سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آزادی وعدالت دوکلید واژه مهم حرکت جنبش سبز...
» تاکید دوباره بر یافتن راههای گسترش آگاهی دردیدار با اعضای کمیته دانشجویی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی

آزادی وعدالت دوکلید واژه مهم حرکت جنبش سبز

چکیده :چشم اندازی برای آزادی مطبوعات و رسانه ها آنچنان که در قانون اساسی آمده است نمی بینم فلذا باید علاقمندان به جنبش سبز خود را با شرایط موجود تطبیق بدهند و در همین شرایط سخت، راه هایی را برای بسط آگاهی و گسترش رسانه ها پیدا کنند. گذشته از آن همه ی ما امروز باید در محیط فعالیت و خانه ی خود یک رسانه باشیم/ بنده واقعا وقتی با این سیاست ها و فساد و بی برنامگی و در کنار آن قول نرخ بیکاری پنج درصد را می شنوم حیرت می کنم/ راه حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور اقتصاد صدقه ای...


کلمه: میرحسین موسوی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد: وظیفه ما این است که شعار ها را با دقت و درست انتخاب کنیم و بر سر آن ها بایستیم.

سرکوب منجر به توقف راه سبز نشده است

تعمیق نفوذ اهداف جنبش سبز در دانشگاهها

به گزارش  امروز ارگان اینترنتی سازمان مجاهدین انقلاب ، مهندس میر حسین موسوی در دیدار با اعضای کمیته دانشجویی این سازمان ضمن ارائه تحلیلی از وضعیت کشور، با اشاره به نیروی انسانی عظیمی که در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: سرکوب ها نتوانسته است جلوی پیشرفت جنبش سبز را در دانشگاه ها بگیرد بلکه شرایط موجود باعث شده است نفوذ اهداف جنبش سبز در دانشگاه ها عمیق تر شود و امروز در دانشگاه ها فعالیت سیاسی توام با عقلانیت درحال گسترش است. بحث های واقع بینانه در مورد نقاط ضعف و قدرت توام با استقامت و تامل برای ادامه ی راه سبز حیاتی است. وی تصریح کرد علت اینکه موج گسترده ی دستگیری ها منجر به توقف جنبش سبز نشده است همان واقعیتی است که در شعار کلیدی مردم یعنی “ما بیشماریم” تبلور یافته است. این شعار بسیار مهم است در سطح دانشگاه ها سه و نیم ملیون دانشجو حضور دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنان می دانند راه سرافرازی کشور گسترش امواج سبز آگاهی و مسئولیت در میان توده های ملیونی مردم است. دانشجویان فرزندان مردم هستند و به خوبی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را تاکنون انجام داده اند.

راه سبز را به گونه ای تبیین کنیم که حتی مخالفان ما را در برگیرد

ضرورت انتخاب صحیح شعار ها

موسوی گفت کسانی که سرکوب می کنند مسیر خود را طوری تعریف کرده اند که بخش کوچکی از ملت را در داخل خود جا می دهد و به همین دلیل حتی در بهشت زهرا هم با اسلحه و باتوم ظاهر می شوند و ما راه سبز را طوری باید تعریف و معرفی کنیم که همه ی هفتاد ملیون جمعیت کشور حتی مخالفان ما را در بربگیرد. وی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی علاقمندان به جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد وظیفه ی ماست که شعارها را با دقت و درست انتخاب کنیم و سپس بر سر تحقق آن ها بایستیم.

دوری از اهداف سند چشم انداز و حیرت از وعده های خلاف واقع اقتصادی

موسوی آزادی و عدالت را دو کلید واژه ی مهم در حرکت جنبش سبز دانست و گفت عدالت و آزادی از هم جدایی ناپذیرند و آن کسی که وضعیت معیشتی فلاکت بار دارد بیشتر در معرض از دست دادن آزادی های اساسی است.

موسوی گفت : راه حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور اقتصاد صدقه ای نیست. شما حاصل به باد دادن ثروت های ملی و درآمدهای نفتی را نگاه کنید. هر روز ما بیشتر از دیروز به درآمدهای نفتی وابسته شده ایم و بازارهای ما پر از کالاهای خارجی است در حالی که تقریبا همه ی صنایع و کشاورزی ما در وضعیت بسیار دشواری قرار دارند. شما در مورد وضعیت نیروی کار کشور دقت کنید. بنده واقعا وقتی با این سیاست ها و فساد و بی برنامگی و در کنار آن قول نرخ بیکاری پنج درصد را می شنوم حیرت می کنم. این روندها اگر ادامه یابد، در آینده سند چشم انداز بیست ساله یک شوخی که برای گول زدن مردم تهیه شده است تلقی خواهد شد و نه یک سند معتبر برای نشان دادن راه پیشرفت کشور. امروز یک چهارم زمان تعیین شده برای نیل به اهداف گذشته است. بیاییم بدون تعصب بررسی کنیم که آیا به آن اهداف نزدیک تر شده ایم یا دورتر.

در محیط خانه و کار خود یک رسانه باشیم

ما دیگر نیازی نداریم برای نشان دادن دلایل این وضع به جای دور یا تحلیل های پیچیده برویم. کافی است به زندان ها نگاه کنیم و ببینیم چه تعداد از خدمتگزاران و روزنامه نگاران و زنان و مردان کارآمد کشور را به بهانه های واهی راهی زندان کرده ایم و پروژه ی اعتراف گیری راه انداخته ایم و هم اکنون هم که به تعداد اندکی از زندانیان مرخصی داده شده است، آن ها زیر فشار هستند که اگر می خواهند به زندان برنگردند، مصاحبه کنند و این در حالی است که به طور مدام رسانه های مردمی و مستقل زیر فشار هستند.

موسوی اضافه کرد بنده چشم اندازی برای آزادی مطبوعات و رسانه ها آنچنان که در قانون اساسی آمده است نمی بینم فلذا باید علاقمندان به جنبش سبز خود را با شرایط موجود تطبیق بدهند و در همین شرایط سخت، راه هایی را برای بسط آگاهی و گسترش رسانه ها پیدا کنند. گذشته از آن همه ی ما امروز باید در محیط فعالیت و خانه ی خود یک رسانه باشیم.

از تجربه موفق دفاع مقدس درس می گیریم؛ با بسته شدن هر منفذ پنجره ای می گشاییم

موسوی افزود به هنگام جنگ تحمیلی که تاسیسات مهم کشور زیر بمباران قرار داشت و از سوی دیگر عناصری که خود را به صدام فروخته بودند از هیچ خرابکاری کوتاهی نمی کردند، بعضی ها معتقد بودند که بهتر است بگذاریم جنگ تمام شود تا با بازسازی را شروع کنیم. ولی دولت به این نتیجه رسید که هنوز آتش یک انفجار در یک مجتمع و یا پالایشگاه و تاسیسات خاموش نشده است، ما باید بازسازی را شروع کنیم. یعنی شعار اینکه باید قدرت سازندگی ما از تخریب دشمن پیشی بگیرد، جا افتاد. الان هم همان تجربه باید مورد توجه قرار گیرد. هر منفذی که بسته می شود بلا فاصله باید پنجره های دیگری گشوده شود. هر روزنامه ای که بسته می شود، راه انتشار یک روزنامه ی دیگر در چهارچوب قانونی جستجو شود. هر وبلاگی که بسته می شود ده ها وبلاگ دیگر برای دفاع حقوق مردم باید راه اندازی شود. این تنها راه است و ما بیشماریم و ما می توانیم این کار را انجام دهیم. باید توجه کنیم راه کوتاه نیست. ما باید یاد بگیریم که فعالیت های بحق سیاسی خود را با زندگی روزمره ی خود در این جا و آن جا توامان اداره کنیم. عظمت جنبش از ابتکار افراد معدودی نابغه برنمی خیزد.

جنبش سبز می خواهد مفهوم ملت مساوی با یک پادگان نباشد

از کثرت و تنوع نهراسیم ؛ مخالفان خود را نیز دوست بداریم

عظمت جنبش از فعالیت انسان های بی شماری ناشی می شود که آشکار و پنهان در حدی که می توانند در گشوده کردن این راه به آینده ی سبز کمک می کنند و در این راه حتی یک دعای خیر از یک فرد گمنام در یک گوشه ی دورافتاده ی کشور مغتنم است. در راه سبز کسی فکر نمی کند که کار بزرگ انجام می دهد، بلکه همه فکر می کنند که کار درست انجام می دهند. همه باید بدانند که ما می خواهیم کار درست انجام دهیم. ما می خواهیم از کرامت ذاتی انسان ها دفاع کنیم. ما می خواهیم مفهوم ملت ایران مساوی یک پادگان و یا یک گروه اندک تلقی نشود. ایران یعنی بیش از هفتاد ملیون شهروند آزاد و با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از این کثرت و تنوع نمی ترسیم. ما اصولگراها را دوست داریم همانطور که همه ی اقشار ملتمان را. و همه ی فرهنگ های موجود را. و همه ی قومیت ها و همه ی زبان ها را دوست داریم.

راه حل مسایل دستکاری در آمار شهدا نیست

اگر حکومت خادم مردم است…

ما می گوییم قرار بود قرائتی رحمانی از اسلام را که سایه ی مهربانی و تحمل را در کشور باز کند داشته باشیم نه اقدامات ضد دینی اعتراف گیری و ماجراهای کهریزک و خوابگاه های دانشجویی و فجایع سی خرداد و عاشورا و دیگر روزها را. و الان هم می گوییم راه حل مسائل دستکاری آمار تعداد شهدا و پرکردن زندان ها نیست بلکه راه، رسیدگی به خانواده های شهدا و باز کردن در زندان ها و آزاد کردن رسانه ها و انتخابات آزاد رقابتی غیر گزینشی است. اگر می گویید حکومت نوکر مردم است، نوکر ولی نعمت خود را نمی کشد، آزار نمی دهد، او را به زندان نمی اندازد، او را محدود نمی کند و خواسته های خود را به نام خواسته ی مردم مطرح نمی کند. شما بگذارید برای آنکه صدا و سیما رسانه ی ملی باشد، ملت بیاید در آن رسانه صحبت کند. نه آنکه حتی یک مناظره ی ساده و کنترل شده را طاقت نیاورید.

