سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزير ارشاد: ايران كشوري آزاد براي خبرنگاران خارجي است...

وزير ارشاد: ايران كشوري آزاد براي خبرنگاران خارجي است

چکیده :برخي از خبرنگاران مستقر در ايران در اغتشاشات سال گذشته شركت داشتند، ولي جمهوري اسلامي ايران با سعه صدر فقط اقدام به اخراج آنان...


کلمه: سيدمحمد حسيني با بيان اينكه ايران كشوري آزاد براي خبرنگاران خارجي است، گفت: اين در حالي است كه در بعضي كشورها اجازه فعاليت به خبرنگاران ايراني نمي‌دهند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي روز يكشنبه در نشست خبري با خبرنگاران خارجي شركت‌كننده در كنفرانس خلع سلاح هسته‌اي در تهران به سئوالات آنان پاسخ داد.

حسيني انتشار سالانه حدود 60 هزار عنوان كتاب در كشور را نشانگر علاقه مردم به كتاب و كتابخواني دانست و گفت: با رويكرد فرهنگي كه در دولت دهم است و اعتبارات بسيار مناسبي كه در اختيار حوزه فرهنگ قرار گرفته است امسال شاهد ارتقاي رشد كيفي و كمي در عرصه فرهنگ و هنر خواهيم بود.

حسيني با بيان به عملكرد رسانه‌هاي غربي در ترسيم چهره خشن از ايران، فرهنگ مردم كشورمان را فرهنگ مهرورزي، دوستي و تاكيد بر صلح و صفا در سراسر دنيا خواند و گفت: علاوه بر آثار ادبي، شعر و كارهاي هنري هنرمندان معاصر ايران، در اشعار شعرايي چون حافظ، سعدي، فردوسي، مولوي و ديگر شعرا نيز روحيه لطيف ايراني نشان داده شده است.

حسيني به فعاليت انجمن‌ها و كانون‌ها در استفاده از اينترنت اشاره كرد و گفت: ايران به جاي قرار گرفتن در حالت انفعالي به توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي و كارهاي رسانه‌اي پرداخته است و علاوه بر مصوبات موجود در باره اينترنت، آيين نامه‌اي هم در ارشاد در حال تدوين است.

وي با اشاره به جنگ رسانه‌اي وسيع سال گذشته گفت: مردم ايران بويژه نسل جوان با بصيرت و هوشياري، تمامي فرضيه‌هاي دشمن را بر هم ريختند و از مكتب خود دفاع كردند.

وي به فعاليت شبكه‌هاي خبري العالم، سحر و كوثر به زبان عربي اشاره كرد و گفت: با پخش برنامه از صداوسيماي ايران، مردم كشورهاي عربي با رويدادها، واقعيت‌ها و اخبار ايران و جهان آشنا مي‌شوند و تماس‌هاي گرفته شده نشانگر ايجاد ارتباط موفق اين شبكه‌ها با مردم اين كشورها است.

حسيني موفقيت‌هاي ايران در هسته‌اي، ليزر، نانو، پزشكي، مهندسي، و بسياري زمينه‌هاي ديگر را با وجود تهديدها و تحريم چشمگير خواند و افزود: ايران به عنوان كشوري مستقل و بدون وابستگي به قدرت‌هاي جهاني در طول اين سه دهه و با وجود هشت سال جنگ و آسيب‌هاي جدي به كشور، رشد و شكوفايي داشته است.

حسيني ايران اسلامي را الگوي مناسبي براي كشورهاي مستقل خواند و گفت: رشد، شكوفايي و پيشرفت ايران اسلامي به نفع منطقه و كشورهاي اسلامي خواهد بود.

