سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مالزی هم صادرات بنزین به ایران را متوقف کرد...

مالزی هم صادرات بنزین به ایران را متوقف کرد

چکیده :به نظر می رسد این اقدام پتروناس واکنش به مصوبه کنگره آمریکا درباره مجازات صادرکنندگان بنزین به ایران است.پیش از این شرکت های توتال فرانسه، شل، ویتول سوئیس، ترافیگورا (شرکت سوئیسی- هلندی)، گلنكور و شرکت روسی لوک اویل نیز به همین دلیل صادرات بنزین به ایران را متوقف کرده...


کلمه:شرکت پتروناس مالزی از توقف صادرات بنزین این شرکت به ایران خبر داد.

به گزارش عصر ایران، سخنگوی شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) به رویترز گفت: صادرات بنزین به ایران را از نیمه ماه مارس گذشته، متوقف کرده ایم .منابع نفتی نیز گفته اند شرکت پتروناس مالزی برای آخرین بار بین روزهای چهارم و پنجم ماه مارس گذشته محموله بنزین به ایران صادر کرده است.

این محموله به حجم 255 هزار بشکه از بندر” جبل علی” امارات به بندرعباس ایران منتقل شده بود.پتروناس مالزی از سه ماهه آخر 2009 تا مارس 2010 روزانه 16 هزار بشکه بنزین به ایران صادر می کرد.

به نظر می رسد این اقدام پتروناس واکنش به مصوبه کنگره آمریکا درباره مجازات صادرکنندگان بنزین به ایران است.براساس این مصوبه، شرکت های صادرکننده بنزین به ایران از مشارکت در صادرات نفت خام به آمریکا محروم می شدند.

این مصوبه شامل شرکت های سهیم در بیمه کردن شناورهای انتقال بنزین به ایران و راه اندازی پایانه های واردات سوخت نیز می شود.

پیش از این شرکت های توتال فرانسه، شل، ویتول سوئیس، ترافیگورا (شرکت سوئیسی- هلندی)، گلنكور و شرکت روسی لوک اویل نیز به همین دلیل صادرات بنزین به ایران را متوقف کرده بودند.

اما منابع خبری گزارش داده بودند که یک شرکت نفت دولتی چین دو محموله بنزین به ایران صادر کرده است. این موضوع نشان می دهد که چین همچنان علاقمند به ادامه صادرات بنزین به ایران است.ایران حدود 40 درصد از بنزین مورد نیاز خود را از راه واردات تامین می کند.

در همین حال در روزهای اخیر اعلام شد که چین واردات نفت خام از ایران را تا 40 درصد کاهش داده است. هند و ژاپن نیز اقدامات مشابهی را انجام داده اند اما از رقم دقیق کاهش واردات نفت خام از ایران خبری منتشر نشده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “مالزی هم صادرات بنزین به ایران را متوقف کرد”

 1. علی از قم گفت:

  مبارک باشد

 2. مهدی گفت:

  ما چقدر تو دنیا طرفدار داریم؟!!

 3. ناشناس گفت:

  احمدی نژاد یک دستور بده کافیه بنزین صادر هم خواهیم کرد. مرغ ما یک پا دارد که دارد.