سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تذکر ۱۲۱ نماینده مجلس درباره واردات شکر، پنبه، برنج، چای، پوشاک، دام زنده، کفش وR...

تذکر ۱۲۱ نماینده مجلس درباره واردات شکر، پنبه، برنج، چای، پوشاک، دام زنده، کفش و…

چکیده :تذکر نمایندگان، در قالب یک بیانیه، به احتمال فراوان در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه یکم اردیبهشت) قرائت خواهد شد که حاوی این مطالب است "چرا نظارت بر قاچاق محصولات کشاورزی به اندازه کافی از سوی دولت وجود ندارد و این موضوع باعث آسیب رسانی شدیدی به کشاورزان شده است....


کلمه: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از تذکر ۱۲۱ نماینده به محمود احمدی نژاد، پیرامونِ نحوه، میزان و نتایج وارداتِ کشور خبرداد.

به گزارش وب سایت آفتاب مهرداد لاهوتی تذکرات نمایندگان مجلس به رئیس دولت را، به استناد آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص واردات شکر، پنبه، برنج، چای، پوشاک، دام زنده، کفش و دیگر موارد ذکر کرد.

این نمایندۀ مجلس خاطرنشان کرد: “تذکر نمایندگان، در قالب یک بیانیه، به احتمال فراوان در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه یکم اردیبهشت) قرائت خواهد شد که حاوی این مطالب است “چرا نظارت بر قاچاق محصولات کشاورزی به اندازه کافی از سوی دولت وجود ندارد و این موضوع باعث آسیب رسانی شدیدی به کشاورزان شده است. ”

وی با بیان اینکه بخشی از واردات نیاز به نظارت مشخص دارد، گفت: به عنوان مثال در کشور ما میزان مصرف چای ۱۲۰هزار تن و تولید ما سی هزار تن است دراین شرایط مجوز قانونی برای واردات چای ۱۵ هزار تن است که ۷۵ هزار تن چای به صورت قاچاق وارد می‌شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: “از محورهای تذکر به احمدی نژاد این است که به غیر از سایر مسائل مربوط به قاچاق و مباحث اقتصادی آیا وزیر بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه حق جلوگیری از این مسیر را ندارد؟ دیدید که سال قبل ۱۳ نوع برنج آلوده و سه نوع بحرانی اعلام شد این موضوع به دلیل قاچاق گسترده در این زمینه بود. ”

لاهوتی، نماینده لنگرود، همچنین تاکید کرد “می‌طلبد دولت عزم جدی بر نظارت در واردات و جلوگیری از قاچاق محصولات داشته باشد و اگر کسی به دنبال واردات است باید از طریق قانون و تعرفه های خاص وارد عمل شود. در اینجا منافع عده‌ای خاص بر منافع جامعه ترجیح داده می‌شود که باید از این روند جلوگیری کرد.”

لازم به ذکر است طبق گزارش و آمارِ کارشناسان، طی چند سالِ اخیر، میزانِ وارداتِ بی رویه و مشکوکِ بسیاری از کالاها و محصولاتِ مشابهِ تولیدِ داخل، باعث ورشکستگی، رکود و نابسامانی ها زیادی در بخش کشاورزی و صنعتی کشور شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تذکر ۱۲۱ نماینده مجلس درباره واردات شکر، پنبه، برنج، چای، پوشاک، دام زنده، کفش و…”

  1. دوستدار مهندس موسوی گفت:

    تذکر چیه ؟؟؟؟؟؟!!! نذارین این … مملکتو بیشتر از این به باد بده…

  2. ترفندی نوبرای انتخابات پیش روازسوی اصولگرایان مجلس اگرچه من اصولگرایان و اصلاح طلبان ویاهیج گروه سیاسی دیگرراباورندارم