سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بزرگی پناهی و نوری زاد با زندان از بین نمی رود...
» بیانیه انجمن اسلامي دانشکده هنر:

بزرگی پناهی و نوری زاد با زندان از بین نمی رود

چکیده :مردي فرهيخته را به اتهامي واهي درون سلولهاي انفرادي تان نگاه داشته ايد كه چه شود؟...كه سر خورده كنيد ديگر آزاد مردان هنر را...مگر با زنداني كردن محمد نوريزاد اين حر زمان توانستيد جعفر پناهي را سرخورده كنيد...مگر با زنداني كردن جعفر پناهي توانستيد اين همه هنرمند آزاده را سرخورده...


کلمه: دانشجویان دانشکده هنر اواخر هفته گذشته در اعتراض به بازداشت جعفر پناهي در دانشكده سينما -تئاتر تهران تجمع های اعتراضی برگزارکردند. دراین تجمع تعداد زيادي از دانشجويان شركت داشتند و تمامي كلاسهاي بعد از ظهر یکشنبه را تعطيل کردند.به همین مناسبت بيانيه اي نیز از سوی انجمن اسلامي اين دانشكده منتشر شد.

به گزارش کلمه دراین بيانيه  آمده است:

در روزهاي پاياني سال88،سال بي آبرويي ها،سال بي حرمتي ها  و سال بي عدالتي ها،آقايان بي آبرويي و بي حرمتي را شرمنده كردند و حالا شاهكار ديگري از دولت فخيمه  تبديل يكي از مفاخر فرهنگي ايران به يك معضل امنيتي، يكي از نامهاي بدون مرز فرهنگ اين سرزمين را پس از بارها و بارها توهين و ممنوع الخروج كردن،به اتهامات واهي بازداشت نمودند،اتهامي مضحك،توليد فيلم عليه نظام.

آقايان سرتان را از زير برف بيرون بياوريد ،آقايان كمي به اطرافتان..به كارهايتان بنگريد.اگر خودتان هنوز متوجه نشده ايد،ما به شما مي گوييم كه بدانيد هر فيلم ،هر مقاله،هر شعر،هر صدا،هر نفس و هر هر ديگري كه بويي از انسانيت ،بويي از شرافت و بويي از صداقت برده باشد،عليه شماست.

مردي فرهيخته را به اتهامي واهي درون سلولهاي انفرادي تان نگاه داشته ايد كه چه شود؟…كه سر خورده كنيد ديگر آزاد مردان هنر را…مگر با زنداني كردن محمد نوريزاد اين حر زمان توانستيد جعفر پناهي را سرخورده كنيد…مگر با زنداني كردن جعفر پناهي توانستيد اين همه هنرمند آزاده را سرخورده كنيد…چه مي خواهيد از جانمان آقايان؟…تمام كنيد اين بازيها را..

اكنون روي سخنمان با سينماگران است…آقايان هنرمند…لااقل به اندازه ذره اي از شهرتتان بزرگ باشيد..چه بر سرتان آمده..چه كرده اند با شما…هويتتان را مي ربايند و شما دم نمي زنيد…آقايان هنرمند شرافتتان كجا رفته؟…همكارانتان را يكي پس از ديگري به اسارت مي برند و شما سكوت مي كنيد..از چه مي ترسيد..كه ممنوع الكار شويد..كه ديگر در دايره خوديها نباشيد…كه ديگر جايزه ها را بي دليل و با دليل به شما ندهند..كه بودجه بيت المال را،حق ما را،ندهند به شما كه ستايششان كنيد..

از چه مي ترسيد؟يعني باور كنيم كساني كه با كارهايشان گريه كرديم شايد..فكر كرديم شايد..بزرگ شديم شايد..اين قدر كوچك شده اند..اين همه حقارت نمي ترساندتان؟..ما ولي از بي هويتي تان مي ترسيم..شما هم به جاي اين همه ترس معامله گرانه كمي آزاد مردانه بترسيد..آنگاه ديگر نمي ترسيد..ما دانشجويان سينما و تئاتر…ما دانشجويان هنر شديدا نگران هنرمندان اين خاك هستيم.نه نگران اسارتشان.. كه آزادترينشان همان اسيرانند..كه از مسخ شدنشان مي ترسيم .

