سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روزه سیاسی زندانیان سیاسی اوین از اول اردیبهشت...
» در اعتراض به رفتارهای غیرقانونی؛

روزه سیاسی زندانیان سیاسی اوین از اول اردیبهشت

چکیده :آگاه باشید ما سبز اندیشان محبوس در زندان اوین ، در اعتراض به این رفتارهای غیر قانونی ، غیر شرعی و غیر انسانی حاکمیت در جریان دستگیری ها ، بازداشتها و محاکمه ها و اکنون نگهداری فرزندانتان در وضعیت معیشتی ، بهداشتی ، رفاهی و تفریحی که گاه بسیار نازلتر از وضعیت مشابه برای محکومان عادی و حتی جنایتکاران ، قاچاقچیان و… است از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ روزه سیاسی و شرعی خود را بصورت گسترده و زمان بندی شده آغاز خواهیم کردو در صورت عدم رسیدگی به مطالبات خود و در خواست های زیر اقدامهای خویش را در خرداد ماه بسط و گسترش خواهیم داد...


کلمه: زندانیان سیاسی اوین با صدور بیانیه ای ضمن اعلام انجام روزه سیاسی از اول اردیبهشت ماه تاکید کردند تا تحقق پنج خواسته قانونی خود تا سالگرد انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری به اعتراضهای خود در زندان ادامه می دهند.

به گزارش کلمه متن کامل این بیانیه که در اختبار رسانه ها قرار گرفته به شرح زیر است:

بنام خداوند جان و خرد

خرم آن روزکزین منزل ویران بروم راحت جان طلبم از پی جانان بروم

دلم از وحشت زندان سکندر بگرفت رخت بربندم و تا ملک سلیمان بروم

ملت بزرگوار ایران :

بهتر از هر کسی میدانید که هزاران تن از فرزندان شما که در جریان انتخابات خرداد ۸۸ از نامزدهای اصلاح طلبان حمایت کرده و به جنبش سبز تعلق خاطر داشته اند از فردای ۲۲ خرداد به بهانه های واهی و اتهامهایی که اغلب وجاهت قانونی نداشته و ندارند ، در تقابل آشکار با مفاد و اصول قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور از جمله حقوق شهروندی – حتی در نیمه های شب- از محل کار و سکونت خود به بازداشتگاه ها و زندانهای شناخته شده و ناشناس انتقال یافتند . بسیاری از آنان پس از نگهداری بلند مدت در شرایط ویژه و بازجویی های تحت فشار جسمی و روحی و روانی در دادگاههای فرمایشی محاکمه شده وبه حبس های طویل المدت یا غیر عادلانه محکوم شده اند .

در این میان بسیاری با گذشت قریب یکسال بدون محاکمه و حتی تمدید قرار بازداشت ، در وضعیت مبهم وبلاتکلیف ، در بازداشتگاههای ۲۰۹ ، ۲۴۰، بند ۲ الف و بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری شده و می شوند و از بسیاری از حقوق قانونی ، اسلامی و انسانی خود محروم بوده و هستند .

ملت بزرگوار ایران :

آگاه باشید ما سبز اندیشان محبوس در زندان اوین ، در اعتراض به این رفتارهای غیر قانونی ، غیر شرعی و غیر انسانی حاکمیت در جریان دستگیری ها ، بازداشتها و محاکمه ها و اکنون نگهداری فرزندانتان در وضعیت معیشتی ، بهداشتی ، رفاهی و تفریحی که گاه بسیار نازلتر از وضعیت مشابه برای محکومان عادی و حتی جنایتکاران ، قاچاقچیان و… است از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ روزه سیاسی و شرعی خود را بصورت گسترده و زمان بندی شده آغاز خواهیم کردو در صورت عدم رسیدگی به مطالبات خود و در خواست های زیر اقدامهای خویش را در خرداد ماه بسط و گسترش خواهیم داد .

روزه های سیاسی و مذهبی ابتدا به صورت یک روز در هفته – پنج شنبه ها – خواهد بود و پس از دو هفته به دوروز در هفته – دوشنبه ها و پنج شنبه ها – افزایش خواهد یافت و در خرداد ماه – تا سالروز انتخابات ریاست جمهوری – به صورت فزاینده ای از نظر کمی و کیفی شدت خواهد یافت .

