سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزير رفاه و تامين اجتماعي:مباني ديني و مذهبي بايد ركن اصلي در مهدكودك‌ها باشد...

وزير رفاه و تامين اجتماعي:مباني ديني و مذهبي بايد ركن اصلي در مهدكودك‌ها باشد

چکیده :ما كه نمي‌توانيم دستگاهي اختراع كنيم تا جلوي زلزله گرفته شود اما خداوند اين دستگاه را اختراع كرده و آن را جلوگيري از گناهان، دعا، استغفار، رسيدگي به محرومان، صدقه دادند از خود گذشتگي و گذشت...


کلمه: وزير رفاه و تامين اجتماعي از ارائه وام به مهدهاي‌كودكي كه ضوابط اسلامي را رعايت مي‌كنند خبر داد و گفت: مهد‌كودك‌ها بايد به گونه‌اي كار كنند كه كودكان در سن 13 سالگي يك شهيد فهميده باشند .

به گزارش  ايلنا، وزير رفاه و تامين اجتماعي در سيزدهمين همايش سراسري مديران سازمان بهزيستي كشور از ارائه وام به مهدكودك‌هاي اجرا‌كننده انضباط‌اسلامي خبر داد و تاكيد كرد: بايد مباني ديني و مذهبي ركن اصلي در مهد كودك‌ها باشد اما متاسفانه شاهد برخي تخلفات در مهدهاي كودك هستيم مقصر بنده‌ام كه بايد براي نظارت بيشتر در مهدهاي‌كودك يادآوري كنم.

محصولي گفت: به مهدكودك‌هايي كه مقررات و ضوابط اسلامي را رعايت كنند وام داده مي‌شود تا به اين شكل مابقي مهدكودك‌ها تشويق به رعايت ضوابط اسلامي شوند، چون مديران بايد بدانند كه اگر ضوابط اسلامي رعايت نشود با مهدكودك‌ها برخورد جدي مي‌شود.

او گفت: كودكان در مهد كودك‌ها به دست كساني داده مي‌شود كه با تعاليم اسلامي آشنا بوده و به‌خوبي بتواند كودكان را با اين اصول آشنا سازند تا با اين آموزش‌ها كودكاني پرورش يابند كه در 13 سالگي هركدام، يك شهيد فهميده باشند.

علاج واقعه قبل از وقوع كنيد

وزير راه و تامين اجتماعي در ادامه با بيان اينكه بايد پيشگيري مقدم بر هر نوع برنامه‌اي باشد گفت: آمارهاي مربوط به بخش پيشگيري چندان قابل توجه نيست و حتي آمار دادن در اين بخش سخت است و به راحتي نمي‌توان گفت كه چقدر براي پيشگيري كار كرده‌ايم اما بايد بدانيم كه پيشگيري بهتر از درمان است.

او با بيان اينكه پيشگيري برنامه‌هاي جذاب مي‌خواهد گفت: تنها نبايد براي پيشگيري در ميان مددجويان بهزيستي كار كرد بلكه جامعه هدف ما عموم ملت ايران است به گفته محصولي سازمان بهزيستي آميخته با مباحث اجتماعي است كه كار اجتماعي در سازمان بهزيستي نوعي پيشگيري است.

وزير راه و تامين اجتماعي افزود: قوانين مرتبط با وظايف سازمان بهزيستي قوانين خوبي است اما بايد به قوانين هرچه بيشتر توجه كرده و آن را عملياتي كرد وكارها را از آنجايي آغاز كرد كه هزينه كمتر اما اثرگذاري بيشتري داشته باشد.

نگذاريم كارمندان دولتي با پول بيت‌المال از اينترنت استفاده كنند

وزير رفاه و تامين اجتماعي با اعلام اينكه به دنبال تبديل خدمات سنتي به خدمات الكترونيكي هستيم خاطرنشان كرد: بايد سفرهاي زائد براي مردم حذف شود و حتي كارمندي كه مي‌تواند در خانه نشسته و ماموريت خود را انجام دهد اين اقدام برايش فراهم شود.

