سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » این بار اتهام این است :دیدار با رهبران جنبش سبز...

این بار اتهام این است :دیدار با رهبران جنبش سبز

چکیده :به موازات گسترش دیدارها و جلسات کروبی و موسوی که در روزهای آغازین سال که به بهانه دیدارهای نوروزی افزایش یافته ،نیروهای امنیتی تلاش می کند تا آنها را به شدت محدود کند . به همین منظور رو به تهدید کسانی آورده که با این دو رهبر منتقد وضعیت حاکم بر کشور دیدار می کنند . از آنجایی که برخورد و محدود کردن علنی آنها هزینه های بسیاری برای دولت دارد و موجب گسترش نارضایتی های موجود می شود ، آنها چاره کار را در تهدید ، ارعاب و بازداشت دیگر فعالان اجتماعی و سیاسی کرده اند . بهانه این بار " دیدار و گفت و گو با رهبران جنبش سبز " است...


کلمه :تهدید تلفنی وعلنی کسانی که با مهدی کروبی و میرحسین موسوی دیدار کرده اند ، افزایش یافته است .

به گزارش خبرنگاران کلمه ،در چند روز گذشته با تعدادی از کسانی که با مهدی کروبی دیدار داشته اند ، تماس گرفته شده و ضمن تهدید آنها به بازداشت و احضار به وزارت اطلاعات ، گفته شده که چنین اقداماتی را تکرار نکنند .

پیش از این نیز برخوردهای علنی و تهدید آمیز با کسانی که با میرحسین موسوی دیدار کرده اند ، گزارش شده بود . عبدالله مومنی که پس از 8 ماه با قرار وثیقه 800 میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود، پس از دیدارنوروزی میرحسین موسوی با او و خانواده اش ، مجداد دستگیر و راهی زندان انفرادی در 209 شده است .

آنچنان که همسر سخنگوی ادوار تحکیم وحدت می گوید: پیش از آمدن میرحسین موسوی به منزلشان، از اداره اطلاعات تهران با آنها تماس تلفنی گرفته شد که آمدن موسوی موجب ضررهایی برای عبدالله خواهد شد .

این اتفاق دو روز پس از این دیدار روی داد و با فراخواندن عبدالله مومنی به دادگاه انقلاب ، وی دوباره روانه زندان شد . او هم اینک در بند 209 وزارت اطلاعات و در سلول انفرادی نگه داری می شود .

مهدی کروبی  و میرحسین موسوی در سال جدید با خانواده زندانیانی چون بهاره هدایت ، احمد زید آبادی ، سعید لیلاز ، بهمن احمدی امویی ، مسعود باستانی ، شیوا نظر آهاری ، تعدادی از فعالان سیاسی و دانشجویی و با خانواده فیلمساز معروف ایرانی ، جعفر پناهی دیدارهایی داشته است .

در این دیدارها موسوی و کروبی ضمن امیدواری به آینده خواهان صبر و استقامت ، افزایش آگاهی های عمومی مردم و حفط وحدت در میان جنبش سبز شده اند . آنها همچنین از مقاومت زندانیان جنبش سبز تقدیر و تشکر کردند.

به موازات گسترش دیدارها و جلسات کروبی و موسوی که در روزهای آغازین سال که به بهانه دیدارهای نوروزی افزایش یافته ،نیروهای امنیتی تلاش می کند تا آنها را به شدت محدود کند . به همین منظور رو به تهدید کسانی آورده که با این دو رهبر منتقد وضعیت حاکم بر کشور دیدار می کنند . از آنجایی که برخورد و محدود کردن علنی آنها هزینه های بسیاری برای  دولت دارد و موجب گسترش نارضایتی های موجود می شود ، آنها چاره کار را در تهدید ، ارعاب و بازداشت دیگر فعالان اجتماعی و سیاسی کرده اند . بهانه این بار ” دیدار و گفت و گو با رهبران جنبش سبز ” است .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “این بار اتهام این است :دیدار با رهبران جنبش سبز”

 1. سبز گفت:

  درود بر همه امامان معصوم و محبوب و رهروان پاک و نجیب آنها که همه آنها از این منظر تحت فشارهای سنگین قرار داشتند.

