سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش سرعت اینترنت در جهان و تداوم قطعی ارتباطات اینترنت در ایران...

افزایش سرعت اینترنت در جهان و تداوم قطعی ارتباطات اینترنت در ایران

چکیده :در سه ماهه چهارم سال 2009 متوسط سرعت اینترنت در سطح جهانی 5/7 مگابیت برثانیه افزایش یافته است درحالی‌که کاربران ایرانی همچنان با کندی سرعت دست به...


کلمه:یک شرکت فعال در بخش کاربردهای تجاری اینترنت در تازه‌ترین گزارش خود درخصوص سرعت اینترنت اعلام کرد که در سه ماهه چهارم سال 2009 متوسط سرعت اینترنت در سطح جهانی 5/7 مگابیت برثانیه افزایش یافته است درحالی‌که کاربران ایرانی همچنان با کندی سرعت دست به گریبانند.

Akamai Technologies بزرگ‌ترین شرکت در ارائه حمایت آنلاین از فیلم و کاربردهای تجاری اینترنت در گزارش State of the Internet Report وضعیت اینترنت سه ماهه چهارم سال 2009 را در 234 کشور مورد ارزیابی قرار داده است. نتایج این گزارش نشان می‌دهد که 80 درصد از کشورها در سه ماهه پایانی سال 2009 سطح پهنای باند خود را برای جست‌وجو در شبکه افزایش داده‌اند.

به گزارش مهر آکامای در این گزارش، سرعت متوسط اتصال به اینترنت را به ‌صورت شهر به شهر و با بررسی حداقل 50 هزار آدرس IP شهری که به شبکه آکامای متصل می‌شوند ارزیابی کرده است. بررسی 100 شهر بسیار سریع دنیا نشان می‌دهد که حدود نیمی از این شهرها (48 شهر) در ژاپن واقع شده‌اند و 52 شهر در بخش‌های دیگر آسیا قرار دارند.

همچنین 15 شهر پرسرعت اروپایی تنها در شش ‌کشور واقع شده‌اند و بیش از یک پنجم شهرهای پرسرعت در آمریکا قرار دارند. بررسی سرعت متوسط اتصال در سطح جهانی نشان می‌دهد که از 10 کشور پرسرعت دنیا هشت کشور افزایش سرعت را هم برپایه رشد سه ماهه و هم از نظر رشد سالانه به ثبت رسانده‌اند.

کره‌جنوبی با 7/11 مگابیت بر ثانیه، هنگ کنگ با 6/8 مگابیت بر ثانیه و ژاپن با 6/7 مگابیت برثانیه بالاترین سرعت اتصال را در دنیا ارائه می‌کنند. در این سه کشور سطح متوسط سرعت اتصال در سه ماهه چهارم 2009 برابر با 5/7‌مگابیت بر ثانیه بوده است.آمریکا با سرعت متوسط 8/3 مگابیت بر ثانیه در سه ماهه چهارم سال 2009 تنها موفق شده است در رتبه بیست و دوم این گزارش قرار گیرد.

تداوم قطعی ارتباطات اینترنت کشور

مدیرکل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد قطعی کابل دریایی شبکه اینترنت بین‌الملل که حدود بیست درصد ارتباطات کشور را دچار مشکل کرده است، گفت: «این قطعی با همان شرایط گذشته همچنان پابرجاست.»

حسن کریمی با اشاره به بروز این اختلال در شبکه اینترنت کشور که از اواخر هفته گذشته پیش آمده است، افزود: «‌تاکنون تغییری در این مشکل به ‌وجود نیامده و همچنان با قطعی ارتباط در مسیر کابل دریایی smw4 روبه‌رو هستیم. وی با بیان اینکه شرکت سرویس‌دهنده قول رفع خرابی تا روز گذشته را به ما داده بود، ادامه داد: «مشکل تاکنون رفع نشده است.»

به گفته کریمی، در قرارداد منعقده با این شرکت سرویس‌دهنده SLA (موافقت‌نامه سطح دسترسی خدمات) درنظر گرفته شده که در این شرایط امکان درخواست خسارت وجود دارد اما نیازمند طی مراحل حقوقی است.

بخشی از ارتباطات شبکه اینترنت کشور که از کابل دریایی (smw4 (sea-me-we4 گرفته می‌شود از هفته گذشته با مشکل قطعی مواجه شده که گفته می‌شود این مشکل داخلی نبوده و منشا آن در کشور ایتالیاست.

به همین دلیل قطعی ارتباط و اختلال نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از کشورهایی که از این کابل دریایی سرویس می‌گیرند، بروز پیدا کرده است. طبق اعلام مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت تا زمانی که این قطعی برطرف نشود کندی سرعت اینترنت در کشور را خواهیم داشت.

کریمی پیش از گفته بود: «منشا قطعی پیش آمده یکی از فیبرهای اصلی است که شرکت ارتباطات زیرساخت از آن اینترنت دریافت می‌کند و به همین دلیل نمی‌توان مسیر پشتیبان و جایگزین برای آن درنظر گرفت.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “افزایش سرعت اینترنت در جهان و تداوم قطعی ارتباطات اینترنت در ایران”

  1. سید گفت:

    به قول مظفرالدین شاه: «همه چیزمان باید به همه چیزمان بیاید.»