سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آيت الله جنتی:به خاطر زلزله هم که شده،خود را پاک کنيم و از خدا بخواهيم که از ما بگذر...

آيت الله جنتی:به خاطر زلزله هم که شده،خود را پاک کنيم و از خدا بخواهيم که از ما بگذرد

چکیده :بايد مرتب دعا کرد و صدقات و خيرات داد چرا که روايت است صدقه بلا را رفع می‌کند پس بهتر است صدقه‌هايمان را بيشتر کنيم و صبح و شب صدقه بدهيم تا شب راحت بخوابيم و روز راحت زندگی...


کلمه:احمد جنتی با اشاره به برخی صحبت‌ها در مورد پيش‌بينی زلزله تهران گفت:« اين گونه مسائل هيچ قطعيتی ندارد و هيچ کس نمی‌تواند به طور قطع آن را پيش‌بينی کند، پس آنچه که گفته می‌شود براساس احتمالات است. همان طور که خيلی اوقات اين پيش‌بينی‌ها شده و بعدها مشخص شده که اشتباه بوده‌اند و قطعيتی ندارند.»

به گزارش ايسنا ،دبير شورای نگهبان در ادامه خطبه‌ اول نماز جمعه اين هفته تهران تصريح کرد:« در مواردی که بناست زلزله‌ای ايجاد شود، کسی که پيشگويی می‌کند بايد اهل دل باشد و با جايی ديگر رابطه داشته باشد که البته در همين جا هم قابل پيشگيری است. البته پيشگيری معنوی و الهی و نه فيزيکی.»

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به اينکه حتی آنچه در ام‌الکتاب نوشته شده، قابل محو و اثبات است، تصريح کرد:« ممکن است زلزله هم در کتاب نوشته شده باشد و آقايی که ارتباطی دارد، آن را فهميده باشد، ولی با دعا و توجه به خدا، قابل جلوگيری است و اين کاری است که در اختيار بندگان مومن خداست که ديگران اين امکان را ندارند و البته اين موضوع سابقه دارد چرا که درباره قوم حضرت يونس نيز قرار بود که عذاب بر آن‌ها نازل شود اما آنها ايمان آوردند و خداوند عذاب را برگرداند. البته بحث‌هايی که مبنی بر مقاوم سازی و موضوع‌هايی از اين دست می‌شود، تا آفت کار کمتر شود، با اين موضوع منافاتی ندارد، اما بايد به جهاتی پرداخت که کاملا جلوگيری کند.»

وی در ادامه با توصيه به اينکه «چرا از گناهان‌مان توبه نکنيم؟» افزود:« چه زلزله بيايد و چه نيايد، مرگ در انتظار ماست. پس چرا برای زلزله قيامت آماده نشويم. پس مهم‌تر اين است که جلوی هر دو زلزله را بگيريم، بنابراين بايد مرتب دعا کرد و صدقات و خيرات داد چرا که روايت است صدقه بلا را رفع می‌کند پس بهتر است صدقه‌هايمان را بيشتر کنيم و صبح و شب صدقه بدهيم تا شب راحت بخوابيم و روز راحت زندگی کنيم.»

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران در ادامه با بيان اينکه «بهتر است وقتی از دنيا می‌رويم، حق‌الناسی بر گردن‌مان نباشد و برای رضای خدا همديگر را حلال کنيم» بيان کرد:« به خاطر زلزله هم که شده، بهتر است خود را پاک کنيم و ديگران را حلال کنيم و از خدا بخواهيم که از ما بگذرد. همچنين اگر امانتی از مردم در دست داريم، با توجه به اينکه مرگ خبر نمی‌کند، بهتر است آن را بدهيم و وصيت‌نامه خود را نيز آماده کنيم و اين‌ها همه مقدمه زلزله باشد.»

وی در پايان خطبه اول با تاکيد بر اينکه زلزله قطعی نيست و اگر قطعی باشد قابل جلوگيری است، گفت:« با توسل، عبادت، خيرات و توبه می‌توان جلوی زلزله را گرفت. همچنين گفته می‌شود خواندن آيه ۴۱ سوره فاطر برای مصونيت از زلزله موثر است.»

