سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایران درخواست عضویت در شورای حقوق بشر را پس گرفت...

ایران درخواست عضویت در شورای حقوق بشر را پس گرفت

چکیده :ایران به سایر هیات های آسیایی اطلاع داده که از نامزدی عضویت در شورای حقوق بشر که متشکل از 47 کشور و ناظر حقوق بشر در سراسر جهان است صرفنظر می...


کلمه: ایران درخواست عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را پس گرفت.

خبرگزاری های رویترز و آسوشیتدپرس به نقل از دیپلماتهای سازمان ملل متحد گزارش کرده اند که ایران به سایر هیات های آسیایی اطلاع داده که از نامزدی عضویت در شورای حقوق بشر که متشکل از 47 کشور و ناظر حقوق بشر در سراسر جهان است صرفنظر می کند.

برخی دیپلماتهای کشورهای غربی علت تغییر نظر ایران را عدم توانایی این کشور در اخذ حداقل رای لازم برای عضویت در این شورا ذکر کرده اند.با کناره گیری ایران تنها چهار کشور برای کسب چهار کرسی قاره آسیا در شورای حقوق بشر باقی می مانند که به این ترتیب رقابتی بین آنها نخواهد بود.این چهار کشور عبارتند از: مالزی، مالدیو، قطر و تایلند.

این رای گیری قرار است در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شود.

جواد لاریجانی: ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است

محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، ایران را پرچمدار حقوق بشر در دنیا دانست و ستاد تحت مسئولیت خود را “تنها مرجع رسمی کشور در فعالیت های حقوق بشری” معرفی کرد.

وی روز گذشته در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا با ذکر این که “رئیس جمهور و قوه قضاییه از تشکیل ستاد حقوق بشر حمایت کرده اند” یادآور شد: “ستاد حقوق بشر در داخل قوه قضاییه تشکیل شده ولی نهادی فراقوه ای و مورد تایید مقام معظم رهبری است”.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “ایران درخواست عضویت در شورای حقوق بشر را پس گرفت”

 1. علی گفت:

  “ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است”
  عضویت و حتی ریاست بر شورای حقوق بشر حق مسلم ایران است!

 2. سیاوش گفت:

  خودشون هم فهمیدن که قضیه چقدر به اصطلاح تابلو ست. نمی‌شه که آخه، از یه طرف مردم خودت رو به گلوله ببندی از طرف دیگه عضو شورای حقوق بشر بشی‌؟!

 3. منتقد گفت:

  اینکه فهمیدن که حتی از مالدیو و قطر هم کمترند مایه شرمساریه ، اونوقت میخواهند قدرت جهانی بشوند “زرشک”

 4. ایرانی گفت:

  آقایان فکر میکردند حقوق بشر یعنی ماهیانه حقوق توپی بهشون میدن ! وقتی فهمیدن موضوع چیه بیخیال شدن !