سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شاگرد مصباح مدعی شد:هاشمی برکنار ، سیدحسن خمینی رد صلاحیت می شود...

شاگرد مصباح مدعی شد:هاشمی برکنار ، سیدحسن خمینی رد صلاحیت می شود

چکیده :ما امیدواریم که سیدحسن خمینی هم برای دوره آینده کاندیدای ریاست جمهوری شود تا معلوم بشود که چقدر جایگاه در بین مردم دارد.سید حسن خمینی رد صلاحیت می شود چون یک رجل سیاسی نیست مگر می شود هرکسی از بیت رهبری باشد رجل سیاسی هم باشد رجل سیاسی تعریف خاص خودش را...


کلمه: سردبیر هفته نامه پرتوسخن متعلق به موسسه آموزشی مصباح یزدی،در سخنانی در جمع تعدادی از مردم راور از برکناری آیت الله هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان و رد‌صلاحیت حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در انتخابات آتی ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش گفتارنو، حجت الاسلام روانبخش در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا مقام معظم رهبری هاشمی را از ریاست مجلس خبرگان برکنار نمی کنند گفت: ریاست مجلس خبرگان، منصوب شده از سوی مقام معظم رهبری نیست که بتوانند او را برکنار نمایند اما در انتخابات هیئت رئیسه که سال آینده برگزار می شود، ان شاءالله اعضای مجلس خبرگان او را برکنار خواهند کرد.

وی در خصوص ریاست هاشمی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: این مجمع یک مجمع تصمیم گیری نیست بلکه یک مجمع مشورتی است که حتی میرحسین موسوی و عبدالله نوری هم که 5 سال زندانش کردند عضو این مجمع هستند.

روانبخش گفت: لذا در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودن یا نبودن به جایی لطمه ای نمی زند چون مرکز تصمیم گیری نیست، فقط نقش مشورتی دارد و مقام معظم رهبری می خواهند از همه افکار و سلایق مختلف در این مجمع حضور داشته باشند تا تضارب آرا برقرار باشد .

این روحانی حامی دولت افزود: اگر مقام معظم رهبری نظرات مجمع را تائید کردند اعتبار پیدا می کند و گرنه اعتبار قانونی ندارد مثل همان کاری که اخیرا آقای هاشمی رفسنجانی می خواست در مجمع تشخیص مصلحت انجام دهد و انتخابات را از دست شورای نگهبان بگیرد و آن را به کمیسیون انتخابات بدهد.

روانبخش با انتقاد از سکوت لاریجانی و باهنر در قبال جنبش سبز گفت: وقتی معظم رهبری فرمودند عمار کجاست آقای مهندس باهنر صدایش در نیامد و سکوت اختیار کرد بالاخره آقای باهنر می‌توانست بیاید در تلویزیون و جنبش سبز را مورد مواخذه قرار دهد و یا در این شهر و آن شهر برود و روشنگری بکند اما مردم ما هرگز کلامی از باهنر نشنیدند.

وی اضافه کرد: در حالی که که آقای دکتر حدادعادل در مقابل جنبش سبز ایستاد و روشنگری کرد اما امثال باهنر و علی لاریجانی هیچگونه حرفی نزدند.عمارها کم بودند هرچه مقام معظم رهبری فریاد می زد عمار کجاست؟خبری نبود باهنر و علی لاریجانی سکوت کرده بودند .

عضو موسسه آموزشی مصباح یزدی گفت: میرحسین موسوی و کروبی خیلی دلشان می خواست تا دستگیرشان که قهرمان شوند کروبی داد می زد و می گفت یکی بیاید مرا بگیرد و با خود ببرد.

وی اضافه کرد:کروبی دلش می خواست قهرمان شود تا هر روز طرفدارانش در دانشگاهها تابلویی دست بگیرند و شعار بدهند که کروبی قهرمان شد.

روانبخش درباره احتمال نامزدی سید حسن خمینی درانتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: ما امیدواریم که سیدحسن خمینی هم برای دوره آینده کاندیدای ریاست جمهوری شود تا معلوم بشود که چقدر جایگاه در بین مردم دارد.

وی با بیان اینکه سیدحسن خمینی رد صلاحیت می شود در این خصوص توضیح داد: سید حسن خمینی رد صلاحیت می شود چون یک رجل سیاسی نیست مگر می شود هرکسی از بیت رهبری باشد رجل سیاسی هم باشد رجل سیاسی تعریف خاص خودش را دارد.

