سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور 500 فقره كيفرخواست براي متهمان حوادث بعد از انتخابات...

صدور 500 فقره كيفرخواست براي متهمان حوادث بعد از انتخابات

چکیده :تحقيقات در مورد اكثر متهمان حوادث ياد شده، تكميل شده و تاكنون پانصد فقره كيفرخواست صادر شده است. در مورد متهمان باقي مانده نيز تلاش دادسرا، تسريع در انجام تحقيقات و تعيين تكليف پرونده‌ها و متهمان...


کلمه:دادستان تهران آخرين وضعيت پرونده‌هاي آزمون دستياري پزشكي، ترور مسعود علي محمدي، طرح موضوعاتي درباره مهدي هاشمي، ريگي، متهمان حوادث بعد از انتخابات و روز عاشورا، انفجار در خانقاه دراويش نعمت اللهي، پزشك كهريزك، نشريات اعتماد ملي،انديشه نو و همت و.. را تشريح كرد.

پرونده سه متهم آزمون دستياري به دادگاه ارسال شد

عباس جعفري دولت‌آبادي در گفت‌وگو با  ايسنا درباره آخرين وضعيت پرونده آزمون دستياري پزشكي، اظهار كرد: در اين پرونده 10 نفر تحت پيگرد قضايي قرار گرفتند؛ در مورد سه متهم اصلي اين پرونده كه در بازداشت به سر مي‌برند، تحقيقات تكميل شده و پرونده با صدور كيفرخواست به دادگاه ارسال شده است و تحقيقات در مورد ساير متهمان، ادامه دارد.

تحقيقات درباره عاملان ترور مسعود علي محمدي ادامه دارد

وي در خصوص آخرين وضعيت رسيدگي به پرونده ترور «مسعود علي محمدي»، استاد فيزيك دانشگاه تهران با اعلام ادامه تحقيقات در خصوص عاملان اين ترور گفت:‌ با تحقيقات به عمل آمده، مشخص شد كه موتور سيكلت مورد استفاده در اين انفجار مسروقه بوده است.

صدور 500 فقره كيفرخواست براي متهمان حوادث بعد از انتخابات

دادستان تهران همچنين درباره آخرين وضعيت رسيدگي به اتهامات متهمان حوادث بعد از انتخابات و روز عاشورا، گفت: تحقيقات در مورد اكثر متهمان حوادث ياد شده، تكميل شده و تاكنون پانصد فقره كيفرخواست صادر شده است. در مورد متهمان باقي مانده نيز تلاش دادسرا، تسريع در انجام تحقيقات و تعيين تكليف پرونده‌ها و متهمان است.

تعيين شعبه پرونده ريگي در دادسرا

جعفري دولت‌آبادي ضمن اعلام جريان داشتن رسيدگي به اتهام عبدالمالك ريگي، سركرده گروهك شرور و تروريستي در شرق كشور در دادسراي عمومي و انقلاب زاهدان و اشاره به اعطاي نيابت قضايي از زاهدان به دادسراي عمومي و انقلاب تهران به منظور تكميل تحقيقات، گفت: مفاد اين نيابت جهت پيگيري به يكي از شعب بازپرسي دادسرا ارجاع شده است.

عامل انفجار در خانقاه داراي سلامت رواني است

وي درباره عامل انفجار سال گذشته در يك خانقاه در تهران با اشاره به اينكه تحقيقات در مورد اين پرونده ادامه دارد، افزود: كميسيون پزشكي قانوني در نظريه خود، سلامت رواني متهم اين انفجار را تاييد كرده است.

پرونده “اعتماد ملي” و “همت” به دادگاه ارسال مي‌شود

دادستان تهران درباره نشريه اعتماد ملي گفت: رسيدگي به شكايت شاكيان متعدد اين پرونده، به جز در يك مورد، تكميل شده و پرونده به زودي به دادگاه ارسال خواهد شد.

وي در مورد پرونده نشريه همت نيز افزود: تحقيقات اين پرونده نيز تكميل شده و به زودي پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد؛ اما تحقيقات درباره موارد اتهامي نشريه انديشه نو ادامه دارد.

اعلام شكايت اولياي دم حادثه آتش‌سوزي در بانك مركزي ايران

جعفري دولت آبادي درباره حادثه آتش‌سوزي سال گذشته در بانك مركزي ايران كه منتهي به فوت چهار نفر و مصدوميت تعداد ديگري شد، از شكايت اولياي دم خانواده سه نفر از متوفيان خبر داد.

موافقت دادسرا با درخواست معرفي وكيل اولياي دم پزشك كهريزك

وي در مورد پرونده پزشك كهريزك نيز گفت: ‌اولياي دم طي لايحه‌اي درخواست معرفي وكيل كرده‌اند كه با اين درخواست موافقت شده و تحقيقات در اين پرونده ادامه دارد.

تشريح آخرين وضعيت پرونده مهدي هاشمي

جعفري دولت‌آبادي به پرونده مهدي هاشمي نيز اشاره كرد و افزود:‌ گزارش‌هايي مبني بر احتمال ورود مهدي هاشمي به ايران در ايام تعطيلات نوروز شده بود و بر اين اساس به مامورين مستقر در فرودگاه كيش و تهران اعلام شده بود كه در صورت ورود مهدي هاشمي به ايران، به دادسراي تهران معرفي شود.

وي تاكيد كرد كه قوه قضاييه به پرونده كليه افرادي كه اتهامي متوجه آنان است، رسيدگي مي‌كند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “صدور 500 فقره كيفرخواست براي متهمان حوادث بعد از انتخابات”

  1. سبز گفت:

    سیاست ۱ بام و ۲ هوا تا کی؟ مگه کار پرونده هایی که روح و جان مردم را به درد آوردند مانند کهریزک و غیره تمام شده که پرونده یک شخص را انهم به اتهامی واهی مربوط به بعد انتخابات اینقدر پررنگ اعلام میکنند.
    اگر برای مهدی هاشمی در زمان قبل انتخابات اتهامی وارد نیست، ایشان در مقام شاکی است و این رئیس جمهور است که خلافکار و متهم است. در این صورت بهتر است به تحصیلات خود ادامه دهند و پس از مدت ۳ سال به ایران بازگردند.