ملت آماده است تا در مقابل تهدید بیگانه متحد شود اما مسببان داخلی را نیز فراموش نخواهد کرد

موسوی گفت : همه بدانند که راه حل مشکلات کشور در منحرف کردن اذهان مردم از مسائل اساسی نیست. حکومت باید همیشه به فکر زلزله ی پایتخت باشد، نه آنکه خوابنما شود که زلزله ای بزرگ در راه است. در حالی که دولت مدیریت و قدرت جابجایی حتی چند هزار نفر در تهران را ندارد، نباید با لفظ آمرانه از خروج پنج ملیون نفر از مردم تهران صحبت کند. شما اول نم نم ببارید و سپس غرش رعد و برق را داشته باشید. شما یک رشد معقول را برای رفاه و آموزش و بهداشت مردم داشته باشید و سپس تبلیغ افزایش نرخ جمعیت کشور را بکنید. امروز سیاست های بدون حساب و کتاب و خیال پردازی ها کشور را در مقابل تهدیدات خارجی قرار داده است. درست است که همه ی ملت ما آماده است در مقابل هر نوع تهدید بیگانه متحد بایستد، ولی در عین حال مسببان این شرایط در داخل را فراموش نخواهد کرد. بنده توصیه می کنم که به جای آنکه ناممکن جابجایی پنج ملیون نفر از تهران را بدهیم، ضمن اقدامات درست و سنجیده، برای مواجهه با هر خطر ناشی از بلایای طبیعی تلاش کنیم که خطر بلایای خارجی خودساخته را از سر ملت دور کنیم. فکر نکنیم مردم گفته ها و اعمال ما را فراموش می کنند. مردم حتی نسبت به سرنوشت کرم ها و لاک پشتی که به فضا فرستادید،حساسند و می خواهند بپرسند نتایج تحقیقات در مورد این حیوانات بی گناه به کجا انجامید.

گفتنی است در ابتدای این دیدار تعدادی از اعضای کمیته دانشجویی سازمان به طرح نظرات خود از فضای سیاسی پس از انتخابات تاکنون و نوع نگاه مردم به جریان سبز و اوضاع کشور پرداختندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

166 پاسخ به “آزادی وعدالت دوکلید واژه مهم حرکت جنبش سبز”

 1. یاشیل گفت:

  آتشکده ی آتش دردی ای مرد/ اسطوره ی ایمان و نبردی ای مرد/ پهنای زمین عرصه نامردان است/ تنها تو در این میانه مردی ای مرد

 2. علي گفت:

  شايان بي ادب ما به امسال تو عادت كرديم هر چند تعداد افراد بي ادبي چون تو هم زياد نيست وبچه هاي خوب ولي مخالف مير حسين هم وجود دارند ولي ما مخالفان سياسي هم هستيم ولي يك دل و يك صدا در دين و اسلام ولي مثل تو بي ادب نيستيم اين گستاخي تو از كم كاري خانواده در حق تو ميباشد انشاالله اگر قابل هدايتي خدا هدايتت كند و اگر قابل هدايت نيستي شفايت دهد

 3. یاور همیشگی میرحسین عزیز گفت:

  با تشکر از نکات بسیار خوبی که در نا کارآمدی دولت مطرح کردید.فقط می خواستم بگم در صحبت هایتان به ظلمی که به دانشگاهیان میشود اشاره کنید.
  یا حسین میرحسین
  25خرداد درراه است.

 4. رامين گفت:

  درود بر موسوي.بايد در همه جا مثل يك رسانه عمل كرد.سبز بودن به رنگ نيست بلكه به رفتار است .اين را بايد به خاطر بسپاريم تا تفاوت ما با افراد بد دهن و بي اخلاق كه چيزي به غير از ناسزاگويي بلد نيستند مشخص شود.

 5. امیر گفت:

  “در حالی که دولت مدیریت و قدرت جابجایی حتی چند هزار نفر در تهران را ندارد، نباید با لفظ آمرانه از خروج پنج ملیون نفر از مردم تهران صحبت کند. شما اول نم نم ببارید و سپس غرش رعد و برق را داشته باشید. شما یک رشد معقول را برای رفاه و آموزش و بهداشت مردم داشته باشید و سپس تبلیغ افزایش نرخ جمعیت کشور را بکنید. امروز سیاست های بدون حساب و کتاب و خیال پردازی ها کشور را در مقابل تهدیدات خارجی قرار داده است.”

  دمت گرم

 6. یک نفر گفت:

  به نام خدا
  حالا که دیدی هیچ کس نمی خواهدت دم از دوست داشتن مخالفانت می زنی! مرد حسابی موافقانت را حفظ کن، دوست داشتن مخالفان پیش کش!

 7. ناشناس گفت:

  چرا شرت از سر این ملت کم نمی شود! دیگه خیلی تکراری شدی! حالمان از مزخرفاتت به هم می خورد! یا کمتر حرف بزن یا اگه نمی تونی کم حرف بزنی برو بمیر

 8. رویای سبز گفت:

  با تشکر از مهندس عزیزمان اما من فکر نکنم این حرفها به جایی برسد باید جدی تر با مسائل برخورد کرد

 9. اسحاق گفت:

  علي آقاي گل! به درستي گفتين که خانواده ايشان در حقشان کم لطفي کرده اند. مطمئنم که جز اين نيست و ايشان تقصيري ندارند حتي خانواده ايشان نيز به همين نحو بي تقصيرند چون آنها هم فرزنداني بوده اند ادب نياموخته .
  اما با اين حرف که ما يک دل و يک صدا در دين و اسلام هستيم، موافق نيستم. ما همه انسانيم و هر کدام داراي انديشه ها و عقايد و آراء خود ميباشيم که ممکن است با هم تفاوتهاي کوچک و بزرگ و گاه بنيادين داشته باشند. با همه اينها ما بايد در کنار هم زندگي کنيم و بدانيم کشوري پيشرفت ميکند که مسلمان، مسيحي، يهودي، زرتشتي، بودايي، ليبرال، بي دين، طرفدار ولايت فقيه، طرفدار احمدي نژاد، طرفدار فرق حجتيه، دراويش، و ساير عقايد در آن کشور بتوانند آزادانه سخن بگويند و در کنار هم زندگي کنند و همگان از حمايت برابر قانون برخوردار باشند

 10. مرتضی گفت:

  سلام دوستان عزیز من نظرات رو داشتم میخوندم دیدم عزیزان موافق دولت حمله ور شدن به این قسمت و هی نظر میدن . و نمیدونم واقعا چی بگم !

  ایا هرچی انسان بی ادب هست شده طرفدار اقای احمدی نژاد ؟ یا احمدی نژاد اینا رو بی ادب کرده ؟!
  درود بر میرحسین عزیز

  کلمه جان ای کاش میشد ای پی ها رو هم منتشر میکردی ببینیم هرنفر چند تا نظر داده
  یه فردی هم به نام فاطمه هست که میاد نظرات تندی توی سایت کلمه بر ضد اقای موسوی میزاره ! من توی سایت الف و … رد این خانوم رو دارم ! فک میکنم حقوق میگیره نظر میده !

 11. سبز حسینی گفت:


  ميرحسين عزيز در لابلاي صحبتهاشون نکته جالبي مطرح کردند.اينکه مردم اعمال و رفتار اينها رو فراموش نميکنند و حتي در مورد موجوداتي که به فضا فرستادند هم سوال دارند.اين يه مثال ساده بود که نشون بده اين دولت با تبليغات و غلو و بزرگنمايي سعي در انحراف اذهان مردم رو داره.وگرنه به همراه موشک چندتا موجود بيگناه رو به فضا فرستادن کاري نداره که.مثلا اينها با اين کارشون چه تحقيقي ميخواستند روي اين موجودات بکنند!؟ خود رئيس جمهور منتصب در بيست و دو بهمن ميگفت که روي مغز اين موجودات تحقيق کردند! واقعا اينقدر مردم رو ساده و بيسواد فرض کردند!؟ اين تنها يه نمونه از غلوها و بزرگنمايي ها براي انحراف اذهان مردم بود. مثل مطرح کردن بحث زلزله در تهران اونهم با خبردادن يه عالم ديني به ايشون.مگه بحث زلزله يه موضوع جديدي هست!؟ تهران روي گسلهاي زلزله خيز قرار داره و از آخرين زلزله بزرگي که در تهران رخ داد زمان زيادي گذشته و هميشه اين احتمال که دوباره رخ بده هست.پس اينکه اومدن يکهو اين مسيله رو مطرح کردن فقط براي منحرف کردن اذهان جامعه بوده.اگر کسي هم قراره توبه کنه اين کودتاچيها هستند که بايد توبه کنند که در اين مدت از هر جنايتي فروگذار نکردند.دزدي راي ملت و قتل و شکنجه و تجاوز و دروغ و تهمت و حيف و ميل بيت المال و…مسايل زياد ديگري هم هست که رئيس جمهور موسوي به زيبايي اونها رو مطرح کردند که ديگه به علت بلند شدن کامنت نميتونم اشاره کنم.
  فقط اين رو بگم که مردم حواسشون جمع هست و از مسئله اساسي که دزديده شدن راي ملت و سرکوب و خفقان پس از اون هست و زنداني کردن فرزندان ملت و حيف ميل اموال بيت المال توسط فرقه حاکم ذهنشون منحرف نميشه.