آيت الله جنتی در آغاز خطبه دوم اين هفته نماز جمعه تهران ضمن تبريک به مناسبت ميلاد حضرت زينب (س) و تبريک روز ارتش به ارتشيان و نيروهای مسلح گفت:« شما مايه اميد و افتخار بوديد و در دوران جنگ افتخار‌آفرينی کرديد پس ما خود را به شما مديون می‌دانيم و خدمات شما را فراموش نمی‌کنيم.»

وی همچنين در ادامه به برگزاری اجلاس خلع سلاح اشاره کرد و آن را نوآوری‌ای بسيار عالی دانست و گفت:« از همه دست‌اندرکاران برگزاری اين اجلاس تشکر می‌کنيم که کار بسيار سختی را ظرف دو ماه انجام دادند و وزارت خارجه واقعا تلاش بسياری کرد که مقدمات اين کار را انجام دهد و البته اجلاس هم بسيار موفق و عالی بود.»

دبير شورای نگهبان با اشاره به اينکه برخلاف خواست دشمنان و تهديدهای آنها از ۶۰ کشور در پست‌ها و مقام‌های مختلف در اين اجلاس شرکت کردند و پيام ارزنده مقام معظم رهبری در اين اجلاس قرائت شد و همچنين رييس دولت و ديگر مسوولين کشور سخنرانی کردند، افزود:« ۳۰۰ خبرنگار از کشورهای مختلف جهان در اين اجلاس حضور داشتند و البته اين اجلاس تصويب‌نامه‌ای نداشت ، اما همه قبول کردند که اجلاس موفقی بوده و بايد ادامه پيدا کند.»

آيت الله جنتی با تاکيد بر اينکه اجلاس خلع سلاح جواب دندان‌شکنی به کسانی که ايران را متهم به استفاده از سلاح هسته‌ای می‌کردند داد، اظهار کرد: « ما پيشگام برای خلع سلاح شديم. درحالی که آنها حرف از جلوگيری از اشاعه و گسترش سلاح هسته‌يی می‌زدند درحالی که آنچه موجود است هم بايد از بين برود.در اين کنفرانس شاهد بوديم که خبرگزاری‌ها بر خلاف گذشته هيچ کدام محکوم نکردند و برخی نيز تعريف کرده و تعدادی سکوت کردند که اين موضوع ارزشمند است.»

امام جمعه موقت تهران به نقل از جمله‌ای در يکی از نشريه‌های استراليايی مبنی بر اينکه کنفرانس واشنگتن از منطق قدرت بود و کنفرانس خلع سلاح ايران از قدرت منطق بود، گفت:« جمله‌ی درستی است و در ايران قدرت منطق حاکم بود و کسی نمی‌توانست منطق ما را جواب دهد.»

وی همچنين به جمله‌ای از مقام معظم رهبری که در اسناد سازمان ملل ضبط شد، مبنی بر اينکه آمريکا تنها مجرم هسته‌ای بر روی زمين است اشاره کرد و گفت:« اين جمله‌ای بلند است که واقعيت غير قابل انکاری را مطرح می‌کند و مساله‌ ديگری نيز که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، بحث حرمت شرعی ساخت سلاح هسته‌يی بود و قرار بر اين شد در اجلاس سال آينده از علما و مراجع دينی کشورهای مختلف دعوت شود تا اعلام کنند از نظر شرعی ساخت سلاح هسته‌يی حرام است و بايد از بين برود.»

آيت الله جنتی به تهديد‌های هسته‌يی که عليه ايران صورت گرفته است اشاره کرد و گفت:« مقام معظم رهبری فرمودند اين‌ها با صفت روباه کار می‌کردند اما حالا با صفت گرگ کار می‌کنند پس دست چدنی آنها از دستکش مخملی بيرون آمده و اين موضوع جز رسوايی برای آنها نداشته است و البته سندی برای ادعای حقانيت ما بود که آنها نه تنها سلاح هسته‌ای انبار کردند بلکه کشورهای ديگر را تهديد می‌کنند.»

