سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » “جبهه اصلاحات با حضور اصولگرايان منتقد گسترش مي‌يابد”...

“جبهه اصلاحات با حضور اصولگرايان منتقد گسترش مي‌يابد”

چکیده :جناح اصلاحات در تاريخ اين كشور نقش مهمي را ايفا كرده است و مگر اينكه با يك بلاي آسماني يا برخورد وسيع حذف شود/اينكه يك جنبش به دليل شرايط سخت مدتي در صحنه ظاهر نباشد طبيعي...


کلمه: نماينده  اصفهان در مجلس ششم با تاكيد بر نقش جريان اصلاحات در كشور، گفت: جبهه اصلاحات با حضور اصولگراياني كه از آن جناح كنده مي‌شوند گسترش مي‌يابد.

احمد شيرزاد در گفت‌وگو با  ايلنا، در پاسخ به سوالي در مورد امكان حذف جناح جريان اصلاح‌طلب و جايگزين كردن اصولگرايان منتقد با آنها، اظهارداشت: اينكه جناح‌هاي سياسي جديد در كشور شكل گيرد، نه اتفاق بدي است و نه قابل اجتناب است؛ اينكه جناح اصولگرا نتوانند يكپارچگي خود را حفظ كند و چند تكه شود يك مساله جداگانه است و حذف اصلاح‌طلبان هم امر ديگري است كه اصولا امكانپذير نيست.

وي افزود: جناح اصلاحات در تاريخ اين كشور نقش مهمي را ايفا كرده است و مگر اينكه با يك بلاي آسماني يا برخورد وسيع حذف شود، لذا نبايد چنين فرض كرد كه چنين اتفاقي خواهد افتاد.

اين استاد دانشگاه در مورد ايجاد اختلاف در جناح اصولگرا گفت: اينكه اصولگرايان منتقد به دليل برخوردهاي خشن طرف مقابل و سوالهاي بي‌پاسخ، به سمت اصلاح‌طلبان بيايند احتمالاً اتفاق خواهد افتاد، اما اين بدان معنا نيست كه اصلاح‌طلبان هم حضور نخواهد داشت بلكه آنها تاثير خواهند داشت و جبهه اصلاحات با حضور اصولگراياني كه از آن جناح كنده مي‌شوند گسترش مي‌يابد.

نماينده مردم اصفهان در مجلس ششم با بيان اينكه جريان اصلاحات بسيار قدرتمند‌تر از حد تصور است، تصريح كرد: ما انباشته سياسي و اجتماعي فراواني داريم، ولي برخي فكر كردند كه افراد اين جناح ظرف چند ماه توبه مي‌كنند و از مواضع خود عدول مي‌كنند، اما اين اتفاق نيفتاد و شكست بزرگي بر جبهه اقتدارگرايان تحميل شد. بنابراين پتانسيل جنبش اصلاح‌طلبي نشان مي‌دهد كه محو نمي‌شود.

شيرزاد در پايان گفت: اينكه يك جنبش به دليل شرايط سخت مدتي در صحنه ظاهر نباشد طبيعي است و در ادوار مختلف هم اين اتفاق رخ داده است، زيرا تمام امكانات از آنها گرفته شده است و كم ديده شدن به معناي محو ايده‌ها و نادرستي سخن آن جناح نيست، زيرا حقانيت موضع گيري‌ها به راحتي از بين نمي‌رود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به ““جبهه اصلاحات با حضور اصولگرايان منتقد گسترش مي‌يابد””

 1. مانی گفت:

  اخه چرا توبه؟ مگر ما جرمی مرتک شدیم؟ مگر با اسلحه کشیدیم؟ مگر ما توهین کردیم؟ مگر با کفر گفتیم؟ مگر با ظلم و خیانت کردیم؟؟؟ چرا توبه!! این چه توهمی هستش؟ کسانی باید توبه کنند که در حق ملت به راحتی جفا می کنند. این افراد مستحق توبه هستند. مردم ایران فقط به دنبال خقوق خودشون هستند. این اقایون چی فکر کردند در مورد ملت سبز و اصلاح طلب ایران. من خیلی دوست دارم که اگر واقعا یکی از این حامیان اصولگرایان یا اصلا یکی از اعضای اصول گرا میاد به سایت کلمه ” جواب من و دیگر دوستان را بدهد ” البته به صورت منطقی” . ملت ایران دنبال پیشرف و عدالت است. چپی ها یا همان اصلاح طلبان دنبال همین عقاید مردم ایران و نسل جدید هستند. خوب اصول گرایان عزیز چی فکر می کنند در مورد این مردم ؟ اینکه مردم و مخصوصا جوانان این نسل بیان حامی راستی ها شوند؟ راستی ها که اصلا دنبال اون عقاید پاک ملت نیستند. امیدوارم که این ها به جای شعار دادن ” بیان به دل شهرهای کشور” خواهند دید که مردم هر روز دارند از چه کسانی سخن می گویند. مردم ایران روی طعم ازادی را خواهند چشید / * اون هم در کنار اصلاح طلبان و در راس آن میر حسین موسوی.

 2. سروش گفت:

  با سلام من هم موافقم بنباید گذاشت که گمراهان نظام فکر کنند که کارشان درست است و دیگر هیچ کس در جنبش سبز نیست

 3. سبز گفت:

  کسی که باید توبه کند دروغگو و فتنه گر است که این همه مردم را با کارهایش آشفته کرده و صدای همه مردم و مسولین دلسوز پیشین ما را به فریاد درآورده است.