  زنده باد ميرحسين موسوي…
  ما بيشماريم…

 12. سينا گفت:

  بيدار هر كه گشت در ايران رود به دار…بيداري و زندگاني بي دارم آرزوست
  يا حسين…

 13. علي گفت:

  بازم تكرار مي كنم…يه راه مفيد براي گسترش آگاهي ها…ارسال مطالب مهم وبيانيه ها از طريق پست…بدون هويت نويسنده…

 14. به رغم دشمنان سبزها ایستادهایم با میرحسین گفت:

  ناشناس : چرا شرت از سر این ملت کم نمی شود! دیگه خیلی تکراری شدی! حالمان از مزخرفاتت به هم می خورد! یا کمتر حرف بزن یا اگه نمی تونی کم حرف بزنی برو بمیر

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  حال تو ممکنه از حرف حق به هم بخوره چون به شر عادت کرده ای ولی ما که حق جوییم نه شیطان جو مشتاق حرفهای موسوی و قیافشیم.و خداوند چه لطفی کرد سایه مردمان حق جویی چون این زوج شجاع و شیخ کروبی و همه حق خواهان بیباک را نصیب ما کرد.موسوی هر لحظه حرفی نو و کلامی نو داردوخداوند عمرش را طولانی نماید.خدمت” یکنفر ” هم که احتمالا همین ناشناس بعدیش هم هست بگم اینهمه از محبوبیت سید ما حرص نخورید که روزبروز موافقانش بیشتر شده اند فکر کسانی را بکنید که وقتی خون رو روی ناخنهای شما و … دیده اند گروه به گروه ” افواجا” ازتون ریزش کرده اند و راه سبز امید را برگزیده اند.موسوی محتاج دوست داشتن ماها هم نیست تاریخ یک ملت درباره او قضاوت می کنه مرد راستگوی فرهیخته ای که سختی مبارزه بر ظلم رو بر بیعت با ….. ترجیح داد .در ضمن شمام می تونید به جای اتخاذ ادبیات دشمن دشمن دشمن دیگران رو دوست بدارید
  درود بر موسوی سلام بر کروبی

 15. رند عالم سوز گفت:

  میخواهم خدمت دوستانی که مودبانه از میرحسین عزیز و جنبش سبز انتقاد مینمایند و یا کسانی که بی ادبانه توهین میکنند عرض کنم که دوستان، با وجدان و با عقلتان به قضایا بنگرید و فقط همین را در نظر داشته باشید که حکومت حق، از شنیدن حرف و نظر مخالف نمیهراسد، هیچ روزنامه ای را توقیف نمیکند، هیچ سایتی را فیلتر نمینماید، هیچ دهانی را نمیبندد، هیچ انسانی را به دلایل سیاسی زندانی نمیکند، و بالاخره هیچ آدمی را لال و کر و کور نمیخواهد…

 16. سبز تا همیشه گفت:

  به این ناشناس بی ادب می گم …اونی که تکراری شده اون احمدی شماست که 4 سال دروغ ها و بی لیاقتی هاش رو تحمل کردیم و باز هم با پر رویی تمام و با تقلب خودش رو به ملت تحمیل کرده .. نه موسوی عزیز که با اومدنش امید رو به ما بر گردوند
  یا حسین میر حسین
  کلمه ی عزیز
  حالا که کامنت اون رو گذاشتید مال من رو هم بذار و سانسور نکن

 17. mehdi - Malaysia گفت:

  انديشه ميرحسين عزيزهميشه بزرگ بوده وهست. اين انديشه هست كه هفتاد ميليون نفررادرايران جاي ميدهد.نه انديشه بسته حاكمان

 18. محمد رضا گفت:

  با سلام به آقای موسوی عزیز ، دلم میخواد بدونم تا کی این وضعیت فعلی میخواد ادامه پیدا کنه ؟ هر روز گزارشی در مورد دستگیریهای گسترده در سراسر کشور اون هم به خاطر کار نکرده هر روز موج گسترده و بی سابقه بیکاری کارگران و بسته شدن کارخانجات به دلیل اتخاذ سیاستهای غلط دولت اون هم با وجود درآمد افسانه ای دولت طی چند سال گذشته ، رواج روزافزون فضای دروغ ریاو ناامیدی یاس در میان مردم ایجاد فضای امنیتی برای ایجاد رعب و وحشت …
  به خدا مردم خیلی ناامید هستند باید برای رهایی از وضع فعلی کاری اساسی انجام داد و هر روز تاخیر ، خسارات جبران ناپذیری به کشورمان و مردم عزیزمان وارد میکنه

 19. ناشناس گفت:

  گرچه که مخالفان هم حق اظهار نظر دارند ولی خواهش میکنم این حرفهای زشت رانسبت به آقای موسوی نگذارید اینها حق ندارند اینطوری به آقای موسوی عزیز توهین کنند.

 20. سبز سبز گفت:

  تفاوت ادبیات مستبدانه و ادبیات سبز در کامنت های فوق الذکر به خوبی مشهود است.
  این سندی در تاریخ است که ادبیات حسینی را از ادبیات یزیدی منفک می سازد.
  و عتبرو یا اولی البصار
  و این همه ممکن نبوده است مگر با اندیشه سبز موسوی

 21. بسیجی سبز از مدرسه عشق گفت:

  خدای متعال را از وجود تو سید بزرگوار شاکرم
  از فهم ملتی بزرگ که به ضرورت کاری هر کجای این کشور پهناور رفتم سخن از تو بود وامید و سبز زیستن…. ما پیروزیم همین حالا

 22. خدمت آقای عابد ، هموطن گرامی مان
  با سلام
  اتفاقات بسیاری روی داده روزی آید که شما نیز متوجه آن ها خواهید شد .انشا الله آن روز دیر نشده باشد. قسمت های از این پاسخ مربوط به صحبت هایتان در سخنرانی قبلی آقای موسوی است که از آنجا که خیلی دیر منتشر شد دوباره خدمتتان بیان میکنم.
  یا از همه ی آنچه که اتفاق افتاده خبر ندارید یا نمی خواهید همه ی آنچه را که رویداده ببینید .
  انتخاباتی برگزار شد گروهی معتقد بودند تقلب صورت گرفته ودر این میان یکی از ایراداتشان ناظرین انتخابات بود.این موضوع راهم بعد از اعلام نتیجه انتخابات اعلام نکردند بلکه قبل از انتخابات و با توجه به طرفداری هایی که رییس شورای نگهبان وبخشی از اعضای آن از آقای احمدی نژاد کردند .آقای موسوی در نامه ای به رهبری این موضوع را بیان کردند در این نامه موضوعات مهم دیگری نظیر کارشکنی در فهرست نمایندگان ایشان در انتخابات، دخالت تعدادی ازفرماندهان بسیج وسپاه بهره گیری رئیس دولت از امکانات دولتی در تبلیغات ….. ،و خواستند از رهبری که اقدامی صورت دهند.
  کاری صورت نگرفت. با این حال در موقع رسیدگی شورا گزارشی نیز از سوی کمیته صیانت از آرای مهندس موسوی منتشر شد ، که با هیچ پاسخ مستدل ومنطقی مواجه نشد.
  اما در مورد قانون شکنی
  هنوز انتخابات تمام نشده بود که به ستاد مرکزی آقای موسوی وهمچنین ستاد دیگر ایشان حمله شد.
  در ادامه نیز قبل از اینکه شورای نگهبان انتخابات را تایید کند در یک اقدام عجولانه وغیر قانونی انتخابات را تایید کردند.مجددا رهبری در فرصتی اضافه 5روزه که به شورا دادند، تلویحا در سخنرانی شان انتخابات را تایید کردند
  اما شاید بگویید اقای موسوی نیز بی قانونی کرده که گفته برنده قطعی انتخابات بنده هستم .
  آقای موسوی در این مورد نیز بعدا توضیحات مبسوطی دادند.(که در روزنامه اعتماد ملی مورخ25 مرداد چاپ شده است) آن را حتما بخوانید من قسمتی از آن را در زیر می آورم:
  “از چند روز قبل از 22خردادستادهای ما با موج عظیمی از تماس های مردمی حاکی از اطلاعات دقیقی در مورد تحرکات در دست انجام و سناریوهایی که برای روز انتخابات وبعد از آن طراحی شده است مواجه گردید، به صورتی که در شب انتخابات مجبور به صدور اطلاعیه ای برای فراخواندن مردم به خوش بینی نسبت به مجریان و پرهیز از قصاص قبل از جنایت شدیم. اما آنچه در فردای آن شب دیدیم عبارت از به اجرا درآمدن پیش بینی های ارائه شده به ما یکی پس از دیگری وقرائن بی شماری بود که سلامت جریان حوادث را زیر سوال می برد.” وی با بیان اینکه تعلیمات اسلامی ما را ملزم می کند که نسبت به اعمال مومنین با حسن ظن برخورد کنیم .گفت: “اما همین تعلیمات به مااجازه نمی دهد که تن به دروغ دهیم.”
  موسوی در ادامه سخنان خود به حوادث روز انتخابات پرداخت وگفت:”با تمام این احوال در ابتدا فکر می کردیم که شاید آنچه شاهد آن هستیم ناشی از سو تدبیر است. برای همین خود من تلاش کردم با مسئولان کشور تماس بگیرم ، و همان روز دو بار با رئیس قوه قضائیه ، دوبار بادادستان کل کشور ، دو بار با رئیس مجلس وچهار بار بابیت رهبری موضوع را مطرح کردم.
  علاوه بر این گروهی از طرف ستاد به دیدار وزیر کشور رفتند تا نگرانی های مردم را منتقل کنند وعجیب بود که وزیر کشور در حالی که در آن روز قاعدتا تنها کارش باید رسیدگی به مسائل انتخابات باشد پس از مدت زیادی معطل کردن افراد اعزام شده به آنان وقت ملاقات نداد.”
  وی ادامه داد :” این موارد قرائنی بود که یکی پس از دیگری انباشته می شد تا اینکه از عصر روز 22خرداد حمله به ستادهای انتخاباتی اینجانب آغاز شد وسپس به ستاد مرکزی وسایر ستادها در سطح کشور گسترش یافت.”ایشان ادامه می دهند:”بنده یک رای بیشتر نداشتم ومی توانستم از حق خودم بگذرم ولی از حقوق مردم نمی توانستم بگذرم ، چون ما مسلمان هستیم وآموزه های دینی به ما اجازه نمی دهد به دروغ تن بدهیم .قصد ما این بود که پس از تلاش نفسگیر ایام انتخابات ، نتیجه هرچه باشد آن را بپذیریم ، اما آنچه اتفاق افتاد ما وجامعه را به این سمت کشاند.”

