلمان و کارگران هست که سیاست های خارجی متعادلی داشته باشیم. آنقدر ماجراآفرینی نکنیم. اینقدر بی برنامه پیش نرویم. اینقدر با بالا و پایین رفتن منافع ملی خود را به خطر نیاندازیم.

اقدامات خلاف تدبیر اثرات خود را سر سفره مردم نشان می دهد

با اسلحه و نیروی نظامی امنیت کشور حفظ نمی شود

بلافاصله این اقدامات خلاف تدبیر، تاثیر خود را روی سفره مردم نشان می دهد. عظمت یک کشور در دلبستگی و دلگرمی مردم نسبت به آینده خودشان است. نگاه و امیدواری که نسبت به آینده دارند. صرفا با اسلحه و نیروی نظامی امنیت یک کشور را نمی شود حفظ کرد. ما در زمان دفاع مقدس نه ارتش داشتیم و نه سپاه. اینها به مرور به وجود آمدند. ارتش که در واقع اول انقلاب از بین رفت و دوباره سازمان داده شد. خود سپاه و بسیج هم بعدا شکل گرفت. آن چیزی که باعث مقاومت ما در آن جنگ هشت ساله شد که یک سانتیمتر از خاک کشور خود را تسلیم دشمن نکردیم یقینا به دلیل اسلحه های زیاد ما نبود. دشمن ما اسلحه بیشتری داشت و بیشتر هم کمک در اختیار داشت و تمام خدمات ابزاری دنیا در اختیارش بود ولی ملت ما از جمله این قشر کارگر و معلم توانست مقاومت کند. این به دلیل دلگرمی مردم نسبت به آتیه نظام بود. ولی وقتی این اعتماد خدشه دار شود و وقتی بحث فساد پیش بیاید که پیگیری هم نشود و در مجلس هم برده شود و هیچ خبری هم نشود و ناگهان بحث آن فروکش کند و همچنین از اینجا و اونجا این مسائل شایع بشود طبیعی است که این باور و این دلگرمی را نسبت به نظام از دست بدهیم.

مسائل کارگران و معلمان جدا از مسائل ملت نیست

شما عزیزان و شما کارگران ومعلمان بدانید که مسائل شما مسائل همه ملت ماست و جدا نیست. شما اگر در تشکیل شوراهای مستقل صنفی مشکل دارید و هر حرکتی که می کنید با محدودیت و دستگیری ها روبرو می شوید و در فعالیت خود دچار مشکل هستید . سر کلاس که می روید با خوف و رجا می روید چون نمی دانید که آیا می توانید حرف حق را بزنید  و در برابر دانشجویان و دانش آموزان از حق دفاع کنید. با سینه برآمده و سری افراشته از حق دفاع کنید و از سفیدی سفید و سیاهی سیاه شهادت دهید و کوتاه نیایید و وقتی در این زمینه دچار تزلزل و خوف می شوید طبیعی است که این مساله مساله ملی است و مساله همه ماست.

جنبش سبز راهی که در این زمینه در پیش می گیرد بر این اساس است و آن هم اینکه مسائل ما در گرو بسته ای از فعالیت ها است که مشکل حل شود. اینطوری نیست که مثلا یکبار این موضوع را با وعده و وعید حل کنیم و یک موقع با اقتصاد صدقه ای، بالا و پائین آوردن حقوق و یا مثلا موقع انتخابات که می شود فعالیتی کنیم و از این شاخه به اون شاخه بپریم. اینها  مشکلات معلمانف کارگران،  کارفرمایان و نه کارآفرینان مارا حل نمی کند.

راهی جز بازگشت به قانون اساسی نداریم

بنده اعتقاد دارم تنها راه، بازگشت به قانون اساسی است .برگشتی که برای تحقق بدون تنازل  قانون اسای راهی پیش پای ما نیست. این کم هزینه ترین راه است. راهی است که می توانیم مشکلات خودمان را در سطح ملی حل کنیم. مشکلات بازارهای مسلمانی خودمان را حل کنیم که اینقدر از اجناس بنجل خارجی پر نشود. می توانیم از صنعت ملی خودمان دفاع کنیم برای اینکه در مقابل هجوم بازاهارهای خارجی مدفون نشویم. می توانیم از حقوق کارگران دفاع کنیم تا روز به روز از کار بی کار نشوند و حقوق معوقه کارمندان روی هم تلمبار نشود. با برگشت به قانون اساسی می توان از فساد جلوگیری کرد و با احیا حقوق مردم می توان مشکلات را برطرف کرد. بدون انتخابات آزاد ،غیر گزینشی، رقابتی و بدون آزادی مطبوعات و زندانی ها و تشکل ها جلوی رویمان راه دیگری وجود ندارد و رفتن به سمت قانون اساسی به نفع همه ملت است.  به نفع همه کسانی که دل در گرو ملت خود دارند و عظمت ملت خود را می خواهند.

ما به مردم امضا دادیم قانون اساسی را  اجرا کنیم

حقوق مردم فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است

این میثاق ملی ما است و عهدی که مردم و حکومت با هم بستند و هر نوع برگشت از این میثاق یک نوع خیانت در اعتماد مردم است. ما از مردم امضا گرفتیم و امضا دادیم که این قانون را بدون اجتهاد  اجرا کنیم. اگر قسمت هایی از آن را ناکارآمد می دانیم باید آنرا اصلاح کنیم. قانون اساسی که وحی منزل نیست. ولی باید باز هم از راه قانون اساسی اقدام کنیم و حقوق مردم که فراموش شده ترین قسمت قانون اساسی است را باید رعایت کنیم که مشکلات یکی یکی حل شود و در آن موقعیت جایگاه معلمان و کارگران ما آنچنان که شایسته است در نظام حکومتی ما و جامعه ما انشالله احیا خواهد شد.