* ايران كشوري آزاد براي خبرنگاران خارجي

حسيني در پاسخ به سوال خبرنگار الجزيره در باره سانسور شدن فرهنگ ايران در غرب و عكس العمل كشورمان گفت: در بعضي كشورها اجازه فعاليت به خبرنگاران ايراني نمي‌دهند؛ براي مثال خبرنگار صداوسيماي ايران در ايتاليا كه مدعي حقوق بشر است و خود را مهد دموكراسي و آزادي مي‌داند، به جرم اطلاع‌رساني بازداشت مي‌كنند و عليرغم شعارها و ادعاهايشان براي عوامل خبري محدوديت ايجاد مي‌كنند.

حسيني به انعكاس وارونه اخبار توسط برخي شبكه‌ها و خبرگزاري‌هاي مستقر در ايران در حوادث سال گذشته اشاره كرد و گفت: برخي از خبرنگاران مستقر در ايران در اغتشاشات سال گذشته شركت داشتند، ولي جمهوري اسلامي ايران با سعه صدر فقط اقدام به اخراج آنان كرد.

حسيني با بيان به در اختيار قرار داشتن غالب خبرگزاري‌ها توسط صهيونيست و آمريكا و تبليغ منفي آنان عليه ايران گفت: ايران براي اطلاع‌رساني درست و صحيح تلاش دارد و در عصر ارتباطات نمي‌توان واقعيت‌ها را كتمان كرد زيرا علاقمندان، انديشمندان و آزاديخواهان در همه جاي دنيا مسايل ايران را پي گيري و به ديگران اطلاع مي‌دهند.

وي همكاري مستمر مسئولان ايراني در برابر خبرنگاران را متفاوت با ديگر كشورها دانست و گفت: در ايران خبرنگاران با مسئولان بلندپايه به راحتي مصاحبه مي‌كنند، ولي هيچ يك از مسئولان اروپايي حاضر به پاسخگويي سوالات خبرنگاران ايراني نيستند.

حسيني با اشاره به ناسازگاري فرهنگ غرب با باورها و اعتقادات مسلمانان گفت: در ايران در برابر هجمه‌هاي فرهنگي ضوابطي داريم و اجازه استيلا و ترويج فرهنگ غرب را در كشورمان نمي‌دهيم.

حسيني در پاسخ به سوال خبرنگار «تي.وي.اي» اسپانيا در باره دلايل خشن نشان دادن ايران از سوي غرب گفت: منظور ما از غرب بيشتر آمريكا است كه هرماه در هاليوود يك فيلم عليه ايران مي‌سازد و در كشورهاي مختلف اكران مي‌شود، كه براي مثال فيلم 300 تاريخ ايران را وارونه جلوه مي‌دهد و اخبار خبرگزاري‌ها نيز منفي است و كمتر واقعيت‌ها را بيان مي‌كنند.

وي به حضور ميليوني مردم در مراسم با شكوه 22 بهمن كه نشانه همبستگي مردم ايران است، اشاره كرد و گفت: خبرگزاري‌ها بيشتر در صدد بزرگ‌نمايي مسايل كوچك و منفي هستند و رخدادهاي مهم و بزرگ در ايران را نشان نمي‌دهند.

حسيني با انتقاد از سياست دوگانه غربي‌ها در مبارزه با تروريست گفت: مصاحبه با فردي همچون عبدالمالك ريگي كه تروريست و قاتل صدها نفر در ايران است به عنوان فردي مبارز با هيچ‌يك از معيارهاي آزادي و آزاديخواهي همخواني ندارد.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگار «آر تي پي» درباره عدم رويت برخي كانال‌هاي ماهواره‌اي در ايران گفت: همه اين كانال ها مبتذل و مروج بي اخلاقي نيستند و پاره‌اي نيز اهداف مغرضانه سياسي را دنبال مي‌كنند و سعي در تاثيرگذاري منفي بر افكار مردم دارند.