  از روزهای قبل از انتخابات نگرانی از تقلب در انتخابات وجود داشت از اینکه اس ام اس قطع می شود ( خبر نگار قلم نیوز در تماس بامسئولان شرکت مخابرات علت این اختلال سراسری و بی سابقه راجویا شدپاسخ این مدیران را به سوال را می خوانید: وفاغفاریان (رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات):به هیچ وجه قطع نیست! صابرفیضی(مدیرعامل شرکت مخابرات):نه!قطع نشده!
  صدوقی (مدیرعامل شرکت ارتباط سیار ):کی گفته قطع شده؟!داوود زارعیان (مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرت):تکذیب می کنم قطع نیست!ابوالفضلی(مدیر کل روابط عمومی همراه اول ):قطع نشده!من خودم چند دقیقه قبل پیامک فرستادم و ارسال شد! با همه این انکار ها این سیستم درتمام طول انتخابات قطع ماند.)
  اما شاید بگویید قطع sms چه ربطی به تقلب دارد؟ یکی از اعضا ستاد مهندس موسوی این موضوع را در مصاحبه با خبرنگار اندیشه نو مطرح کرد:”این اقدام برای اختلال در عملکرد کمیته صیانت از آرای میرحسین بوده است .وی افزود ما تالاری را جهت اعلام آن لاین تخلفات انتخابات در نظر گرفته بودیم.به صورتی که هر تخلف درهر یک از حوزه های سراسر کشور به وسیله smsبه نرم افزار اعلام می شد وخبرنگاران داخلی وخارجی در کمترین زمان از تخلفات حتی در دورترین نقطه کشور آگاه می شدند……”.
  همچنین خبرهایی از جلوگیری از ورود ناظران به برخی از شعبه ها آمد ،
  از چنین اتفاقاتی زیاد افتاد
  در نهایت با توجه به این همه اتفاقات واینکه تعرفه در بسیاری از حوزه ها تمام شده بود (در حالی که بیش از 15 میلیون تعرفه بیشتر چاپ شده بودو همچنین به غیر از این رئیس شورای نگهبان دستور داددر یک روز مانده به انتخابات یک سری تعرفه بدون سریال نیز چاپ شود که هیچگاه تعداد آن ها نیز اعلام نشد…)
  ساعت تمدید انتخابات نیز از بیم اینکه درصد مشارکت از حد خود بالاتر نرود(باتوجه به اینکه باهمین مفدار تمدید ساعت در بیش از نیمی از حوزه ها درصد مشارکت بیشتر از واجدین شرایط بود) به شکل غیر منتظره ای وبرخلاف انتخابات های پیش تنها تا ساعت 9 تمدید شد (در صورتی که میزان مشارکتی که اعلام شده بود میلیون ها نفر با انتخابات های قبلی تفاوت داشت.) وقرار شد تنها آنهایی که در حوزه ها هستند رای شان رابدهند البته بافیلم هایی که روزهای بعد منتشر شد مشخص شد حتی این کار نیز در، تمامی شعب انجام نشده

  هنوز انتخابات تمام نشده بود (رای گیری)که خبرگزاری فارس آقای احمدی نژاد را برنده اعلام کرد
  اقای عابد باتوجه با این اتفاقات که تنهابخشی از آنچه که رخ داده بود ،بود وهر کدام نشانی از برنامه ای تعیین شده حکایت می کرد آقای موسوی تصمیم گرفتند که در کنفرانس خبری که چند ساعت بعد از اتمام رای گیری وبا توجه به اخبار رسیده از سوی ناظران ستاد ایشان در سراسر کشور، این موضوع را اعلام کنند .