موفق باشید و این دوروز هم برشما و هم بر همه ملت ایران مبارک باشد.

**

دریافت فایل صوتی پیام میرحسین موسوی +

دریافت نسخه مخصوص موبایل پیام میرحسین موسوی +

دریافت فایل تصویری پیام میرحسین موسوی با کیفیت بالا (117 مگابایت) +

**Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

225 پاسخ به “پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو”

 1. سبز اندیش گفت:

  پیام بسیار خوب و زیبایی بود.
  یک نظر دارم. با توجه به شرایط بد اقتصادی و اجتماعی مردم کشور بخصوص شهرهای بزرگ خموده و کسل هستند
  این باعث عصبی شدن و تشدید تنشهای روانی در جامعه میشود
  این نظری است که خیلی از روانشناسان و جامعه شناسان بر آن تاکید میکنند
  خواهشمندم فکری شود تا جنبش سبز از این طریق نیز وارد بشود چرا که موفقیت در این زمینه به معنی همرای مداومتر و بیشتر مردم خواهد بود
  با ایجاد شادی، نشاط و فعالیت های شادی آور

 2. بیانیه مشترگ تشکلهاي کارگری ایران گفت:

  قطعنامه مشترک روز جهانی کارگر
  (تشکل های کارگری ایران)

  اول ماه مه روز همبستگی بین المللی طبقه کارگر و روز اعتراض جهانی کارگران به فقر و فلاکت و نابرابری است. در این روز میلیونها کارگر در سراسر جهان دست از کار می کشند، خیابانها را به تسخیر خود در می آورند و با اعلام خشم و انزجار از مصائب بی شماری که نظام سرمایه داری بر بشریت تحمیل کرده است، رهائی از ستم و استثمار و بر پائی دنیائی بهتر را فریاد میزنند.
  طنین اعتراض به مشقات نظام سرمایه داری و برابری خواهی کارگران در اقصی نقاط جهان در حالی در روز اول ماه مه پهنه گیتی را در برمیگیرد که علاوه بر ممنوعیت برگزاری مراسم این روز در ایران، هم اکنون بسیاری از کارگران برگزار کننده مراسم اول ماه مه سال ٨٨ یا به زندان محکوم شده اند و یا در معرض صدور احکام سنگین قضائی قرار دارند و دهها تن از فعالین و رهبران کارگری به جرم برپائی تشکلهای کارگری و دفاع از حقوق انسانی شان در زندانها بسر میبرند.
  تحمیل چنین ابعاد وحشتناکی از بی حقوقی اجتماعی بر کارگران ایران در شرایطی است که سیستم سرمایه داری ایران پس از گذشت سه دهه از انقلاب بهمن ۵۷، دستمزد کارگران را به یک چهارم مبلغ زیر خط فقر تقلیل داده و با عدم پرداخت بموقع این دستمزدها و اخراج و بیکار سازی توده های عظیمی از کارگران و رواج قراردادهای موقت و سفید امضا شرایط به غایت جهنمی را بر میلیون ها خانواده کارگری تحمیل کرده است و امروزه برای تضمین بیش از پیش سود آوری سرمایه با به تعطیلی کشاندن کارخانه ها و طرح قطع یارانه ها در صدد است تا آخرین لقمه ها برای زنده ماندن میلیونها خانواده کارگری را از سفره آنان به جیب صاحبان سرمایه سرازیر کند.
  اما همانگونه که ما کارگران ایران در انقلاب بهمن ۵۷ و سالهای اخیر نشان دادیم تاب تحمل اینهمه فلاکت و بی حقوقی را نخواهیم آورد و علیرغم زندان و سرکوب، پیشاپیش عموم مردم ایران در مقابل لگد مال شدن بدیهی ترین حقوق انسانی خود ایستادگی خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد بیش از این حق حیات و هستی ما را به تباهی بکشانند. ما تولید کنندگان اصلی تمامی ثروتها و تعمات موجود در جامعه هستیم و داشتن یک زندگی انسانی مطابق با بالاترین استانداردهای زندگی بشر امروز را حق مسلم خود و عموم توده های مردم ایران میدانیم.
  در این راستا ما ضمن اعتراض به وضعیت موجود که از روز جهانی کارگر سال گذشته به این سو کارگران و عموم توده های مردم ایران را بیش از پیش در معرض سرکوب و تحمیل بی حقوقی قرار داده است بر تحقق مطالبات زیر پای می فشاریم و خواهان تحقق فوری و بی قید شرط همه آنها هستیم:

  ۱- برپایی تشکل های مستقل از دولت و کارفرما، اعتصاب، اعتراض، راهپیمائی، تجمع و آزادی بیان حق مسلم ما است و این خواسته ها باید بدون قید و شرط به عنوان حقوق خدشه ناپذیر اجتماعی کارگران و عموم مردم ایران به رسمیت شناخته شوند،

  ۲- ما طرح قطع یارانه ها (هدفمند کردن یارانه ها) و حداقل دستمزد ٣۰٣ هزار تومانی را تحمیل مرگ تدریجی بر میلیون ها خانواده کارگری میدانیم و خواهان توقف فوری طرح قطع یارانه ها و افزایش حداقل دستمزدها به یک میلیون تومان هستیم،

  ٣- دستمزدهای معوقه کارگران باید فورا” و بی هیچ عذر و بهانه ای پرداخت شود و عدم پرداخت آن بایستی به مثابه یک جرم قابل تعقیب قضائی تلقی گردد و خسارت ناشی از آن به کارگران پرداخت شود،

  ۴- اخراج و بیکارسازی کارگران به هر بهانه ای باید متوقف گردد و تمامی کسانی که بیکار شده و یا به سن اشتغال رسیده اند و آماده به کار هستند باید تا زمان اشتغال به کار از بیمه بیکاری متناسب با یک زندگی انسانی برخوردار شوند،