در پايان نيز آقايان كه خيال كرديد بزرگي پناهي ها و نوريزادها را با زندان از بين مي بريد بدانيد كه در بيرون آن آزاده سرا صدها پناهي و نوريزاد متولد مي شود هر روز كه آنان در بندند..

آزادشان كنيد و تمام كنيد این رفتارها را ..

وآقايان سينماگر..شرمنده خودمان مي شويم وقتي شما را مي نگريم..شما هم بس كنيد..كمي شريف باشيد

انجمن اسلامي دانشجويان سينما تئاترDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “بزرگی پناهی و نوری زاد با زندان از بین نمی رود”

 1. سبز ۳۶ گفت:

  روزه سیاسی حرکت اجتماعی زیبایی است. خیلی گسترده تر میتوانیم ان را انجام دهیم و وارد حیطه ی عمل شویم.

 2. ایران دوست گفت:

  آقای موسوی عزیز
  زمان آن است که محکم تر بایستید و صدای ما را هر چه رساتر بشنوید.
  زمان آن است که آن چه می دانید را بازگو کنید و مردم را به صورت بسیار صریح به مقاومتی گسترده و مدنی دعوت کنید.
  پدر موسوی عزیزم. به خدا می ترسم این ضد ایرانیان مملکت ما را به نابودی کشند. با این فقر مطلق و خطر جنگ که هر روز با
  سیاست های اینان به ما نزدیک تر می شود. باید هر چه جسورتر بود و سریع تر با همت بیشتر اقدام نمود. اینها جرات چپ نگاه
  کردن به شما را هم ندارند و این را نیک می دانید. هر چه شما محکم تر بایستید به همان اندازه ترس حکومت از شما بیشتر و
  پشتیبانی مردم نیز از شما قدرتمند تر می شود.
  صدای اضطراب ما مردم را بشنوید.

 3. نجفی گفت:

  من یک پیشنهاد دارم :
  هر کدام از اعضای جنبش سبز خاطرات خود از وقایع یک سال گذشته را بنویسد. هرچه از اخبار روز بیشتر نوشته شود بهتر. مثلن نام دستگیر شدگان ، موضعگیریهای افراد با مسئولیتهای مهم در کشور و خارج کشور، بخصوص اخبار جزئی که به طور معمول در خبرگزاریها و سایتها و روزنامه ها نگاشته نمی شود ؛ مثل افرادی که بی دلیل در محیط کار و زندگی شان تحت فشار قرار گرفته اند یا اخراج شده اند و ….
  هرچه این نوشته ها بیشتر و مستندتر باشد برای شفافیت تاریخ ما نزد آیندگان بهتر خواهد بود. به آرشیوها نباید دل خوش کرد.
  البته توصیه می کنم این خاطرات در امنترین جای ممکن قرار گیرد تا به دست نامحرمان نیفتد، و در ضمن در حد توان به زبان رمز و یا به گونه ای باشد که در صورت کشف شدن باعث دردسر برای کسی نشود.
  نظر دوستان را خواهانم.

 4. ناشناس گفت:

  بزرگی آزاده های زندانی ما از بین نمیرود. این حقارت مستبدان است که بزرگ میشود.

 5. نظري گفت:

  پيشنهاد من نيز اين است
  آرشيوي ار وقايع سال گذشته اعم از فيلم، عكس، شرح مكتوب رويدادها، نامه و بيانيه و مقاله ها، و كاريكاتور و …را در لوح فشرده(DVD يا CD) كپي كرده و به شكل هاي مختلف پخش كنيم. براي نمونه در نمايشگاه كتاب، يا در مكان هاي تجمعات مردم . مثلا در ايستگاه هاي مترو، اتوبوس، حتي نمازجمعه و …(البته به شكل پنهاني، مثلا جاي گذاشتن آنها در مكانهاي ذكر شده )
  يا دست كم در اختيار دوستان و آشنايان قرار دهيم و آنها نيز همچنين… و هر راه ديگري كه منجر به گسترش آنها شود.
  ماموريت : آگاهي رساني
  هدف : مردم ناآگاه يا بي تفاوت

 6. یک سبز ایرانی گفت:

  اگر امکان دارد از وضعیت آقای پناهی در زندان اطلاع دهید. که آیا حالشان خوب است و این که چرا این مدت طولانی در زندان هستند
  البته فکر نکنم تا سالگرد 25 خرداد آزادشان کنند
  در ضمن برای برنامه های سالگرد ندا و سهراب و ترانه و … اطلاع رسانی کنید