سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاکید بر اجراي قانون «دولت سبز» در شورای شهر...

تاکید بر اجراي قانون «دولت سبز» در شورای شهر

چکیده :دو عضو شوراي شهر تهران امروز نسبت به افزايش بي‌رويه برق در ميان دستگاه‌هاي عمومي و دولتي انتقاد كرده و تاكيد كردند كه دستگاه‌هاي عمومي و دولتي مانند مردم نسبت به صرفه‌جويي در مصرف برق و عمل به مصوبات اقدام...


کلمه:معصومه ابتكار رئيس كميته محيط‌زيست شوراي شهر تهران در جريان جسله شوراي شهر با اشاره به اينكه مطابق با قانون بودجه سال 82 و 83 و قانون برنامه سال 84 دولت مكلف به اجراي قانون «دولت سبز» بوده خاطر نشان كرد: بر اساس چنين قوانين و آيين‌نامه‌هاي ابلاغ شده تكاليف براي دستگاه‌هاي دولتي و عمومي همچون شهرداري‌ها مشخص شده كه بايد ضمن صرفه‌جويي در مصرف برق و انرژي گزارش سالانه‌اي از روند اجراي اين مصوبات ارائه دهند.

او افزود: علي‌رغم اينكه تكاليف از سال 82 روشن و شفاف است و ابزار قانوني هم وجود دارد در بخش عمومي كشور شاهد رشد شش درصدي مصرف برق بوده‌ايم.

رئيس كميته محيط‌زيست شوراي شهر با طرح اين پرسش كه چرا بخش عمومي مانند دولت و شهرداري‌ها علي‌رغم شعار كوچك‌سازي همچنان رشد مصرف انرژي دارند ادامه داد: منحني كاهش سرانه مصرف مردم به خوبي قابل مشاهده است اما اين سئوال وجود دارد كه چرا با وجود تمام ساز و كارها و تكاليف قانوني بخش دولتي به اين قوانين احترام نمي‌گذارد.

خادم: مديريت اجرايي كشور مانند مردم قانون‌مند باشند

همچنين رسول خادم رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران تاكيد كرد: مديريت اجرايي در سطح كشور در اجراي مصوبات مجلس و تصميم‌گيري‌هاي دولت اخلاق‌گرا نيست.

او افزود: مرتب موارد مهم را به مردم ابلاغ مي‌كنيم و از آنها مي‌خواهيم كه با ما هماهنگ باشند اما هميشه خودمان تعلل مي‌كنيم و در مصرف منابع عمومي غيراخلاقي گام برمي‌داريم.

او افزود: بايد مشخص شود كه چرا نهادهاي عمومي با وجود حجم تبليغات رسانه‌هاي جمعي همچنان در كاهش مصرف برق سهمي نداشته‌اند و بار سنگين صرفه‌جويي همچنان بر دوش مردم است.

خادم ادامه داد: بايد دستگاه‌هاي عمومي به مردم پاسخگو باشند كه چرا خودشان به قوانين عمل نمي‌كنند؛ اينكه دائم از مردم توقع صرفه‌جويي داشته‌‌باشيم كار غيرمنطقي و نادرستي است.

رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران همچنين خواستار تشكيل ستاد هماهنگي مديريت خدمات شهري شد تا بر اساس آن عدم هماهنگي ميان دستگاه‌ها از بين رود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تاکید بر اجراي قانون «دولت سبز» در شورای شهر”

  1. yazdan گفت:

    حرف و صوت وگفت را بر هم زنم—-تا که بی این هر سه با تو دم زنم