  ۵- ما خواهان محو قراردادهای موقت و سفید امضاء، تامین امنیت شغلی کارگران و تمامی مزد بگیران، رعایت بالاترین استانداردهای بهداشت و ایمنی کار و بر چیده شدن تمامی نهادهای دست ساز دولتی از محیط های کار هستیم،

  ۶- ما خواهان لغو مجازات اعدام و آزادی فوری و بی قید و شرط ابراهیم مددی، منصور اسالو، علی نجاتی و کلیه فعالین کارگری و دیگر جنبش های اجتماعی و اعتراضی از زندان و توقف پیگردهای قضایی علیه آنان هستیم،

  ۷- ما ضمن محکوم کردن هرگونه تعرض به اعتراضات کارگری و اعتراضات مردمی، اعتراض به هرگونه بی حقوقی و ابراز عقیده را حق مسلم و خدشه ناپذیر کارگران و عموم مردم می دانیم،

  ٨- ما خواهان لغو کلیه قوانین تبعیض آمیز نسبت به زنان و تضمین برابری کامل و بی قید و شرط حقوق زنان و مردان در تمامی عرصه های زندگی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و خانوادگی هستیم،

  ۹- ما خواهان برخورداری تمامی بازنشستگان از یک زندگی مرفه و بدون دغدغه اقتصادی و رفع هرگونه تبعیض در پرداخت مستمری بازنشستگان و بهره مندی آنان از تامین اجتماعی و خدمات درمانی هستیم،

  ۱۰- کار کودکان باید محو گردد و تمامی کودکان باید جدای از موقعیت اقتصادی و اجتماعی والدین، نوع جنسیت و وابستگی های ملی و ن‍‍ژادی و مذهبی از امکانات آموزشی، رفاهی و بهداشتی یکسان و رایگانی برخوردار شوند،

  ۱۱- ما بدینوسیله پشتیبانی خود را از تمامی جنبش های اجتماعی آزادی خواهانه اعلام می داریم و دستگیری، محاکمه و به زندان افکندن فعالین این جنبش ها را قویا” محکوم می کنیم،

  ۱۲- ما ضمن اعلام حمایت قاطعانه از مطالبات معلمان، پرستاران و سایر اقشار زحمتکش جامعه، خود را متحد آنها می دانیم و خواهان تحقق فوری مطالبات آنان هستیم،

  ۱٣- ما بخشی از کارگران جهان هستیم و اخراج و تحمیل هرگونه تبعیض بر کارگران مهاجر افغانی و سایر ملیت ها را به هر بهانه ای محکوم می کنیم،

  ۱۴- ما ضمن قدردانی از تمامی حمایت های بین المللی از مبارزات کارگران در ایران و حمایت قاطعانه از اعتراضات و خواسته های کارگران در سراسر جهان خود را متحد آنان می دانیم و بیش از هر زمان دیگری بر همبستگی بین المللی کارگران برای رهایی از مشقات نظام سرمایه داری تاکید می کنیم،

  ۱۵- اول ماه مه باید تعطیل رسمی اعلام گردد و در تقویم رسمی کشور گنجانده شود و هر گونه ممنوعیت و محدودیت برگزاری مراسم این روز ملغی گردد.

  زنده باد اول ماه مه
  زنده باد همبستگی بین المللی کارگران
  ۱ مه ۲۰۱۰
  ۱۱اردیبهشت۱٣٨۹

  سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
  سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه
  اتحادیه آزاد کارگران ایران
  هیئت بازگشائی سندیکای فلز کار و مکانیک
  هیئت بازگشایی سندیکای کارگران نقاش
  انجمن صنفی کارگران برق و فلز کار کرمانشاه
  کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری
  کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری
  انجمن دفاع از کارگران اخراجی و بیکار سقز
  شورای زنان

 3. ناشناس گفت:

  همه ساده ایم همه !

 4. محسن گفت:

  مهندس تو رو خدا ول کن بابا
  دیگه حرفات تکراری شده
  باور کن الان اگه از سایت یوتوب یه آمار بگیری نهایت دفعات دیده شدن پیامت آخرش به صد هزار نفر می رسه

 5. مسعود گفت:

  سلامی سبز به سبزی این بهار
  جناب آقای مهندس موسوی ما همیشه با تمام توان خود از شما و افکار شما حمایت می کنیم
  من به عنوان یک دانشجو تا آخرین قطره خونم را فدای اعتقادات شما می کنم
  به امید اینکه روزی تمام ایران را سبز بپوشاند

 6. گمنام گفت:

  مهندس موسوی عزیز
  سلام

  متن سخنرانی عالی بود.. ولی ای کاش با همان حرارت خرداد 88 و با همان کاریزما و همان قدرت گذشته پیام میدادید… امروز بیش ار هر چیزی جنبش به قدرت و اقتدار رهبرش احتیاج داردتا برای در صحنه ماندن انزژی مضاعف داشته باشد.

  با سپاس و احترام فراوان.
  م.خ

 7. سهراب گفت:

  درورد بر رئیس جمهور محجوب و مهربان
  امیدوارم همیشه سرافراز باشی و راه شهیدان آزادی را تا آخر ادامه بدهی و نگذاری خون آنها پابمال شود و این راه سخت را به نتیجه برسانی
  دوستت دارم
  سبز بمانی

 8. متنفر گفت:

  بابا خسته نشدی اینقدر پیام دادی و کسی تحویلت نگرفت. گفته بودین بیان تجمع کنن هیچ کس تحویلت نگرفت بابا بسه اینقدر چوب لای چرخ نظام نذار.

 9. پیامبر گفت:

  با سلام خدمت آقایان موافق و مخالف
  دروورد بر هر کسی که به خاطر هدف می جنگد. اما ننگ بر کسی که در جنگ کلمه از ابزار استفاده می کند. فقط یک چیز آقای موسوی اگر قرار به انجام کاری هست شما انجام بدین چون شاید آمریکا زودتر از شما به فکر تغییر باشه در اینصورت هم ما باختیم هم اینا!