 2. علی گفت:

  وقتی گفتمان حاکم بر جامعه سبز است، باید تمام ایران را زندانی کنند تا گفتمان با سران اصلاح طلب خاموش بشه. تازه اون موقع همگی تو زندان گفتمان داریم!

 3. سیدساسان گفت:

  اختناق به حداکثر خود رسیده اکنون دیگر باور تاریخ و آنچه از ملاقات های پنهانی امامان با پیروانشان می شده برایم آسان شده است
  اکنون دیگر بر بالای منبر رفتن روحانیون حکومتی و لعن امامان را باور کردن آسان شده است
  و اکنون می فهمم که مردم آن زمان هم بیش از ما احمق نبوده اند که ترس از مرگ و شکنجه و زندان انسان را از ابراز نظر و مبارزه باز می دارد
  خوش به حال آنکه بدون ترس به مبارزه می پردازد که چه ببرد و چه ببازد پیروز است
  که در راه عدالت و حق نباید از آبرو ترسید

 4. در سالگرد 25 خرداد همه با هم به دبدار میرحسین و کروبی خواهیم آمد

 5. ناشناس گفت:

  اجازه سحنرانی به این دو عزیز بدهند تا ببینند چند نفر برای دیدار این عزیزان میروند….اینان که مدعی هستند موسوی و کروبی طرفداری ندارند.چرا اینهمه ترس…….

 6. راه سبز گفت:

  این عزیزان شجاع تر از آنند که از تهدیدات فرومایگان بترسند !

 7. یک سبز اندیش گفت:

  میخواهند ارتباط رهبران جنبش را با مردم قطع کنند تا به تدریج از ذهن مردم پاک شوند و بتوانند به راحتی آنها را سر کوب کنند.

 8. مريم گفت:

  حكومت با اعمال نسنجيده ذلالت و شقاوت خود را بيش از پيش نشان مي دهد. به راستي كه هيچ چيز مثل خودِ استبداد، استبداد را نابود نمي كند!

 9. مهران گفت:

  آقای خاتمی نیز رهبر ما هستند نه فقط آقایان مهندس موسوی و شیخ کروبی

 10. MASH MAMMAD گفت:

  besmehi taala

  ba arze adab va ehteram ghasd dashtam soali az mahzare aghaye khamenei konam va an inkeh ishan khod dar ayame ghabl az enghelab chandin bar tavasote mamurine savak dastgir va bazjui shodeh va be zendan va habs va tabid mahkoom shodeh and, ba in hal bayad ghadatan bedanand keh yeki az ahdafe bozorge enghelabe eslamie iran dar sale 1357 azadi, nabudane shekanjeh o ebraze azadaneye aghayed va faaliyate anjomanha o sazemanhaye mokhtalef dar charchube NEZAME JOMHURIE ESLAMIE IRAN budeh ast keh hameye inha dar GHANUNE ASASI jam ast , pas chera ba didane masaeli keh in ruzha dar keshvar migozarad va har ruz ba ejhaf va zolmi ruberu hastim keh zaban az tosife ajez ast hich guneh vakoneshi az janebe ishan keh khod zendandideye DORANE SETAMSHAHI hastand dideh nemishavad, beghole shaer
  zendegi arseye yektaye honarmandie mast
  harkesi naghmeye khod khanad o az sahneh ravad
  KHORRAM AN NAGHMEH KEH MARDOM BESEPARAND BE YAD
  aya nemikhahid name niki az khod be ja gozarid

 11. ناشناس گفت:

  موسوی و کروبی حکومت را به حال خود رها کرده و مردم را برگزیدنند. قبلا عبدالله نوری هم این کار را کرده بود. آنان در قلب های آزاداندیشان جای دارند.