سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کروبی:صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست...

کروبی:صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست

چکیده :سالهاست در راستای پیگیری وضعیت زندانیان جهت برخورداری از حقوق قانونی اشان، تلاش نموده ام و در این عرصه برای بنده همیشه حقوق قانونی زندانی اهمیت داشته و نه شیوه و خط و مشی سیاسی آنها. وجود نگرش مثبت در گذشته در مواردی حتی به حل مشکلات می انجامید ولی اکنون دولت چنان نگرش خود را تحمیل و حاکم نموده است که شاهد صدور احکام و و ثیقه های سنگین...


کلمه: مهدی کروبی در دیدار با خانواده مهدیه گلرو با اشاره به اینکه وی همچنان پیگیر حقوق بازداشت شدگان است گفت: صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست.

به گزارش سحام نیوز، خانواده مهدیه گلرو به دیدار حجت السلام مهدی کروبی رفتند. در این دیدار ابتدا همسر مهدیه گلرو درباره بازداشت خود و همسرش و آخرین وضعیت پرونده این دانشجوی زندانی توضیحاتی ارائه داد.

وحید لعلی پور گفت: ۱۱ آذرماه در منزل بازداشت شدیم، با اینکه کار من تدریس است و فعالیت سیاسی نداشته ام ۸۱ روز زندانی بودم که ۳۲ روز آنرا در انفرادی بودم و با وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شدم. همسرم در ارتباط با پرونده قبلی اش به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود بنابراین با صدور حکم فعلی (۲ سال و ۴ ماه حبس)، آن حکم نیز خود به خود اجرایی شده و به این ترتیب ایشان باید ۳ سال و ۴ ماه را در زندان بگذراند.

قاضی پرونده، برای ایشان وثیقه ۷۰۰ میلیونی صادر کرده که متاسفانه تامین آن از توان ما خارج است و عملاً به معنای ماندن همسرم در زندان است. علی رغم تلاش های فراوان، متاسفانه هنوز موفق به دیدار قاضی پرونده وی آقای پیرعباس نشده ایم و در این رابطه هیچگونه همکاری انجام نمی گردد.

صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست!

مهدی کروبی پس از استماع سخنان خانواده مهدیه گلرو، گفت:سالهاست در راستای پیگیری وضعیت زندانیان جهت برخورداری از حقوق قانونی اشان، تلاش نموده ام و در این عرصه برای بنده همیشه حقوق قانونی زندانی اهمیت داشته و نه شیوه و خط و مشی سیاسی آنها. وجود نگرش مثبت در گذشته در مواردی حتی به حل مشکلات می انجامید ولی اکنون دولت چنان نگرش خود را تحمیل و حاکم نموده است که شاهد صدور احکام و و ثیقه های سنگین هستیم! صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست!

دبیر کل حزب اعتماد ملی در پایان افزود: امروز هم با وجود تمامی فشارها و تخریب های روزافزون همان اعتقاد و باور را در احقاق حقوق قانونی زندانیان دارم و به جد پیگیر مسائل زندانیان هستم. لذا بدانید کروبی همچنان پیگیر حقوق بازداشت شدگان است.

گفتنی است مهدیه گلرو از دانشجویان حامی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “کروبی:صدور احکام و وثیقه های سنگین راهکار مناسبی برای خروج از بحران نیست”

  1. سبز گفت:

    در این دوره از انتخابات آقای کروبی تنها نماینده از قشر روحانیت بودند و عجیب است که حرمت شکنی افراد تا این حد اوج گرفته است.

    فرهنگ گفتگو و حل بحران در سطوح بالاتر از دولت باید شکل بگیرد و از حاد شدن قضیه و انتشار ان و متاثر شدن همه افراد جامعه جلوگیری شود. ما کسی را در اطراف خود نداشته ایم که سلامت انتخابات را تایید کند. حال این همه جفا به مردم درمان کدام درد کشور میتواند باشد.

  2. فرزند ایران گفت:

    درود بر کروبی-شیخ شجاع اصلاحات-با شماییم تا اخر.