 10. VVVVVVVVVVVVV گفت:

  با سلام و سپاس فراوان از جناب آقای موسوی و سایت کلمه.
  کارتون عالی بوددددددددددددددددددد.با هرپیام مهندس دلمان سرشار از امید میشود و نیروی مضاعف میگیریم.
  فقط یک پیشنهاد که امیدوارم به دست آقای موسوی برسد و در تهیه پیامهای ویدئو یی بعدی مد نظر داشته باشند.
  از آقای موسوی خواهش میکنم صحبتهاشو با صلابت و محکم و با جسارت و با اعتماد به نفس بیان کنند تا بیشتر در هواداران تاثیر گذار باشه و دل دشمنان ر بلرزاند و دل ما را سزشار از امید بکند.
  با تشکر ………..

 11. ناشناس گفت:

  با سلام و سپاس فراوان از جناب آقای موسوی و سایت کلمه.
  کارتون عالی بوددددددددددددددددددد.با هرپیام مهندس دلمان سرشار از امید میشود و نیروی مضاعف میگیریم.
  فقط یک پیشنهاد که امیدوارم به دست آقای موسوی برسد و در تهیه پیامهای ویدئو یی بعدی مد نظر داشته باشند.
  از آقای موسوی خواهش میکنم صحبتهاشو با
  صلابت
  محکم
  باجسارت
  با اعتماد به نفس
  با قدرت
  با حرارت
  با اقتدار
  بیان کنند تا بیشتر در هواداران تاثیر گذار باشه و دل دشمنان ر بلرزاند و دل ما را سزشار از امید بکند.
  با تشکر ………..

 12. سال سبز / سرباز میر حسین گفت:

  مهندس عزیز ما بس که نجیب و محجوبه بیشتر اوقات محجوبانه و آروم حرف می زنه البته در جای خود ش هم دیده ایم که با حرارات و محکم و کوبنده صحبت کرده…با این حال در همه حال و در هر حال عزیز دل مایی میر حسین جان و سخنانت زیبا و تاثیرگذار

 13. داوود گفت:

  آقاي متنفر ما دوست داريم!
  آقاي موسوي درخواست برگزاري راهپيمايي کرده اند، اگر حکومت مجوز راهپيمايي صادر کند همه خواهيم ديد که مردم ايشان را تحويل ميگيرند يا خير. اگر حکومت مجوز ندهد نشان از ترس حکومت از تحويل گرفتن مهندس موسوي توسط مردم خواهد بود. آيا اينطور نيست؟

 14. نازی گفت:

  سید عزیز بازم افتخار می کنم به انتخابم
  موجیم که آسودگی ما عدم ماست
  به امید پیروزی

 15. سبزه زار گفت:

  گه ملحد و گه دهری و کافر باشد
  گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
  باید بچشد عذاب تنهایی را
  مردی که ز عصر خود فراتر باشد .
  البته مگه ما مرده باشیم که میرحسین عزیزمون تنها بمونه .
  من فقط یه جون دارم
  اونم فدای میرحسین

 16. ساویز _ د گفت:

  واقعا بازگشت به نص صریح همین قانون اساسی‌ ، بدون هیچ اصلاحیه‌ای ،نه تنها حقوق کارگران و معلمان، بلکه حقوق حقه آحاد ملت ایران را نه صد در صد بلکه بسیار وسیعتر و بالاتر از وضعیت کنونی که مبتنی‌ بر اتخاذ تصمیمات سلیقه ای و دلبخواهی مسئولین انتصابی است تضمین خواهد کرد. آقای مهندس موسوی مثل همیش کم و گزیدده سخن گفتند اما حق مطلب را بیان فرمودند. در این رابطه آقای کروبی هم حقیقتی را بیان فرمودند و آن اینکه ما چگونه میتوانیم از استیفای حقوق کارگران سخن بگوییم وقتی‌ اقتصاد و تولید کشور را در بست در اختیار نظامیان قرار میدهیم. اولین حق یک کارگر یا معلم یا هر قشر دیگری داشتن اتحادیه ، و حق پیگیری مطالبات و داشتن حق اعتصاب است. با یک کارفرمای مسلح و عاشق استفاده از زور این امر چگونه امکان پذیر است؟ حالا با گفتن اینکه کارگران و معلمان سی‌ سال است که به استکبار جهانی‌ تو دهنی میزنند آیا شکم آنها و خانواده‌شان سیر میشود؟ رشد نرخ بیکاری، بستن صنایع و تبدیل تولیدات ملی‌ به واردات اجناس بنجل چینی‌ و چند کشور دیگر تنها برای رشوه دادن به آنها و خریدن حق وتویشان آنهم از جیب همین ملت تحت فشار که کارگران و معلمان از جمله محروم ترینهایش هم هستند، همه درایت و مهارت سیاسی مسئولین انتصابی است؟ وای اگر از پس امروز بود فردأیی.

 17. seyed گفت:

  چرا آب در هاون می کوبید ، فعلا بپذیرید که مملکت را میر حسین موسوی به بی قانونی کشید ، میرحسینی که جابجا شدن یک رقم از بودجه سالانه را بی قانونی بزرگ می دانست چور شده که شارلاتانیزم مبوعاتی و خیابانی خود را قانون می داند یک بام و دو هوا نداریم . باید همه به قانون تن دهند به قول خود میرحسین حال بر له یا بر علیه او باشد باید قانون را پذیرفت امید وارم سر حساب بیائید .

 18. سجاد گفت:

  راه میر حسین عزیز راهی نیست که به بیراهه رود، همه را همراه میسازد و در پایان پیروز میگردد. زنده باد میرحسین و یاران بی باکش، زنده باد ملت غیور و آزادیخواه ایران عزیز.