وی افزود:آقای سید حسن خمینی متاسفانه مواضع خوبی ندارد چون بعد از اینکه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آقای صانعی را فاقد صلاحیت برای مرجعیت اعلام کرد آقای سید حسن خمینی آمد خانه او و سایت جماران را در اختیار او قرا داد شما بگوئید این کار چه معنایی دارد؟

شایان ذکر است سخنرانی این فعال سیاسی حامی دولت به دعوت جمعیت پیروان روح الله شهرستان راور برگزار شده بود که بخش هایی از آن به دلیل عدم رعایت حرمت افراد منتشر نمی شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

29 پاسخ به “شاگرد مصباح مدعی شد:هاشمی برکنار ، سیدحسن خمینی رد صلاحیت می شود”

 1. 349 گفت:

  هرچی سید حسن عزیز سعی میکنه کمتر خودشو نشون بده خار چشم دشمنان امام بودنش مانع می شه اونقدر محبوبه که هنوز سه سال به انتخابات بعدی مونده ایشون هم نگفته می خوام کاندیدا بشم ولی فکرش پشت دشمنان امام را می لرزونه طوری که از همین حالا به جزع و فزع افتادن به زمین و زمان اهانت می کنن از قدیم گفتن کسی که اهانت می کنه ضعیف و حقیره

 2. کنتورچی گفت:

  حیف وقت و زمانی که برای خواندن … این آقا گذاشتم. ایشان هم مثل شریعتمداری کیهان در مسیری حرکت می کنند که با شنیدن یا خواندن صحبتهایشان یا دیدن چهره شان آدمی را واجب الکفاره می نماید.

 3. ناشناس گفت:

  اون چیزی که تو صحبتهای ایشون خودشم بهش اعتراف می کنه اینه که هر کی که دستگیر بشه به عنوان یه قهرمان بین مردم شناخته می شه. واقعا حکومتی که زندانیای سیاسیش قهرمانای مردم هستن چه عاقبتی داره ؟

 4. ميرحسيني ابهري گفت:

  اين جناب روانبخش مثل اينكه اصلاً توايران زندگي نمي كند چون اگر تو ايران بود مي دانست كه سيد حسن خميني چقدر محبوبيت دارد شايد هم مثل كبك سرش رو زير برف كرده تا نبيند كه پيرامونش چه ميگذرد

 5. احمد گفت:

  سلام بر دوستان سبز
  صحبتهای ایشون اصلا لیاقت نظر دادن و تحلیل کردن رو نداره اما در مورد یه مطلب که من از زبان خیلی از افراد وابسته به حکومت شنیدم اینکه “اگر میر حسین و کروبی رو دستگیر میکردن اونها قهرمان میشدند” من چند نکته رو دوست دارم یادآوری کنم:

  1)میرحسین عزیز و کروبی شجاع، قهرمانان ما هستند
  2) خودشون هم قبول دارند که زندانیان سیاسی برای مردم قهرمان میشن
  3)ما الان نه تنها 2 قهرمان بلکه بیشمار قهرمان داریم که به ما آموختند حرف حق را بزنیم

 6. م.م گفت:

  از کوزه همان تراود که در اوست …………. شنونده باید عاقل باشد………………………..

 7. amir گفت:

  به این میگن شاگرد خلف!

 8. قلم فرانسه گفت:

  گفت چه نشسته ای که سر دبیری پرتو افشانی کرده ! / گفتم یعنی کسی هم پیدا شده که رو دست ما بزند ؟ / گفت با با این یکی دست پرورده مصباح است / گفتم آهان می شناسمش اون که … / گفت جان خودت این یکی از تو شریعت مدار تر است و آن چنان شریعتی که / پریدم وسط حرفش و گفتم د نشد قرار نبود اسمی از شریعتی ببری ! شریعتمداری کجا و شریعتی کجا ؟ / گفت تو امروز خسته ائی و بعدا مزاحم می شوم گوشی را قطع کرد . قلم فرانسه

 9. ناشناس گفت:

  نه به باره نه به داره اما اینقدر بعضی رو ترسونده

 10. نوید گفت:

  یه سوال لطفا دوستان جواب دهید

  به نظر شما روانبخش شاگرد مصباحه یا مصباح شاگرد ایشون؟

 11. سبز گفت:

  از حالا دارن ترسشو از سید حسن خمینی نشون میدن

 12. ناصر گفت:

  یکی از این آقا بپرسد تا به حال حتی یک بار قانون اساسی را خوانده اید ؟ بعید می دانم چرا که اگر این متن را مطالعه فرموده بودند و یا لااقل از طریق اخبار صدا و سیمای میلی کسب اطلاعات می فرمودند ، می دانستند تشخیص مصلحت در هنگام وجود تعارض بین مجلس و شورای نگهبان پس از طی مراحل قانونی رای نهایی را می دهد و مصوبه آنها قانون می شود .
  علاوه بر این این نهاد وظیفه اعلان سیاستهای کلی نظام را به عهده دارد ، از جمله موارد مصوب آنها تبیین سیاستهای کلی نظام در مورد اصل 44 قانون اساسی بوده که پس از رویت رهبری توسط ایشان ابلاغ گردیده است .
  مطلب بعد اینکه گفته اند کروبی و موسوی فریاد می زدند ما را بگیرید و با این کار می خواستند چهره یک قهرمان به خود بگیرند، از ایشان می پرسم آیا این صحه گذاشتن بر این مطلب نیست که مردم …متنفرند و لذا هر که با آن در افتد و یا از جانب مسئولان با او برخورد شود در بین خاص و عام از وجاهت برخوردار خواهد شد ؟ یاد خاطره ای از هادی غفاری افتادم ، می گفت در زندان به او گفته بودند اگر با رژیم شاه همکاری نکند بین مردم شایعه میکنند که غفاری با ساواک همکاری می کند ، می گفت گفتمشان میدانید آنقدر در بین مردم کریهید که هر که را به شما منتسب کنند بی آبرو خواهد شد . جناب روانخش بی حیایی تا کجا ؟
  از این آقای استاد مغلطه سئوالی دارم ، کدام آدم عاقلی از اصحاب فتنه طلب مشورت می کند ؟ تازه می فرمایید ریاست مجلس خبرگان انتصابی نیست ، امیدوارم اینطور باشد اما ریاست مجمع که انتصابی است ، پس چرا هاشمی از این نهاد عزل نمی شود ؟ در آخر در مورد اینکه فرموده اید هاشمی در سال بعد از ریاست خبرگان عزل خواهد شد خدمتشان عرض می کنم آرزو بر جوانان عیب نیست
  صبر و استقامت تا صبح ظفر

 13. حبیب گفت:

  این آقای محترم خوبست وظیفه مجلس خبرگان را بیشر مطالعه کند تا فرق بین آنچه هست و باید باشد را بهتر متوجه شوند .
  داستان مجلس خبرگان مثل حکایت پدری است که اسم بچه اش را رستم انتخاب می کند . و بعد از مدتی ترس و واهمه بغل کردن و صدا کردن بچه خودش را دارد.الان هم از اعضای خبرگان بر حسب وظیفه ذاتی کسی جرات پرسش از مقام رهبری بخود نمی دهد.

 14. سبز سبز گفت:

  گيرم كه در باورتان به خاك نشسته ايم
  و ساقه هاي جوانمان از ضربه هاي تبر هايتان زخم دار است
  با ريشه چه مي كنيد؟
  گيرم كه بر سر اين باغ بنشسته در كمين پرنده ايد
  پرواز را علامت ممنوع مي زنيد
  با جوجه هاي نشسته در اشيان چه مي كنيد؟
  گيرم كه مي كشيد
  گيرم كه مي بريد
  گيرم كه مي زنيد
  با رويش ناگزير سبز جوانه چه مي كنيد؟

 15. رضا - م گفت:

  جالپه خود آقایون هم میدونند با دستگیری کروبی و موسوی این دوعزیز قهرمان خواهند شد. پس هم میدونند حق کدومور است و هم میدونند سبزها بیشمارند اما خودشونو زدند به خواب

 16. عاشقان حسینی گفت:

  آخه این چه حرفی زدی سید حسن سرور ملت ایران شما یک فکری به حال خود کن.مردم قضاوت میکنند وبدکاران را از نیکو کاران تشخیص میدهند

 17. رسول گفت:

  میرحسین موسوی و کروبی خیلی دلشان می خواست تا دستگیرشان کنند که قهرمان شوند کروبی داد می زد و می گفت یکی بیاید مرا بگیرد و با خود ببرد.

  این جمله ایشان در واقع اعترافی است به این حقیقت که زندانیان سیاسی قهرمانان ملت اند

 18. ناشناس گفت:

  یه جوری حرف می‌زنه انگار حالا یه شخصیت مردمی هست .شما رو فکر می‌کنم خود خانواده تون هم قبول نداشته باشه ‌ای شیخ خود شیرین کن

 19. این عضو هتاک خود اذعان به مردمی بودن جنبش سبز و آقایان موسوی و کروبی دارد،همین کفایت بر بی اعتباری دولت و ایادیش ازجمله روانبخش دارد.