دبير شورای نگهبان در پايان خطاب به دشمنان گفت: « از واقعه طبس عبرت بگيريد که خداوند با طوفان شن آبروی شما را برد، چرا که آن خدا امروز نيز وجود دارد و از ما حمايت می‌کند پس اميدواريم سر عقل بياييد و سر جايتان بنشينيد و ما را تهديد نکنيد و همچنين قبول کنيد که ما سلاح هسته‌يی توليد نمی‌کنيم، بلکه انرژی هسته‌يی توليد می‌کنيم.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “آيت الله جنتی:به خاطر زلزله هم که شده،خود را پاک کنيم و از خدا بخواهيم که از ما بگذرد”

 1. سال سبز گفت:

  چه شده که اینها همگی با هم متحد شده اند و زلزله زلزله می کنند!!؟؟

  پیش به سوی زلزله ی 22 و 25 خرداد

 2. منتظر زلزله گفت:

  ای بی رحم که از اعدام جوانان وطن خوشحالی کردی ایا از گناهانت توبه کرده ای ؟ نمی دانی اعدام طبق نص صریح قران فقط بر مرتکب

  قتل نفس جایز است؟ نمیدانی به فرموده بزرگان ” دین ندارد انکه رحم ندارد” . با حق الناس نفرین مادران فرزند از دست داده چه میکنی؟

  با حق الله خدایی که اختیار بی جان کردن انسانها فقط با اوست و کشتن حتی یک انسان به غیر از قصاص را معادل کشتن همه جامعه

  میداند چه میکنی؟ ایا بزرگترین امانت مردم که همانا رایشان بود را عینا و صحیح و سالم به انها رد کردی؟ یا در بعضی از شهرها تا 140%

  واجدین شرایط رای اعلام کردی و…. ایا خودت و همکارانت در شورای نگهبان علنا و عملا و در خفا از کاندیدای حاکم حمایت نکردی ویکی

  از انها را حتی برای سخنرانی در میتینگ تبلیغاتی او به مصلی تهران نفرستادی؟

  وسیعلم الذین ظلموا ای ینقلب المنقلبون

 3. ناشناس گفت:

  … و بقیتون! توبه کنید اگر زلزله هم بیاد بخاطر گناهان و ظلم های شماست نه مردم بیچاره

 4. سبز سبز گفت:

  واقعا” ما باید در قرن 21 این صحبت ها را بکنیم ؟!!!
  این هم صحبت های دوست آقای احمدی نژاد :

  مورالس، رئيس جمهور بوليوي، در يک کنفرانس زيست محيطي اعلام کرد که خوردن مرغ باعث کچلي و افزايش همجنس گرايي مردان در جامعه مي شود!

  اندکی صبر سحر نزدیک است … 22 و 25 خرداد سبز

 5. هموطن سبز گفت:

  آیت الله جنتی!!!!
  قربونت برم خدا چقدر غریبی رو زمین…

 6. ناشناس گفت:

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم”اتامرون الناس بالبر وتنسون انفسکم”قران کریم ایا دیگران را به کارهای خیر امر میکنید ولی خود فراموش می کنید

 7. مصطفی گفت:

  همه مسائل مهم کشور به بازی گرفته می شود یکی هم بحث زلزله و مقاوم سازی ساختمانهاست سالهای قبل وقتی کارشناسان از میزان گازهای متساعد شده در گسلهای تهران به مسئولین هشدار می دادند بحث مقاوم سازی در رسانهها داغ می شد ولی این دفعه این هشدارها دستاویز افرادی قرار گرفته تا هم به خود و حرفهایشان رنگ قداست بدهند هم مسوولین را در قانون شکنی ،غرض ورزی ناکارآمدی و ناتوانیشان در مسائل رفاهی و اجتماعی و حقوق و آزادیهای مردم تبرئه و همه گناهان را به گردن مردم بیندازند البته بی شک ما مردم در پیشگاه خدا نسبت به محافظت از میراث آن پیر فرزانه و شهدا کوتاهی و جرمی داریم که مبتلا به اینچنین رمالها وحاکمان و مسئولین ناعادل زندانی شدن خوبان شده ایم .
  پیشنهاد می کنم جمیع آزاداندیشان و همه دوستداران امام در یکی از ایام مثل14خرداد بدون هیچ نمادی تنها با تصویر امام باهم از پیشگاه خدا از بابت قصور و کناهانی که ما را به این مسئولین مبتلا کرده آمرزش بطلبیم تا بر ما رحم کند و راه بر بنمایاند و باران رحمتش باریدن بگیرد.