 19. زنده باد ایران و ایرانی گفت:

  به نام خداوند جان افرین حکیم سخن در زبان افرین
  با سلام خدمت همه دوستانی که فقط قصد دارند مهندس موسوی رو فردی قانون شکن جلوه دهند
  از شما چند تا سوال دارم قبل از اون خواهش دارم که سوال رو با سوال جواب ندهید
  1-ایا شما قانون اساسی رو قبول دارید؟ ایا میشه که یه نفر بگه من بعضی از بند های قانون اساسی رو قبول ندارم؟ایا مهندس موسوی چیزی جز اجرای تمام و کمال قانون اساسی می خواهند؟
  2-به نظر شما رهبر انسانی معصوم هستند ؟ ایا رهبر هیچ اشتباهی انجام نمی دهد؟ایا شما اعتقاد ندارید که در طول تاریخ بشریت 14 انسان معصوم بودند که اخرینشون وجود مبارک امام زمان می باشد؟
  3-شما میگید که چطور مهندس موسوی در ساعات پایانی رای گیری اعلام کردند که پیروز انتخابات هستند (البته بار ها همین سایت کلمه جوابتون رو داده ) پس لطفا بفرمایید که چطور ساعت 9 شب خبرگزاریهای حامی دولت احمدی نژاد رو پیروز انتخابات معرفی کردند؟
  4-شما مدام از انقلاب رنگی صحبت می کنید ایا بقول دکتر اطاعت می دونید که انقلاب رنگی فقط در حکومتهای استبدادی رخ می دهد نکنه که این حکومت هم استبدادیه؟
  5-من تا قبل از همین انتخابات از مخالفان سرسخت هاشمی رفسنجانی بودم ولی دیدم که اقای هاشمی ازمهرهای بود که تاریخ مصرفشون تمام شده بود و همون هایی که تا قبل از انتخابات ازشون طرفداری می کردند یهو پشتشون رو خالی کردند .به طور مثال :ایا همین شماها نبودید که تا ما انتقاد می کردیم می گفتید که این حرفها رو نزنید هاشمی یار امام بوده؟ ایا بقول پسر اقای هاشمی (محسن هاشمی )همین احمدی نژاد در انتخابات مجلس ششم ریس ستاد انتخاباتی هاشمی در نارمک نبود ؟چطور همین احمدی نژاد به این نتیجه نرسیده بود که هاشمی داره ….می کنه ؟نکنه یهو با روابط فیثاغورث به این نتیجه رسید؟ یا چرا موقعی که عباس پالیز دار در جمع دانشجویان همدان همین حرفها رو زد از اقای پالیز دار حمایت نکرد؟
  6- ایا به نظر شما کسی جرات انتقاد از رهبر رو داره ؟ ایا مجلس خبرگان یک مجلس تشریفتی نیست؟ به نظر شما ایا نمایندگان مجلس خبرگان نباید بتونند نظرشون رو ازادانه مطرح کنند؟ چرا بعضی از نمایندگان اقای هاشمی رو وادار کردند که بیانیه در حمایت از رهبر بدهد؟
  7-چرا با اینکه هنوز شورای نگهبان نتایج انتخابات رو تایید نکرده بودند رهبری این انتخابات رو تایید می کنه؟
  8- چرا ریس جمهررتان در یکی از نماز جمعه های بعد از انتخابات میگه که حوادث کوی دانشگاه و جنایات کهریزک کار دشمن بوده ؟ منظورتون از این دشمن کیه ؟ (می دونم که اینم تکذیب می کنید)
  9-ممکنه بگید که در روز 16 اذر این همه دانشجو با ریخت و قیافه معلوم یهو از کجا پیداشون شد چرا ما این افراد رو در روزهای عادی نمی بینیم؟ نکنه اینها بدون کنکور وارد دانشگاه تهران شدند؟
  10-شما برای پاره شدن عکس امام که معلوم نیست کی پاره کرده و می خواهید به گردن جنبش سبز بندازید اشک تمساح می ریزید و می گید که حتک حرمت به امام شده ولی جهت یاد اوری اینکه شب عاشورا در حسینه جماران عدهای با شکل و قیافه معلوم و با رمز حیدر حیدر سخنرانی اقای خاتمی رو به هم زدند و مردم رو ضرب و شتم کردند ایا این بی حترامی به امام نیست؟
  11- شما می گید که تمامی خرابکاریهای بعد از انتخابات کار عمال امریکا و اسراییل و انگلیس و … می باشد پس اینطور باید نتیجه گرفت که امریکا و اسرایل و انگلیس و…… دارند راست راست توی جامعه می گردند و جنایت می کنند یعنی اینکه شما به تماشا نشسته اید ؟ پس شما چه کاره اید؟
  12- ایا شما فیلمی رو که مامور های پلیس و لباس شخصی در داخل کوچه شیشه های ماشین ها رو می شکستند ندیدید؟ حتما می گید اینا عمال امریکا و اسراییل و انگلیس و …اسراییل هستند یا اینکه این فیلم رو با وی سی دی کاتر درست کردند؟
  13-ایا قبول کنیم که شما برای صوت و کف زدن در روز عاشورا اشک تمساح میریزید و این کار رو کناه می دونید من از شما می پرسم که کشتن مردم در روز عاشورا گناه نیست ؟ هر چند می دونم که باز هم می گید این فیلمها ساختگیه یا اینکه کار امریکا و اسراییل و انگلیس و ….بوده یعنی خواهر زاده جناب اقای مهندس موسوی در روز عاشورا توسط عمال امریکا و اسراییل و انگلیس و … شهید شدند؟ پس عجب مملکتی که امر یکا و دیگران دارند هر جنایتی انجام می دن و شما فقط اونو نهایتا محکوم می کنید؟
  14-ایا مگه مجلستون قاضی مرتضوی رو برای حوادث کهریزک مقصر نشناخت ؟ پس چرا ریس جمهورتون این فرد رو ریس ستاد مبارزه با قاچاق کالا کرد؟ یا چرا عمو رادانتون در باره نقش خودش در کهریزک توضیح نمی ده؟
  15-حتما کتاب قلعه حیوانات نوشته جرج اورل رو خوندید اگه نخوندید بهتون پیشنهاد می کنم که حتما دانلودش کنید و بخونیدش
  ایا نمیشه گفت این داستان داره در مورد ما هم تکرار میشه؟
  16-ایا روحانیت در امثال احمد خاتمی و روح الله حسینیان و…..خلاصه شده که اینها خودشونو نمایده روحانیت می دونند؟
  عزیزان هموطن :ما همه ایرانی هستیم از نسل کوروش ذی القرنین هستیم افتخارمون اینه که دینمون اسلامه وکتابون قرانه
  پیغمبر مون حضرت محمد (ص)و مولامون حضرت علی(ع) و دوستدار امامان معصوم و اهل بیت پاکشون هستیم
  پس به اونهایی که باید بشنوند عرض میکنم که سر هر کی رو که بخوان کلاه بزارن نمی تونن سر ایرانیها رو کلا بزارند
  با شعری ازاستاد شهریار همتون رو به خدا میسپارم
  حیدر بابا دونیا یالان دونیادی سلیماننان نودان قالان دونیادی
  یعنی:حیدر بابا این دنیا دنیای دروغی شده دنیایی که از زمان حضرت سلیمان و حصرت نوح باقی مونده
  اقای موسوی من به اون رایی که به شما دادم افتخار میکنم – خداپشت و پناهتون باشه
  یا علی

