سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد مخالفان موگابه از سفر احمدی نژاد به زیمبابوه...

انتقاد مخالفان موگابه از سفر احمدی نژاد به زیمبابوه

چکیده :این جنبش در بیانیه خود افزود: "سفر احمدی نژاد نه تنها توهین به مردم زیمبابوه که توهینی آشکار به دموکراسی و مردم ستمدیده ایران...


کلمه: جنبش تغییر دموکراتیک زیمبابوه، به رهبری مورگان چانگیرای، نخست وزیر این کشور از سفر محمود احمدی نژاد به هراره به شدت انتقاد کرده است.

این جنبش که با رابرت موگابه، رئیس جمهوری زیمبابوه در قدرت سهیم است، سفر رئیس جمهوری ایران را یک “افتضاح سیاسی بزرگ” دانست.به گزارش بی بی سی ، آقای احمدی نژاد روز پنجشنبه برای گفتگوهای تجاری و شرکت در یک نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری وارد زیمبابوه شد.او علاوه بر زیمبابوه از اوگاندا هم دیدار خواهد کرد.جنبش تغییر دموکراتیک زیمبابوه دعوت از آقای احمدی نژاد برای شرکت در نمایشگاه سرمایه گذاری را به “دعوت از یک پشه برای درمان بیماری مالاریا” تشبیه کرد.

این جنبش در بیانیه خود افزود: “سفر احمدی نژاد نه تنها توهین به مردم زیمبابوه که توهینی آشکار به دموکراسی و مردم ستمدیده ایران است.”

به رغم انتقاد مخالفان، رابرت موگابه ضمن استقبال از آقای احمدی نژاد، حمایت قاطع کشورش را از برنامه هسته ای ایران اعلام کرد.آقای موگابه علت فشار غرب بر ایران و زیمبابوه را “موضع گیری اصولی” دو کشور در عرصه های داخلی و بین المللی عنوان کرد.ایران و زیمبابوه همزمان با سفر آقای احمدی نژاد یازده سند همکاری امضا کردند.

آقای احمدی نژاد علاوه بر این از یک کارخانه نساجی در شهر هراره، پایتخت زیمبابوه بازدید کرد.او همچنین از یک کارخانه مونتاژ و ساخت تراکتور که به وسیله سه شرکت ایرانی در هراره تاسیس شده است، بازدید کرد و کلید اولین تراکتور مونتاژ شده را به آقای موگابه هدیه کرد.اوگاندا دیگر مقصد محمود احمدی نژاد در سفر او به آفریقاست.

این کشور از اعضای غیردائمی شورای امنیت است و آقای احمدی نژاد سعی دارد در این سفر حمایت این کشور را از ایران جلب کند تا به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تشدید تحریم های کشورش رای ندهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “انتقاد مخالفان موگابه از سفر احمدی نژاد به زیمبابوه”

 1. علی گفت:

  “این کشور از اعضای غیردائمی شورای امنیت است و آقای احمدی نژاد سعی دارد در این سفر حمایت این کشور را از ایران جلب کند تا به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تشدید تحریم های کشورش رای ندهد.”
  ببین ملت رشید ایران باید به چه دریوزگی های بیفتد. خلق به چه روزی افتاده اند از تدبیر تو…

 2. امین گفت:

  گویا سفر به کشور دوست و همسایه کومور هم جز برنامه های دولت در این سری از سفر ها می باشد
  کومور در سالهای 2009 و 2010 از سوی سازمان تجارت جهانی به عنوان پیشرفته ترین کشور منظومه شمسی انتخاب و زرشک طلایی را به تنهایی تصاحب کرد

 3. امین گفت:

  البته گویا کومور در سال 2011 و 2012 هم شانس اول دریافت این جایزه است
  حتی نستراداموس هم اینو پیش بینی کرده و پس از دریافت جایزه توسط کومور دنیا به پایان میرسه

 4. korosh گفت:

  pas emam zaman kie zohor mikone amin mage 2012 nabod