سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مایه تاسف است نیروهای جوان و لایق آماده كارند ولی شغلی برای آنان وجود ندارد...
» هاشمی رفسنجانی:

مایه تاسف است نیروهای جوان و لایق آماده كارند ولی شغلی برای آنان وجود ندارد

چکیده :قشر كارگر همواره در طول سالیان پیش و پس از انقلاب، كمتر توانسته است به حقوق خود دست یابد و مسوولان همواره مدیون همت و قناعت كارگران خواهند بود.فعالیت‌های مفید و ثمربخش تشكل‌های كارگری روزنه‌های امید برای بهبود وضع كارگران را هر روز بیشتر می كند.مردم و مسوولان باید با صبر، متانت و تدبیر صحیح یار و یاور انقلاب و نظام اسلامی...


کلمه:رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر از فعالیت‌های خانه كارگر تاكید كرد:فعالیت‌های مفید تشكل‌های كارگری روزنه‌های امید برای بهبود وضع كارگران را هر روز بیشتر میكند.

آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار دبیركل خانه كارگر و جمعی از نمایندگان تشكل‌های كارگری سراسر كشور، تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران را سرشار از تلاش و فداكاری قشر كارگر خواند و با اشاره به هوشیاری، ایمان، وفا، قناعت و سخت‌كوشی این قشر عزیز گفت: كارگران قشری از جامعه هستند كه هیچ‌كس نمیتواند ادعا كند مزاحم اقشار دیگر هستند و برعكس حقوق حقه‌شان در اغلب مواقع جبران نشده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، نقش پررنگ كارگران در تمام شئون زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی كشور را یادآور شد و تصریح كرد: پیش و پس از انقلاب اسلامی كارگران جزو بهترین، فعال‌ترین و موثرترین اقشار جامعه بودند و انقلاب با حركات تمام‌كننده كارگران در قالب اعتصابات به پیروزی رسید.

هاشمی رفسنجانی با توجه به اینكه كارگران همواره در خدمت انقلاب و آرمان‌های نظام اسلامی آن بوده‌اند، گفت: در سال‌های ابتدای پس از پیروزی انقلاب كه گروه‌های چپ فعالیت گسترده با شعارهای كارگرپسند داشتند، كارگران با هوشیاری و وفاداری از افتادن در دام آنها پرهیز و خود را وقف نظام اسلامی كردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش كارگران در دوران جنگ، سازندگی و پس از آن را بینظیر عنوان كرد و تاكید كرد: این قشر معزز در ابتكار، تولید و جنگ هیچ چیزی كم نگذاشتند و ملت ایران همواره قدردان زحمات آنان و خانواده‌هایشان خواهد بود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری دست كارگر را دستی مبارك و پربركت خواند و گفت: قشر كارگر همواره در طول سالیان پیش و پس از انقلاب، كمتر توانسته است به حقوق خود دست یابد و مسوولان همواره مدیون همت و قناعت كارگران خواهند بود.

هاشمی رفسنجانی، نظام جمهوری اسلامی را دارای توانمندیهای بسیار خوبی راز جهت زیربنایی و نیروی انسانی توصیف كرد و گفت: مایه تاسف است كه عده زیادی از نیروهای جوان، لایق و تحصیل كرده آماده كارند ولی كار و شغلی برای آنان وجود ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر و تشكر از خانه كارگر، این تشكل را خدمتگذار قشر عزیز كارگر خواند و گفت: فعالیت‌های مفید و ثمربخش تشكل‌های كارگری روزنه‌های امید برای بهبود وضع كارگران را هر روز بیشتر می كند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری نقش تشكل‌های كارگری را در دوران پس از انقلاب موثر و سازنده خواند و با اشاره به توطئه‌های گوناگون قدرت‌های استكباری برای به زانو در آوردن انقلاب اسلامی، هوشیاری، صبر و همدلی را رمز عبور نظام اسلامی از گردنه‌های سخت كنونی عنوان كرد و گفت: مردم و مسوولان باید با صبر، متانت و تدبیر صحیح یار و یاور انقلاب و نظام اسلامی باشند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار آقای علیرضا محجوب دبیركل خانه كارگر با ارائه گزارشی از عملكرد و فعالیت‌های این تشكل از ابتدای تاسیس تاكنون، سال 88 را به لحاظ عضوگیری سال شكوفایی تشكل‌های كارگری خواند و گفت: خانه كارگر و سایر تشكل‌های كارگری تلاش نموده‌اند، در ابعاد گوناگون آموزشی، خدمات رفاهی، صنفی و احقاق حقوق كارگران به نقش و وظیفه خود به خوبی عمل كنند و موفقیت‌های چشمگیری نیز در این زمینه به دست آورده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “مایه تاسف است نیروهای جوان و لایق آماده كارند ولی شغلی برای آنان وجود ندارد”

