سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی خبری معاون دانشجويي وزارت علوم از تعداد دانشجویان دربند...

بی خبری معاون دانشجويي وزارت علوم از تعداد دانشجویان دربند

چکیده :معاون دانشجويي وزارت علوم گفت: پيگيري وزارت علوم هميشه در اين رابطه بوده است و نياز به سئوال هم ندارد خانواده‌اي كه فرزندش گم مي‌شود حتما پيگيري مي‌كند ولي اينكه تعداد دانشجوهاي بازداشتي چقدر است، تعدادي...


کلمه:معاون دانشجويي وزارت علوم گفت: پيگيري وزارت علوم هميشه در اين رابطه بوده است و نياز به سئوال هم ندارد خانواده‌اي كه فرزندش گم مي‌شود حتما پيگيري مي‌كند ولي اينكه تعداد دانشجوهاي بازداشتي چقدر است، تعدادي ندارم اما بايد اعلام كنم كه تعداد بسيار محدودي در بازداشت هستند.

به گزارش ایلنا محمود ملاباشي معاون دانشجويي وزارت علوم در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبني بر اينكه آيا احكام انضباطي وزارت علوم و كميته‌هاي انضباطي دانشگاه‌ها پس از انتخابات سال گذشته افزايشي داشته است، يا خير، گفت: وظيفه‌هاي كميته انضباطي در دانشگاه‌ها در قبل از انتخابات بعد از انتخابات و يا حتي بعد از انقلاب مشخص است و كميته انضباطي در دانشگاه يك ارزش براي نظام است و اگر كسي مدعي است كه قواي انتظامي در كشور بايد نظم را برقرار كند همين قواي انتظامي به دانشگاهيان حرمتي قائل شده است و گفته است كه مسائل انضباطي را در خود دانشگاه‌ها و حتي كميته‌هاي انضباطي حل كنيد.

وي با تاكيد بر اينكه اگر در دانشگاه مشكلي پيش آمد نبايد به پليس 110 تماس گرفت گفت: وظيفه كميته انضباطي همين است كه مسائل توجه كند و آنچه كه در داخل دانشگاه رخ مي‌دهد و مخالف قوانين است به عهده مسئولين كميته انضباطي است كه پيگيري كند و در جريان مسائل پيش‌‌ آمده اگر پيگيري نكردند بايد آنها را بازخواست كنيم.

وي با اشاره به اينكه تعداد احكام نهايي دانشجويان طبق روال هر ساله بوده و اين تعداد با توجه به افزايش تعداد دانشجو نسبت عكس داشته است، گفت: هم‌اكنون چيزي در حدود 50 درصد احكام نهايي شده است كه سير اين احكام اين‌چنين است كه اول هيات بدوي راي صادر مي‌كند بعد از آن هيات تجديدنظر و پس از آن حكم نهايي صادر مي‌شود كه در همه اين مسائل دانشجو حق اعتراض دارد. در مجموع تعداد احكام نهايي كه بعد از خرداد سال 87 صادر شده است رقمي در حدود 50 حكم نهايي است.

معاون دانشجويي وزارت علوم در پاسخ به سئوال خبرنگار ايلنا، با تاكيد بر اينكه در دولت نهم و دهم نسبت احكام كميته‌هاي انضباطي نسبت به دولت هشتم 25 درصد كاهش داشته است، گفت: در دولت نهم تعداد دانشجويي كه ما از دولت هشتم تحويل گرفته‌ايم دو ميليون نفر بود كه هم‌اكنون اين تعداد به 5/33 ميليون نفر رسيده است كه بر اين اساس تعداد احكام بالا رفته است اما اگر تعداد دانشجو با تعداد احكام انضباطي نسبتي بگيريم در دولت نهم و دهم تعداد احكام انضباطي 25 درصد كاهش يافته است.

وي در پاسخ به ديگر سئوال دیگری مبني بر اينكه در حال حاضر چه تعداد دانشجوي بازداشتي سياسي داريم و وزارت علوم در اين رابطه چه پيگيري‌هايي را انجام داده است، گفت: پيگيري وزارت علوم هميشه در اين رابطه بوده است و نياز به سئوال هم ندارد خانواده‌اي كه فرزندش گم مي‌شود حتما پيگيري مي‌كند ولي اينكه تعداد دانشجوهاي بازداشتي چقدر است، تعدادي ندارم اما بايد اعلام كنم كه تعداد بسيار محدودي در بازداشت هستند.

وي در ادامه در مورد وام شهريه دانشگاهيان گفت: وام شهريه همه ساله به صورت يك‌ كاسه به صندوق رفاه دانشجويان داده مي‌شود كه متاسفانه در سال گذشته ما تنها توانستيم حدود 12 درصد از درخواست‌هاي وام دانشجويي را پوشش دهيم در صورتي كه 50 تا 70 درصد دانشجويان متقاضي دريافت وام بودند.

وي افزود: سال گذشته تنها حدود 25 درصد دانشجويان و متقاضيان دريافت تسهيلات موفق به دريافت وام شدند كه اگر اعتبارات در سال جاري به وقت به دستمان برسد، سعي مي‌كنيم 70 درصد متقاضيان را تحت پوشش قرار دهيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “بی خبری معاون دانشجويي وزارت علوم از تعداد دانشجویان دربند”

  1. امضائ محفوظ گفت:

    اینطور که پیش میره کار آسون می شه . بزودی کافیه تعداد دانشجوهای داخل دانشگاه را که کم و قابل شمارش هستند بشمارید و از آمار کل کم کنید حاصلش میشه دانشجوهای زندانی.
    انیشتین هم جلوی این حساب و کتاب کم میاره ! باور کن ! راست می گم

  2. رویش سبز گفت:

    غفلت مضاعف !