  دستگیری بسیاری از همان شب بعد از انتخابات شروع شد که در مواردی تاریخ برگه ی دستگیری نشان می داد 19 خرداد صادر شده است، یعنی چند روز قبل از انتخابات.
  و…….
  در مورد مناظره که نیز فرمودید…اتفاقا این یکی از خواسته های ما در آن روز ها وهمچنین اکنون این است که آقای موسوی به نمایندگی از جنبش، اعتراضات ومسائل را مطرح کنند .اما این رانیر فبول نکردند. و بعدها هم گفتند:برنامه باید غیر زنده باشد .
  اما در مورد اقتصاد کوپنی آقای موسوی بار ها عنوان کردند این ویژه دوران جنگ بوده ودیگر جواب نمیدهد.(نقل به مضمون)
  در مورد نکته سوم لطفا یک بار دیگر صحبت ها را کامل بخوانید: “عظمت جنبش از فعالیت انسان های بی شماری ناشی می شود که آشکار و پنهان در حدی که می توانند در گشوده کردن این راه به آینده ی سبز کمک می کنند و در این راه حتی یک دعای خیر از یک فرد گمنام در یک گوشه ی دورافتاده ی کشور مغتنم است. در راه سبز کسی فکر نمی کند که کار بزرگ انجام می دهد، بلکه همه فکر می کنند که کار درست انجام می دهند. همه باید بدانند که ما می خواهیم کار درست انجام دهیم. ما می خواهیم از کرامت ذاتی انسان ها دفاع کنیم.”جنبش سبز اصولی وآرمان هایی دارد که مسلما عمل کردن در چهارچوب آن ها کار درست محسوب می شود نظیر: احترام به اندیشه های دیگران،حق ویژه ای برای خود قائل نبودن و دوری از خشونت. وهمچنین آرمان هایی دیگری که همه ی همراهان سعی می کنند آنها نهادینه شود: پرهیز از شعار مرگ جز برای نقش دیکتاتوری، دوری از افراط وتفریط،حق حیات و بیان برای مخالف قائل بودن،سیاه وسفید نکردن و مهمتر از همه اصلاح خودمان که آیه الله منتظری نیز در یکی از نصایح آخر شان این مهم را بیان کردند.
  اما در مورد نظام بگذارید با هم ببینیم معنی نظام چیست ؟
  کلمات: نظم، نظام، تنظیم، منظم ، ناظم و … از یک ریشه هستند و تماماً حکایت از ترتیب و تناسبی بین اجزای یک شیء یا یک موضوع می‌کنند. به نخ یا رشته نازکی که مرواریدهای ریز و درشت گردن بند یا دانه‌های تسبیحی را به یکدیگر متصل و ردیف می‌کند، در ادبیات عرب “نظم” می‌گویند. به “شعر” نیز به دلیل سجع و قافیه‌ای که همچون رشته، کلمات را به هم ردیف می‌کند، “نظم”، و به سخنان غیر منظم، “نثر” گفته می‌شود. همچنین، درختان کاشته شده در کنار جوی یا پرندگان در حال پرواز، به شکلی مرتب را “منظوم” می‌شمارند.
  به این ترتیب ” نظام”، نخ و رشته‌ای بیش نیست و اصالتی ندارد. اصالت متعلق به مرواریدهائی است که ردیف شده‌اند. اهمیت در کلماتی است که با قافیه‌ای منظم، شکل شعر گرفته و مقصودی را به مخاطبین القاء می‌کنند. اگر آن مرواریدها گسیخته گشته و کلمات درست ادا نشوند، نه گردن‌بندی وجود دارد و نه شعری سروده شده است.
  “نظام جمهوری اسلامی ایران” نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ نظام، در معنای لغوی خودش، همان رشته و ریسمانی است که قرار بوده سه رأس مثلث: “جمهوری”، “اسلامی” و “ایرانی” را به هم متصل کرده و سیستمی را جایگزین “سلطنت موروثی” کند که “جمهورایرانیان” به اختیار خود و با تکیه بر اخلاق و ارزش‌های اسلامی، همچون آزادی، امنیت، استقلال، کرامت و حقوق اساسی انسان و…. بتوانند به رشد و شکوفائی برسند. حال اگرحق ِ “جمهور” مردم عملا با نظارت استصوابی شورای نگهبان، تقلب انتخاباتی و سیستم ولایت مطلقه فقیه، یعنی انکار تئوریک و عملی آراء مردم پایمال گردید،(همان طر که بارها در طول اتفاقات بعداز انتخابات دیدیم افرادی میگفتند تقلب شده ولی چون رهبری فرمودند ما دیگر مسئله نداریم مثل آقای رضایی و….. )و ارزش‌های “اسلامی” قربانی قدرت طلبی و تمامیت خواهی طبقه ممتازی شد، و”ایرانیت” خلاف اسلامیت و ملی گرائی خلاف دینداری تلقی و تبلیغ گردید، در اینصورت “نظام” مفهوم خود را از دست داده و تبدیل به شخص حاکم یا نظریه ویژه‌ای (ولایت فقیه) خواهد گردید که درتعارض آشکار با همان سه اصلی است که مردم برای تحقق آن انقلاب کردند.
  اگر قرار است در نظامی که ادعا میشود “اسلام ناب محمدی” است، قرآن حاکم باشد، خداوند در این کتاب فرمان داده است:
  “امانات (مقامات و موقعیت‌های جامعه) را به اهلش (شایستگانش) برگردانید و براساس عدالت حکومت کنید”
  إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا (نساء ۵۸)
  “امانت”، که برگرداندنش به شایستگان در آیه فوق فرمان داده شده، برحسب تعریف امام علی(ع)، همان “نظامی” است که اُمت را متحد می‌کند. پس مفهوم نظام چیزی جز پایبندی به امانات (به همان معنای اجتماعی آن) نیست:
  فرض الله…. والامانه نظاما للامه (نهج البلاغه حکمت ۲۵۲)
  حال می بینیم این برداشت شما از نظام چگونه عامل اصلی تفرقه و تشتت وتجزیه “همگرائی” ملت ومولد “واگرائی” بوده است. تنها راه بازگشت به الفت و اتحاد ملی، “نظامی” است که براساس احترام به حقوق متقابل ملت و زمامدار تنظیم شده باشد.
  مفهوم کلمه”نظام” در دیدگاه امام علی(ع) به عنوان الگوی رهبری در میان شیعیان، چیزی جزپایبندی به رعایت حقوق اجتماعی مردم نبوده و فقط چنین “نظامی” است که موجب “الفت” ملی و “عزت” دینی خواهد شد:
  فجعلها (الحقوق اجتماعی) نظاما لالفتهم و عزا لدینهم ( خطبه ۲۰۷ – ۲۱۶)
  اما در مورد چهار چوب بندی شعار ها دیدم اتفاقا آقای موسوی از همان ابتدا تاکید داشتند حتی در همان سخنرانی شان در مردادماه که قسمت هایی ش را بیان کردم دیدم مطرح شده.
  اما در مورد چهار چوب بندی افراد همان طور که آقای موسوی بارهاگفتند:
  “ایران یعنی بیش از هفتاد ملیون شهروند آزاد و با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از این کثرت و تنوع نمی ترسیم. ما اصولگراها را دوست داریم همانطور که همه ی اقشار ملتمان را. و همه ی فرهنگ های موجود را. و همه ی قومیت ها و همه ی زبان ها را دوست داریم.”
  ما می خواهیم فردا همه درکنار هم باشیم. نمی خواهیم به هر کسی بازدن برچسب موجب واگرایی شویم .البته مادامی که اصول سبز بودن رعایت شود .مثلا نگوید چون ما در مبارزات بودیم پس قدرت اکنون باید دردست ما باشد .وهمچنین اصول دیگری که خدمتتان گفتم….جنبش سبز اکنون تبلور آن روز است.
  اما در مورد کف وسوت ؛ در روز عاشورا سرکوب شدیدی حکم فرما بود هر گوشه که دسته ای حرکت می کرد به شدت سرکوب می شد. اما جمعیت به قدری زیاد بود که هر جا که سرکوب میشد دسته دیگری به راه می افتاد. خود من دیدم در خیابان شریعتی نیروهای گارد با مردم شدید برخورد کرده بودند وداشتند به نقطه دیگر می رفتند که مجددا حدود یک ربع بعد دوباره از آنجا تظاهراتی آغاز شد بسیار آرام و شعار هایشان هم محدود به روز عاشورا و همچنین در سوگ آقای منتظری بود.در ابن بین گه گاه روی دیوار ها نیز شعار هایی نوشته می شد که برخی شروع به تشویق کردن می کردند البته همان موقع بسیارانی که میدانستند همین کار رانیز صداوسمای دروغ وریا به شکل دیگر جلوه می دهد به سرعت جمعیت را آرام می کردند.
  جمعیت از کنار تکیه ها ومساجد گذر می کرد.دراین بین نیز تکایا از راه پیمایان استقبال می کردند وشربت و..می دادند. کف وسوت هایی هم در زمانی که تعدادی از دستگیر شدگان توسط مردم آزاد می شدند زده شد. حال وجدان خود را قاضی کنید این کار بی حرمتی به اماممان حسین (ع)است؟آن جنایت ها وقتل هایی که در روز عاشورا انجام شد دیدید…؟کارناوال عاشورای 1376 رانیزکه به خاطر دارید؟ و…….
  ضمنا آقای موسوی دولت را نامشروع خوانده اند .ولی اکنون این دولت مسئول است واگر هم به همین رویه ادامه داده شود خسارت هایی جبران ناپذیری بهایران می خورد….اما در این میان برهر شخصی واجب است برخیزد ونقد کند تا آنها که مسئول نظارت اند جلوی قهرمان نابود کردن سرمایه های ملی را بگیرند ……..
  مانیز خواسته ای جز برقراری قانون را نداریم .می دانیم قانون بد است ومشکل دارد ولی روشن ترین وکم هزینه ترین راه این است .
  آقای عابد، دهانمان را بسته اند و خود فریاد می زنند، بیم دارند ذره ای از انچه که رویداده بر مردم مشخص شود خود حجم خبرها وحملات رامقایسه کنید.
  آقای عابد انسان با ولایت زنده نیست بلکه با لطف وفرصتی که از سوی خداوند به او اعطا می شود زنده است در این میان ولایت تاثیری ندارد. چه بسا پیروی کورکورانه موجب زیانخوردن در این دنیا وآخرت شود
  انشا الله همه مان روسفید باشیم ودر تاریکی ها گرفتار نشیم.
  ما هم بی شک تا کنون اشتباهاتی داشته ایم .امیدواریم با روحیه جمعی وهمراهانی چون شما از خطا هایمان کاسته گردد وهمه روزی سبز در کنار هم حق بیان و زندگی کردن داشته باشیم.
  آقای موسوی نیز از همراهان عزیزمان است در این مسیر ما بت نداریم. هرکداممان ممکن است اشتباهی کنیم
  در این میان این وظیفه هرکداممان است که همدیگر را نقد وراهنمایی کنید .
  این که امروز به اینجا رسیدیم به خاطر این که فضای نقد برای حاکمان وجود نداشته.
  (نامه های نوری زاد را خواندیه اید؟ وحال نحوه برخورد با او را دیده اید؟…..در یک کلام هدفشان اینست که آنچه ما می گوییم ومیکنیم درست است.)
  ببخشید خیلی طولانی شد .اتفاقات بسیاری روی داده
  انشا الله روزی می رسد که شما نیز همه ی انچه که رویداد را خواهید فهمید.به امید آن روز
  از صبر حوصله تان ممنونم

 23. ناشناس گفت:

  چرا عکس احمدی نژادو تو سایت گذاشتید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. رضازاده گفت:

  همه تحول خواهان از مذهبي تا لاييك بايد اتحاد و انسجام خود را براي استبدادزدايي و رعايت حقوق شهروندي و حقوق بشر و محترم شمردن راي ملت حفظ كنند.

 25. رضا گفت:

  آقای مهندس موسوی با عملکرد هوشمندانه ی خود در این چند ماه نشان داده است که لیاقت رهبری جنبش سبز را دارد. مهندس موسوی مردی با هوش و با فراست ، متدین و راستگو و آگاه به نیاز های روز جامعه ی ایرانی است. ما تا آخرین قطره ی خون از ایشان و اهداف متعالی جنبش سبز حمایت می کنیم. موسوی ، کورش معاصر ایران است.

 26. فاطمه سبز گفت:

  …آقای موسوی مو به موی فرمایشات شما انجام میشد و حالا محکمتر انجام خواهیم داد..فقط در مورد آخرین پاراگراف سخنانتان من هیج وقت با ظالمان متحد نمیشم و البته اجازه تجاوز به خاک وطنم رو هم نمی دهم

 27. زحمتکشان را فراموش نکنیم گفت:

  با سلام ، یادم می آاید 9 ساله بودم و از مدرسه برمی گشتم. در خیابان چند نفری به سرکردگی فردی به نام مستعار عباس قشو فریاد می زدند زنده باد شاه. ولی چند روز قبل از آن همراه مردم شعار ملی شدن صنعت نفت را می دادند.

  بله متو جه شدید 28 مرداد بود و کودتا. به خانه رسیدم و جریان را برای مادر تعریف کردم . جواب داد که چه انتظار داری این افراد از این راه زندگی می کنند.

  راست می گفت. برای آگاه کردن باید به سوی مردم زحمت کش رفت، همانطور که آقای موسوی می گوید: کارگران، معلمین و غیره.

  باید به کارگران توضیح داد که سهامداری به نفع مزد بگیران نیست و بحران جهانی کنونی را ایجاد کرده است و شکاف بین طبقات را گسترش می دهد.

  وظیفه سبزها اینست که اقشار مردمی را فراموش نکنند به ویژه مزد بگیران را حمایت نمایند. اول ماه مه نزدیک است.

  می توان در راه پیمائی اول ماه مه وسیعا شرکت کرد و بدین وسیله از کارگرانی که چند ماهی حقوق نگرفته اند و یا در شرایط مشکلی هستند پشتیبانی نمود.

  یک فعال سندیکائی چنین می گوید :« نگران شرایط مزد بگیرانی هستم که خطر بسته شدن شرکتهایشان وجود دارد و راه بجائی ندارند. ..»

  سبز و پایدار باشید

 28. روشنک گفت:

  سلام به سایت کلمه و سردبیر محترم این سایت . سخنان اقای موسوی من رو تحط تاثیر قرار داد.
  اقای موسوی تاکید زیادی دارد که باید شبکه های اجتماعی را گسترش داد. من به عنوان یک دانشجو چند ماه هست که در رابطه با این موضوع اطلاع رسانی وسیعی کردم. اقای موسوی و اقای کروبی این را بدانید که ما مردم ایران در کنار شما هستیم.

  اقای مانی مثل همیشه و دوست عزیز جنبش سبز ما واقعا به زیبایی جواب اقای حسین عابد را دادید. تشکر از شما

  راستی یک انتقاد نسبت به سایت کلمه داشتم.

  ببخشید شما به چه دلیل این چرندیات را که اون جناب شایان و ناشناس ارسال کردند را در این پست و پست های دیگر سایت تایید می کنید؟

  اقای موسوی مگر کم کسی هستند که باید توهین های بیجا که به ایشون نسبت داده میشود را در سایت تایید شود؟؟؟؟

  خوب من الان باید چگونه جواب اون ادم بی سوادی مثل شایان و ناشناس را بدهم؟؟

  اگر من و امثال من به رهبر کشور توهین یا انتقاد کنند ایا شما تایید می کنید؟. پس من خواهش می کنم که دیگر این گونه کامنت های بی ادبانه را در سایت تایید نکنید چون با احساسات بازدیدکنندگان بازی می شود.

