سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » با اعتراض یک مرجع تونل “9 دي ” به نام قبل خود “الغدير ” برگشت...

با اعتراض یک مرجع تونل “9 دي ” به نام قبل خود “الغدير ” برگشت

چکیده :اين مسائل در ديدار شنبه اعضاي شوراي اسلامي شهر با آيت‌الله صافي‌گلپايگاني مطرح شد و اين مرجع تقليد نيز فرمودند كه قم شهر غدير است و جا دارد تمامي پروژه‌ها و خيابان‌هاي آن به نام غدير...


کلمه: زيرگذر عمارياسر در شهر قم  كه به نام الغدير نامگذاري شده بود، توسط شوراي اسلامي شهر قم به 9 دي تغيير نام داده شد  که این مساله موجب اعتراض آیت الله صافی گلپایگانی شد. پس از اعتراض این مرجع تقلید نام این تونل  دوباره به نام الغدير برگشت.

پس از تغيير نام تونل و تعويض تابلوي ورودي تونل، آيت‌الله صافي‌گلپايگاني در ديدار شهردار قم با وي، از اين موضوع انتقاد كرده و پس از انتقاد آيت‌الله صافي‌گلپايگاني از اين موضوع شوراي شهر تشكيل جلسه داده و پيگير موضوع مي‌شود و در ديداري دلايل خود را براي آيت‌الله صافي‌گلپايگاني اعلام مي‌كند.

گرچه رئيس شوراي اسلامي شهر قم عنوان کرده است: شورا به دليل تشابه نام الغدير با چند خيابان، پل و بوستان ديگر نام تونل الغدير را به 9 دي تغيير داد.اما این استدلال مورد قبول این مرجع تقلید قرار نگرفت.

به گفته یکی از اعضای شورای شهر اين مسائل در ديدار شنبه اعضاي شوراي اسلامي شهر با آيت‌الله صافي‌گلپايگاني مطرح شد و اين مرجع تقليد نيز فرمودند كه قم شهر غدير است و جا دارد تمامي پروژه‌ها و خيابان‌هاي آن به نام غدير باشد.

وي تاكيد كرد: با توجه به فرمايش آيت‌الله صافي‌گلپايگاني نام تونل به همان نام الغدير تغيير نام يافت و مجوز اين تغيير نام نيز براي شهرداري ارسال خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “با اعتراض یک مرجع تونل “9 دي ” به نام قبل خود “الغدير ” برگشت”

 1. irani sabz گفت:

  خب خدا روشکر همه مشکلات مملکت حل شده و فقط اسم این تونل مونده بود که اونم حل شد .

 2. ناشناس گفت:

  ای کاش مراجع در برابر خونهای بی گناه ریخته هم واکنش نشان میدادند.

 3. محمد گفت:

  حکومت کافی است وجهه ی خودش را پیش سنتی ترین و مسن ترین مرجع تقلید که مورد تایید حضرت امام خمینی (ره) و آیت الله گلپایگانی(ره) بودند و از سیمای حق طلبانه و مبارز در اذهان عمومی برخوردار هستند را از دست بدهد دیگر آن زمان باید بگویند ما از علی شیعه تر هستیم که حتی سنتی ترین مرجع تقلید را برنتافتیم.
  امیدوارم خداوند طول عمر با برکت این آیت حق را طولانی گرداند.

 4. ناشناس گفت:

  خدا حفظ كند ايشان را.ولي نميدانم چرا اعتراضات ايشان يا به انتخاب وزير زن است يا به تغيير نام خيابان و تونل آيا وقت آن نشده كه به ظلم هاي آشكار معترض شوند؟!