 20. areya گفت:

  کارگر=عدالت و ازادی

 21. ایران دوست گفت:

  آقای <> که گفتی دیگه حرف های مهندس موسوی تکراری شده!!!
  اولا به من بگو پس تو برای چی اومدی تو سایت کلمه که حرف های تکراری رو مثل رفیقت آقای متنفر بشنوی؟ آیا این نشان دهنده ترس شما از آینده خودتان و از دست دادن منافع نامشروعتان نیست؟ آیا نشان دهنده این نیست که حتی شما خود نیز به حرفی که می زنین اعتقاد ندارید؟
  دلیل اینکه در یوتیوب می گی تعداد دفعات دیده شدن پیام مهندس به 100 هزار تا هم نرسیده می دونی که چیه ؟ برای اینکه یوتیوب در ایران فیلتر است دوست باهوش من! جی میل رو هم فیتر کردن! در گزارشی اعلام شد که حکومت حدود 12 میلیون وبسایت را در ایران فیلتر کرده است و در حقیقت تنها وب سایت های اخلاقی و مفید برای جوانان مومن ایرانی سایت ریاست محترم جموری و مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد! در ضمن حتی اگر یوتیوب نیز فیلتر نیود به دلیل سرعت فوق العاده پایین اینترنت در ایران که از طرف حامیان فکری شما در حکومت برای مردم ما فراهم شده کسی قادر به دیدن ویدئو نخواهد بود.
  اما چه فرقی می کند؟ متن را که مردم می خوانند بالاخره و با راه های مختلف توزیع می شود. اینها را گفتم عزیزم که یک کم روی حرفی که می زنی فکر کنی و دیدتو وسیع تر کنی. در ضمن به نظر من هیچ انسان عاقلی وقتش رو صرف خواندن پیام های تکراری نمی کند.
  موفق باشی.
  ما بیشماریم VVVVV

 22. امید گفت:

  ما جنبش سبزیمو علمدار حسینیم همه با میرحسینیم
  درود بر بزرگمرد ملت سبز وطنم
  مهندس موسوی عزیز به نظر بنده حقیر هر چه قدر دامنه جنبش در سراسر ایران فراگیر شود قدرتش نیز غیر قابل مهار است.
  از تو به یک اشاره از ما ………….
  یا حسین میرحسین

 23. مهدی گفت:

  با سلام به تمامی مبارزان راه آزادی وبادرورد بر اسیران در بند که با ایستادگی خود درس غیرت وشجاعت وشهامت را به مردم ایران وجنبش سبز ایران می آموزد ودرود برموسوی وکروبی که گرفتار قدرت نشدند وهزینه مقاومت خود را پرداخته ومی پردازند امید دارم بار دیگر مردم ایران به باور برسند که تنها راه نجات کشور همدل وهمراه شدن با هم حول محور این دو عزیز است شاید اشکالی در گفته ها وعملکرد این دو عزیز باشد ولی بدون رهبریت مقاومت به نتیجه نمی رسد

 24. ابتین گفت:

  با درود بر شیرمردایران زمین ودرودوسپاس از کارگران عزیز و زحمتکش کشورمان وبه امید پیروزی جنبش سبز …..[روز کارگران مبارک باد]

 25. hhh گفت:

  درود بر همه حامیان جنبش سبز
  نابود باد قرائت خودسرانه از دین

 26. ناشناس گفت:

  چقدر تابلو با شیخ اصلاحات و البته به اقتضای زمانه رنگ عوض کردین!
  باحال ترین جاش “میثاق ملی” بود!!!! خیلی خندیدیم!!!

 27. azadihadaf@yahoo.com گفت:

  رئيس جمهور ، اينکه در کنار ملتتت هستي و جنبش آنها را به بهترين نحو رهبري ميکني از آزادي خواهي توست.
  آزاد ي که بين تمام خواسته هاي ملت در ابتداست.

