سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی‌رفسنجانی: از مهاجرت نخبگان به خارج از کشور نگرانیم...

هاشمی‌رفسنجانی: از مهاجرت نخبگان به خارج از کشور نگرانیم

چکیده :بايد تلاش كنيم ضمن فراهم آوردن شرايط تحصيل به ويژه در حوزه تحصيلات تكميلي؛ فضايي در كشور ايجاد شود كه نيروهاي نخبه انگيزه لازم براي فعاليت را دارا...


کلمه: جمعي از اعضاي فراكسيون متخصصين مجلس شوراي اسلامي و همچنين اعضاي هيات رييسه مجمع متخصصين صبح روز دوشنبه با رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار كردند.

به گزارش ایسنا آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار تقويت انسجام ملي را مهم‌ترين اولويت سال 89 عنوان كرد و گفت: جلب مشاركت عمومي با توجه به مسائلي كه در حوزه هدفمند كردن يارانه‌ها در سال جديد با آن روبه‌رو هستيم از اهميت بالايي برخوردار است.

وي تاكيد كرد: اگر در فرهيختگان و دانشگاهيان اين احساس به وجود آيد كه مسوولان در جهت صحيح در حال حركت هستند، حاضر به همه‌گونه همكاري هستند و به عنوان قشر مرجع مي‌توانند روند حركت امور را تسهيل كنند.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: همه‌گونه منابع كافي انساني، طبيعي و سرمايه‌اي براي پيشرفت در اختيار داريم و با مديريت صحيح مي‌توانيم ضمن استفاده از اين منابع، كشور را از لحاظ اقتصادي، سياسي و اجتماعي توسعه دهيم.

وي با اظهار نگراني از مهاجرت نخبگان به خارج از كشور تصريح كرد: بايد تلاش كنيم ضمن فراهم آوردن شرايط تحصيل به ويژه در حوزه تحصيلات تكميلي؛ فضايي در كشور ايجاد شود كه نيروهاي نخبه انگيزه لازم براي فعاليت را دارا باشند.

وي هم‌چنين ايجاد ارتباط ميان صنعت و دانشگاه را براي اجرايي شدن طرح‌هاي علمي مهم ارزيابي كرد و گفت: پارك‌هاي علمي و فناوري مي‌تواند پلي ميان صنعت و دانشگاه باشد و نخبگان در اين مراكز مي‌توانند طرح‌هاي علمي خود را به مراحل اجرايي نزديك كنند.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين با تقدير از تلاش‌هاي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفت: برنامه پنجم توسعه مهمترين سندي است كه در سال 89 توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به تصويب خواهد رسيد و نمايندگان با بحث و بررسي بايد تلاش كنند تا اين برنامه بتواند كشور را به سمت توسعه مطلوب و همه‌جانبه هدايت كند.

در ابتداي اين ديدار جلالي، گروسي، حدادي، طاهرخاني و مويد حسيني از اعضاي فراكسيون متخصصين مجلس شوراي اسلامي مطالبي در خصوص نگاه اين فراكسيون به بخش خصوصي و تقويت آن، توجه به بخش صنعت، لزوم توجه به سند چشم‌انداز در توسعه كشور،‌ تقويت مشاركت عمومي و توجه جدي به دانشگاه‌ها و تقويت دانشگاه‌هاي غيردولتي بيان كردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “هاشمی‌رفسنجانی: از مهاجرت نخبگان به خارج از کشور نگرانیم”

 1. مهرداد نصرتی (مهرشاعر ) گفت:

  اگرچه به بعضی مزاج ها خوش نیاید باید این واقعیت را پذیرفت که هاشمی ستون خیمه انقلاب و راهکارهایی که وی ارائه می دهد و هشدارهایی که می دهد از معدود راه های نجات .
  آنان که با او دشمنی می کنند خواسته یا از روی ندانسگی به اصل انقلاب و به اصل نظام ضربه می زنند .
  هشدارها و پندهای او را جدی بگیرید!
  از ما گفتن و …
  مهرداد نصرتی (مهرشاعر )

 2. سبز ۳۶ گفت:

  حرف حساب این مملکت را از زبان ایشان باید شنید. تحت بیشترین فشارهای تبلیغاتی بدون غرض ورزی به اهم مسائل کشور میپردازند و نگرانیها، راهکارها و توصیه های مفید را دلسوزانه ارائه میکنند.

  الگوی نمونه همه مسولین کشور روش و منش ایشان باید باشد.

  خداوند ایشان را مؤید و سلامت بدارد.

 3. احسان يوسفي گفت:

  ياد دارم در همين سايت كلمه خبري از وزير خارجه كاندا منتشر شد كه گفتند ما از ايران متشكريم كه باعث فرار نخبگانش ميشود چرا كه نخبگان ايراني كشور ما را 25 سال به جلو مي اندازند.

  آقاي هاشمي با نبود عدالت نبودي رسانه آزاد نبود امكانت و خرج آنها در بخش هاي غير ضروري و تماميت حاكميت به داشتن همه عوامل و خودي و غير خودي كردم ملت چه انتظاري وجود دارد كه بمانند.

  من خودم 18 سال سن بيشتر ندارم به دليل فقدان احترام عدالت و ازادي ميخام از اين كشور برم.

  ميخام برم امريكا و اونجا به رشته علوم سياسي ادامه تحصيل بدم اما…..اما حال كه قصد رفتن دارم دلم خون است و امروز كه شما باعث رفتن من به غربت هستيد بايد جوابگوي دل تنگي هاي من به وطنم باشيد.

 4. به یاد خانم خیرآبادی مادر سینمای ایران گفت:

  بدبختانه منم که دم از میهن پرستی می زدم، مجبورم برم
  هیچ آینده ای را برای خودم پیش بینی نمی کنم

  به خدا دوست دارم معمولی ولی سالم زندگی کنم
  پول حلال در بیارم، دستم جلوی کسی دراز نباشد، آبروم جلو زن و بچه ای که در آینده خواهم داشت حفظ شود.

  بعد از این همه درس خواندن این بزرگترین آرزوی من است که البته کاش در کشورم می شد به آن برسم.

  متاسفم باید برم، اما بر می گردم

  یه روز خوب میاد
  اینو می دونم

 5. amir گفت:

  جناب اقای هاشمی‌:

  خود شما به خوبی‌ واقف هستید که چه میکنند با نخبگان و فرهیختگان. و مطمئنم که میدانید یک تغییر بنیادی لازم است برای جلوگیری از فرار مغزها.نخبگان کشور توهین میشوند، زندانی میشوند و شهید میشوند فقط برای ابراز عقایدشان. در لفافه حرف زدن را بس کنید و محکوم کنید این ظلم و جنایات را.

 6. ناشناس گفت:

  کاش ایران عزیز بازیچه بازیهای کودکانه قدرت محور برخی بزرگان نظام نمی شد
  به خدا پناه می بریم
  از شر شیطان رانده شده

 7. ناشناس گفت:

  همه دوستام یا اقدام کردن یا دنبال کاغذ پاره !! هستن (مقاله و…)تا ااکسپت کنن و برن –