سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » “فقط فيلتر كردن چند مطلب كافي نيست”...

“فقط فيلتر كردن چند مطلب كافي نيست”

چکیده :تحركات نامناسبي از سوي برخي نهادهاي به ظاهر اجتماعي و NGOها صورت مي‌گيرد كه اين نهادها احتياج به سازماندهي دارند/چگونه يك سازمان به يك NGO مجوز مي‌دهد اما كنترل نمي‌كند؟ و من در رابطه با امنيتي كردن فضاي NGOها فكر...


کلمه: سردار محمدرضا عليپور رئيس‌ پليس سابق اطلاعات و امنيت تهران بزرگ و جانشين جديد فرماندهي انتظامي پايتخت در مراسم معارفه خود با تاكيد بر كنترل گسترده بر فضاي سايبر و همچنين ماهواره‌ها گفت: سايت‌ها و وب‌سايت‌ها و ماهواره‌ها امنيت اجتماعي را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش ایلنا وي به انعكاس شايعات به منظور تخريب چهره مسئولان، سوء‌استفاده از مشكلاتي همچون بيكاري و …… از طريق سايت‌هاي اينترنتي اشاره كرد و گفت:‌ تحركات نامناسبي از سوي برخي نهادهاي به ظاهر اجتماعي و NGOها صورت مي‌گيرد كه اين نهادها احتياج به سازماندهي دارند.

وي همچنين به گسترش فعاليت‌هاي شركت‌هاي هرمي و لزوم برخورد با اين شركت‌ها تاكيد كرد.

سردار عليپور در حاشيه اين مراسم در جمع خبرنگاران نيز حاضر شد و گفت: برنامه‌هاي پليس تهران بزرگ بر اساس برنامه‌هاي راهبردي فرماندهي پايتخت پيگيري مي‌شود و بناي‌مان بر اين است كه بر اساس خواست مردم اقداماتمان را انجام دهيم.

وي در رابطه با شركت‌هاي هرمي نيز گفت: اين موضوع نيز بخشي از نيازهاي مردم است كه با هماهنگي‌هاي قضايي برنامه‌هايي در اين رابطه تنظيم شده است.

جانشين فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به دو هزار و 700 مورد برخورد با شركت‌هاي هرمي تا بهمن ماه سال گذشته گفت: اين اقدامات بسنده نمي‌كند و بخش‌هاي فرهنگي براي ارتقاي آگاهي‌هاي مردم بايد اقدام كنند.

سردار عليپور  در رابطه با برنامه‌هاي پليس در بخش سايبر گفت: در بحث‌هاي سايبري احساسمان اين است كه بايد تمركز بيشتري كنيم چرا كه بحث‌هاي انحرافي شديدي را در سايت‌هاي اينترنتي مي‌بينيم كه شايد فيلتر كردن چند مطلب كافي نباشد و نياز به انسجام بيشتري وجود دارد.

جانشين فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در رابطه با NGOها نيز اظهار كرد: در رابطه با NGOها در بخشي از امورات متولي پليس است اما احساسمان اين است كه در اين رابطه احتياج به سازماندهي وجود دارد تا متولي‌ خاصي داشته باشد.

وي افزود: نابساماني در رابطه با NGOها بايد سر و سامان داده شود و حرف ما اين است كه نظارت درستي بر اين سازمان‌ها صورت نمي‌گيرد.

عليپور تاكيد كرد: ما با NGO مخالفتي نداريم اما هر كاري بايد براي خودش ساز و كاري داشته باشد؛ چگونه يك سازمان به يك NGO مجوز مي‌دهد اما كنترل نمي‌كند؟ و من در رابطه با امنيتي كردن فضاي NGOها فكر مي‌كنم يك مقدار اغراق مي‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به ““فقط فيلتر كردن چند مطلب كافي نيست””

  1. ناشناس گفت:

    برادر ….با این فعالیتهای غلط ما احتیاج به دشمن نداریم…رادیو و تلویزیون با مواضع غلط و یکسویه خود عامل جذب مردم به ماهواره است…