  رضا جان و ديگر یاران جنبش بدانيد من هم بسيجي هستم واين عده زيادندکه از بسیج کنار رفته یا یا مثل من هر روز درون سپاه و ناحیه های بسیج هستند و جوانان آماده شکل گیری عقاید و دیگر بیجیان و سربازان را آگاه میکنند و این باعث ریزش افراد از این نیرو ها و پیوستن به جنبش میشود.
  اکثر سربازان درون سپاه و نواحی بسیج دارای افکار روشن هستند و با انتقال افکار به فریب خوردگان فرست بازگشت به آغوش ملت را میدهند.

 28. آزاد گفت:

  موسوي در قلب ما يارانش نور چشم ما

 29. ناشناس گفت:

  yashasin azarbaijan oglu

 30. ناشناس گفت:

  آقای موسوی،

  سخنرانی خیلی خوبی بود، و بسیار سودمند برای کسانی که بتوانند اولا آن را بشوند و ثانیا آن را درک کنند.

  ولی فکر می کنید این سخنرانی که تنها راه مشاهده آن از روی اینترنت و آن هم با عبور از فیلتر ها است به گوش چند در صد از کارگران و معمان می رسد. حقیقت این است که در زمینه رساندن سخن به گوش قشر پایین تر جامعه اصلاح طلبان خیلی کم کاری کردند و همیشه از این بابت دارند ضربه می خورند. در این باره هزاران نقد صورت گرفته و گویا گوش شنوایی نیست.

  اینکه این سخنان را در میان قشر تحصیل کرده بگوییم و همه هم خوشمان بیاید و خوشحال شویم و فکر کنیم که همه مردم هم به این رسانه ها دسترسی دارند و اگر داشته باشند این سخنان را متوجه می شوند و همچنین اینکه فکر کنیم این موجی که در میان طبقه متوسط و تحصیل کرده تر کشور و مخصوصا در برخی شهر های بزرگ شکل گرفته در نقاط دیگر کشور و در میان اقشار دیگر ملت هم به همین منوال هست کاری را از پیش نمی برد. فقط ما را با این توهم روبرو می کند که ما بیشماریم و از نظر فعالیت های فکری و ابلاغ سخن رسالت خود را انجام داده ایم.

  حقیقت این است که این سخنان را بیشتر قشر خاصی از جامعه می شنوند و به آن دسترسی دارند. یعنی غالبا اقشار تحصیل کرده و اقشاری که در شهر های بزرگ، مخصوصا تهران سکونت دارند. علاوه بر آن خیلی از مواردی که در چنین سخنرانی هایی گفته می شود توسط قشر کثیری از مردم درک و هضم نمی شود و باید بیشتر باز شود و با زبان ساده تری توضیح داده شود که همه اقشار آن را درک کنند. مثلا اهمیت قانون گرایی و قانون مداری و مخصوصا رجوع به قانون اساسی برای خیلی از اقشار روشن نیست. اهمیت آزادی بیان و مطبوعات و تاثیر آن در معیشت و فرهنگ و پیشرفت مردم هنوز برای خیلی از افراد معلوم نیست. اینها باید با مثالهای ساده گفته شود و روشن گردد که مثلا اگر کارگران تشکل داشتند راحت تر صدایشان به گوش مسئولان می رسد تا اینکه یک آدم مردم فریبی بیاید و بگوید تشکل و سندیکا همه کشک است. ما خودمان چون انسانهای خوبی هستیم به فکر شما هم هستیم. اینها باید برای عامه مردم توضیح داده شود و روی رساندن درست پیام جنبش سبز به اقشار پایین تر مردم باید سرمایه گذاری زیادی صورت گیرد.

  از خیلی از مقامات کشور انتقاد می شود که چون اطرافشان را عده خاصی فرا گرفته ارزیابی درستی از وضع مملکت ندارند. مبادا ما هم چنین باشیم و با توجه به شهری که در آن زندگی می کنیم، یعنی تهران و افرادی که اطراف ما را فراگرفته اند یعنی قشر تحصیل کرده و روشن فکر فریب بخوریم و راهکار های درستی را در پیش نگیریم و ارزیابی ای که از شیوه نگرش و جهت گیری اطرافیانمان داریم را به تمام جامعه سرایت دهیم و بر همین اساس تجربیات تلخ گذشته را تکرار کنیم.

  به نظر می رسد جنبش سبز باید به طور جد بر روی ترجمه و رساندن پیام خود به گوش دیگر اقشار جامعه سرمایه گذاری و تلاش کند. این حرفها را قشر تحصیل کرده و خیلی از ساکنان شهر های بزرگ به خوبی می دانند و با شنیدن آن ممکن است افرین بگویند و تعریف و تمجید کنند. ولی ما نباید فریب این حرف ها را بخوریم. راهکار های زیادی برای رساندن پیام جنش به اقشار پایین تر جامعه وجود دارد که البته نیازمند برنامه ریزی و همچنین صبر و تامل و پرهیز از تعجیل و حرص زدن برای گرفتن نتیجه مطلوب در کوتاه مدت است. برای مثال از طریق معلمانی که به شهر های کوچک برای تدریس می روند، پزشکان، دانشجویان، مخصوصا دانشگاه آزاد که (از جهتی متاسفانه و از جهتی خوشبختانه) در تمامی شهر ها تقریبا شعبه دارد. و همچنین انجام کارهای فرهنگی برای بالا بردن سطح فکر مردم، مخصوصا کودکان و نوجوانان به روشهایی که حساسیت سیاسی را بر نمی انگیزد.

  موفق و منصور باشید و حق به همراهتان.

 31. فراز گفت:

  بالاخره این پیام با کیفیت بالا و لینک دانلود کیفیت بالا قرار داده شد! از تحریریه کلمه بسیار متشکرم و تقاضا دارم پیام های ویدیویی آتی را هم به همین صورت قرار دهد.

 32. احسان گفت:

  میر حسین عزیز حقیقتا که حق مطلب را ادا کردید . درود خدا بر شما .