  با تشکر از شما

 29. محسن گفت:

  موسوی آخرین امید من به رهبران اسلامی است …

 30. الماس گفت:

  آقا یا خانم ” بیایید کشور را بسازیم و…. ” فکر میکنی با این افاضه ای که جنابعالی فرمودید میشه کشور رو ساخت؟؟!!! “موسوی یا خیلی بی سواده یا خودش راو به خنگی زده و این حرفای چرت و پرت رو میزنه” حقا که مثل رئیس جمهورت حرف میزنی. اینو تو مخت فرو کن تا وقتی آدمهای بی سواد و هتاک و بددهنی مثل تو و شایان و اون ناشناس از خدابی خبر تو مملکت ما باشن این کشور روز به روز ویران تر خواهد شد. اول برو ادب یاد بگیر بعد حرف آباد کردن میهن رو بزن. به کوری چشم تو و همفکرانت میرحسین محبوب قلبهاست. بسووووز

  از سایت کلمه هم خواهش میکنم به بهانه آزادی دادن به مخالفان این فحاشیها رو تأیید نکنن. به قول یکی از دوستان اگه ما به… همچین حرفهایی بزنیم شما جرأت تأیید کردنش رو دارید؟؟!!

 31. saeed گفت:

  اميرالمومنين علي (ع) ميفرمايند
  در حكومت اسلامي مردم بايد حق خود را بدون لكنت زبان بگيرند.
  در حكومت اسلامي حلقه اول مسئولين بايد صريح اللهجه ترين منتقدان باشند نه متملقان چاپلوس كه مشكلات را از روي دلسوزي عنوان كنند.
  متأسفانه حاميان دولت بيشتر از روي احساسات عمل ميكنند در صورتيكه با كمي مطالعه در مباني اسلامي دريافت خواهند كردكه شرايط كنوني جامعه تطابقي با سيره و مشي ائمه ندارد.اميرالمومنين كه بزرگترين مراجع والامقام مادر برابر ايشان ذره اي هم نيستند كجا از انتقادات مردم مصون بودند كه اكنون ما از مسئولين خود بت ساخته ايم و مردم جرأت انتقاد ندارند.چه توجيهي ميتوان داشت در حالي كه ميبينيم بيت المال در حال غارت شدن است ولي از مقامات عالي رتبه… هيچ عكس العملي صادر نميشود. ميگويند صبر خدا زياد است تا پيمانه ها پر شود.والعاقبه للمتقين

 32. ما پیروزیم چون حق با ماست گفت:

  سخنانی خطاب به مهندس موسوی:

  1-مهندس از این که پشتمان را خالی نکردی ممنون

  2-از این که ثابت کردی در ایران مرد هم پیدا می شود ممنون

  3-از این که به سیاست مداران یاد دادی می شود دروغ هم نگفت و از این که دروغ نگفتی ممنون

  4-از این که ثابت کردی در ایران همه مزدور نیستند ممنون

  5-از این که ثابت کردی تنها راه قدرتمند بودن چوب و چماق نیست ممنون

  6-از این که ثابت کردی می شود رییس جمهور مردمی هم داشته باشیم (البته از نوع با دل و جراتش و نه زیادی نجیب)ممنون

  7-از این که به ما ثابت کردی آراء مون حروم نشده باز هم ممنون

  8-اگه فقط تا همینجا هم قرار بود با ما بمونی خیلی مردونگی کردی بازم فقط به خاطر این که تا الان پشتمونو خالی نکردی ممنون

  حق نگه دار تو و خانواده محترمت و مادرت فاطمه زهرا پشتیبانت و دعای مردم ستمدیده همراهت. ما رو تنها نذار

 33. مهران گفت:

  سلام و درود خدمت همه سبزهاي با اراده
  ما تا اجراي بدون تنازل قانون که بخش عمده ان مساوي با رفتن دولته …عقب نشيني نميکنيم

 34. یاشیل گفت:

  ما پیروزیم چون حق با ماست

  فروردین ۳۰م, ۱۳۸۹ at ۱۱:۰۶ ب.ظ

  سخنانی خطاب به مهندس موسوی:

  ۱-مهندس از این که پشتمان را خالی نکردی ممنون

  ۲-از این که ثابت کردی در ایران مرد هم پیدا می شود ممنون

  ۳-از این که به سیاست مداران یاد دادی می شود دروغ هم نگفت و از این که دروغ نگفتی ممنون

  ۴-از این که ثابت کردی در ایران همه مزدور نیستند ممنون

  ۵-از این که ثابت کردی تنها راه قدرتمند بودن چوب و چماق نیست ممنون

  ۶-از این که ثابت کردی می شود رییس جمهور مردمی هم داشته باشیم (البته از نوع با دل و جراتش و نه زیادی نجیب)ممنون

  ۷-از این که به ما ثابت کردی آراء مون حروم نشده باز هم ممنون

  ۸-اگه فقط تا همینجا هم قرار بود با ما بمونی خیلی مردونگی کردی بازم فقط به خاطر این که تا الان پشتمونو خالی نکردی ممنون

  حق نگه دار تو و خانواده محترمت و مادرت فاطمه زهرا پشتیبانت و دعای مردم ستمدیده همراهت. ما رو تنها نذار

 35. دوست عزیزم جنبش سبز ما سلام
  مطالب زیبایی را در جواب کامنت من نوشتید که متشکرم اما چند نکته :
  1- اول ار همه دلیل اینکه چرا آقای موسوی این تببین شعارها را این همه دیر اعلام کرده اند و خواستار شده اند را نفرموده اید در ثانی برای من جالب است که چگونه جنابعالی حکم مبنی بر خوارج دادن یک حکومت میدهید و اینگونه و به این راحتی یک نظام را به هر دلیلی از دین خارج شده میدانید؟
  2- گفته اید اینکه دیگران امریالیستها و… از این جنبش دفاع میکنند ایرادی ندارد چون چارچوب ورود را بسته اید اما می توانم بپرسم این در بسته شده چیست و منظور از این درب کدام درب است؟ آقای موسوی تا قبل از عید در 17 بیانیه دیدگاه خود را ارائه داد اما در کدام بیانیه حمایت بیگانگان را رد کرد ؟ در کجا در برابر این حمایت ها ایستاد ؟ بنده خدمت شما عرض میکنم که آقای موسوی تنها در یک بیانیه و.در حد یک جمله (تنها در حد یک جمله) از بیگانگان خواستند حمیات نکنند که بیانیه ها هم الحمدالله موجود است. البته در مورد روسیه و کمونیستها هم بگویم من حمایتی از دولت نکردم که به کسی در قبال دولت جوابگو باشم شخص بنده به تحرکات دولت در انتخابات و عملکرد دولت انتقاد دارم ولی دلیلی نمی شود که چون از دولت انتقاد دارم به آقای موسوی انتقاد نداشته باشم
  3- از دفن صحبت کردید سوال من اینجاست چه اتفاقی باید بیافتد تا باور کنیم که جنبش سبز دفن شد؟ 9 دی برابر با دفن جنبش نبود؟ 22 بهمن برابر با دفن جنبش نبود؟ اصلن همان روز عاشورا و عملکرد عده ای در آن تحرکات برابر با مرگ جنبش نبود؟ نگاهی به همین کامنت ها بیندازید توروخدا یک عده محدود همیشه می آیند و سر میزنند و میروند و فقط همین عده کامنت میگذراند این دفن نیست؟
  4- در مورد اثتصاد کوپنی این دولت خواهشن بفرمایید مقایسه کنید تعداد کوپنهای ارائه شده در این دولت و دولتهای گذشته ضمن اینکه به محض آغاز طرح تحول ، کوپن قطع خواهد شد . در ضمن این کوپن نبود که مکردم را در جنگ سر پا نگه داشت این همان همدلی بود نه کوپن خواهشن عذر بدتر از گناه نیاورید.
  5- در مورد زمان ناعادلانه آقای احمدی نژاد لطفا بفرمایید مناظره آقای موسوی و کروبی را بررسی کنید. در این مناظره آقای موسوی در مورد آقای احمدی نژاد صحبت میکنند که مجری برنامه که از دوستان آقای موسوی نیز هست تذکر میدهد که اگر از کاندیدای غیر سخن بگویید حق دفاع برای وی محاسبه خواهد شد که آقای موسوی هم با تندی و پرخاشگری در برابر 70 میلیون بیننده خطاب به مجری در اوج بی ادبی و توهین به رای 18 میلیون ایرانی میگوید که به ایشان دو برابر من وقت بدهید تا هرچه دوغ میخواهند بگویند . اینکه دیگر مستند و بصورت زنده موجود بود و هست و به راحتی هم میتوانید دانلود کنید.
  6- در مورد تخریب ها باید بگویم این روندی که انتخاب کرده اید منطقی نیست شما بهخ عنوان یک قاضی بی تعصب (از نوع احساسی ) البته اگر باشید که بنده با این کامنتی که گذاشتید بعید میدانم باید سری به اتفاقاتی که بر سر عابرین بی گناه و مامورین هم آمده بزنید بنده خیلی از کلیپهایی که شما دیده اید را دیده ام اما گویا شما خیلی از کلیپهایی را هم که من دیده ام ندیده اید که بنده به عنوان سند دارم .
  7- بنده با تهمت شما به رهبری هم مخالفم که جای بحث دارد که اینجا نمیگنجد
  8- در مورد استدلالم با دولت اگر دولت نامشروع است پسش هر اقدامی نامشروع است ما چرا مثل گوشت خرگوش قسمتی از آن را حلال یا قسمتی از آن را حرام میدانیم ؟ من استدلالم را اینگونه مطرح میکنم که موضع خود را در قبال مسائل کشور شفاف بگوییم نه اینکه با اکثر مسائل کشور مبهم برخورد کنیم تا راه حلی برای فرار از عواقبش وحود داشته باشد آقای موسوی نشان داده اند که در مبهم حرف زدن تحربه بسیاری دارند.
  9- در مورد نبود آقای موسوی هم شما بفرمایید ایشان 20 سال که مهم ترین دوران و حساس ترین دوران نظام بود کجا بودند؟ در سختیها فرار در آسانیها و در سراشیبیها قرار؟؟؟؟