 8. مهرداد نصرتی ( مهرشاعر) گفت:

  خیلی جالب است.
  عالم بی عمل به که ماند به زنبور….
  جنتی : ” بهتر است وقتی از دنیا می‌رویم، حق‌الناسی بر گردن‌مان نباشد”
  الان و در همین دنیا عرض می کنم که چگونه می تواند خود ایشان حق الناسی که برگردنش است را پاسخگو باشد. حقی که از خود بنده ایشان ضایع کرده است. اگر مدعی هستند که حقی برای من نبوده که ایشان ضایع کرده باشند خداوند بین من و ایشان قضاوت خواهد کرد
  مهردادنصرتی

 9. حمید رضا گفت:

  آقای جنتی میدونه زلزله های 7 ریشتری هم تو ژاپن تلفات نمیده؟ این چه اعذاب الهیه که ژاپنیها به خاطر دانش و ثروتشون باهاش مقابله میکنن ما بدبخت بیچاره ها باید این عذاب رو تحمل کنیم؟ با این استدلالهای آقای جنتی ژاپنی ها هرقدر بخوان میتونن گناه کنن

 10. alireza f.a گفت:

  زلزله comming soon

 11. محمد گفت:

  حضرت آیت… گمان می کنند منطق دارند!!
  مگر کسی دیگر به شما اعتماد می کند که بگویید حرمت شرعی دارد.

 12. رهگذر گفت:

  “” دبیر شورای نگهبان در پایان خطاب به دشمنان گفت: « از واقعه طبس عبرت بگیرید که خداوند با طوفان شن آبروی شما را برد، چرا که آن خدا امروز نیز وجود دارد و از ما حمایت می‌کند… “”
  حمایت خداوند فقط شامل حال صالحان می شود.

 13. باران گفت:

  طبق فرموده حضرت علی (علیه السلام): انظر ما قال ولا تنظر من قال
  به سخن نگاه کن نه به گوینده آن!حالا چون آقای جنتی گفته باید بگیم خلافه؟ این واقعیتی ست که متاسفانه سیاسیش می کنید. چند سال اخیر با از دست دادن مراجع بزرگ و علما خصوصا ایت الله بهجت-ره- گرفتار مشکلات و مصائب فراوانی شدیم.به خاطر وجود چنین افرادی خداوند متعال بر ماترحم می کند و بلا را دور می کند. پس خالصانه توبه کرده ودعا کنیم تا خداوند متعال بر ما رحم کند…این جور مواقع فقط یاد گرفتیم به عیوب و گناهان طرف مقابل و دیگران چشم بدوزیم و از کرده های خود غافل باشیم.
  قبل و بعد از این انتخابات چه قدر افراد را مسخره کردیم ؟ چقدر به قیافه احمدی نژاد خندیدیم؟ چقدر فحش و ناسزا دادیم؟ چقدر حرف ها وشایعات بی اساس را پخش کردیم در حالی که از صحتشان مطمئن نبودیم؟ چقدر تندروی کردیم؟ چقدر برای به کرسی نشاندن حرفمان بحث را به مراء و جدال کشاندیم؟و…
  اگر می خواهیم این جنبش پیروز شود باید ابتدا خود را پاک و خالص کنیم رمز پیروزی ایمان است . و در اسلام تحقیر توهین تمسخر هیچ کس -حتی دشمن هم- پذیرفته نیست
  اللهم اغفرلنا وارحمنا و تب علینا انک انت ارحم الراحمین

 14. مادر گفت:

  از کجا معلو م که آزمایش های هسته ای زیر زمینی در کار نباشد که پی آمد آن زلزله است و از حالا گو ش مردم را پر می کنند وبعد خواهند کفت که ما گفته بودیم .اینجانب که پس از زلزله بم با چند روز فاصله برای کمک رسانی به آنجا رفته بودم تقریبا تمام کسانی که با آنها صحبت کردم می گفتند قبل از وقوع زلزله در آسمان نور شدید فرمز رنگی را مشاهده کرده بودند پس از صدای عجیب و سپس زلزله آمده بو د اکثرا معتقد بودند با شایعاتی که از مدتها قبل در شهر شده بود آزمایشات هسته ای در آن روزها انجام می شده . چرا اینبار نباشد ؟

