سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معصومه ابتکار: ايران به جمعيت اميدوار نياز دارد نه بيكار و گرسنه...

معصومه ابتکار: ايران به جمعيت اميدوار نياز دارد نه بيكار و گرسنه

چکیده :دوربرگرداني كه در زمينه سياست‌هاي افزايش جمعيت و ساير مسائل در كشور در حال رخ دادن است، تنها يك حركت تبليغاتي بوده و جنبه موج‌سواري دارد/متاسفانه مسائل سياسي، بسته شدن مطبوعات، فضاي اقتصادي كشور را تحت تاثير قرار...


کلمه: عضو كميسيون توسعه و عمران شوراي شهر تهران گفت: مردم با توجه به وضعيت اشتغال، مسكن و اوضاع اقتصادي به خوبي مي‌توانند راه خودشان را در زمينه تعداد فرزندان پيدا كنند و بد و خوب را تشخيص دهند به همين دليل ديگر نيازي نيست دولت يا هر وزارتخانه‌اي ايده افزايش جمعيت بدهد.

موج سواري تبليغاتي براي افزايش جمعيت

عضو كميسيون توسعه و عمران شوراي شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با اشاره به ايده‌هاي مربوط به افزايش جمعيت در كشور تاكيد كرد:‌ متاسفانه اين نگاه مقطعي نوعي موج‌سواري تبليغاتي به حساب مي‌آيد كه بخش اجرايي كشورمان را تحت شعاع خود قرار داده است.

او با بيان اينكه از خلال تعاليم ديني‌مان مشخص است كه فرد مسلمان برنامه‌هايي دارد و با سنجش شرايط خود گام برمي‌دارد افزود: با توجه به وضعيت تورم و مشكلات اجتماعي در كشورمان، محدوديت شديد پرداخت‌ها نسبت به هزينه‌ها، كم شدن قدرت خريد مردم و ساير محدوديت‌ها باعث ايجاد موانع بي‌شماري بر سر راه ازدواج جوانان و تشكيل خانواده شده است و همين معضلات از عوامل اصلي مهاركننده در افزايش تعداد فرزندان در بسياري از خانواده‌ها است.

ايران به جمعيت اميدوار نياز دارد نه بيكار و گرسنه

به گفته ابتكار ايران در دهه دوم و سوم انقلاب بر اساس رتبه‌بندي و ارزش‌يابي بين‌المللي شاخص‌ها از جمله كشورهاي موفق و پيشرو در زمينه تنظيم خانواده بود كه اين امر به دليل همراهي علما و مراجع ديني محقق شد.

عضو شوراي شهر تهران ادامه داد: دولت تعادل منطقي جامعه را در زمينه افزايش جمعيت زير سئوال مي‌برد چرا كه يك بحث منطقي وجود دارد كه جامعه نياز به جمعيت كافي براي پيشبرد اهداف اجتماعي، اقتصادي، خود نياز دارد اما اين افراد بايد از توانمندي‌هاي فردي، بهداشتي، اشتغال و …. برخوردار شود. بنابراين ميزان جمعيت بايد با ميزان توانمندي‌هاي عرضه شده در كشور خصوصا در زمينه اشتغال متعادل شود.

ابتكار با اعلام اينكه دوربرگرداني كه در زمينه سياست‌هاي افزايش جمعيت و ساير مسائل در كشور در حال رخ دادن است، تنها يك حركت تبليغاتي بوده و جنبه موج‌سواري تبليغاتي دارد، تصريح كرد: ايران نيازمند جمعيت كثير گرسنه، بيكار، عصباني و ناراحت از اينكه به دنيا آمده‌اند و زندگي مي‌كنند نيست. بلكه به جمعيت اميدوار، شاغل و راضي نيازمند است.

مسائل سياسي فضاي اقتصادي كشور را تحت تاثير قرار داده است

عضو كميسيون توسعه و عمران شوراي شهر تهران با بيان اينكه نيازمند يك برنامه‌ريزي جدي براي پيشبرد وضعيت اقتصادي در كشور هستيم، ادامه داد: در شرايطي كه در برنامه چهارم توسعه كشور، شاخص‌هاي رشد اقتصادي به چشم نمي‌آيد و احتمال دست يافتن به اهداف چشم‌انداز نيز وجود ندارد نبايد كشور را با ايده‌هاي نادرست و كارشناسي نشده نگران كرد.

ابتكار عنوان كرد: مردم با توجه به وضعيت اشتغال، مسكن و اوضاع اقتصادي به خوبي مي‌توانند راه خودشان را در زمينه تعداد فرزندان پيدا كنند و بد و خوب را تشخيص دهند به همين دليل ديگر نيازي نيست دولت يا هر وزارتخانه‌اي ايده افزايش جمعيت بدهد.

او افزود: با توجه به وضعيت نابسامان اشتغال و افزايش نرخ بيكاري در كشور، افزايش تورم و تبعات مربوط به سياست‌هاي غلط اقتصادي، طرح مسائلي مانند افزايش جمعيت براي مردم قابل پذيرش نيست چرا كه وقتي جواني قصد تشكيل خانواده دارد، نگران وام دو سه ميليوني ازدواج نيست بلكه نگران اشتغال و آينده خود است.

رئيس كميته محيط‌زيست شوراي شهر تهران با اعلام اينكه قبل از ارائه برخي ايده‌ها بايد فضاي عمومي جامعه را از نشاط و كار پر كرد، گفت: متاسفانه فضاي عمومي كشور، مسائل سياسي، بسته شدن مطبوعات، فضاي اقتصادي كشور را تحت تاثير قرار داده و هزينه‌هاي سنگيني را به مردم تحميل كرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “معصومه ابتکار: ايران به جمعيت اميدوار نياز دارد نه بيكار و گرسنه”

  1. سبز گفت:

    ایران نیازمند جمعیت کثیر گرسنه، بیکار، عصبانی و ناراحت از اینکه به دنیا آمده‌اند و زندگی می‌کنند نیست. بلکه به جمعیت امیدوار، شاغل و راضی نیازمند است.

  2. SABERE GHAVAMI گفت:

    DORUD BAR DOKHTE GERAMIE ENGHELAB VA ESLAHAT