 36. دوست عزیزم در حواب توهینها و حرفای احساسی شما که مطمئنن ناشی از آنچه بوده که اربابتان آقای موسوی به شما یاد داده تشکر میکنم
  ای کاش به جای توهین و حرف احساسی کمی منطقی بودید
  شما را حلال میکنم

 37. دوست عزیم جوانه سبز که جواب بنده را دادید .
  با سلام
  1- در مورد حمایت بعضی (بعضی) از اعضای شورای نگهبان از آقای احدی نژاد کامل حق با شماست و من هم با شما هم عقیده ام
  2- در مورد کارشکنی در کار نمایندگان ایشان در صندوق باید بگویم همین سایت کلمه ساعت 10صبح 22 خرداد اعلام کردند نمایندگان ما باموفقیت بر سر صندوقها حاضر شدهاند جز تعدادی از انها که جالب است بنده چند روز بعد به این سایت سر زدم که این سایت این خبر را از آرشیو خود حذف کرده بود. در ضمن آقای موسوی به قول خود ساعت 11 شب خبر پیروزی خود را بااستناد به اخبار اعلامی این نماینده ها از صندوق ها اعلام کرده بودند حال چطور است اگر نمایندگان در کارشان اختلال داشته پس چگونه امار را آقای موسوی اعلام کرده اند؟ کدام را باور کنیم؟
  3- حمله یه ستاد آقای موسوی یعنی تقلب؟ در همین قزوین به ستاد آقای احمدی نژاد حمله شد پس من هم اعلام میکنم موسوی تقلب کرده است. این منطقی است؟
  4- چرا آقای موسوی این دلایل را که مردم قبل از انتخابات به ایشان اعلام کردند ایشان هم رسمن این دلایل رابه مردم نگفتند؟ فراموش کردیه ایم همین طرفداران آقای موسوی گفتند که خودکار نامرئی دولت ایجاد کرده که گرچه غیر منطقی بود اما شب انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که خودکاری را به همراه داشته باشید که مطمئن به سالم بودن آن هستید؟ پس میشد اگر حرفی بود قبل از انتخبات پیشگیری کرد غیر از اینست؟
  5- آقای محصولی ویزیر وقت کشور و آقای دانشجو رسما اعلام کردند البته بعد از همین نطق آقای مسوی که نمایندگان آقای موسوی و کروبی در روز انتخابات با ما ملاقات داشتند و تعدادی از نگرانیهایشان هم برطرف شد که بعد از این تکذیبیه آقای موسوی دیگر در این رابطه سخنی نگفتند
  6- در مورد قطع اس ام اس باید بگویم اگر سامانه پیام کوتاه قطع بود این ستاد به اصطلاح صیانت از آرا نمی توانست چند شماره تلفن ثابت را برای این کار و تماس با نمایندگان در هر استان تهیه و اعلام کند؟ در ضمن این پیام ها از شب پنجشنبه و بخاطر منع تبلیغات قطع بود . البته با ادامه ان در بعد از انتخابات مخالفم .
  7- در مورد تعرفه باید بگویم که هیچ استنادی مبنی بر اتمام تعرفه وجود ندارد به نظر شما بیش از 85 درصد حضور داشتند در انتخابات؟ جالب اینجاست این مازاد حضور میخواستند حتما به آقای موسوی رای بدهند و دولت از دل آنها خبر داشت و اجازه نداد؟
  8- در مورد ساعت تمدید باید عرض کنم که اگر به انتخابات قبلی اشاره میکنید باید بگویم کهانتخبات قبلی یک ساعت دیر تر آغاز میشد اما این اتخابات از ساعت 8 اغاز شد بنا بر این همان 4 ساعت تمدید در دور قبل در این دور هم بود.
  9- در مورد خبر فارس باید بگویم به هیچ عنوان این خبر صحبت ندارد و کذب محض است اما به فرض محال شما این را حساب میکنید اما خبر سایت کلمه در ساعت 16:23 روز انتخابات مبنی بر جلو بودن 60 درصدی مو.سوی در صندوقها!!!!! که تا چند روز بعد از انتخابات هم در آرشیو اخبار این سایت موجود بود را رد میکنید؟

  کلمه: ضمن تشکر از نقد و نظر دوست گرامی در مورد نکاتی که مربوط به سایت کلمه می باشد و شما به آن اشاره کردید به اطلاع می رساند در روز انتخابات به دلیل حملات شدید سایبری به کلمه، ارسال خبر نزدیک به صفر بود و حتی در بسیاری از اوقات از دسترس کاربران خارج بود. چند روز بعد از انتخابات هم سایت توسط نیروهای امنیتی از فضای سایبر محو شد و اساسا سایتی وجود نداشت که آرشیوی از آن موجود باشد. هم اکنون نیز با جستجو در اینترنت متوجه می شوید که متاسفانه کلیه اطلاعات گذشته کلمه از اینترنت محو شده است.

 38. نجفی گفت:

  درود بر “جوانه سبز امید” که توضیحی جامع در پاسخ یکی از مخالفان نوشت؛ و درود بر هر انسان صبوری که می کوشد با سلاح استدلال با مخالفان روبرو شود. حق یاورتان باد.
  اما باید عرض کنم بعضی افراد می پرسند برای آنکه پرسیده باشند نه برای آنکه پاسخ بگیرند. به همین دلیل شما می بینید که بسیاری از حرفهای منطقی دوستان سبز ، هیچ پاسخ قانع کننده ای از طرف مقابل ندارد.
  من در طول یک سال گذشته در بعضی سایتهای خبری می گشتم ، حتی یک نفر از مخالفانمان را ندیدم که برای تنها اولین اعتراض به حق ما پاسخی داشته باشد: این که چرا روز انتخابات سیستم پیامک مخابرات قطع شد؟!
  مشخص است که پاسخی در کار نیست؛ و هیچکس حتی در جواب نمی گوید “این یکی را درست می گویید” چون می داند اگر الف را بگوید باید تا آخر الفبا را برود.
  منظورم این است که با وجود همه دلایل عاقلانه نباید انتظار پذیرش و تسلیم مخالفان را در برابر حق داشته باشیم. اما آنچه برای ما پیروزی است این است که همین مخالفان به این نتیجه برسند که همه نیازمند گفتگو هستیم ؛ و آنچه تاکنون انجام شده یعنی سرکوب اجتماعات و ایجاد خفقان و اقدام به قتل بیگناهان و حبس بیگناهانی دیگر و تهدید و توهین و هتک حرمت مردم ، تنها کار حکومتیان را سختتر کرده و کوچکترین فایده ای برایشان نداشته است.
  چاره ای جز فروریختن دیوار خصومتی که بین افراد ملت کشیده شد نیست.

 39. حمید گفت:

  عقل والاترین عنصری است که خداوند به آدمی عطا فرموده ودر شریعت مبین نیز تاکید بسیاری براین عنصر شده است که شرح ان مفصل است بنابر این از خداوند میخواهم که به شما عقل عطا فرماید تا بیش ازاین حداقل خود را تخطئه نکید

 40. مانی گفت:

  روشنک خانوم از لطف شما کمال تشکر و امتنان را دارم. در تایید حرف های دوست عزیز ” روشنک خانوم” من واقعا در عجب هستم که سایت کلمه که امتحان خودش را در ازادی بیان سایت پس داده ولی چرا میاد اینگونه کامنت هایی که دارد به فرزند حضرت زهرا توهین می شود را تایید می کند!؟
  مدیران محترم سایت کلمه ” مهندس موسوی یک سید است” توهین به اولاد پیغمبر گناهی بزرگ است” اگر کسی منتقد میر حسین موسوی است خوب بیاد مثل اقای حسین عابد … بگوید. ولی این حق را ندراد که به بزرگترین شخصیت سیاسی دنیا توهین کند.

  شاید حالا نظر من و روشنک خانوم و دوست عزیز الماس , زیاد روی مدیران سایت کلمه برای تایید نکردن این گونه کامنت ها تاثیری نداشته باشد , ولی از تمام دوستان می خواهیم که بیان و این گونه کامنت های واقعا زشت را محکوم , و به سایت کلمه پیشنهاد تایید نکردن این کامنت ها را دهند.

  من هم تایید می کنم که این فحاشی ها فقط با احساسات بازدیدکنندگان بازی می شود.
  ==
  کلمه: رویه همیشگی کلمه عدم انتشار توهین ها در پیام ها بوده است که اینبار اشتباه سهوی رخ داده است و بدین و سیله پوزش می خواهیم.

 41. سيد موسي گفت:

  جناب آقاي موسوي
  يك مدت بيانيه پشت بيانيه !
  حالا هم حرف پشت حرف !
  دريغ از راهكار عملي …
  اگر اقدام موثر و جدي نكنيم تاريخ ما را نخواهد بخشيد

 42. در تایید دوستان, من هم مخالف تایید کردن نظراتی هستم که به میرحسین عزیز توهین می شود میر حسین رهبر ماست پس همانطور که ما به …. توهین نمی کنیم انتظار اینست که اینگونه نظرات تایید نشود البته ازدوستان موافق دولت انتظاری غیر از این نیست ظاهرا این دست افراد هیچ مسئولیتی در مقابل امانتی که خدا به انسان اعطا نموده ندارند.