حسيني شناخت غربي‌ها از ايرانيان را بسيار اندك دانست و گفت: مردم بصير و آگاه ايران هرگز با بينش درست خود القائات آنان را نمي‌پذيرند و اجازه ترويج ابتذال به آنان نمي‌دهند ضمن اينكه هر كشوري ضوابط و معياري دارد و بر آن مبنا اجازه فعاليت مي‌دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “وزير ارشاد: ايران كشوري آزاد براي خبرنگاران خارجي است”

 1. مرتضی گفت:

  چون امسال قرار هست همه چیز مضاعف باشه . این اقا توهم مضاعف زده !

 2. “ایران کشوری آزاد برای خبرنگاران خارجی”
  وقتی‌ کسی‌ دروغ بگه و بدونه که همه میدونند که دروغ میگه ،اما باز هم دروغ بگه،این میشه یه طرفند و حیله،چون با دروغگویی آنچه که میدانند دروغه و میدانند که دیگران هم میدانند که دروغه میخواهند به طرف مقابل یعنی مردم بگویند که ما همینیم که هستیم ،دروغ میگیم تا

  شما رو با دروغ هامون سرگرم کنیم

  شاید عدّه‌ای که در جریان مسائل روز نیستند باور کنند

  چون همیشه دروغ میگیم باورمون شده که دروغ هامون راسته

  شیوه ما دروغ گوییست

  با دروغ میخواهیم دروغی حکومت کنیم

  میخواهیم مردم هم مثل ما شوند ،دروغ گویند و دروغ را باور کنند

  همه ما داستان پادشاهی که لخت بود رو شنیدیم و دیدیم که یک کودک بالاخره گفت که پادشاه لخت و برهنه است ،اما اینها انقدر بی‌ حیا هستند که ۷۰ میلیون فریاد زدند که شما برهنه هستید ،اما اینها باز هم از رو نرفتند و دروغ گفتند ،چرا چون ریشه آنها از مکر و فساد درست شده ،اینها از قماش عمرو عاص هستند که همه در سریال امام علی‌ دیدیم که خودش را برهنه کرد ،چون می‌دانست علی‌ نجیب و شریف است و به جای اینکه او شرمنده شود مولا نجابت کرده و او را رها کردند ،اینها هم همه عمرو عاص صفت هستند انقدر روی دروغ و بی‌ حیایی خود پافشاری میکنند چون میدانند مردم،و اصلاح طلبآن،جنبش سبز همه نجیب هستند و به این امیدند که ما آنها را برهنه ،و عمرو عاص گونه رها کنیم،اما نمیدانند که یک عمرو عاص را میشود رها کرد اما … از عمرو عاص‌ها را نمی‌شود به حال خود گذاشت،آقای وزیر ارشاد به جای اینهمه دروغ‌های عریان و برهنه بهتر است کمی‌ شرم کنید.

 3. مهرداد نصرتی ( مهرشاعر) گفت:

  واقعا که …. می خواهد کسی آنگونه عمل کند و اینگونه سخن بگوید. بخصوص که هرجا که می خواهند پرستیژ بگیرند دست به دامان شعر و ادبیات ایران می شوند و از تعداد عنوان کتابهای منتشره سخن می گویند بعد از سویی کتابی مثل “خورشید سبز ” که تنها گناهش نیم نگاهی به مشکلات اجتماعی است را سیاسی می خوانند ( ولو آنکه سیاسی بودن شعر جرم نیست) و آن را “غیرقابل چاپ” اعلام می کنند بعد هم جلوی چهارتا خبرنگار خارجی که می رسند از آزادی های بی حد و حصر می گویند .
  فکر می کنم باید همین الان دست به قلم بشوم و از خجالت ایشان و این لاف های بی شمار در آیم.
  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 4. ربان سبز گفت:

  100%

 5. خط امامی گفت:

  جناب وزیر :
  برای خبرنگاران و روزنامه نگاران و تصویربرداران داخلی چطور؟؟؟!!!!

 6. ناشناس گفت:

  خوب اینکه واضح بود، هر کس غیر از این فکر کند اجنبی، آمریکایی، فریب خورده، جاسوس، غافل و… است.