سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازتاب ممانعت از سفر خاتمى به ژاپن در رسانه‌هاى خارجى...

بازتاب ممانعت از سفر خاتمى به ژاپن در رسانه‌هاى خارجى

چکیده :خبرگزاری فرانسه نیز با پر اهمیت دانستن ممانعت دولت ایران از خروج سید محمد خاتمی رهبر دولت اصلاح طلب ایران نوشت، قرار بود محمد خاتمی برای شرکت در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته‌ای به ژاپن سفر کند که با ممانعت دولت ایران از این سفر باز...


کلمه: ممانعت از سفر سید محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران به ژاپن بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش سایت دیپلماسی ایرانی، شبکه خبری ای‌بی‌سی امریکا در این باره نوشت، از خروج سید محمد خاتمی از تهران ممانعت به عمل آمد.

وی می‌خواست برای شرکت در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته‌ای که به مناسبت سالگرد حمله اتمی به هیروشیما ترتیب داده شده است، به ژاپن سفر کند که مقامات ایرانی از سفر وی ممانعت به عمل آوردند. سازمان دهندگان این کنفرانس در دقایق آخر فهمیدند که خاتمی به این کنفرانس نخواهد آمد. محمد خاتمی به دلیل حمایت از میر حسین موسوی، نامزد انتخابات گذشته ریاست جمهوری ایران که نسبت به پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات شبهه وارد کرده بود و اکنون به عنوان رهبر مخالفان وی شناخته می‌شود به شدت تحت فشار طرفداران دولت احمدی‌نژاد است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، محمد خاتمی، رئیس جمهوری اصلاح طلب ایران با فشار دولت ایران از سفر به ژاپن برای شرکت در کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای بازماند. این در حالی است که تهران دقیقا هم‌زمان با کنفرانس هیروشیما خود میزبان کنفرانس منع گسترش تسلیحات اتمی است و قرار نیست اصلاح طلبان در آن شرکتی داشته باشند.

خبرگزاری فرانسه نیز با پر اهمیت دانستن ممانعت دولت ایران از خروج سید محمد خاتمی رهبر دولت اصلاح طلب ایران نوشت، قرار بود محمد خاتمی برای شرکت در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته‌ای به ژاپن سفر کند که با ممانعت دولت ایران از این سفر باز ماند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش می‌دهد، البته این نخستین بار نیست که محمد خاتمی مورد حمله طرفداران دولت البته از نوعی دیگر قرار می‌گیرد. وی که از مهمترین مخالفان دولت محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری جنجالی ایران که انتخاب مجددش در سال 2009 سر و صدای زیادی ایجاد کرد، محسوب می‌شود، پیش از این نیز بارها از سوی تندروهای طرفدار احمدی نژاد مورد حمله کلامی و تهدید قرار گرفته است.

روزنامه الوطن چاپ عربستان نیز گزارش داد، باز داشتن خاتمی از سفر به خارج نشان از افزایش فشارها به اصلاح‌طلبان دارد و بازگو کننده آن است که قرار است تنش‌ها میان اصلاح‌طلبان مخالف دولت و طرفداران دولت باز هم افزایش یابد.

روزنامه کویتی الجریده نیز در این باره نوشت، در حالی از سفر محمد خاتمی به ژاپن برای شرکت در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته‌ای ممانعت به عمل آمده است که روز شنبه 17 آوریل تهران میزبان کنفرانسی مشابه در تهران با حضور جمعی از نمایندگان و مقامات عالی‌رتبه بیش از 50 کشور جهان بود.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد، محمد خاتمی در روزهای گذشته شاهد انتقادها و حملات بسیار تند تندروهای طرفدار احمدی‌نژاد بوده که عمده دلیل آن نیز پیوستن خاتمی به جمع رهبران مخالف معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 که به دنبال آن محمود احمدی‌نژاد مجددا رئیس جمهور شد، است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “بازتاب ممانعت از سفر خاتمى به ژاپن در رسانه‌هاى خارجى”

 1. منافق گفت:

  خاتمی چه کاره این مملکته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. سبز ۳۶ گفت:

  با این کار، دولت ایران اوج بی شرمی خود را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

 3. Behruz گفت:

  اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع سلاح هسته‌ای عازم هیروشیمای ژاپن، یکی از مهم ترین اجلاس ها در جهان برای صلح است
  شرکت در این گونه جلسه ها ،با سخنرانی مقتدرو پر آوازه آقای خاتمی از مواردی می توانست باشد که نام ایران را به عنوان کشور صلح آمیزی به جهان معرفی کند
  چرا با آبروی یک ملتی بازی می شود و رییس جمهورپیشین یک کشور نتواند در یک جلسه مهم صلح آمیز جهان شرکت کند ؟؟

  کی در راس امور داره تصمیم گرفت که آبروی ایران در جهان، چنین ریخته شود !!!!!!!!!!
  آقای خاتمی ، با سخن رانی منطقی خود ، میتوانست کاهش تنش بین ایران و جهان را کمک شایانی کند و نام ایران را با افتخار و صلح آمیز بر سر زبان ها بیاورد و
  مسولیت بزرگ جهانی و ایرانی خود را در راه صلح ایران و جهان به انجام برسانند
  این وظیفه ملی است وظیفه اسلامی است . وظیفه انسانی است وظیفه جهانی است
  از وظیفه ملی ، جهانی ، اسلامی ، و انسانی آیت الله خاتمی جلوگیری کردید به چه نتیجه رسیدید ؟
  ایشان الان می توانست با افتخار به کشور بر گردد که دستاورد صلح را برای ما به ارمغان بیاورد چرا از این دست آورد جهانی جلو گیری کردید؟

 4. سپهر گفت:

  جناب آقای خاتمی بازم بگو … دیکتاتور نیست.