 1. مانی گفت:

  سلام.
  خوب اقای ایت الله هاشمی رفسنجانی , شما که همیشه خدا رو شکر به فکر این جوانان بودید. ما هم از این امر خوشحال هستیم.

  ولی خوب باید متوجه شده باشید که جوانان همین نسل که شما ازشون دفاع می کنید , خواهان چی هستند. امیدوارم که اقای هاشمی شما به عنوان یک دلسوز انقلاب , درد جوانان این ملت سبز را واضح و صریح بگویید. اگر کسی بخواهد در مقابل شما قد علم کند , ما ملت سبز با اتحاد خودمون نابودش خواهیم کرد.

  درود به شما

  یا حق

 2. علي گفت:

  جناب آقاي هاشمي مشکلات ما كارگرا از انجا شروع شد كه در زمان شما بحث كارگر شركتي و رسمي را راه انداختيد. ما همچنان با سابقه كاريهاي 14 سال به صورت شركتي حقوق ميگيريم تا قبل از اتخابات نميتوانستم از شما بگذرم ولي بعد از انتخابات وقتي حمايتهاي شمارا از مردم بي پناه ديدم شما را حلال كردم با شد خدا از سر تقصيرات مانيز بگذرد ولي اميد دارين اوضاع از اين بدتر نشود و به قولهاي پوچالي خود وفا كنند

 3. غم گفت:

  شرکت پیمانکاری سریک هم 4ماه حقوق نداده هنوز عیدی سال 88 نداده چه برسه به عیدی 89 نه حقوق کارگر نه حقوق مهندسین خدا لعنت کنه احمدی نژاد خدایا به داد مردم ما برس خدایا صدامونو نمیشنوی خدایا خسته شدیم بدبخت شدیم.کلمه تو بگو چیکار کنیم.

 4. دوست گفت:

  مردم ما همیشه مشکلات را حل کردند ولی وقتی مسئله آنها اعتقاد به نظامی باشد که به آنها زور می گه مساله فرق داره…

 5. داوود گفت:

  «گفتنی است در ابتدای این دیدار آقای علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این تشکل از ابتدای تاسیس تاکنون، سال ۸۸ را به لحاظ عضوگیری سال شکوفایی تشکل‌های کارگری خواند»
  این هم نشانۀ دیگری از پیروزی جنبش سبز!!!

 6. ناشناس گفت:

  چرا فقط هي شهر هاي بزرگ تو چشم هستند ؟؟؟؟؟؟ مگه كارگر هاي شهر هاي كوچيك آدم نيستند يا فقط تو شهرهاي بزرگ حقوق كارگرا عقب افتاده ؟؟
  نمونه بارز اين مظلوميت كارگراي فضاي سبز شهرداري منطقه 2 دزفول هستند كه الان 3 ماه هست حقوق پاداش و مرخصي حق اولاد و ……. (كلا هيچي ) نگرفتن اما هيچ كس تو فكرشون نيست من يكي شون رو ميشناسم از اقوام خودمونه اين بنده خدا پول نداره كه بره حتي يك كيلو گوشت بخره واسه زن و بچش اينا معلوم نيستند ؟بخدا اينام كارگرن آدمن حقشون خورده شده اي خدا چه كسي مدافعشونه؟؟ صداشون اصلا به جايي ميرسه ؟؟ كسي جوابشونو ميده؟
  خودم جواب بدم اين آشنامون ميگفت كه پيمانكار گفته فعلا از پول خبري نيست هركس ميخواد بره شكايت كنه آزاده ولي بعدش ديگه ……..!! دلم ميخواد يه دل سير گريه كنم اينه اسلام ما ؟؟ اگه اين اسلامه من مسلمون نيستم حداقل تو بلادكفر (به قول آقايون ) به حق حقوق آدما احترام ميذارن اما اينجا به نام ديني كه ميگه تا عرق كارگر خشك نشده بايد پولش رو داد به راحتي حقت رو ميخورند اگه اعتراض هم كني به اقدام عليه امنيت ملي و هزار كوفت زهر مارديگه دستگيرت ميكننن (نمونش كارگراي هفت تپه )اي خدا تو ببين اين ظلمي كه بر مردم ميكنند و تو بشنو اين فرياد مظلوميت اين مردمان را كه جز حق خود چيزي ديگر نمي خواهند

 7. مادر بزرگ به بهروز میگه که استاد حسن چاقو سازی در زنجان میزیست که صد ها چاقو میساخت ولی یک دسته نداشت
  بابا بزرگ هم میگفت که این کد خدا ده ما ، هزار تا حرف میزنه ولی در پایان گویا هیچی حرف به دارد بخور نزده!!!
  علی داداش کوچک بهروز مدام نق میزنه که گرسنه ام اما نانی در سفره نیست که بخوره خواهر بزرگش میگه دندون رو جگر بذار تا شب که بابا نان بیاره!!
  معلم بهروز درس انشا میداد و موگفت برا فردا مشق شب اینه : کم بگو و گزیده گوی ، تا جهان ز کم تو شهر در دریا .
  مامان و بابا بهروز هم شب که از سر کار آمدند خسته بودند و رمق حرف زدن نداشتند زود شام علی را دادند و خوردند و خوابیدند
  دیگه وقتی نماند که من انشا را کمک بگیرم که در به کم گفتن و گزیده گفتن چه ربطی داره
  چاقو استاد حسن چرا دسته نداشته و و کد خدا چرا حرفهای بی سر و ته میزنه که وقت را پر میکنه اما در کل هم بی معنی است
  فردا ، معلم برای اینکه بهروز انشا ننوشته بود ناراحت شد اما وقتی فهمید داستان پدر بزرگ و کد خدا و استاد چاقو ساز را …آهی از ته دل کشید که
  حیف که غم نان نمیزاره ………………..

 8. سبز گفت:

  مردم و مسوولان باید با صبر، متانت و تدبیر صحیح یار و یاور انقلاب و نظام اسلامی باشند.

  ما هم یه فامیل مذهبی داریم که پسرشون ۶ ، ۷ سال پیش، بعد سربازی تو یک کارخونه شروع به کار کرد. اما دو سه ساله که بعد ورشکستگی کارخونه، کار دیگه ای گیرش نیومده و معتاد هم شده. کی میتونه این وضعیت را جبران کنه؟ پدر مادرش گریه کنان فکر میکنند چون نتونسته درس بخونه، بدبخت شده.

 9. حسين گفت:

  آقای هاشمی که در خاطراتتان همواره از مبارزه عليه ظلم و استبداد سخن ميگوييد، آيا وقت آن نرسيده که از قدرت خود در جهت استيلای حقوق از دست رفته مردم استفاده کنيد؟ افشاگری شما و ايستادگيتان در برابر ظلم حاضر با توجه به سابقه تان کمک بزرگی به رهايی از وضع مجود ميکند..

 10. hashem گفت:

  jenab,kojash ra didi

 11. عابدینی گفت:

  پس معلوم میشود جوانانی که در دوره آقای هاشمی بیکار بودند نالایق بودند .

 12. mohsen گفت:

  aaya dar zamane ryasate shoma jawanan bikar naboodand?KAFIST KAMI BE AGHAB BAR GARDID