سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایران جزو 10 كشور تخریب ‌كننده محیط زیست...

ایران جزو 10 كشور تخریب ‌كننده محیط زیست

چکیده :استفاده غیراصولی از منابع طبیعی و زمین، محیط زیست را با خطر فراوانی روبه‌رو كرده است....


کلمه:ایران به لحاظ تخریب مسائل زیست محیطی و انسانی در رده‌های نخست جهانی قرار دارد و با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی در كشور كمتر به معضلات و بحران‌های موجود آن توجه شده است.

مهرداد خان محمدی پنجشنبه شب در مراسم‌ گرامیداشت روز هوای پاك در دانشگاه پیام‌نور زنجان، با بیان اینكه ایران به لحاظ وجود گونه‌های مختلف جانوری از مناطق ثروتمند جهان محسوب می‌شود، افزود: در این زمینه و بدون توجه به مسائل موجود، معضلات ناشی از آن محیط زیست را با بحران جدی مواجه كرده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه هر روز به مشكلات و معضلات محیط زیست در‌ كشور افزوده می‌شود، اظهار داشت: استفاده غیراصولی از منابع طبیعی و زمین، محیط زیست را با خطر فراوانی روبه‌رو كرده است.

به گزارش فارس، وی با بیان به اینكه ایران در بخش‌های مختلف كشاورزی به بهای تخریب و از بین رفتن مراتع به خودكفایی رسیده است، ادامه داد: در این زمینه كشور در تولید گندم به مرز خودكفایی رسیده،‌ اما این این اتفاق به بهای از بین رفتن مراتع و تخریب در حوزه آبخیزداری به وجود آمده است.

خان محمدی با اشاره به اینكه مردم ایران به دلیل قدمت و تمدن درخشان مردمی طبیعت دوست هستند، افزود: با نگاهی به رخدادهای تاریخی می‌توان به اهمیت فضای سبز و استفاده به جا و مناسب آن پی برد.

وی در ادامه با بیان اینكه قدمت فرهنگی و تاریخی درخشان ملت ایران زیبنده محیط زیست ناسالم نیست، افزود: با نگاهی گذرا به مناطق مختلف كشور مسائل ناشی از استفاده نابه‌جا از محیط زیست را شاهد هستیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “ایران جزو 10 كشور تخریب ‌كننده محیط زیست”

 1. سجادی گفت:

  خب اینکه چرا زمینها خراب شده یک بحثه ، اینکه چطور میتونیم تا حد امکان جبران کنیم یک بحث دیگه
  با تشکر از متخصصین و اساتید دلسوز باید بگویم که از بین رفتن خاک را میدانیم ولی دوست داریم به سلامت خاک و محیط کمک کنیم
  بالاخره از یک جا باید آموزش داده شود تا اونهایی که علاقمند به حفظ هستند و کلا مردم آگاه شوند و سطح دیدشان نسبت به محیطی که توش زندگی میکنن بالاتر برود
  فکر نمیکنید همراه با گفتن خرابی ها از چگونگی آبادی هم بگویید

 2. behrouz گفت:

  بعنوان یک شهروند برونمرزی که مرتب به ایران سفر کرده و از شمال به جنوب واز غرب تا شرق ایران سفر کرده باید کلاه را قاضی کرد و خود مردم را بعنوان عامل اصلی تخریب محییط زیست و زیبائی شهر خودشان باید سرزنش کرد. رها کردن میلیونها تن انواع و اقسام ظروف و بطریهای پلاستیکی و ذباله در رودخانه ها و در جاده ها و معابر عمومی عواقب سنگینی را بر طبیعت و روان وجسم انسانها که بخشی از طبیعت هستند در پیش خواهد داشت. ایران جزو معدود کشورهایست که رفته گران تقریبا در تمام روز و شب هفته مشغول نظافت شهرها هستند .