سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمد جواد لاریجانی: ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است...

محمد جواد لاریجانی: ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است

چکیده :يکي از وظايف ستاد حقوق بشر " پايش " فعاليت هاي کشورهاي مختلف در زمينه حقوق بشر است و براي گسترش بيشتر فعاليت ها ، سايت ستاد حقوق بشر بزودي فعال مي شود و به راحتي مي توان در آنجا اطلاعات را مشاهده کرد و شايد هر 6 ماه يکبار بتوان گزارشي کامل را از فعاليت هاي حقوق بشر ارائه...


کلمه: دبير ستاد حقوق بشر ايران گفت: ايران پرچمدار حقوق بشر در دنيا است .

به گزارش کلمه، محمد جواد لاریجانی که با خبرگزاری دولت (ایرنا) مصاحبه می کرد افزود: حقوق بشر براي غرب، مستمسکي براي تحميل تفکر سکولار غربي است ولي سياستمداران غربي ها پايند به حقوق بشرنيستند و اين مسئله را براي فريب مردم دنيا طراحي کرده اند.

وی با اشاره به پرچمداری ايران در زمینه حقوق بشر تصریح کرد: سياست هاي ايران در زمينه حقوق بشر کاملا روشن است و در درجه اول يک برخورد تعاملي واثباتي با حقوق بشر دارد و به عقيده بنده کشورهايي بايد از حقوق بشر بترسند که به دنبال سيطره آدم کشي و ظلم در جهان هستند.

وی افزود: براي ايران در زمينه اجراي حقوق بشر مهم اين است که شهروندان چقدر از حقوق خود آگاه و برخوردارند و چقدر مي توانند از آن دفاع کنند.

رعایت حقوق بشر در دیگر کشورها بررسی می شود

مشاور رييس قوه قضاييه در خبری اعلام کرد: ستاد حقوق بشر در داخل قوه قضاييه تشکيل شده ولي نهادي فراقوه اي و مورد تاييد مقام معظم رهبري است.رياست اين ستاد با رييس قوه قضاييه است که وزرايي اعم از وزير امور خارجه ، وزير کشور ، وزير اطلاعات ، وزير دادگستري و وزير ارشاد در آن عضو هستند و رييس پليس ، قضات عالي رتبه، رييس سازمان زندان ها نيز در کنار آنها مشغول به کار هستند و اين ستاد تنها مرجع رسمي کشور در فعاليت هاي حقوق بشري است.

به گفته لاریجانی، يکي از وظايف ستاد حقوق بشر ” پايش ” فعاليت هاي کشورهاي مختلف در زمينه حقوق بشر است و براي گسترش بيشتر فعاليت ها ، سايت ستاد حقوق بشر بزودي فعال مي شود و به راحتي مي توان در آنجا اطلاعات را مشاهده کرد و شايد هر 6 ماه يکبار بتوان گزارشي کامل را از فعاليت هاي حقوق بشر ارائه داد.

غرب صلاحيت براي اظهار نظر در خصوص حقوق بشر ندارد

وی با اشاره به کشور آمریکا ، گفت: پس از حوادث 11 سپتامبر درآمريکا قانوني تصويب شد که دولت مي توانست هر شهروند آمريکايي رادستگير کرده و با آن برخورد کند و هر مقدار بخواهد درزندان نگاه دارد و براي بازجويي نيز مي توانست از روش هاي غير عرفي مانند شکنجه استفاده کند که اين مسئله خلاف حقوق بشر است.

وی افزود: در زندان هاي آمريکا مدام زندانيان کشته مي شوند که اين کشته شدن زندانيان سيستماتيک و جدي است و تبعيض عليه مسلمانان در دنياي غرب نيز بسيار غم انگيز و فضاحت بار است. اين همان دموکراسي ليبرالي بود که 200 سال پيش غرب وعده ايجادش را داده بود ولي کارش به اينجا رسيد. غرب صلاحيت لازم را براي اظهار نظر در خصوص حقوق بشر ندارد و دولت آمريکا دستش به خون دهها هزار نفر در عراق و افغانستان و جاهاي ديگر آلوده است بنابراين حق ندارد راجع به حقوق بشر صحبت کند .

به گفته لاریجانی ، وزارت خارجه چندين جزوه پايش حقوق بشر تهيه و ساير وزاتخانه ها نيز به زودي انجام مي دهند که اميدوارم اين روند سرعت بگيرد. جنايات رژيم صهيونيستي در غزه به پشتيباني غرب برخلاف موازين حقوق بشراست و هر فردي که در غزه و فلسطين کشته مي شود بايد پرونده داشته باشد .رييس دولت و قوه قضاييه از تشکيل ستاد حقوق بشر حمايت کرده اند و اميداريم در سال همت مضاعف و کار مضاعف در ستاد حقوق بشر فعاليت بيشتري داشته باشيم. NGO ها را تشويق به همکاري با ستاد کرده و تمامي تلاش خود را انجام مي دهيم تا اين سازمان ها مورد سواستفاده غربي ها قرار نگيرند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “محمد جواد لاریجانی: ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است”

 1. رضا گفت:

  بابا شما ها خیلی روتون زیاد ما که کم آوردیم دیگه…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 349 گفت:

  به عمل کار بر آید به پرچمداری نیست

 3. ناشناس گفت:

  مرغ پخته هم خندش میگیره.

 4. parvaz گفت:

  be ghole shirazia:
  kachal be zolfali mige mou nadary .
  in ra mishe joke sal hesab kard.

 5. ماهان گفت:

  این برادران لاریجانی کلا شوخ طبع هستند و کلا دوست دارند ملت رو با افاضات اشون بخندونند . ….

  ایول خندیدیم .

 6. امیر گفت:

  ایشان پرچمدار خالی بندی

 7. ناشناس گفت:

  عجبا! خدا اینا چقدر جدیدا طناز شدن .ادم یادش به طنز های مهران مدیری مردم برره می افته .

 8. چوپان دروغگو گفت:

  کاملا درسته !

 9. naser گفت:

  baba sakht nagirin manzoresh ine ke har kary ma mikonim baghyeh anjam nemidan

 10. azade گفت:

  man anam ke rostam bovad pahlavan.
  hey khodeshun ro poshte digaran ghayam mikonan.

 11. RAHA گفت:

  az nazar shekanjeh va koshtare mardome bi defa

 12. amir گفت:

  کاش صدور سنگ پا در آمد داشت که به راحتی‌ میتونست جای گزین در آمد نفت بشه.