سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خودداری دانشجویان بورسیه از بازگشت به کشور...

خودداری دانشجویان بورسیه از بازگشت به کشور

چکیده :438 ايراني فارغ التحصيل خارج از کشور از بازگشت به کشور خوداری کردند که به همین دلیل وزارت علوم با به اجرا گذاشتن وثيقه ها از50 تا100 ميليون تومان آنها را بدهکار اعلام کرده...


کلمه: 438 ايراني فارغ التحصيل خارج از کشور از بازگشت به کشور خوداری کردند که به همین دلیل وزارت علوم با به اجرا گذاشتن وثيقه ها از50 تا100 ميليون تومان آنها را بدهکار اعلام کرده است.

به گزارش عصر ایران، به گفته یک مقام آگاه در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اين افراد دانشجوياني بودند که از بورسيه استفاده کردند و با هزينه دولت و گرفتن ارز، در زمان هاي طولاني ، قبل و بعد از انقلاب در خارج از کشور تحصيل کردند.

این منبع به آخرین نیوز گفت: افراد مشمول این مجازات بيش از 800 نفر بودند که پس از اجرای وثیقه ملکی نزدیک به 400 نفر از آنها به کشور بازگشتند و مبلغ وثيقه خود را تسويه کردند.

به گفته وی مسئولان وزارت علوم درپي آن هستند تا براي عده اي از دانشجويان که با توجه به سپردن وثيقه به کشور بازنگشتند اما هم اکنون در پذيرش دانشجويان ايراني در خارج از کشورکمک مي کنند تسهيلاتي قائل شوند و مشکلات آنها را حل کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “خودداری دانشجویان بورسیه از بازگشت به کشور”

 1. سبز سبز گفت:

  آقا مگه دیوانه ان برگردن به این خراب شده ای که آقایون برای مردم ساختن؟
  والا ما که هر کی از دوستان و هم کلاسی ها رو می شناسیم از بعد از انتخابات تصمیمشون جدیه که مهاجرت کنن و برن از ایران، حالا اون بندگان خدا که رفتن مگه مغز خر خوردن که برگردن؟!
  درود بر رئیس جمهور بزرگمون، میرحسین

 2. سبز گفت:

  تو این بساطی که برای مردم ساختند کسی که مدتی هر چند کوتاه در خارج مونده برگرده احساس بدبختی میکنه. تازه اگه برگرده و لب تر کنه اخراج، تعلیق، بازداشت و هزار و یک انگ دیگه درانتظارشه.
  وقتی امیدی به اصلاح نباشه همه فرار رو به قرار ترجیح میدهند.