  اسمان بارامانت نتوانست کشید

  قرعه فال به نام من دیوانه زدند

 43. مریم گفت:

  با شما عزیزان روشنک و مانی موافقم.

  همه سایت ها و در همه جا از گذاشتن متن های توهین آمیز نسبت به دیگران خود داری می شود.

  تا جه رسد به شخصیت های والائی چون آقای موسوی. شاید منظور از آوردن این گونه مطالب به قصد نشان دادن ادبیات مخالفین جنبش سبز باشد؟

  سبز وجاودان باشید

 44. به نظر من کلمه عزیز باید نظر مخالفان هرچند ناجور باشد را درج کند ،چون اینها اگه میرحسین رو دوست نداشتند به سایت کلمه که همه دوست داران میرحسین هستند نمی‌‌آمدند ،همین حضور اونها نشون میده که میرحسین رو دوست دارند و براشون مهمه ،منتهی‌ دارند با ندای درونشون مخالفت میکنند و دچار دوگانگی شدند،از یک نظر,‌ کسانیکه میل به حقیقت دارند ولی‌ تحت شرایطی ندای درونشون رو سرکوب میکنند،دچار خشم شده و کلماتی را به کار میبرند یا لجبازی و پافشاری میکنند تا به نوعی ندای حقیقت جوی درونشون رو سرکوب کنند ،شما حتی اگر به نامی‌ که برای خود برگزیده اند دقت کنید ،متوجه سردرگمی آنها میشوید،میرحسین یک دریاست و هرچند که آب آلوده به درون دریا ریخته شود نه تنها از زلالی آب کم نمیکند بلکه خودش هم پاک میشود،پس بگذارید نا‌ شناس‌ها هم در دریای میرحسین خودشان را بیابند.

 45. با سلام خدمت دوستان سبز و گرامی
  از روشنک خانوم به خاطر نظر لطفشان و از سایر دوستان هم به خاطر ادب و متانتشان در پاسخ به نظرات مخالفان تشکر میکنم. ادبیات ما و ادبیات مخالفانمان هر دو نشاندهنده درونمایه هر دو گروه است. هرچه باشد عقاب به مردار نیافتد و کرکس به شکار.
  از نظرات برادر مانی هم بهره ای بردیم. هرچند که در اولین روزهای حضورم در سایت کلمه و به خاطر نقدی که به یک پست سرکار خانم رهنورد داشتم، این آقا مانی حسابی علیه ما جبهه گیری کرد و تقریبا ما رو در صف دولتیها قرار داده بود. ولی خوب هرچه باشد وجود تکثر در این جنبش باید مورد پذیرش واقع گردد. هرچه در عقاید بنیادی دارای وحدت هستیم باید بپذیریم (که پذیرفتیم) چند میلیون انسان متفکر در این جنبش نمیتوانند همه به یک شکل فکر کنند.
  از یک نظر نیز به شدت استقبال میکنم و انهم اینکه نباید نظرات حاوی توهین به رهبر مردم (منظور مهندس موسوی است) را منتشر کنید. درست است که سایت کلمه یک رسانه ازاد است ولی آیا ما هم میتوانیم در همین سایت مستند و مستدل با مدرک و حدیث رهبر انها زیر رگبار کلماتی بگیریم که زیاد هم بیراه نیست؟ آیا اصلا این عده ای که می ایند در خوشبینانه ترین حالت فحش نمیدهند ولی نظراتشان حاوی دروغ و افترا است در حدی هستند که بخواهند دقایقی از وقت ما را به خودشان مشغول کنند؟ فقط یه زحمتی به خاطر جواب کامنتشان روی دوش ما میگذارند.این شعر هم تقدیم به همین لایه زحمت انداز.
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عَرض خود میبری و زحمت ما میداری
  عَرض = آبرو

 46. علی سبز اندیش گفت:

  با سلام به خدمت ملت سبز ایران و سید بزرگوار میرحسین موسوی و جناب کروبی …..حتی مخالفان
  من در یکی از دانشگاهای محروم دولتی استان گیلان درس میخوانم از تهران که به انجا رفتم بسیار ناراحت بودم که دیگه از جنبش سبز افراد هوادار دور میشوم اما حالا که دو ترم از اشنا شدن گذشته کم کم یخه بچه ها داره باز میشه در همین هفته چه اهنگ ها که برای جنبش خوانده شده و چه دیوار نویسی های قشنگی انجام دادن
  قشنگ ترین انها یاشاسین اذربایجان یاشاسین میرحسین بود که به صورت بزرگ نوشته شده بود

 47. آقاي حسن عابد/ناشناس و…كه باالفاظ توهين آميزمتعرض مهندس موسوي شده ايد!
  نميدانم چندساله هستيد؟شاغل هستيد؟متاهل هستيد؟مستاجرهستيديانه؟فرزنديابرادروخواهرتحصيلكرده بيكارداريديانه؟اهل خريدكردن وخرج
  خانه دادن هستيديانه؟اصلا”باواژه اي بنام تورم /ركود/تعطيلي كارخانجات/نابودي كشاورز وكشاورزي/واردات محصولت خارجي ومقرون بصرفه نبودن
  توليدوسرمايه گذاري وايجاداشتغال براي ديگران و…آشناهستيديانه؟آياضرورت كارآمدي دراستفاده بهينه ازمنابع خدادادي به اين ملت ومنابع انساني وعامل بسيارمهم((زمان))راقبول داريديانه؟؟؟واين سوال كه…آياگمان ميكنيدباپاسخهاي متعصبانه وغيرواقعي ميتوان مشكلات موجودو
  ناكارآمدي دولت رادررفع مشكلات وتوسل به فرافكني وانحراف اذهان مردم و…رالاپوشاني كرد؟؟شماواقعا”گمان ميكنيدادامه اين روال براي فرزند
  خودت واساسا”كيفيت زندگي خودت وخانواده ات وهم محلي وهمشهري وهموطن خودت تاچه ميزان درمسيرمنطقي حركت ميكند؟؟؟!!!!!
  اگرتعصبتان اجازه دادبه اين سوالات جواب صادقانه-حداقل بخودتان-بدهيد!بعدا”بياييددرموردكيفيت مهندس موسوي ومقام رهبري كنكاش كنيد!
  حقيرهرگونه تعصب بيجادرموردهرشخص وهرتفكري را-حتي درموردشخص مهندس موسوي وقبل ترازآن خاتمي-رابي موردميدانم!امااستفاده
  دوستداران مهندس موسوي وتحسين عاشقانه ازاو-بيشتربخاطرقرارگرفتن ايشان درموضع مظلوميت-والبته مظلوم واقع شدن خواست ونظرمردم
  است!همان مردمي كه جواب سوالات بالاراصادقانه بخود داده اندوكم وبيش تاوان اين خواسته خودرادارندازدوستان شماميبينند!!!!
  وگرنه شخص مهندس موسوي نه داعيه رهبري خواسته هاي مردم رادارندونه دراين سن وسال شوروحال قهرمان سازي ازخودش!!!
  درواقع شخص مهندس موسوي -شايدناخواسته-تبلورخواسته هاي مردم گرفتاردرگرداب تورم-بيكاري -ناكارآمدي دولت-نابساماني وبدترازهمه
  موردتحميق واقع شدن !!!شده است والبته باصداقت وشرافتشان دركنارندانم كاري دوستانتان-بازهم بصورت ناخواسته-قهرمان ملي اين ملت
  دردمندشده اند!!!!بياييدبراي يكبارهم كه شده است به آينده فرزندانمان فكركنيم!دوست عزيز وهموطن متعصب اماگرامي من!زمين وزمان منتظر
  نميمانندتامابااينگونه قضاوتهاوتعصبات وخيره سريهاوتوهين به اين وآن منابع خودمان رانابودكنيم!فرزندان من وتوبراي فرداشغل ميخواهند!امنيت
  شغلي-رواني و…ميخواهندومن مرده !شمازنده!اين دولت بااين نحوه اداره كردن (نابودكردن سرمايه ها)چنين آينده اي رابراي فرزندان مارقم
  نخواهدزد!وسوال طنزگونه آخر:نكندشماهم واقعا”ازارسال موجودات زنده (كرم ولاك پشت به فضا)مشعوف شده ايد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  نميدانم چراچنين اقدامات متظاهرانه وتبليغاتي كه باحال وروز واقعي مردم فرسنگهافاصله دارند….وهربار…خبرخوشي براي شماخواهيمداست
  و….مرابيادجشن هاي 2500ساله وغروربيجاواحياي استخوان واداواطفارايران باستان درشخص….مي اندازد!!!خوهشا”خاطرات اسدا…علم را
  بخوانيدتاطبيعت بعضا”طفل گونه شاه سابق رابيشتردريابيدوآنوقت…..!!!!!!

 48. زهرا گفت:

  ادم کامنت ها رو می خونه تازه می فهمه جوونای این مملکت چقدر با شعورند.یا حسین میرحسین

 49. ناشناس گفت:

  baz edei darand aks agha ro dar mah mibinand, inbar aks mir hosein ra
  inja faghat nazarat dar taeed va tamjid miayad
  az che mitarsid
  ma bi shomarim

 50. samog گفت:

  سلام علیکم میر حسین.
  دلم برایت تنگ شده است. چند وقتی می شود که حتی تصویرت را ندیده ام. نمی دانم کجا هستی، ولی اینجا اصلا به ما خوش نمی گذرد. هنوز هم دوستانت در زندان هستند؟ ولی آن قاضی ترفیع مقام گرفت، به خدا نمی دانم چرا از ما انقدر متنفر شده اند که حتی قاتلانمان را عزیز می دارند.
  راستی از شیخ مهدی چه خبر؟ دلم برای صداقت و صفای او نیز خیلی تنگ شده است.
  خلاصه هر چه بنویسم همه اش بغض و دلتنگی است.
  پس تا دل تو هم تنگ نشده، خداحافظ سید.