  خطیبان جمعه ی قم هم که رویه ی وی را(راهپیمایی بعد از نماز جمعه و بیانیه های تحریک آمیز) تقبیح و محکوم کردند.

  اینا واقعاً شرم و حیا ندارند.امثال سران رژیم شاه با تمام خباثتشان اجل از مثل روانبخش هستند،چون ایادی شاه دنیای مردم را نشانه رفته بودند و اینها،دین مردم را و خداوند از حق الناس نخواهد گذشت.

  دار و دسته ی روانبخش ولو اینکه از روی جهالت و نادانی و به نیت خیر هم این حرفهای شرم آور را بزنند و رفتارهای قبیح را انجام بدهند،باز هم مطرود مردم خواهند بود.

  علی علیه السلام فرمود: پیغمبرصلی الله علیه وآله به من گفت:«من بر امتم از مؤمن و مشرک نمی ترسم. زیرامؤمن را خداوند به واسطه ایمانش بازمی دارد و مشرک را به خاطر سرکشی خوارمی کند. ولی بر شما از هر منافقی می ترسم که درونی دو چهره و زبانی عالمانه دارد، گفتارش دلپسند و رفتارش زشت و ناپسند است.»

  باید توجه داشت که هراندازه احمق زیادباشد، بازار نفاق داغ تر است. مبارزه با احمق وحماقت، مبارزه با نفاق نیز هست. زیرا احمق ابزار دست منافق است.

  علی علیه السلام دوطبقه را سخت دفع کرده است; منافقان زیرک و زاهدان احمق.

  جدیداً مصباح در باب ولایت تهدیدهایی رو ابراز نموده که 180 درجه با آرای گذشته اش مبنی بر آسمانی بودن انتصاب ولی فقیه و بی اثر بودن ارای مردم،متفاوت هست و حالا شاگردش اینگونه وقیحانه…

  به هر حال خداوند را شکر می کنیم که دشمنانش را از احمق ها قرار داده است.

 20. راه سبز گفت:

  این سخنان نشان دهنده نوع تفکر تغذیه کنندگان فکری حاکمیت است.

 21. خودش گفت:

  انتخابات بعدی …………
  کی رأی میده؟

 22. وای به حال دولتی که زندانی کردن مخالفین در آن حکومت منجر به قهرمان ملی شدن مخالفین میشود. این بزرگترین وواقعی ترین اعترافی است که اینها میکنند. اما باید بدانند که آقای موسوی بدون زندان رفتن هم قهرمان ملی است.

 23. قهرمان سبز گفت:

  در انتخابات های آینده رای دادن بی عقلی است امیدوارم ملت کمی تامل و تفکر بکنند .

 24. حسن گفت:

  عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

 25. faghih گفت:

  zehi weghahat

 26. سروش گفت:

  فحش می دادی بهتر بود آقای شاگرد ………………………………..

 27. arash گفت:

  درود بر سید حسن خمینی

  مردی که جوانان را به خوبی می فهمد

  مردی که از نسل امام است

  اگر هر کدوم از مسولین ما جای سید حسن بودن تا الآن مملکتو به اسم خودشون سند زده بودند اما چه خود سید حسن چه پدر مظلومشون که همه میدونن بعد امام چه بلایی سر پسرش آوردن هیچ کدام حتی یک سال هم خواستار پست سیاسی نشدند

  درود بر خمینی ها درود بر سید حسن

 28. ناشناس گفت:

  قربان امام عزیز برم که میدانست حجتیه ایها چقدر خطرناکند و به آنها باج نمیداد. مگر سید حسن حرفی از انتخابات زده که اینها هراس دارند و میترسند؟سید حسن دوست داریم هر وقت نگاه به چهره ات میندازیم یاد امام میفتیم منتظر سخنرانی شما در روز سالگرد امام هستیم.

 29. و . ع گفت:

  سیدحسن هیچ شباهتی به امام (ره) و پدر بزرگوارش نداشته و ندارد . لذا نام مبارک و مقدس خمینی را به او نچسبانید .
  شما هم به جای دشمنی با نظام اسلامی و دروغ پردازی و جوسازی – که برای ما بی ارزش و برای شما موجب عقوبت الهی است – بروید برای فردای ظهور کاری کنید که آن روز سخت شرمنده خواهید شد .