در خواست های قانونی ما سبز اندیشان محبوس در اوین به شرح زیر است:

– لغو و تقليل احكام صادره عليه زندانيان سياسي ، امنيتي و مطبوعاتي در دادگاههاي فرمايشي پس از خرداد 88

2- آزادي فوري كليه بازداشت شدگان تا زمان برگزاري دادگاه ها ، با قيد وثيقه و كفالت

3- رعايت اصل 168 قانون اساسي در كليه محاكم

4- رسيدگي به روند غير قانوني و غير عادلانه بازجويي ها ، دادرسي ها و مجازات متخلفان در تمامي سطوح

5- بهبود وضعيت غذايي ، بهداشتي ، رفاهي و تفريحي كليه زندانيان و بازداشت شدگانDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “روزه سیاسی زندانیان سیاسی اوین از اول اردیبهشت”

 1. شعر ” دیوار ” از مجموعه “خورشید سبز ” که توسط وزارت ارشاد دولت دهم مانندشما محبوس شده است و در آن تکه های قلب من چون فرزندان جگر گوشه ام زندانی اند. این شعر را تقدیم می کنم به تویی که دیگر نمی توانستی خاموش بمانی/ پس روزه سکوت را شکستی ، اینک/ روزه سیاسی قبولت باد !

  ( تقدیم به همه بندیان ر ه ا )

  دیوار

  1
  آرام گرفته در کنار دیوار
  و دوخته چشم بر جدار دیوار
  می اندیشد چگونه چون روح و جن
  او بگذرد از دل حصار دیوار
  ***
  2
  دیوار چهار سو، که شش سو دیوار
  دیوار ، حیاط و عمق پستو دیوار
  می اندیشید چگونه با ورد قدیم
  چون ساحره ای غیب کند او دیوار
  ***
  3
  دیوار ، تمام هستی او ، دیوار
  او را شده منتهای تابو دیوار
  می اندیشد که رستگاری این است
  که غیب کند به ذکر یاهو ، دیوار
  ***
  4
  دیوار ، خیال و واقعیت ، دیوار
  درهر گزش عقرب ساعت ، دیوار
  او می گذراند و فقط می ترسد
  یکروز مبادا شود عادت دیوار

  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 2. سبز ۳۶ گفت:

  قبول باشد. ما هم به همراه شما روزه خواهیم بود و برای گشایش در امور به درگاه فضل و قدرت بی کران الهی متوسل میشویم.

 3. ایرانی گفت:

  به امید روز سبزی که همه این خواسته ها و نیاز ها برطرف بشه …

 4. من نمیدونم آقای موسوی چه می کنند، مثلا در ارتباط با موضوع، افشای جنایات سبعانه در حمله به کوی دانشگاه، احکام اعدام و حبس و تجاوز به زندانیان و اخیرا پرونده مالی رحیمی و مشایی در انتخابات و معامله با سران، وظیفه این آقاست که پیامی بده و حرکتی درست کنه.
  ایشان بهتره از لایه انفعالی و تدافعی خارج بشن و یک استراتژی تحکمی اتخاذ کنن. میشد و میشه بعد از این اتفاقاتی که ذکر کردم ایشان ضرب العجل برای پاسخگویی حاکمیت تعیین کنه.
  اگر هم موضوع به دستگیری ایشان بیانجامه، والا دستگیری ایشان به نفع جنبش خواهد بود.

 5. متین سبز گفت:

  اقای موسوی دستوری بدید سکوت بسه

 6. مازیار گفت:

  همه متحد هستیم. تا آزادی همه زندانیان سیاسی

 7. حمید گفت:

  ما چون اعتصاب غذای اقای گنجی را دیده ایم این خبر را خیلی جدی نمی گیریم. اعتصاب غذا بعد از چهل روز دیگر قابل بازگشت نیست. ولی اقای گنجی بعد از چند ماه اعتصاب غذا کاملا سر حال هستند و مطمئن هستم چون خودم ایشان را در کالیفرنیا زیارت کردم. البته بنده انموقع دوم خردادی بودم و زنده ماندن ایشان را به حساب ایمان ایشان گذاشتم. با سخنان اخیر ایشان این احتمال البته مرتفع شد و بنده ناچارم حرف سازمان زندان ها که به ایشان غذا می رسانند را قبول کنم.

 8. سپیده گفت:

  این طرح روزه گرفتن همه مردم سبز خیلی خوبه و هم یک روز رکورد اهدای خون زدن
  یا حسین میر حسین

 9. علی گفت:

  جوانان سبز نیز در تکمیل اعتراضات قانونی ازادگان قهرمان تکلیفی را بعنوان برنامه اعتراضی تعریف کرده و همزمان با انها به طیف حق طلبان بپیوندد در این دروغ باید چقدر تحمل و صبر پیشه کرد.
  ان تنصراله ینصرکم

 10. سکوت سبز گفت:

  سلام به همه ی عزیزان در بند..وهمه ی دوستان سبز..می خواستم پیام یک همدرد و بدم که روزه که سهله تا اخرین قطرهی خون هستیم!!!یا حسین میر حسین

 11. اعظم گفت:

  آقای وزیر رفاه و تامین اجتماعی،

  اصلا از این زحمتها به خودتون ندید چون این کار دقیقا بر ضد دین خواهد بود. مردم اینقدر از دروغگوئیها، وحشیگریهاو بیرحمی های شما متنفر اند

  که هر چه شما بیشتر بر عقیده ای تبلیغ و پافشاری کنید مردم به همان اندازه ازش روگردان می شوند.