سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دور دوم گفتگو درباره پیش نویس تحریم ایران...

دور دوم گفتگو درباره پیش نویس تحریم ایران

چکیده :بحث های جاری پیرامون پیش نویسی است که آمریکا در ماه ژانویه با همکاری بریتانیا، فرانسه و آلمان تنظیم و تسلیم مسکو و پکن کرد. مذاکرات شش کشور درباره این پیش نویس پنجشنبه هفته گذشته در جلسه ای غیرعلنی در نیویورک شروع...


کلمه:نمایندگان پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان بعد از ظهر چهارشنبه دومین دیدار خود طی یک هفته اخیر برای بحث درباره پیش نویس قطعنامه چهارم علیه ایران در شورای امنیت را انجام داده اند.

بحث های جاری پیرامون پیش نویسی است که آمریکا در ماه ژانویه با همکاری بریتانیا، فرانسه و آلمان تنظیم و تسلیم مسکو و پکن کرد. مذاکرات شش کشور درباره این پیش نویس پنجشنبه هفته گذشته در جلسه ای غیرعلنی در نیویورک شروع شد.

چین تا اواخر ماه گذشته از ورود به مذاکرات برای اعمال تحریم های تازه بر ایران خودداری می کرد.

گفتگوهای روز چهارشنبه در دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نیویورک برای سه ساعت در جریان بود و پس از آن ویتالی چورکین نماینده روسیه و لی بائودانگ نماینده چین آن را “خیلی سازنده” توصیف کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای بائودانگ گفت: “ما رایزنی خیلی سازنده ای داشتیم. اکنون درک بهتری از موضع همدیگر داریم. این رایزنی ها را ادامه خواهیم داد.”

چورکین نیز با انعکاس موضعی مشابه گفت که ملاقات بعدی این گروه در آینده خیلی نزدیک انجام خواهد شد. نمایندگان چهار کشور دیگر حاضر در این گفتگوها هنوز درباره آن اظهار نظر نکرده اند.

همزمان به گزارش خبرگزاری رویتر، لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهوری برزیل روز چهارشنبه گفت که در سفر ماه آینده خود به ایران مستقیما به محمود احمدی نژاد خواهد گفت.

منبع :بی بی سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “دور دوم گفتگو درباره پیش نویس تحریم ایران”

 1. خوزستان سبز گفت:

  سلام به همه
  من اهل یکی از شهرستان های نفت خیز خوزستان هستم(شهرستان امیدیه).با وجود اینکه شهر ما نفت خیز ترین جای ایران و تقریبا 60 درصد نفت ایران را تامین میکنه,ولی اینجا بی کاری بی داد میکنه.خانواده ی ما از خانواده های قدیمی اینجاست.در زمین هایه ما چاه نفت کشف شده و در حال استخراج از اون هستن ولی حتی یک ریال هم به ما نرسیده در صورتی که اگر در کشورهای عربی بودیم تمام سرمایه اش مال خودمان بود.حالا ما به خاطر عشق به ایران هم اگر از این مساله بگزریم ولی نمیتونیم اینو تحمل کنیم که داخل طرح های اجرایی کشور که در محل زندگیه ما اجرا میشه به جای استفاده از مردم بومی تحصیل کرده بروند و از شهر هایی که 800 کیلومتر با اینجا فاصله دارند بیاورند سر کار.حالا این به کنار به جایه اینکه کارها بدهند به جوانهای تحصیل کرده ی خودمان تمام کارها را میدهند به چینیها.
  من جوانم و به اطرافیانم نگاه میکنم که درس خوانده اند و لیسانس گرفته اند و خدمت سربازی را هم تمام کرده اند و ازدواج کرده اند ولی هنوز بی کار هستند از زندگی و درس و ازدواج میترسم.
  وقتی با دوستانم صحبت میکنم همه در تلاشند که از ایران مهاجرت کنند دیگر هیچ امیدی در نسل جوان نیست .تنها امید ما همین جنبش سبزه. میخواستم بگم که جنبش سبز در خوزستان خیلی طرفدار داره ولی به علت جو امنیتی نمیتونن ابراز علاقه کنن. اینجا برخورد با مردم خیلی سخت تر از تهران و اصفهان و شهرهای دیگر است. ولی دل مردم با جنبش سبزه.
  من که19 سال دارم میدونم مشکملات کشورم داخل 10 سال هم حل نمیشه و میخوام به خارج برم و بعد برگردم و خدمت کنم ولی هر جا که باشم سودای سبز بودن را داخل دلم دارم
  درود بر همه شما ایرانیان پاک نژاد

 2. علی گفت:

  از صدقه سر برادران …