 15. علی گفت:

  کی باید توبه کنه مردم یا اونای که اعضای خانواده این مردم رو کشتن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! و امثال شما که از این کارشان حمایت کردین…
  توبه کن آقای جنتی که روز حساب رسی است زلزله مهم نیست این قدر از مرگ نترس این دنیا فانی و همه ما می میریم و نمی توانیم قدرت و ثروت را با خود ببریم از قیامت بترس
  در ضمن ما چون به خدا اعتقاد داریم خودمون رو سپردیم دست خدا شما برو فکر خودت باش

 16. سعید گفت:

  سلام علیکم
  پرسشی دارم ز دانشمندمجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خودتوبه کمتر می کنند؟
  واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنند چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند
  گویــیا باور نمـی دارنـد روز داوری کین همه قلب و دغل در کار داور می کنند
  به راستی مگر نه اینکه به قول استاد مطهری که حدیثی علوی را مطرح می نماید « همانا استوانه دین و نقطه مرکزی مسلمین و مایه پیروزی بر دشمن، عامّه می باشند، پس توجه تو همواره به این طبقه معطوف باشد» و « معمولاً فساد از خواص شروع می شود و به عوام سرایت می کند و صلاح -برعکس- از عوام و تنبّه و بیداری آن ها آغاز می شود و اجباراً خواص را به صلاح می آورد… این فکر غلطی است از یک عده طرفداران اصلاح که هر وقت در فکر یک کار اصلاحی می افتند، زعمای هر صنف را در نظر می گیرند… تجربه نشان داده که معمولاً کارهایی که از ناحیه آن قله های رفیع آغاز شده و در نظرها مفید می نماید، بیش از آن مقدار که حقیقت واثر اصلاحی داشته باشد، جنبه تظاهر و تبلیغات و جلب نظر عوام دارد.» پس ما را چه شده که خود را معصوم و دیگران را آکنده از گناه می پنداریم؟
  به یاد داستانی بیفتیم که روزگاری مردم از عارف مستجاب الدعایی درخواست نماز باران کردند. ایشان نماز باران خواندند. اما دعا برآورده نشد. مجددا نماز خواندند اما باز هم برآورده نشد! نهایتا با تعمقی در عرفان و راز و نیاز با خدا به این نتیجه رسیدند که گناهکاری در شهر وجود دارد که به واسطه او زمین از نعمت باران الهی محروم شده و به مردم گفتند فرد گناهکار باید از شهر برود. مردم از وی خواستند گناهکار را پیدا کند. بعد از چند روز هر چه در احوالات مردم و خویش تعمق کرد کسی را گناهکارتر از خویش نیافت و بنابراین از شهر بیرون رفت. به محض بیرون رفتن وی از شهر باران شروع به باریدن گرفت و زمین تشنه و رودخانه ها خشک و مردمان تشنه را سیراب نمود. به راستی چرا جوانان قبل از انقلاب علیرغم اینکه در جامعه فاسد و رو به تباهی رژیم پهلوی بزرگ شده و تربیت شدند یاران باوفایی همچون یاران پیامبر در صدر اسلام شدند و انقلاب را با آن همه مشکلات پدید آوردند. از آن در برابر مزدوران داخلی و خارجی و بیگانگان و انواع کارشکنی ها و تحریم ها محافظت کردند اما امروز تعدا زیادی از جوانان ما به فکر انحرافات جنسی ، اخلاقی و عرق و ورق و زرورق و هزار کوفت و زهرمار دیگر هستند؟ به راستی ما را چه شده؟ آیا می خواهیم این گونه با گسترش فساد و تباهی زمینه ظهور آقا امام زمان (عج) را فراهم نماییم. به خدا قسم اولین و مهمترین دشمنان وی کسانی هستند که مردم را به واسطه خودخواهی و غرور و تکبرشان از راه خدا باز می دارند. مگر نه اینکه به اندازه انسانها راه برای رسیدن به خدا هست. پس چطور ملتی و جوانانی که به قول اما (ره) از یاران پیامبر باوفاتر بودند امروز فتنه گر شدند و گرفتار فساد و تباهی؟!