او با اعلام اينكه بايد ذهنمان را از انجماد 40 سال گذشته خارج كنيم ادامه داد: اجازه ندهيم تا كارمندان با پول دولتي از اينترنت يا بازي‌هاي يارانه‌اي استفاده كنند؛ در حال حاضر كشور هند در حال توليد ميلياردها دلار نرم افزار براي شركت‌هاي بزرگ غربي و آمريكايي هاست و كشور مانيز در محدوده كاري كوچك خود مي‌تواند اين اقدام را انجام داده و از خدمات الكترونيك استفاده كند.

بهترين فرمول براي دفع بلاي زلزله استغفار و دعا است

وزير رفاه و تامين اجتماعي در ادامه با اشاره به سخنان اخير رئيس‌ دولت در مورد زلزله در تهران گفت: ما كه نمي‌توانيم دستگاهي اختراع كنيم تا جلوي زلزله گرفته شود اما خداوند اين دستگاه را اختراع كرده و آن را جلوگيري از گناهان، دعا، استغفار، رسيدگي به محرومان، صدقه دادند از خود گذشتگي و گذشت است. و اين فرمول بهترين نسخه براي دفع بلا محسوب مي‌شود به طوري كه اگر اسلامي شويم مثل خداوند مي‌توانيم تصرف داشته باشيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “وزير رفاه و تامين اجتماعي:مباني ديني و مذهبي بايد ركن اصلي در مهدكودك‌ها باشد”

 1. kal bashir گفت:

  ba salam va dorude faravan be gardanandegane seite kalameh

  in aghaye mahsuli mesle in keh mohandese omran keh haman rah o sakhtemane sabegh ast mibashand, pas chera be jaye pishnahade dorost o manteghi be dast andarkaran va be khosus dastgahhaye zirabt dar khosuse moghavem sazie har che bishtare sakhteman ha mardom ra be doa o estekhareh o esteghfar o amsale inha fara mikhanand, behtar nabud keh ishan be jaye pichidane chenin noskhehai baraye mardome sharife iran khod pas az har bar ebadate ruzane dastahaye khod ra be aseman boland konad va ba chehrei keh vaghean asare pashimani o nedamat az an peydast az pishgae ahadiyat talabe MAGHFERAT va BAKHSHESH namayad.

 2. ناشناس گفت:

  یاد پیر مراد ما خمینی ره به خیر…. وصیت کردند که مرفهین را در پست وزارت و وکالت قرار ندهید……به وصیتش عمل نشد…..مرفه در وزارت رفاه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. طرفدار اتوبوسی گفت:

  یعنی منظور آقای محصولی این هست که تو “بم ” که زلزله اومد همه گناهکار بودند یا دعا نمیکردند و یا به محرومین ظلم میکردند و یا از خودگذشتگی نداشتند …!!!؟؟؟
  ببخشید اونموقع الان ساله 2010 هستش نه ؟

 4. ناشناس گفت:

  جناب آقای وزیر پسر 13 ساله ای که پدر بی کار خودش را می بینه و وضعیت اقتصادی خوانوادش را و بعد وزیر رفاه و معاون اول رئیس جمهور دولتی که تازه دایه دار اجرای عدالت است، به جای اینکه شهید فهمیده را الگو بگیرد، به زرنگی چوپان دروغگو در ابتدای داستان علاقه مند می شود و تلاش می کند که مشکلات آخر داستان چوپان دروغگو برایش رخ ندهد و پا جای پای او می گذارد. به جای به هم ریختن بروید خودتان را درست کنید.

 5. سبز گفت:

  وزیر هم وزرای قدیم. هیچ سخنی در مورد برنامه های در دست مطالعه یا اجرا در سطح وزارت نیست. جز زورگویی و رجزخوانی کار دیگری ندارند.

 6. رسول گفت:

  “مهد‌کودک‌ها باید به گونه‌ای کار کنند که کودکان در سن ۱۳ سالگی یک شهید فهمیده باشند .”
  فکر کنم منظور ایشان این است که از این به بعد هر کس در این کشور فهمیده باشد در 13 سالگی شهید میشود