  یاحسین ، میر حسین

 33. rastgo گفت:

  تقریبا در اکثر کشورهای جهان کارگران (اعم از کارگران کشاورزی ، ساختمانی ، نظافتی ، وسایر خدمات) بیمه بازنشستگی و درمانی دارند ، کشور ما دومین ذخایر نفت وگاز در جهان را دارد و این همین کارگران تهیدست بودند که انقلاب اسلامی را کردند و در هشت سال جنگ همین ها بودند که کارگری را ول کرده و به جبه ها رفتند ، ولی در مقابل این همه فداکاری و علی رغم گذشت سی و یک سال از انقلاب اسلامی هنوز مسوولین حکومت اسلامی این عزیزان را بیمه نکرده اند !؟ روز کارگر مبارک !!!!؟

 34. تا آخر ايستاده ايم گفت:

  مير حيسن عزيز با تمام وجودمون دوستت داريم و خودمان را براي راهپيمايي 22 خرداد آماده مي كنيم

 35. تاتا گفت:

  زنده باد ایران وزنده باد ایرانی همیشه سبز باشیم VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

 36. آرمين گفت:

  سلام بر ميرحسين
  ممنون از پيام بسيار عاليتون
  بدونيد كه همانطور كه شما پشتيبان ماييد
  ما هم همايتتون مي كنيم
  يا حسين مير حسين

 37. امین گفت:

  درود بر موسوی

 38. سبز جوان گفت:

  من با هزار جور زحمت و فیلتر و …. امدم
  خیلی دوست دارم تا پیام ویدیویی رو ببینم
  اما باید فقط به نوشتاریش قانع باشم
  چون سرعتم پایینه
  با سرعت پایینم فقط خواستم بگم ما تا اخرین قطره ی خونم ایستادم

  و به دوستان سبزم میگم که اگه ما کم بودیم اینها مجوز میدادن
  به نظر شما از چه میترسند که از راهپیمایی 5هزار اغتشاشگر(به قول کیهان) میترسند؟؟؟؟
  بگذارند به همه ثابت شود ما بیش از 5 هزار نفر نیستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  اقای رئیس جمهور
  انتظار ما از شما فقط و فقط استقامت تا پیروزی است
  ما ایستادیم تا نهالمان بارور شود
  یا حسین میر حسین

 39. Reza گفت:

  salam

  ba tabrike rooze jehanie kargar va rooze moaalem

  ba vojode einke dar keshvari hastam ke banie rooze jehanie kargar bood vali dar einja khabari nist va rooze digari ra be ein nam jashn migirand ke baraiam ziad mohem nist vali vaghtike khabarhaie aanchenani ra az keshvaram mishenavam az khodam bizar misham ke be ghole yaro che mikhastim che shod.

  beharhal tarikhe bashariat neshan dadeh ke zolm momkene baraie modati betavanad hokomat bekone vali baad ein mardomand le piroz mishand.

  aarezoie pirozie jonbesh sabz baraie esteghlal aazadi jomhorie eslami be manie vaghei

 40. سارا گفت:

  مير حسين عزيز چقدر دلم باي صدايت تنگ شده بود . با شنيدن آن جاني تازه گرفتم. عكس زيبايت را در صفحه اول موبايلم گذاشتم و هر ساعت چهره نوراني و زيبايت را ميبينم . ما اگر چه ساكتيم ولي خاموش نيستيم و گوش به فرمان شماييم از تو به يك اشاره از ما به سر دويدن 22 خرداد را سبز خواهيم كرد لطفاً ساعت و مكان ها را اعلام كنيد زنده باد جنبش سبز

 41. نیما گفت:

  به امیدپیروزی نهایی حق برباطل

 42. naruto usumaki گفت:

  چقدر نظر دادین!

 43. ایران سبز گفت:

  درود بر میر ما

  ولی یه انتقاد دارم از رسانه های حامی سبز :: چرا زودتر به تبلیغ برای ابین روز اقدام نکردین تا شاید بشه تو روز معلم خودی نشان بدیم.

  احساس میکنم یه ضعف هماهنگی در بین رسانه های سبز وجود داره …

 44. ناشناس گفت:

  زنده باد جمهوری اسلامی ایران 88888888888888888888888888

 45. green گفت:

  thanks alot
  my president
  vvvvvvvvvvvvv

 46. احمد گفت:

  از بس از حرفهای میرحسین برای این و اون تعریف کردم که حرف هام تکراری شده و نمی دونم دیگه چطوری باید تعریف کرد. دلمون برات تنگ شده بود باز هم دیدمت و خوشحال شدم.
  مطمئنم که این روزها صفحه خیلی مهمی از تاریخ کشور ما داره نوشته میشه. صد سال دیگه وقتی نسل های آینده این صفحات رو بخونن قدردان مردم سبز این دوران خواهند بود. خوبی، ادب، احترام، دلسوزی، نوعدوستی، صداقت و فداکاری برای مردم ارزشهایی هستند که همواره در طول تاریخ پیروزند.

 47. ناشناس گفت:

  به نظرم در 22 خرداد ا تفافي نمي افتد
  اين جنبش رهبر ندارد
  فقط دادن بيانيه نمي تواند براي جنبش مفيد باشد

 48. علي گفت:

  يكي از راههايي كه مي تواند باعث موفقيت تجمع 22 خرداد شود شعارنويسي و پخش اعلاميه است
  يا حسين ميرحسين

 49. ناشناس گفت:

  من مطمين هستم كه مجوز راهپيمايي را به رييس جمهور موسوي نمي دهند
  اما اگر ايشان از مردم بخواهند كه حضور پيدا كنند حتما مردم مي آيند
  اما بايدخود مهندس موسوي هم بيايد و شركت كند

 50. جنبش سبز ناجی ایران گفت:

  زنده باد موسوی حامی واقعی مستضعفین بالاخص کارگران – کشاورزان -کارمندان ومعلمان…